Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Джао Бичъннови [re: Mиpo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано03.10.04 15:18



Здрасти.

Въобще не препоръчвам книгата на Ясен, нито на теб. Просто ме вълнува и го казвам. А вярно казвам, ако известно време правиш нещата, тогава ще те удари такова чудо, че сам ще разбереш колко съм бил прав. Просто като база за сравнение, не като път.

Много ще се радвам ако ми уредиш един разговор с преводача, все пак от годините човек и да няма кадърният текст, практиката го вкарва в руслото и сам намира кое е сгрешено. Въпросът е, че наистина е за хора със специфичен начин на живот, но защо пък ние да не използваме това, което ни е достъпно. Няма да ставаме безсмъртни, то е ясно, но има някои превъзходни неща, които си заслужават. Все пак директно трансформиране на възпроизвеждащата сила, рядко се среща.

Защо не се занимавам с много методи? Мисля, че съм минал през доста методи, имащи и нямащи отношение с йога. Оставих тези, които са истински, поне за мен.

Не говоря за цялостно практикуване, къде съм го казал? Интересуват ме съвсем конкретни неща и те не са много.

Да енергията сега е много силна. Не следвам книжни методи, ти такова мнение ли имаш за мен? Ще ме караш сега да ти описвам лични неща, дето не ги говоря по принцип. Как например, когато истинската сила, ме събуди в часа дзи и е с голям интензитет, ако малко се изхайлазя и ме домързи да трансормирам силата, което отнема в тези случаи около половин час и повече, тогава просто знам, че тя ще се преобразува в семенна течност, която няма друг път, освен през ян-гун. Лягам си и си мисля, абе не правя добре, понеже още утре силата ще ме постави в цайтнот. И действително, на следващият ден, тестисите ми започват да се подуват и нямам голям избор...
Като имам волята да направя нещата, направо дан-тяна започва да блести, а по гръбнака се издига пронизваща топлина, без да ми пречи. Повече от седем дена не съм практикувал без спиране, понеже това е над моите възможности за момента. Ако не схванеш нещата и просто си правиш нещо си там, можеш почти нищо да не усетиш. Иначе е достатъчно да възнамеря и силата идва още същата нощ, ако не го направя си спя спокойно и не ме закача. Хитро , а? :)

Не е книжен метода, сериозен е. Все пак съм перфекционист и като стигна да говоря за нещо практическо, то е било подложено първо на много проникване. Което е добре според мен. Действително, има трансформация не само на енергията, а на ума, чувствата и т.н. Да, не изпускам тези неща. За тях Джао не говори, понеже неговите ученици са минали над тях още преди да започнат. Ако не са минали, той въобще не се занимава с тях. Така, че действаме и по тази тема и слушам внимателно.

И от къде знаеш, че не съм научил от теб?

Миро: Ти с'я мен уважаваш ли ма?
хуанджи: Уважавам та. Давай нататък.




Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: nov]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано03.10.04 15:23



Точно за третото око говоря и светлината която се поражда в него. С това се започва метода.

За другото, мисля, че не е чак толкова лош превода, за да не се усетят тези неща.

Но твърде сложните неща за сега ги оставям да си чакат, в смисъл, че не ми се слага твърде рано тигана. Ако се сещаш, на едно място Джао говори само за няколко неща и казва, че ако човек добре ги разбере, това е повече от половината от алхимичната наука. Е, за мен дори половината е много, ако това усвоя, берекет версин.



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: Яceн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.04 17:51



Да, тези вибрации са точно енергията и най-вероятно случилото се при теб е именно еквивалента на това, което аз описвах в цитирания от теб мой постниг. Когато енергията преминава за първи път в по-голямо количество по даден канал и го "отпушва" много често се получат такива явления. След това обаче тя си тече спокойно и ти не я усещаш вече.

Въпросът сега е, интересува ли те да се задълбочиш в нейното изучаване и използване. Питам те, защото това не е непременно задължително. Може да си продължи с твоите досегашни практики и особено, ако се усещаш достатъчно жизнен и тих, другите неща ще си стават лека полека, макар и по-бавно, от само себе си.

На мен лично ми е било, обаче, интересно и много полезно да се задълбоча в практическото й изучаване и приложение. Гледам, че всички хубави и подробни книги по темата са ми на хартия (а не на файл). В компютърен вид имам разни статии, но повечето надали биха ти полезни точно сега, защото са доста специализирани. Все пак намерих нещо, което може да ти е свърши работа -

. Този файл е много интересно и хубаво направен от хора като мен с по 15тина години опит, които пишат по разни други форуми и които са ми направили много приятни впечатления със споделянията си. Те са се опитали да резюмират различни видове даоски практики – от начинаещи до сравнително напреднали, като са се стремели да не повтарят непременно написаното в дебелите книги от техните учители, а да предадат и да се базират на техния опит, което е идеалния пример и за форумите тук! И тъй като с някой съм общувал, а с други сме ходил на едни и същи курсови, но по различно време ми е било много интересно да сравня моите усещания с техните. Така че разгледай този файл и обходи различните му линкове, там има МНОГО ХУБАВА и ЯСНО КАЗАНА практична информация. Естествено, това го ползвай като допълнение към различните книги с подробна информация за всяка практика, които ти споменах, а тук във форума може да дискутираме различни аспекти.

