Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:20



Да знае го за това беше ирония ако не се усети


Просто ми е чудно какво толкова стряскащо има в такива феномени че ги признаваш с половин уста

Съгласен съм има доста шарлатани ама и те са ясни



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:23



Ами така е но постепено мисля да свеждам цивилизацията до уреди за лов и риболов



Да хокинг е по ценен от мен спор няма, но да ти кажа нищо от книгата му кратка история на времето не те топли така че и ти си противоречиш донякъде
Човек не се интересува от неща защото непремено го топлят макар че все някога ще му влязат в употреба



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:24



Незнам вие сте по компетентни в тия неща с упойките


Аз ако бях щях да ползвам билки, някой извлек от мак например



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:34



Формулата е точно висш израз на знанието понеже ти дава количествена мярка. Щото без да изчислиш нещата до атомната бомба ако не то до разтопяване на активната зона на реактора и Чернобил са само няколко цифри растояние.Атомната централа всъщност прави топлина от квантите енергия които се освобождават при разпада на ядрото на урана в случая.Така,че Квантово-водо-паро-електроцентрала е най-точното име. Ядрата си остават в активната зона и никъде не ходят,че то иначе страшно

Ти физик ли си защото аз не съм но вече има чуството че ми говориш врели некипели

Ще ме накараш да ти намеря някой учбник по физика да видим каква роля играят квантите в производството на ядрена енергия


Ти каза за бомбите. Ако двамата симпатяги не бяха правили глупости нямаше да има бомби. Косово е 95% албанци -какво искат сърбите там? Се едно Италия да претендира за бившите римски проеинции.Имало много манастири дрън-дрън.


Виж сега то скоро и лудогорието където се е зародила Българската държава ще е 90% турци и на тебе каква ще ти е позицията в такава ситуация ако поискат автономия А при Садам историята е повече от смешна той е бил пример за демокрация докато е слушал чичко сам. Едва в последствие се загрижват за правата и свободите там

Аз тебе да те питам толкова голяма площ град заграден с дървени колци как се отбранява? Това е било по-скоро укрепен лагер за да ги побере със все конете
Ами с тогавашния строй се е отбранявал лесно то почти всеки мъж в тоя град е бил войник при нужда А освен това кана си е имал и някаква гвардия
Константинопол също сигурно е бил укрепен лагер да побира войска със все конете



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано28.05.10 02:34



Това,че се самотровим е факт и той трябва не само да се констатира но и да се вземат сериозни мерки. Но да не говорим за някаква хипотетична одушевена Природа. Ние трябва да знаем,че само огромните цикли на постоянство приомерно на слънчевата радиация и липсата на много материал в космоса е причина за устойчивия земен климат.Ако ситуацията се беше развила като на Венера с атмосфера май от въглероден диоксид и облаци от сярна киселина и 500 градуса температура всякаква "любов" към такава природа би ти се изпарила от мозъка.Или пък да обичаш някое земетресение взело 50 000 убити, а то си е съвсем нормален процес на земната кора.

Не ти просто не знаеш какво ядеш понеже го виждаш само на пазара, а то не свирка и ти казва-"аз съм пръскано с еди кво си". Толкова скачат срещу гмо ,а шоколада и соята са генномодифицирани.

Ето и ти си зарибен от тоя скапан "енергиен център",а уж не гледаш телевизия


За да се закрият всички ТЕЦ -ове трябва не още две ами поне 4-5 АЕЦ и те изобщо не са евтини като се вземат предвид и разходите по погребването им.
Колкото до екологичността им...АЕЦ също има комини. Не за пушек,а за някои отпадъци от ядрената реакция...на моменти...цялата менделеева таблица и то в изотопния и вариант понякога излиза от там.Ами водата която се превръща на пара? Тя е от Дунав и идва по канал и по канал се изпуска пак там. И минава в едни топлообменници с хиляди тръбички в които тече радиоактивна вода от реактора. Е понякога тия тръбички се пукат щото налягането е 400 атмосфери и...рибите в реката стават по-едриРазбира се глобално течовете са малки и постоянно се ремонтират но локално ако си риба можеш доста да пострадаш



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:36



Е важно е ако имаш късмет да попаднеш на подходящия лекар





Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.05.10 02:38



В источна европа бани е имало ама тук чумите не са вилнели толкоз


Абе май не е единичен случай защото ако седна сигурно мога да ти изкарам доста народ живял прилично много време през средновековието и античноста



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано28.05.10 02:39



Как да ти кажа то е още на ниво "атомите са топки" т.е. няма практическо значение нито пък е масово разпространено така,че и да го признавам и да не го признавам ефекта е равен на нула.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано28.05.10 02:41



Не се приема -уредите за лов и риболов са доста напреднала цивилизация. Влакното е нефрен дериват,а кукичката връх в производството на стомана


Как да не ме топли? Интелектуалния кеф понякога топли повече от климатика



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано28.05.10 02:43



Ако е от мак може да ти се заприисква после,често,често да се лекуваш






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.