Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 21.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: back to natureнови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 20:32



...точно както аз отбелязах като факт поведението си в някои случаи. Тия неща така или иначе не са повод за хвалба според мен, защото е редно всеки да постъпва така, това е напълно естествено поведение. Теб обаче нещо в думите ми те подразни, наистина нямам представа какво и защо.
Вчера купих нов принтер и след като го разопаковах, извадих телчетата на разноезичните ръководства, които намерих в кашона, и ги засилих (ръководствата) към мястото, където събирам хартията за връщане на вторични суровини. Днес на два пъти в магазините отказах торбичките, които ми предложиха и носих покупките си в ръка. Дразни ли те всичко това, което казах? А ракът на кожата дразни ли те? А астмата и вродените аномалии? А природните катаклизми?
Всъщност се опитвах да ти обясня, че не се имам за толкова велик и донякъде се виждам в подчинено положение спрямо природата, което и води до определени действия от моя страна. Сега, без да ми се сърдиш, смятам, че ти се имаш за по-велик от природата и си на мнение, че тя е длъжна да изпълнява всичките ти прищевки и да преглъща всичките ти боклуци, образно казано. Нещо повече - според мен си на мнение, че всъщност няма никой и нищо по-велико от теб, затова и така се докачи от по-предишните ми думи. Ще ти задам един прост въпрос, който е - подчертавам дебело - риторичен. Има ли във вселената авторитет, който да признаваш и на когото би се подчинил безпрекословно? На когото би повярвал безусловно? Независимо в коя област от живота или науката, има ли такъв феномен? Ако питаш мен - няма. Сещам се за оная история със Зейфод Бийблброкс и кабинката за наказания :) И за друго се сещам, като си говоря сега с теб - оня стар виц за милиционера и стената :)
Понеже вече си забравил или изобщо не си забелязал - въпросът ми беше риторичен, не искам отговор. А и да го дадеш, ще мога да го прочета след месец, когато едва ли изобщо ще си спомням този наш малък разговор :) Всичко хубаво, бъди здрав :) И махни това "weirdo" от профила си - ти не си такъв :)



Тема Re: back to natureнови [re: kimchi]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.09.08 22:06



А всичко онова, което те заобикаля?


То не е ли дело на промишлеността, която по един или друг начин замърсява природата? По тази причина има и друг бранш, който се занимава с рециклиране. С измисляне на технологии, които да минимизират вредата за природата, да снижат до минимум използване на нови изходни суровини и материали..

Аз мисля, че хората вече сериозна наблягат на това.

Помисли само как се е стигнало до дънките, които носиш. Замисли се само колко машини са ангажирани за това. А какъв ресурс е бил отделен, за да се измислят тези машини. Да се проектират. Да се произведат. Да се внедрят в серийно производство. Но за теб това са просто дънки и нищо повече!!! Нали?

Ако толкова мислиш за природата, триградското ждрело е близко - взимаш 2-3 кожи, малко храна за начало, свещи и кибрит, че да не ти се налага да измисляш огъня.. И си живееш като отшелник. А.. и да не забравиш Библията. Чудно защо, но самотниците много я четат. Така разбирам аз грижата за природата. Ще кльопаш папрат и горски плодове. В замяна ще дрискаш на дръвчетата - симбиозата е пълна!

Извинявам се, ако звуча грубо и цинично, но бях длъжен да споделя своята гледна точка.



Тема Re: back to natureнови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано04.09.08 22:25



редно е и да не пикаеш по стените, да не заглеждаш жените в задниците по улицата и да пътуваш без пари в градския транспорт в софия, но защо не ги спомена и тези неща? защо не каза също, че всеки месец даряваш по 200 лева за болни деца, а на края на годината ей така символично по още 10, които спестяваш от годишната такса на МЕНСА, щото там са прекалено вярващи си за теб и с прекалено високо самочувствие...

аз се сещам за това, че не трябва да се спори с идиот, защото те сваля на неговото ниво и те побеждава с опит, е не, имам опит с такива като теб и няма да се дам лесно:) аз никъде не съм се самоизтъквал или нещо такова и това, което ме подразни е, че в съвсем обикновен разговор за разделно събиране на отпадъци теб ти хрумна да се правиш на най-големия. както и да е, продължавйа да си събираш разделно отпадъците, да не отговаряш на не-реторичните въпроси, които ти задават хората, или най-много да им отговориш с реторичен, пък може и накрая някой да ти каже нещо смислено:) диалогът се води между двама



Тема Няма да се дадеш?нови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 09:41



Какво значи няма да се дадеш лесно? Човече... в момента приключвам текущата си работа - никак не е малко. Утре съм на среща на випуска, която е организирана от мен. В неделя довършвам стягането на багажа и в понеделник рано сутринта заминавам на море. И ти твърдиш, че няма да се дадеш? Ами не се давай, човече, каквото и да означава това. Аз междувременно ще си живея живота :)
Бъди здрав и прочисти съзнанието си от злобата :) И пий кафето си в порцеланови чашки ;)



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 16:39



Защо нападате kimchi????
Според мен, единствено неговия начин на живот му позволява да роптае и с право срещу цигарения дим, каквато е и темата! Защото той се грижи не само за своите, но и за белите дробове на околните!
А за останалите цигарите са едно оправдание, без самите те да осъзнават каква вреда нанасят на другите дори и без да пушат!
Мислех, че сме големи хора, а се драчите като кучета!
Не ви прави чест момчета, жалко





Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: Paлицa]  
АвторCтaниcлaв! (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 16:42



И аз не пуша..
И мен ме дразни цигареният дим..
Само че виж как се изопачи темата - от цигари, към найлонови торбички и пиене на кафе от порцеланова чаша (че то от пластмасова пиене на кафе ли е?!)





Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано05.09.08 20:44



няма да се дам на простотията и самохвалството, а ще си живея живота



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.09.08 22:14



ей, осрахте ми темата, мътните ви взели



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 18:28



Виж какво нещо е живота... Тръгнахме от цигарения дим и стигнахме pak до срането






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.