Що се отнася до Динамичната на Ошо, нейният подход е коренно различен в сравнения с Дао практиките. Тя има за цел да ОТВОРИ човек, а усещането на енергията е само дребно следствие. Докато при Дао практиките целта е директна работа с вътрешната енергия и те имат за цел да ИЗГРАЖДАТ качества. Но пък е хубаво човек да има на разположение такива коренно различни методи защото те се допълват.

А качествата на тишината са отделна тема ... На практика тя също идва като следствие (ИН е по същността си) от свършена ЯН работа на различни нива. Тишината може да е празна, както може и да е пълна – ЯН в ИН. Един Зен учител казваш пълен с енергия и тих.




Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: Mиpo]  
Авторяceн (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 18:49



10х за фаила изглежда достатъчно изчерпателен поне за сега.

Определено ще ми е полезно да се задълбоча в нейното изучаване и използване, но цялата работа ми изглежда малко сложна.Притеснява ме това че трябва да мисля за прекалено много неща,за центрове орбити и т. н.,а съм свикнал за нищо да не мисля.



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: яceн]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 19:20



я си карай по Ошо. махни го този Мантак Чиа.какво знае той?;)



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: яceн]  
Автор non_anon (lyubopiten)
Публикувано03.10.04 21:29



не става ли с немислене?

мъка мъка мъкааа


Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: xyaнджи]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 21:30



Какви са тия половинчати работи?Аз пък искам всичко!



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: joy]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано04.10.04 09:14



Предпочитам нещо малко, но постигнато...пък после е ясно, нататък.



Тема Re: Джао Бичън и ощенови [re: xyaнджи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.10.04 18:42



Преводачката не я познавам, но срещата с издателя, когото цитирах (и чието мнение предполагам ще ти е по-интересно) е лесна. Отиди на

и виж там за К.Т. (той е модерато в раздела за Ушу). Може да се регистрираш там и му изпрати бележка с това, което ти казах. Имай предвид, обаче, че и той, и останалите не са практикували тези неща, за които говорим сега. Но пък може да прочетеш друго инетресно от него - наскоро имаше там и една тема за приликите и разликите между Бутащи ръце (тай чи) и Лепкави ръце (уин чун) и той написа направи едно интересно обобщение


Нямам предвид да се занимаваш с много различни методи, а да видиш многото аспекти на Даоската алхимия, за която говорим, както и частния случай за трансформирането на възпроизвеждащата енергия.

Ще цитирам нещо, което ти цитира от Джао Бичън "Относно алхимичният елемент:ако ученикът го трупа подсъзнателно, това ще е вроден микрокосмически елемент, но ако той го прави умишлено, този елемент ще бъде илюзорен и ще доведе само до провал". Какво значи това на практика? Че, ако се надяваш само с практикуване в часа дзи (както и останалите часа) на нещата, за които говориш да предотвратиш изтичането на семенна течност, няма да успееш!

Което не значи ни най-малко да не практикуваш, но просто това е само ЧАСТ от нещата. Казвам ти го, защото съм опитвал точно същите неща по точно същата книга с точно същата цел в продължение на много време. Е, аз добавях и други даоски практики, но така или иначе ефектът беше точно както и ти го споделяш.

Така, че въпросните практики, макар и чудесни, са само ЯН частта на алхимическия процес. А като липсва ИН частта, която води именно до ПОДСЪЗНАТЕЛНОТО натрупване, нещата не са балансирани.

Не знам дали си чувал за дао (пак и друг тип) монаси, които даже са стигали до крайност да се опитват въобще да не заспиват за да не им излезе семената течност докато са несъзнателни в съня? Или пък за такива, които ги е било страх да докоснат жена, защото е можело да се получи същото. Разбираш ли, чудесно е да се практикуват даоските алхимични практики ежедневно и аз най-горещо го препоръчвам на всички, но ако практикувано стане маниакално с цел непременно да не се загуби семенна течност, нещата са далеч от баланса.

Смисълът на практиките е да научат възпроизвеждащата енергия САМА да ходи, където трябва. Това не става нито за ден, нито за година, защото противоположното е заложено в самата несъзнателна същност на човек. И за това целият култивациония процес е бавен и дълъг. Трябва да се стигне дълбоко до всичките корени ...

