Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: трите касетинови [re: CУ]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.10.04 19:27



Получи се недоразумение, но устата (пръстите тук, де) не са само за да се целуваме и сега ще го изгладим. Под "ангелче" нямах предвид библейско такова, а просто някого невидим до теб, който е събрал цялата информация. Ако искаш го наречи духче, роботче-камера или агент от Акаша-хрониките. Даже може и едно ПТС от БНТ. Важното е че касетите ги има вече.

Не става въобще въпрос и да съдим дали нещо там е добро или лошо. Просто си представи, че ще бъдат публикувани ... И е ФАКТ. Ако ТИ си само въпросните 3 касети, ще ти е много терсене (кофти). Цялата си показана по ТВто...

Духовната гледна точка е обаче, че по ТВто ще са показани дреболии ... Поне аз мога да ти кажа, че ако покажат въпросните 3 мои касети, няма много да се притесня. Не защото там ще съм перфектен там (ни най-малко), а защото най-важното за мен го няма там. Та, виж, какво друго в теб има освен тези 3 касети ...

П.П. При следващия постинг ще ти кажа за червените точки. Сега излизам



Тема Re: трите касетинови [re: Mиpo]  
Автор (изрод)
Публикувано31.10.04 18:14



от известно време насам, когато пиша тук или говоря с някого в кю-то има нещо, за което следя много внимателно. И то е да съм искрена. Каквото споделям- правя го "от сърце"... И до сега не ми беше хрумвало да деля споделянията си на такива "от повърхността" и такива "от моето си истинско дълбоко аз".

И щото съм едно такова-тъпичко, приемам, че и тези с които общувам правят същото... особено такива като теб, дето непрекъснато призовават за намаляване на общите приказки и цитати и за споделяне на лични преживявания...

Според горните ти постинги, когато говориш с мен в кюто, ти преценяваш какво да ми кажеш и нямаш притеснения, защото споделяш неща от повърхността...

За чий в такъв случай изобщо говориш с мен? Имаш време за губене, набарал си "младо агнешко" и се забавляваш или какво...?

А червените точки делят ли се на "повърхностни" и "дълбоки"?

Когато аз кажа на някого "прегръщам те" го правя от сърце, което както и да се гледам ми е най-надълбоко в мен си... Ако твоите "прегръдки" са от повърхността - можеш да си ги спестиш, за тях едва ли ще вземеш червени точки:))) Пък дали на мен ще ми липсват или не- това е друг въпрос- тук нещата опират до чувства, пък те също са на повърхността, така че...

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: трите касетинови [re: CУ]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.11.04 00:02



Виж, колко е лесно човек да отсъди нещо, като не е наясно с "трите си касети" ... Всичко, което споделяме (и ти, и аз, и всички останали) е ВИНАГИ част от само трите касети. Може в най-добрия случай да е породено от нещо отвъд тези касети, но в крайна сметка е предадено чрез езика на тези "три касети". Това, което казваме всички тук са само думи ... И те резонират и отекват в нас само поради определена подредба и фиксираност в тези 3 касети.

Виж само - до вчера ти харесваха моите прегръдки, сега ми предлагаш да си ги спестя, ако са от повърхността ми (все едно че си била сляпа до вчера от къде са били те), а бас държа, че съвсем скоро пак ще ги приемеш . Въпреки, че сега ти казвам съвсем ясно, че прегръдките ми са от повърхността ми!

Но може би имаме различни дефиниции за "повърхност" и "център". Центърът по моето разбиране, е АПРИОРИ недосегаем от друг човек! Не че аз не ти го давам или го крия ... Всъщност критерият е дали Смъртта може да го вземе. Ако и тя не може да го вземе, как ти, милото ми, ще влезеш в него? И как аз ще вляза в твоя. И смисълът на всичките медитации и на целия живот е човек да си намери Центъра! Ако ти е интересно, разгледай в теб и го потърси ...


Сега за "червените точки".
Цветът (и същността) им е толкова условен, че това да ги приемаш за червени, т.е. за "добро дело" е смешно и неточно. Има някаква ситуация и аз действам по начина, по който усещам, че е НАЙ-ХАРМОНИЧЕН, т.е. както ти казах веднъж, "правя най-доброто от моята будност" (не добро, като морална категория, а просто такова, което най- ми харесва на мен). За някой може това да са червения точки, за друг черни, а за трети виолетови на жълти петна. Още повече, че днес една точка е с един цвят, утре става с друг... Ако съм се "омотал" в действието си, бъди сигурна, че Цялото ще ми даде знак, и ще ми върне ситуацията под една или друга форма за ново действие... Безмилостно е!

