Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 08.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Какво мислите за следната ситуация?  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 10:57



7-7.30 сутринта. Прохладно лятно утро. Въздухът свеж, зер голямото движение на хора и коли още не е започнало.
Решаваш да се поразходиш за здраве - такава приятна сутрин изтърва ли се? Крачиш бодро и уверено. Става ти едно леко и приятно. Вдишваш с пълни гърди свежият утринен въздух и ....
онзи, който върви пет крачки пред теб решава да запали цигара. Вероятно на него така му е приятно, вероятно така утрото става още по-красиво за него, обаче аз тоя дим не мога да го понасям. Нито ми е приятно, нито пък се отразява на белите ми дробове добре. Последното е мнение на личният ми лекар.
И сега голямата питанка пред мен - правилно ли ще е, ако му направя забележка да не пуши?

Вие как мислите?



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано26.08.08 11:21



И да и не :) да, защото чисото човешки можеш да го помолиш още мнгог неща... не, защото това принципно трябва да е уредено с наредба някаква за забрана за пушене на публични места, които разбира се отделно се дефинират.... колко имаме процес за иницииране на граждански идеи до наредби, също е съвсем отделен въпорс :)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано26.08.08 11:51



Мисля, че не. Нали сте на открито! Просто го задмини.
В България няма обществена настройка срещу цигарите, няма забрана да се пуши на открито, така че... ще изглежда сякаш си търсиш повод да се заядеш.
Иначе и аз не понасям цигарения дим и когато около мен пушат се старая да дишам плитко.

Редактирано от Бepeзka! на 26.08.08 15:33.



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.08.08 13:09



Искаш ли още по-интересна ситуация:
Прохладно утро. Искаме да изведем бебето на разходка, докато въздухът е още свеж и не са почнали жегите. И...
Онзи, който е излезнал на работа преди нас, не е могъл да изтрае 2-те минути да слезе 3 етажа и е запалил цигара още на стълбите. Стълбището ни е затворено и вонята е много силна и държи по цял час.
И сега голямата питанка пред мен - правилно ли ще е, ако му направя забележка да не пуши? Или когато го видя кой е направо да си развалим съседските отношения с един скандал?



Същото го правят и в асансьорите

Иначе по твоя въпрос - и мен винаги са ме дразнили тези ситуации, но както казаха другите, докато няма законова уредба и несимволични действия по налагането й (глоби) - можем само да си вдигаме скандали...

Но докато този с цигарата на улицата можеш да го избегнеш, кажи къде да идем ние на кафе/ресторант, където няма дим? 'Щото има само 2-3 места в Пловдив, където има истински отделни зали за непушачи - другите имат "маси за непушачи", колкото и да прилича на подигравка подобно нещо
А дори и сега лятото да се възползваме от масите навън, винаги, ама винаги се оказваме заобиколени от усилено пушещи на всички съседни маси, та крайният резултат е, че все едно сме пак вътре в лисичарника.
Това е и причината да не се задържаме повече от половин час на заведения, колкто и да искаме да се видим с приятели/познати/клубари и т.нат.

Айде стига по тази тема, че се изнервих...



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано26.08.08 13:11



Не, не е редно да му правиш забележка. Ако и на улицата не може, то къде?
Ще се радвам скоро да се забрани изцяло пушенето по обществени места и в заведенията да няма разделение (условно) на пушачи и непушачи...

Ех, Америко любима, как хубава си ти





Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 15:04



ами то улицата е точно толкова негова, колкото е и моя. следователно както той може да пуши, така мога и аз да претендирам да не пуши.



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 15:15



Венс, отлично те разбирам, братле.
И аз съм го ял такъв безброй пъти. Върхът беше като се намъкна комшията с цигарата в асансьора един път (а ние вътре с бебето)



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.08.08 17:19



Улицата е точно толкова твоя, колкото и негова. Няма закон, който да му забранява да пуши, така че - ще си траеш!





Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано26.08.08 22:27



улицата е колкото на автомобилите, толкова и твоя, що не легнеш по средата на пътя?

