Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: oтчaянa cъм]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 03:08



Според мен компютъра ще позволи на момчето по - лесно да намери хомосексуална среда. Ще се изолира още повече от реалността и съвсем ще заживее в негов си свят.
Смяната на училище и добра идея, но само ако то е по- елитно от старото и по принцип там децата са по-ученолюбиви.
Според мен обаче най големия проблем - с бащата е провокиран именно заради факта , че той е усетил с мъжката си интуиция , че синът му е "мека китка"/сори за грозния израз/. От тук идва според мен и честото му демонстративно повтаряне , че е върл противник на хомосексуалистите. От своя страна пък момчето според мен , осъзнавайки своята сексуалност започва да не се разбира с баща си точно поради този факт.
Аз не бих била толкова обнадеждена като повечето хора тук , че това са детски наклонности и ще се израстат.Аз съм слушала разкази от мое бившо гадже как е мастурбирало с негов приятел в детска възраст, но там изобщо не е ставало въпрос за любов или пък за смисъл на живота му. Това са различни неща и екскурзията в италия няма да ги промени.
Нека все пак бъдем реалисти



Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: фифи]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано22.01.05 07:14



Принципно си права, освен в това, че на 10 години някой осъзнава ясно и докрай своята сексуалност. И тая история с "любовта" е по-скоро защитна реакция и е провокирана от общата тайна за нещо нередно,която имат двамата. Ако не бяха неприятните неща в училище, момчето едва ли щеше да стигне в споделянето си до такива подробности, които да ужасят майката. Колко от нас знаят точно какво са вършили децата им и понеже не знаем, изобщо не ни идват на ум подобни неща. Ами ако твоето бивше гадже навремето беше споделило това с родителите си, те сигурно също щяха да развият психоза на тая тема и да го изкарат неизвестно какъв, а ти сама виждаш, че няма отклонения от нормата.
Това, че не се разбира с баща си изобщо нищо не означава по отношение на третирания въпрос - причините могат да бъдат най-разнообразни и твърде различни от тази - пред очите ми са поне пет такива случая в близки семейства, но никъде не става дума за това. Тъй че това не е показателно и не може да се обясни със сексуалното самоопределяне. Сякаш бащите искат да видят едно по-грубо мъжкарско поведение у синовете си и ако детето е от по-кротките, се дразнят подсъзнателно, било от това, че не е спортен тип, било, че не е достатъчно агресивно, пробивно и оправно както се счита, че трябва да бъде един "истински мъж", а в случая бащата е явно по-първичен и семпъл човек и при него тази представа трудно би могла да бъде променена. Той би приел по-лесно синът му да бъде "отрицателният герой" в училище, защото по-лесно ще си го обясни, отколкото отличник, но "смотан" ,чувствителен и лесно раним, което не е мъжко поведение, според неговите /а и преобладаващите обществени норми, все още/. Просто детето не отговаря на неговите очаквания и разбирания за син, от което той е разочарован в известен смисъл.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: anbra]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 08:37



Детето е на 14, не на 10. Според описанието е хомосексуално, ключовата дума е "любов".

Напълно съм съгласна с @фифи, включително и за компютъра. Това е нож с две остриета. На хората, които са си добре с общуването, Интернет дава допълнителни контакти и приятели. Но за характер "тип интроверт" може да се окаже сериозен проблем - в някои случаи започва пълно откъсване от реалния свят. Общуването в мрежата е измамно лесно и могат да закърнеят и последните умения и желания на затворените хора да общуват реално. Който не умее да общува пълноценно реално, никога няма да научи как се общува в мрежата, пък да не говорим да си намери приятели. По-скоро бих препоръчала на майката да запише сина си в някакви клубове по интереси - РЕАЛНИ клубове!!! - или спорт, бойно изкуство и две-три библиотеки.



Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: anbra]  
АвторБoxeм (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 09:00



Значи да ти кажа може и да си права по отношение на чичо ми. Всъщност това се касае за цялото му семейство(майка му, баща му, сестра му). Виждал съм ги рядко - обикновено на рождени дни на братовчед ми и съм останал с не много приято впечатление от тях. Те са доста консервативни хора. Хм, като си помисля само. Те и без това няколко пъти са ни обвинявали нашта страна(леля ми, мен, баща ми и майка ми) че не му въздействаме добре и че му даваме лош пример. Според тях щом е момче трябва да се възпитава с много твърда ръка, да се учи на физически труд и още от малък да му се даде да разбере че не е никой в тоя живот и живота рано или късно ще го скмачка. От тях не може да се чуе нежна дума за него. А братовчедка му я глезят, казват и че я обичат, че е добро момиче(и това само защото е момиче). А него винаги все за нещо го критикуват. Той затова предпочита нашта страна и по-често ни идва на гости. Семейството на чичо ми много се дразни от това... Тъй че и чичо ми и той на тях прилича. А, и не се притеснявам че някой от тях може тука нещо да прочете. Те не знаят компютъра как се пуска, та камо ли знаят кво е това интернет.



Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: _]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано22.01.05 13:21



"Това се е развивало години наред, а аз научавам едва сега" - прочети написаното над тези редове - момчето сега е на 14, а се говори за възрастта около 10 години, когато са се случили тези неща. Дори от описанието никак не е очевидно, че е хомосексуално, освен ако не се гледа само повърхностно на събитията.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: Бoxeм]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано22.01.05 13:25



И аз не се опасявам, че ще прочете някой от тях, но както ми ги описваш /а това съвпада изцяло с идеята, която си изградих/ това са хора от типа на тези, които много се интересуват и засягат от "квартално-общественото" мнение /"какво ще кажат хората"/ и си помислих, че ще стане страшно ако дочуят някоя клюка по въпроса, разнесена от такива като тях. Тогава ще настане истинският ужас!

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема А сега веченови [re: Бoxeм]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано22.01.05 17:54



можеш да си напишеш измисленото разказче, нали?



Тема Re: А сега веченови [re: Ecнaф]  
АвторБoxeм (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 18:08



Моля?



Тема Re: Големи проблеми със синанови [re: _]  
Автор Maktub ()
Публикувано22.01.05 20:39



Да ти кажа на мен доста ми помогна нета за контактуването. Винаги съм била затворена, но после се промених, говорих с хората, после с някои от тях се виждах.... Важно е да можеш да си споделиш проблема!!! И да срещнеш хора със същите проблеми...или подобни.



Тема policia???нови [re: anbra]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 15:14



Abe,4eta az tuka edni idei na tova kopelence,deto go tormozi da mu se natro6at kokalite, i si vikam takmo sam iz4istil bagajnika na kolata i 6to da ne se organizirame da mu spretnem edno hubavo vozene do Vitosha!?Vsi4ko tova v kraga na 6egata,problema naistina ne e za podcenjavane,az ot skoro sam tatko(ot 4 meseca i imam blizna4eta ma4ence i momi4ence) i se nadjavam nikoga da ne popadam v podobna situacia,no ne dai boja da mi se slu4i,to parvoto ne6to,koeto 6te napravja e da otida i da natro6a kokalite na cjaloto semeistvo!!!Edin prijatel v 4ujbina ima6e podoben problem,toi jivee v Anglia i tam policiata uspja da mu ozdeista ograni4itelna zapoved i se 4udeh ne e li vazmojno i tuk da se postapi po shoden na4in?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.