Представи си цялото мое действие като изпълнение на музика/звуци. Музиката може да е валс, хеви метъл, ръченица, погребален марш, пеене на щурец, кукумявка, славей или комар. Няма значение каква е точна музиката.звука (това Цялото го определя), важното е да е ТОЧНА и БЕЗУПРЕЧНА, да нямам фалшиви ноти! От това идва единението с Цялото и така ми харесва . Цветът на роклята (пардон на точките), с която да се облечеш (или да съблечеш) оставям по твой избор.



П.П. Въпросната рокля е всъщност обложката на трите касети.



Тема има ефектнови [re: Mиpo]  
АвторЯceн (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 14:52



От последния си постинг до сега съм практикувал всеки ден,вярно не по 30мин. ,а някъде по 15-25(мах)мин.С времето усе6танията се иzостряха,първо бяха топли вълни движе6ти се от слън4евия сплит нагоре,с времето ставаха паре6ти ,понякога от пае6ти преминава6ти в студени.Тенденцията оба4е бе6е лека по лека усе6танията zапо4ваха да се усе6тат по надолу.Обикновено го усе6тах след около 3 мин, но с всяка мин. отслабваха усе6танията,т.е. в на4алото на упр. бяха наи интенzивни. Клатения и подобни движения отдавна не сами се слу4вали. Преди няколко дни усе6танията се спуснаха до пъпа и неговата околност. По нататък какво трябва да се прави?
Между другото това има влияние и върху поведението ми,яко е.

Имам и о6те 1 питанка. Какво иска6 да каже6 с това ,4е не6тата при по горните тела са по скоро теорети4ни zа теzи,които не се zадържат по дъго на иzу4аването на етрното тяло?



Тема Отварянето на Микрокосмичната Орбитанови [re: Яceн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.11.04 19:53



Считай, че най-"трудното" си го минал. След като свикнеш да го правиш с една точка/зона с другите точки е лесно, а пък ще го и правиш една по една и на спокойствие.

Това, което описваш е съвсем нормално. Енергията отначалото има понякога тенденция да се качва от предната част на тялото, т.е. през слънчевия сплит и е хубаво да се "научи" да се качва нагоре от задната страна на тялото, т.е. през гръбначния стълб.

Следващият етап е Отварянето на Микрокосмичната Орбита (МО). А това става като медитираш по същия начин като досега, но върху следващите точки от нея ("зад пъпа" или тан-тиена е първата точка). Ето ти по-долу схемата на МО с основните точки.



Ако оприличим МО с основания напоителен канал за енергийното и физическото тяло, то съответните точки са язовирчета по него. Основните точки са следните: тан-тиена, сексуалния център (около простатата), перинеума, опашката, по гръбначния стълб между бъбреците на нивото на пъпа (казва се мин-мен на китайски или врата на живота), по гръбначния стълб на нивото на слънчевия сплит (и на надбъбречните жлези), по гръбначния стълб на нивото на сърцето (не е отбелязана на диаграмата), малкия мозък (или там където гръбначния стълб влиза в черепа), короната (т.е. най-горната част на главата), третото око, небцето (точно зад предните зъби – усети с езика и където му харесва да стои на небцето – там е), върхът на езика (който винаги при дао медитациите е лепнат за съответната точка на небцето за да "затвори" веригата на МО), гърлото(щитовидната жлеза), по средата между зърната на гърдите, слънчевия сплит (стомаха) и пак стига до тан-тиена. Разглеждай съответните точки в началото като зони примерно с големината на монета от 1 лв. и наблюдавай там без да се притесняваш дали си именно в центъра на точката. Самото наблюдение ще ти покаже къде е точно точката при теб, т.е. къде точно ти я усещаш най-добре. Имай предвид че всички точки са малко (на около един пръст дебелина) навътре в тялото, т.е. не са на самата повърхност на кожата.

И във всяка тока може да прилагаш пак същите принципи както зад пъпа. Преди да започнеш медитацията може да я масажираш малко за да усетиш физически къде е горе долу мястото и да е лесно за вниманието ти да се "върже" там. Поставяш си вниманието и усещаш (с всичките си сетива) какво има там, усмихваш се, дишаш с точката, може да си я представиш като нещо "енергийно"/слънце/огън и т.н., но не забравяй че накрая е само чисто и фино УСЕЩАНЕ какво има.