въздух много, нищо не пречи да го задминеш, ужасно неприятна ситуация, разбирам те, но според мен просто си търсиш за какво да се заядеш. все едно до теб в рейса да седне дърт пушач, който вони на цигари от два километра, но е на седалката до теб. еми траеш си до твоята спирка и тва е
освен това човекът си е в законовото право, доколкото разбирам от историята



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.08.08 12:33



Е, айде сега заяждал съм се. досега винаги съм правил както казваш - гледам да подмина, да заобиколя, да кривна в друга уличка.
Просто ми беше любопитно мнението на други хора какво е



Тема А за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 01:10



Пушенето на улицата не е чак такъв проблем. Може човека да се подмине, без излишни конфликти. Но таксиметровите шофьори много пушат и тогава наистина става скандал....

Но искам да ви попитам и друго. Когато вървя пеша много мъже ( слава Богу жена не съм виждала още) си плюят където им падне! Пред мен, зад мен, в центъра, на спирката, на входа и прочие... Уви това е ужасно грозна гледка и се гнуся повече отколкото от запалена цигара! Ето този проблем никога няма да се реши....



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано28.08.08 02:18



Понякога е по-добре да се изплюеш, мъжете не сме свикнали да гълтаме



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано28.08.08 10:41



Петльо, ти откога стана циник?



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.08.08 12:45



Хм, мъжете плюят - вярно. Аз пък гледам колко много момичета чоплят семки и плюят шлюпките не по-елегантно и, което е по-лошо, на земята. Около пейките в градската градина винаги е покрито с остатъци от "баластра". Вервай ми, също толкова ми е гнусно, колкото и плюенето на храчки.

Но за всички объждани в тази тема деяния си има предвидени от закона глоби. Даже някои ги увеличиха наскоро. Само дето глобени няма-а, няма...



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 14:30



Березке явно действам цинично на мъжете



Венс прав си! Но както каза ти, семките се чоплят по градинки. Също не е приятно! Но за плюенето на храчки глоба едва ли ще има! А това става и на центъра, и в асансьора, и на спирки и доста по-често от чопленето на семки. Че и през колите си отварят прозореца и плюят!
Но...всичко зависи не от глобите, а от възпитанието!



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано28.08.08 23:20



винаги съм бил, прикрит, показвам го само пред хора, които ме дразнят



Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано29.08.08 09:44



Аха, ясно. Мерси за разяснението. Само дето си мисля, че всъщност си едно добро петленце дето се опитва да се прави на лошо.





Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Paлицa]  
Автор Falange ()
Публикувано29.08.08 11:41



Ами ако нещо ти е преседнало в гърлото нали трябва да го изплюеш.
Междудругото плюенето върви ръка за ръка със пушеното, от катраните и никотина се дразни лигавицата на гърлото и затова храчат така гнусно разни хора.
Най-противно е в асаньора като видя храчки и плюнки и полудявам. Балканска дивотия кво да правиш.



Тема Re:Пушанови [re: f(x)dx]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано29.08.08 19:45



когато искам и където намеря за добре!
Понякога се съобразявам с компанията, мястото и повода за който сме се събрали.

Не пуша в следните ситуации:
- когато до мен има бременна или майка с дете, без значение дали съм навън или вътре.
- когато съм болна /тогава просто не ми се пуши/
- в стаята в която спя и се храня.

По улицтата, особено сутрин, пуша с голям кеф.
На спирката-също!

Мразим да пуша в кола, но ако с шофьора постигнем консенсус, нямам нищо против да запалим по една.

В асансьор не мога да пуша, загуба на време и пространство е...

Ако някой ми направи забележка, че пуша на улицата, сигурно бих му отговорила...подобаващо-според настроението и според това как и защо ми прави забележка.
Ако ми е симпатичен и се аргументира добре, може и да си загася цигарата, а може и да не я загася...

Интересна ми е тази война между пушачи и непушачи-и едните са прави, и другите, ама вторите са леко истерични на моменти, но то е може би защото не пушат



Не мога да разбера единствено хората, които превъзнасят и милеят по разни псевдодемократични Съединени Щати или стерилни Европи, само защото разграничението между пушачи и непушачи създава някакъв изкуствен конфорт.