Но забележи сега нещо много важно. Целта не е да се стигне до никакво загубване на семенна течност или до брахмачария (както питаше в една тема в Йога Nov). Целта, както знаеш добре, е Пътя! И ако питаш за моето мнение, премести ударението от това да не губиш енергия, в това да я ИЗУЧИШ.

Първото нещо, продължавайки да практикуваш, ПРИЕМИ, че ще и ГУБИШ енергия. Защото това ще те научи на нещо. Ще те накара да видиш целия процес от различни гледни точки ...

Ще ти дам един пример, който не съм го виждал нито у Джао Бичън, нито у Мантак Чия, нито у Ошо. Когато един мъж не е практикувал практиките, за които говорим или пък не е много съзнателен, е много лесно да приеме еякулацията. Даже ще й се кефи. 99% от нашите колеги по пол са така. Обаче, като обърнеш внимание и медитираш над целия процес, вижда как с излизането на семенната течност излиза и енергията, която иначе те води до най-дълбоките състояния при медитация. И човек заема, точно противоположната на приемането позиция. Даже външно да приема, вътрешно подсъзнателно се БОРИ. И именно самото борене и неприемане му пречи да дойде близо до целия процес и да го опознае. И предизвикателството е въпреки, че знаеш, че с еякулацията ти излиза енергията, да го приемеш ЦЯЛОСТНО, когато това настъпва неминуемо. И в този момент ще видиш много интересни неща в себе си (за това отделно ще говорим)...

Друг подход. Забелязал съм, че култивирането на сексуалната енергия сам е доста по-различно от това с жена. В смисъл, даже правейки едни и същи практики в двата случая, които се наричат обикновено Десния път в Дао или Бяла Тантра при първия случай, и Левия път в Тао или Червена Тантра при втория. Колкото и да култивирам по методи аналогични на тези на Джао Бичън и въпреки, че усещам ясно как сексуалната енергия се трансформира и води до липса на сексуални нужда, забелязвам едно фино небалансиране ... Има повече ЯН елемент в дълбочина ... Докато самото дълбоко обуване с жена, даже без еякулация, води до естествено балансиране с нейния ИН елемент. Спомням си, че Ошо се смееше някъде на Ганди, че спал в едно легло с голата си племенница за да абсорбира нейния ИН елемент. Обаче на практика се получава точно така и съм го забеляза съвсем отчетливо.

И за това, ако мога да си позволя да ти дам съвет, пробвай даоските практики с жена. Ще ти се отвори една цяла нова вселена, която си е била в теб самия досега и която е част от корените, за които говорех по-горе. Не казвам, че всичкото това е лесно, но ти имаш достатъчно опит в медитацията и поне моят опит показва, че си заслужава Естествено, правейки разните сексуални медитации с жена имай предвид, че има смисъл да го правиш с жена, с която имате относително дълбоко контакт на различни нива. Казвам го, защото виждам доста случаи, където хора навлизат в съответните неща водени именно от сексуалния елемент. В това няма нищо лошо, обаче процесът ще е крайно ЧАСТИЧЕН. Нали разбираш, че няма само да сливате и балансирате енергиите си, а и нещата далеч отвъд тях. И ако искаш, може да отвориш тук една отделна тема за това и ще дискутираме заедно и с останалите хора с опит.

Иначе отделно пък може да продължим практическата дискусията по Джао Бичън, която ми е много интересна. Когато ти говорех за твоя подход, нямах предвид дали ме уважаваш или не, а това че от 1-2 години говориш за твоите практики с Джао Бичън, но почти никога не говориш конкретно за различните практични аспекти (примерно както го направи сега и ако не се лъже още веднъж преди повече от година). А има смисъл всеки дребен детайл да се види от различни страни – точно както говорех по-горе за положението на ръцете (мудрите) при медитация. Чудесно би било всеки с опит да сподели разликата при различни положения. И след това същото и за позицията на тялото (примерно, седнал с кръстосани крака, седнал на стол, прав, елгнал и т.н.) различните дихателни техники, различните визуализации, влиянието на правене при различни времеви и климатични условия и т.н. и т.н. Това е смисълът тук да се споделя различен ПРАКТИЧЕН опит, защото нещата са толкова комплексни, че сам човек трудно може всичко да е опитал и да знае априори, кое би му харесало. И след това всеки може да пробва и да си прецени сам как е при него.





Тема Re: Джао Бичън и ощенови [re: Mиpo]  
Авторизчeтox (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 22:30



Миро, изчетох дългия ти постинг, въпреки че не е за мен, ей така от любопотство. да видя с какво се занимавате и по-точно каква е целта ви
споменаваш, че пътя е най важното, като след това казваш "това да ИЗУЧИШ" сексуалната енергия (и надявам се, не само нея;)
Та искам да ви питам, в това ли састои пътя и целта ви? И това ли е основния ви метод - в "изучаването"..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.