Последователност на минаване през точките:
1. Започваш с тан-тиена и стоиш там примерно около 5 минути или даже може и по-кратко, ако усещаш нещо даже и леко там (ти преценяваш)
2. Преместваш вниманието си на следващата точка (сексуалния център) без да се грижиш за това как енергията минава между двете точки. Т.е. в началото не обръщаш внимание на МО, а на точките. В един момент, след след като обиколиш всичките точки, МикроОрбитата ще се "появи" САМА.
3. Ако съответната точка ти е "нова" стоиш на нея между 3 дена и 1 седмица до края на медитацията и се връщаш на самия край на тан-тиена за 1 мин. пак без да обръщаш внимание как точно минава енергията
4. След като си стоял достатъчно време и на сексуалния център минаваш на перинеума като времето на престоя ти е следното: 10-30% от времето ти за медитация стоиш на тан-тиена, 10-30% стоиш на междините точка или точки (ако са малко междините точки - 10%, а пък ако си към края на МО - до към 30%) и поне 50% на последната точка.

Завършване на медитацията
Където и да си ходил на по разни точки, накрая винаги се връщаш зад пъпа за около 1 мин. и правиш следната процедура по заключване. Започвайки от пъпа си представляваш, че описваш 36 (или 9, ако бързаш – въобще, броят е условен) енергийни спирали с нарастващ диаметър в посока на часовниковата стрелка. За ориентир на посоките си представи, че имаш на пъпа си часовник със стрелки, който гледа навън (т.е. хората могат да гледат часа по него). Жени, ако правят това нещо тук правят нарастващите спирали ОБРАТНО на часовниковата стрелка. Максималният диаметър на спиралата е около 10 см или НЕ трябва да достига стомаха нагоре и сексуалния център надолу. След като е достигнат този максимален диаметър, правиш втората част за заключването, която е да навиваш/затягаш спиралите в обратната посока към пъпа (24 или 6 на брой). Все едно, че навиваш и стягаш плавно макара, рулетка или шивашки метър и най-накрая всичко е компактно до размерите на монета от 1 лв в центъра на пъпа.

Накрая може да си разтриеш ръцете и да масажираш тялото си. Сега е и чудесен момент да се отпуснеш и да правиш твоята медитация "нищо неправене" ...

Съветвам те да си намериш книгата на Мантак Чия "Отваряне на лекуващата енергия чрез дао", където всичко гореописано е обяснено много по-детайлно. Ако си в София около Коледа – Нова Година, може да се видим и за 1 час да обменим това, което тук правим за 1 месец писане.

П.П. Що се до фини тела, енергийното тяло е най-"грубото" от фините тела и е най-лесно за усещане и разбиране. И като видиш един път разликата между физическото и едно друго фино тяло (примерно енергийното) е много по-лесно (без да е задължително) да опознаеш и останалите. Което не значи да стоиш много дълго на енергийното, а просто да имаш усет за него като hint (ориентир) за останалите.



Тема Re: Отварянето на Микрокосмичната Орбитанови [re: Mиpo]  
Авторяceн (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 16:42



мерси zа инфото(доста иz4ерпателно и практи4но).
Има и о6те не6то,тук се поzа4етох на някои места във фаила от 1 от по горните отговори,там пи6е 4е 4овек трябва първо да се поzанимава с предния канал(до достигане на openness? и т. н.) и 4е много хора правят гре6ката да се насо4ат направо към zадния канал,което можело да доведе до дисбаланс ,а в по дългосро4ен аспект и до по сериоzни раzстройства. Какво ти подскаzва опита по въпроса?

Ако съм в София около праzниците 6те ди драсна 1 меил,6те е полеzно(особено zа мене) да се видим.



Тема Re: Отварянето на Микрокосмичната Орбитанови [re: яceн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.11.04 21:12



Ясене, тези неща, който ги пише във файла за предния канал са разбира се интересни и могат да се дискутират подробно. Всъщност има още много десетки такива теми само по отваряне на Микроорбитата, които на практика са виждане на едно нещо от различни гледни точки и развиване така на различните му аспекти. И точно такива практически аспекти имат смисъл да се дискутират по тези клубове стига да има хора с опит.