Тука е така!

ДИШАЙ...

Тема Re:Пушанови [re: blues_woman]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 20:38



А къде и кога сереш ?



Тема Re:Пушанови [re: БM]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 00:13



от кога си станал циник?





Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 00:14



appearances can be deceiving



Тема Re:Пушанови [re: blues_woman]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 08:08



Пушачите като рискова група трябва да плащат поне двойно по-високи вноски за здравно осигуряване, а не да се възползват от парите, предназначени за лечение на миньорите например. Също така е редно да плащат и по-голям данък смет, защото улиците са заринати с фасове, а дори и да ги хвърляхте в кошчетата за боклук - един фас се разлага 400 години. Не е лоша и идеята да направят цигарите по минимум 10 лева кутията - така де, вие бездруго ще си ги купувате, защо пък да не влязят повече пари в бюджета? Дават ли ти - взимай ;) Естествено, разликата от сегашните цени до минимум 10 лева кутията трябва да е данък, не печалба за тютюневите концерни.



Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 15:01



аре, бе, по тая логика дай да направим кока колата двеста лева, щото една пвц бутилка знаеш ли колко време се разлага:)



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 16:28



Направо ви се възхищавам blues_woman и Петльо!!!





Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор omphala (+БГ +ВКС)
Публикувано30.08.08 17:24



Пушачите умират по-рано,така че паричките им за пенсия пак се наливат в бюджета нали?Каква е тая остра нетолерантност към пушачите?!?За всеки човек има неприятни гледки и миризми.Това,че дадения човек е решил да не пуши не значи,че трябва да заклеймява останалите които не мислят като него.Аз отричам шоколада и свинското- това значи ли,че всички които ги ядат са ужасни и трябва да им се прави забележка за това?Според мен трябва да има наистина отделни зали за непушачи и пушачи,и дори отделни заведения само за пушачи,където няма да виждат укорителни погледи навсякъде!!!

Търся си кучкар...


Тема Re:Пушанови [re: omphala]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано30.08.08 19:51



Сравнението ти е най-малкото неуместно!



Защото ако аз ям шоколад и свинско, това по никакъв начин не вгорчава живота ти. Няма ти да имаш кариеси, да спиш лошо вечер и да имаш тлъстинки по коремчето и дупинката.

Когато обаче сме седнали на две съседни маси и ти "кротко" си пафкаш цигарките, това определено ме дразни. Първо, защото чисто нови дрехи започват да миришат ужасно. Второ, защото съм принуден да дишам отделените от теб газове без филтър. И трето, защото ти по този начин показваш пълен непукизъм към мене.. С удоволствие бих се изправил (тогава твоето лице ще е на нивото на моя задник) и наистина.. с най-голямо удоволствие бих ти се изпърдял в сурата.. Проява на лош навик или липса на култура ще го наречеш?! Интересно ми е.

Сори, че съм толкова краен, но представяш нещата изключително необективно!

Редактирано от Cтaниcлaв! на 30.08.08 19:51.



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 21:42



По принцип съм съгласен, аз и без това не я пия тая помия :) И пак по принцип - в някои държави пластмасовите пазарски торбички са забранени или струват доста скъпо, та употребата им да бъде намалена. За една година във Великобритания на боклука отиват 8 000 000 000 (милиарда) пластмасови торбички. Нататък е проста математика - ако приемем, че теглото на всяка от тях е 1 грам, ще получим 8 000 тона годишно. Можеш сам да си сметнеш колко се пада на глава от населението и получения резултат да умножиш по броя жители на развитите държави в света, за да получиш горе-долу бегла представа какво причиняват на планетата за една година жителите на развитите държави. И това са само торбичките! Отделно от тях са останалите пластмаси - опаковки, изделия и така нататък. Наскоро четох, че за изработката на едно пластмасово шише отива петрол горе-долу една трета от обема му - тук включвам материала за полимера, енергията за производство, енергията за транспорт... Нататък те оставям да поразсъждаваш ;)



Тема Re:Пушанови [re: omphala]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 21:49



Освен че умират по-рано, пушачите повличат със себе си към гробищата и доста невинни хора - пасивни пушачи. Да не говорим какви хубави вродени недостатъци и болести оставят в наследство на децата си. За толерантност не ми говори, ако обичаш, на мен това чувство ми е чуждо, когато става дума за нещо толкова безсмислено и вредно, като пушенето. Ако вместо да пушиш дъвчеш тютюна или смъркаш емфие - чудесно, нямам нищо против теб и навика ти.
Интересен е доводът ти за обособяването на отделни заведения за пушачи - не за да не тровят невинните хора, а за да не ги погледне някой накриво, видите ли! Е, извинявай, ама къде е твоята толерантност?



Тема Re:Верно сте многонови [re: kimchi]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано31.08.08 10:09



истерични и цинични непушачите. Естествено има и разумни изключения, но за съжаление сред хората, които са писали по темата тук са едва двама-трима.

Останалото са лайна, задници и "пърдене в сурата"



Спорът е безсмислен.
Няма толерантни пушачи /аз, може би, съм едно приятно изключение/
няма и толерантни непушачи.

ДИШАЙ...

Тема Re:Верно сте многонови [re: blues_woman]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано31.08.08 10:58



Какво значи толерантен непушач? И толерантен пушач?

Ти ще си толерантна, ако проявиш разбиране и не запалиш цигара в и без това тясното заведение.

Аз ще съм толерантен, ако търпя твоята прищявка да не се съобразиш с мен. Така ли излиза?

Принципно толерантността аз я разбирам малко иначе. Тя може да бъде един вид отстъпка, но не и такава, която поставя под риск моето собствено здраве. Или пак нещо се бъркам?

Така че спорът може да придобие напълно смислени очертания и всеки да изкаже собствената си позиция по нормален начин. Съответно аз също мога да бъда много сдържан, стига да ми се дават нормални доводи, а не глупашки примери за това, че никой не ми правил проблем когато ям шоколад и свинско



А пърденето в сурата си беше наистина необходима крайност. Някой ден наистина ще го направя. Не знам обаче дали някой няма да стане и да ми посегне. Е тогава ще стане наистина интересно.. Значи кучета и котки може, а прасета не може?






Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.08 12:46



Евала, като не пиеш "тая помия", кво пиеш? Само вода от чешмата ли:)
Вметката с найлоновите торбички, благодаря че ми каза, нямах представа че е така! Добре бе деба в кой свят живеете, не четете ли новини:) В цяла България стартират кампании за намаляване и изобщо спиране на използването на найлонови торбички, специално в Пловдив магазините, които дават хартиени торбички щеше да имат данъчни облекчения или нещо такова

ок и да разсъждавам пак, само вода от чешмата и вино ли пиеш(и то не-мераклийско ли кво беше онова в огромната смешна бутилка с вкус на магарешка урина)



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Автор Calis (Елф ;))
Публикувано31.08.08 15:10



Хартиените също не са решение. Виж тоновете найлон и сметни колко гори трябва да си заминат от планетата на година. Дървесината е възобновяем източник, но и е нужна 50на години. Дотогава още колко ще се изсекът.. Истинско решение е добра програма за рециклиране и/или използването на торби за многократна употреба.

А за пушачите имам наблюдения, че към този им кофти навик обикновено вървят по няколко "спомагателни", които са също доста дразнещи.

Money, so they say
Is the root of all evil today.



Тема Разумни?нови [re: blues_woman]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 19:47



А в пушенето какво разумно или рационално има?



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 19:52



Пия вода и сокове, понякога мляко. Отминах възрастта, за която беше характерно мисленето, че ако не пиеш яко алкохол, не ставаш, а ако пък изобщо не пиеш - си нещастник. Всъщност и тогава не пиех. Характер, какво да се прави - не обичам да се водя по масовите разбирания :) Същото е и с новините - не ме интересуват, аз от много време използвам една платнена торбичка за многократна употреба или просто нося покупките в ръка :)



Тема Re: Разумни?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 09:20



Ще е много хубаво ако НЕ пушачите спрат да карат колите си! Така загрижените за собственото си здраве хора, не слизат от волана, а впръскват тонове отровни газове, които са стотици повече и по-вредни от тютюневия дим! Но явно този факт не ги притеснява!