Съвсем накратко, оставяйки подробните коментари за срещата ни на живо, ще ти кажа, че може спокойно да продължиш по начина, който ти казах. Не че има нещо лошо в другия метод (подходи има най-различни), но важното е човек да НЕ ПРАВИ НЕЩАТА НАСИЛА, да ги усеща и разбира. Ако се окаже, примерно че ти се натрупва много енергия в главата, спокойно може да обърнеш повече внимание на предния канал. Човек трябва да е гъвкав.

Предният канал е ИН и той се развива с всякакви ИН практики на ОТВАРЯНЕ. Но ти с другите си практики го компенсираш, доколкото те усещам. И това което пише К. Френзен във файла е повече за хора от силен йога тип, които обръщат главно внимание на "вдигане нагоре на енергията", а не толкова на нейното балансиране и надолу по предния канал.

Така или иначе има и другата гледна точка, противоположна на исканата във файла, че за да може да развиеш предния канал, трябва да си генерирал някаква енергия през задния... Така, че пак е въпрос на балансиране. Ако някога усетиш в продължение на няколко поредни дни нещо необичайно, което ти е не комфортно, се обади за да ти дам идея за неговото балансиране.

И нещо важно, което забравих предния път. След като се концентрираш вече над останалите точки след пъпа може да свалиш ръцете си свободно успоредно на тялото с длани към тялото. Просто за да не "уемат" ръцете енергия в тях самите и енергията да се пренасочва повече в МО. На по-късен етап, когато си отворил цялата МОта, може пак да ги вдигаш за да развиваш каналите в ръцете. А сега, или започвай направо със свалени ръце, или докато си в началото на пъпа може да ги държиш отпред и после след като минеш на следващите точки да ги свалиш плавно. Когато ръцете са свалени, те НЕ са опрени в тялото, а са естествено отворени, т.е.винаги има малко въздушно простото ...все едно, че имаш пинг-понг топчета под мишниците.




Тема некомфортнотонови [re: Mиpo]  
АвторЯceн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 18:02



Не си спомням дали и преди го е имало,демек zапо4нах да zабеляzвям в последната седмица 2 добре иzраzени се противоположни състояния.Примерно сутрин ставам раzсънвам се и се 4увствам бодър,2 4аса по късно обратното,усе6там(някой път направо zаспивам) сънливост и трудност при концентрация, след това пак съм бодър,колкото по към края на деня се отива оба4е толкова сънливостта е послабоиzраzена,а бодростта силно иzраzена. Приве4ер и късния следобед обикновено се 4увствам прекалено,понякога некомфортно бодър все едно като след поемане на голямо коли4ество кафе .
Не zнам въоб6те на какво се дължи,едва ли е от недоспиване..



Тема Re: некомфортнотонови [re: Яceн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.04 21:01



Очаквах в един момент да кажеш нещо такова. От една страна, понеже енергията отваря каналите, ще има различни ВРЕМЕННИ състояния примерно като тези на сънливост. Но това отминава с времето.

Това за будността е по-важно и е свързано с факта, че енергията стои повече или се натрупва в главата. Което също донякъде е нормално е хубаво човек да е по-буден. Но няма смисъл да натрупваш много енергия в главата, като може да я балансираш по цялото тяло. Затова при такива некомфортни случаи прави следните неща като не забравяш, че ЕНЕРГИЯТА СЛЕДВА ВНИМАНИЕТО:
- представяй си първи как енергията слиза отпред от главата (Върха на главата, Третото око ...) и въобще от цялата горна част на тялото надолу към пъпа и прави пак там заключващите спирали.
- Ако това се окаже недостатъчно, може да поставиш вниманието си върху стъпалата на краката (контакта със земята) и да си представяш пак как енергията слиза надолу и че това, което е в повече от нея се отлива в земята. А пък ИН енергията от земята балансира твоята ЯН енергията.
- може също да масажираш също пъпа, краката и стъпалата за да усилиш горния процес.

Обърни внимание дали след енергийните практики извършваш по-усилена умствена дейсност, защото като си генерирал енергията, тя е готова да бъде използвана и с каквото се занимаваш тогава (мислене, емоции, физическа дейност, медитация ...), тя ще го усили като ЛУПА.



Тема Re: некомфортнотонови [re: Mиpo]  
Авторяceн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 16:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.