Никой не кара НЕ пушачите да ходят в евтини кръчми! Има си достатъчно скъпи заведения, които са с много добра вентилационна система и дори и на съседната маса да се пуши, нищо няма да се усети!

Никой не кара НЕ пушачите да дружат с пушачи!



Тема Re: Разумни?нови [re: Paлицa]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 09:29



Раличке, коли карат всички, не само непушачите. Тоест ограничението би се отнасяло за всички - подкрепям с две ръце. Иначе аз нямам кола, така че малко си объркала адреса ;)
Разсъжденията ти за скъпите заведения са мутренски - нищо ново ;)



Тема Re: Разумни?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 11:50



Аз също нямам кола, изказах само мнение без да е адресирано към никой.
Просто ми е интересно как на НЕ пушачите всичко им пречи?
Няма нищо мутренско и лошо в скъпите ресторанти, важното е да можеш и да искаш да си го позволиш. Ако не можеш да си го позволиш, също не е повод за злобни подмятания и бележки





Тема e-e-e...нови [re: Paлицa]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано01.09.08 12:20



Хайде сега..

Автомобилите са си автомобили. Никой не те вързал да стоиш в гараш с автомобил, чийто двигател е запален. Има си атмосфера, има си растения - те се грижат по естествен път. Автомобилите, които карам имат катализатори и изпълняват изискванията на Евро 4 сертификат за екология и безшумност. Повечето карат на газ - изключително екологично гориво. А аз карам с дизел - гориво, което до 50% е по-еколочино чисто от безоловния бензин..

За заведенията не си много права, защото дори и в скъпите заведения (от всякакъв тип) има проблем с вентилацията..

Пък е глупаво да подбирам приятелите си по това дали пушат или не. Пушачът сам по себе си е човек за мен до този момент, в който започне да показва пренебрежение към мен и моето здраве...



Тема Re:Пушанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор omphala (+БГ +ВКС)
Публикувано01.09.08 12:27



Че защо да е неуместно?!?Тлъстините и неприятната миризма издадена от едно тяло затлачено с мазнини и токсини е също толкова неприятна.А тогава защо аз трябва да се блъскам с тлъстаци по автобусите?!?Това малко или много ми вгорчава живота.А за "кроткото" пафкане от съседната маса-аз сядам винаги на маса за ПУШАЧИ на които винаги има пепелник.Ако ти също си седнал на такава маса,това е единствено и само твой проблем!!!Когато има изричен знак посочващ забрана за пушене го спазвам.Мразя да пуша на улицата или по спирките просто ми е просташко,но когато съм на маса за пушачи или на обособено място за пушене,не мисля,че забележките са уместни.

Търся си кучкар...


Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор omphala (+БГ +ВКС)
Публикувано01.09.08 12:32



След като чувството за толерантност ти е чуждо,то е чуждо и за мене.

Търся си кучкар...


Тема Re:е-е-е...нови [re: omphala]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 18:40



Ех пък сега... Вярно, че никой не ме е вързал в гараж, но такива отровни газове се отделят, че дори и прозорците не смея да си отворя.... Това за газта и дизела и европейските изисквания са едно добро начало, но отровата си е отрова и то доста опасна! И докто НЕ пушачите имат избор дали въобще да излизат на заведение, то аз няма как да живея стерилно! Затова и пуша! Но кола нямам!


Едва ли с моите цигари бих замърсила и бих навредила толкова, колкото един човек с автомобил!
Та мисълта ми е вместо да спорим за глупости, да бъдем толерантни!



Тема Re: Разумни?нови [re: Paлицa]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 20:31



Re: Разумни?нови [re: kimchi] Отговор на мнението
Автор Paлицa (Нерегистриран)
Публикувано 01.09.08 09:20


Никой ли ме нарече?


И откъде ти хрумна, че на непушачите всичко им пречи? Пречи им отровата, която са принудени да дишат абсолютно ненужно и нежелано, свръх всички останали отрови, които модерният живот ни предлага. Не им пречи, че не ходят в скъпи ресторанти - било защото не са им по джоба, било защото не желаят да гледат мутренски мутри с ниски чела, бръчки около очите и гадна кожа на лицето, резултат от пушене ;)



Тема Re:Пушанови [re: omphala]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 20:36



Аз заявих собственото си мнение, ти да не останеш по-назад... :)



Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 09:25



Знам, че ме харесваш





Тема Мдаааанови [re: Paлицa]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 11:20



представям си те как отивайки към скъпият ресторант си се метнала на колелото облечена в рокля на Армани...



Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано02.09.08 22:58



като отсеем важното от самохвалството, остана само тва, че пиеш вода и сокове - минерална вода от бутилки ли пиеш? и соковете(натурални предполагам искаш да кажеш), капачките от бутилките какво ги правиш, и те са пластмаса все пак, трябва да плащаш 200 000 лева за една бутилка, щото знаеш ли колко време се разгражда!



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Автор Vassil! (новак)
Публикувано03.09.08 00:47



Май имаше предвид телесни сокове.





Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 07:33



Като отсеем важното от опитите ти за заяждане, ще ти отговоря, че пия чешмяна вода обикновено. Минерална или сокове - по-рядко, когато няма как. Ако не си чул, Кен Ливингстън - предишният кмет на Лондон - стартира кампания за популяризиране на чешмяната вода точно по причините, които и ти спомена - пластмасовите бутилки за минералната вода са прекалено голямо бреме за околната среда.
И понеже с теб зациклихме разговора и си повтаряме едни и същи неща, което очевидно те дразни, предлагам да приключваме. Семенцето така или иначе е посято, един ден ще проумееш същността на думите ми и ще промениш някои свои навици. И не забравяй - хората не сме чак толкова велики и съвършени същества, след като изгниваме в земята много преди да изгние боклукът, който сме оставили след себе си.



Тема Re:Пушанови [re: oritang]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано03.09.08 20:17



не съм се опитвал да се заяждам, ти сам каза, че пиеш сокове, не знам какви, вода също не каза, питах те дали пиеш минерална, ти не, просто "Вода" и след това десет реда самохвалства:)

както и да е, ти нищо не си казал, че да проумявам същността на думите ти, каза че си велик защитник на околната среда, но не каза кво правиш с пластмасовите бутилки, които ползваш, къде изхвърляш батериите на дистанционното си и с мрежичка ли ходиш да пазаруваш от метро? а до там с велосипеда ли ходиш?



Тема back to natureнови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано03.09.08 21:05



Започваме да се съобразяваме с чувствата на марулите..
Да съжителстваме с крави и прасета - няма да ги колим, щото не е хуманно..
Няма да караме автомобили, щото не е екологично чисто..
И ток няма да използваме, защото не знам колко % от него се произвежда на въглища в тая изостнала държава..
Ще пием вода..
Ще кльопами горски плодове и шишарки..
Ще правим секс без презервативи...
И никакви такива екстри като мобилни телефони (че ни облъчват), автомобили, автобуси и глезотии.
Бутаме МЕТРО, опъваме палатки и ще спим под звездите..

Така виждам аз нещата





Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 21:47



Не ти дължа отчет какво правя и как го правя. По отношение на темата, която разискваме тук, съвестта ми е чиста. Но за едно си прав - велик защитник на околната среда съм, поне в сравнение с неориентирани дихатели като... спирам :) Всичко хубаво, живей, както искаш. И се похвали с нещо, иначе ще си помислим, че не се чувстваш добре и животът ти тежи.



Тема Re: back to natureнови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 21:54



Не мисля, че се способен да водиш живота, който описваш - ще започнеш да хленчиш на втория час.


Така виждам аз нещата :)



Тема Re: back to natureнови [re: oritang]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано03.09.08 22:50



С изключение на точка 7.





Тема Re: back to natureнови [re: oritang]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано03.09.08 23:05





Колко си прав само! Е, почти де. Мога да се откажа от свинското, например. То него кажи-речи не го ям - един или два пъти годишно може би..
На палатка не мога да спя. Не съм пробвал..
Без кола не мога, защото не се движа само в Пловдив. Животът ми се олицетворява с движението.
С животни не мога да съжителствам. И ако е нещо, което се яде - викам колачи, защото мога да убивам само с огнестрелно оръжие
Сексът без презерватив не коментирам..

С няколко думи - на Робинзон Крузо в 21-ви век няма да се правя. Само ако се наложи

Редактирано от Cтaниcлaв! на 03.09.08 23:05.



Тема Re: back to natureнови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 23:20



Нямаше да пиша, ако не се чувствах прав :) Но ти внимавай какво говориш тук - току-виж петльо

те обвинил, че се хвалиш... зер, той не би могъл да твърди за себе си същото и думите ти му се видят дразнещи.
А аз ако бях на твое място по-скоро бих се срамувал. За щастие, не съм :)



Тема срам?нови [re: oritang]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.09.08 00:20



От какво?!



Тема Re: back to natureнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано04.09.08 19:51



а горските плодове и шишарките? те нямат ли чувства?!
само вода от потоците и сол ще ядем



Тема Re: back to natureнови [re: oritang]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано04.09.08 19:53



с какво да се хвали? с това, че не може да живее на палатка? отбелязва го като факт, не е тръгнал да обяснява, че е велик и за това не може да лежи на пода... нямам нищо против тези негови постове майна



Тема нищо не разбирашнови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.09.08 20:29



Горските плодове са по-низши от марулите, въпреки че растат по на високо

В живота понякога е така

Виж, за шишарките вече нищо не мога да ти кажа. Ако се съди за тях по Жоро Шишарката - можеме да си кльопаме на воля



Тема Re: back to natureнови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 20:32



...точно както аз отбелязах като факт поведението си в някои случаи. Тия неща така или иначе не са повод за хвалба според мен, защото е редно всеки да постъпва така, това е напълно естествено поведение. Теб обаче нещо в думите ми те подразни, наистина нямам представа какво и защо.
Вчера купих нов принтер и след като го разопаковах, извадих телчетата на разноезичните ръководства, които намерих в кашона, и ги засилих (ръководствата) към мястото, където събирам хартията за връщане на вторични суровини. Днес на два пъти в магазините отказах торбичките, които ми предложиха и носих покупките си в ръка. Дразни ли те всичко това, което казах? А ракът на кожата дразни ли те? А астмата и вродените аномалии? А природните катаклизми?
Всъщност се опитвах да ти обясня, че не се имам за толкова велик и донякъде се виждам в подчинено положение спрямо природата, което и води до определени действия от моя страна. Сега, без да ми се сърдиш, смятам, че ти се имаш за по-велик от природата и си на мнение, че тя е длъжна да изпълнява всичките ти прищевки и да преглъща всичките ти боклуци, образно казано. Нещо повече - според мен си на мнение, че всъщност няма никой и нищо по-велико от теб, затова и така се докачи от по-предишните ми думи. Ще ти задам един прост въпрос, който е - подчертавам дебело - риторичен. Има ли във вселената авторитет, който да признаваш и на когото би се подчинил безпрекословно? На когото би повярвал безусловно? Независимо в коя област от живота или науката, има ли такъв феномен? Ако питаш мен - няма. Сещам се за оная история със Зейфод Бийблброкс и кабинката за наказания :) И за друго се сещам, като си говоря сега с теб - оня стар виц за милиционера и стената :)
Понеже вече си забравил или изобщо не си забелязал - въпросът ми беше риторичен, не искам отговор. А и да го дадеш, ще мога да го прочета след месец, когато едва ли изобщо ще си спомням този наш малък разговор :) Всичко хубаво, бъди здрав :) И махни това "weirdo" от профила си - ти не си такъв :)



Тема Re: back to natureнови [re: kimchi]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.09.08 22:06



А всичко онова, което те заобикаля?


То не е ли дело на промишлеността, която по един или друг начин замърсява природата? По тази причина има и друг бранш, който се занимава с рециклиране. С измисляне на технологии, които да минимизират вредата за природата, да снижат до минимум използване на нови изходни суровини и материали..

Аз мисля, че хората вече сериозна наблягат на това.

Помисли само как се е стигнало до дънките, които носиш. Замисли се само колко машини са ангажирани за това. А какъв ресурс е бил отделен, за да се измислят тези машини. Да се проектират. Да се произведат. Да се внедрят в серийно производство. Но за теб това са просто дънки и нищо повече!!! Нали?

Ако толкова мислиш за природата, триградското ждрело е близко - взимаш 2-3 кожи, малко храна за начало, свещи и кибрит, че да не ти се налага да измисляш огъня.. И си живееш като отшелник. А.. и да не забравиш Библията. Чудно защо, но самотниците много я четат. Така разбирам аз грижата за природата. Ще кльопаш папрат и горски плодове. В замяна ще дрискаш на дръвчетата - симбиозата е пълна!

Извинявам се, ако звуча грубо и цинично, но бях длъжен да споделя своята гледна точка.



Тема Re: back to natureнови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано04.09.08 22:25



редно е и да не пикаеш по стените, да не заглеждаш жените в задниците по улицата и да пътуваш без пари в градския транспорт в софия, но защо не ги спомена и тези неща? защо не каза също, че всеки месец даряваш по 200 лева за болни деца, а на края на годината ей така символично по още 10, които спестяваш от годишната такса на МЕНСА, щото там са прекалено вярващи си за теб и с прекалено високо самочувствие...

аз се сещам за това, че не трябва да се спори с идиот, защото те сваля на неговото ниво и те побеждава с опит, е не, имам опит с такива като теб и няма да се дам лесно:) аз никъде не съм се самоизтъквал или нещо такова и това, което ме подразни е, че в съвсем обикновен разговор за разделно събиране на отпадъци теб ти хрумна да се правиш на най-големия. както и да е, продължавйа да си събираш разделно отпадъците, да не отговаряш на не-реторичните въпроси, които ти задават хората, или най-много да им отговориш с реторичен, пък може и накрая някой да ти каже нещо смислено:) диалогът се води между двама



Тема Няма да се дадеш?нови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 09:41



Какво значи няма да се дадеш лесно? Човече... в момента приключвам текущата си работа - никак не е малко. Утре съм на среща на випуска, която е организирана от мен. В неделя довършвам стягането на багажа и в понеделник рано сутринта заминавам на море. И ти твърдиш, че няма да се дадеш? Ами не се давай, човече, каквото и да означава това. Аз междувременно ще си живея живота :)
Бъди здрав и прочисти съзнанието си от злобата :) И пий кафето си в порцеланови чашки ;)



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 16:39



Защо нападате kimchi????
Според мен, единствено неговия начин на живот му позволява да роптае и с право срещу цигарения дим, каквато е и темата! Защото той се грижи не само за своите, но и за белите дробове на околните!
А за останалите цигарите са едно оправдание, без самите те да осъзнават каква вреда нанасят на другите дори и без да пушат!
Мислех, че сме големи хора, а се драчите като кучета!
Не ви прави чест момчета, жалко





Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: Paлицa]  
АвторCтaниcлaв! (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 16:42



И аз не пуша..
И мен ме дразни цигареният дим..
Само че виж как се изопачи темата - от цигари, към найлонови торбички и пиене на кафе от порцеланова чаша (че то от пластмасова пиене на кафе ли е?!)





Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано05.09.08 20:44



няма да се дам на простотията и самохвалството, а ще си живея живота



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.09.08 22:14



ей, осрахте ми темата, мътните ви взели



Тема Re: Няма да се дадеш?нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 18:28



Виж какво нещо е живота... Тръгнахме от цигарения дим и стигнахме pak до срането






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.