Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: Yasen]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.10.04 17:04



Мда, често трябва за да имаш хубавите неща поне малко усилие да вложиш. Даже, ако искаш, вземи класическия случай, когато правиш секс с жена, все малко усилие тръба да проявиш в един момент. Важното е само да не се ходи по крайностите.

Иначе другите неща са точно както трябва. След седмица може да минеш на следващата точка от Микроорбитата (ще ти обясня за нея допълнително), но засега си представяй как с тази практика тялото и респективно задпъпието ти се събужда. И виж как да стоиш вече не е толкова трудно. Тъкмо ако пробваш пак ДМ (Динамичната) може да я понесеш доста по-лесно.



Тема Re: най-вече към миронови [re: Mиpo]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано27.10.04 22:24



Точно, че забелязвам, че ТИ ги казваш тия неща, а не АЗ. Пък това са си МОИ неща. Извинявай, че моето его си позволява да реагира на приказките на твоето АЗ. Явно ТВОИТЕ думи в случая са важните, а не МОИТЕ реакции...:)) Колкото и да се опитвам, не мога да реагирам като крайпътен камък, споменат между другото... МОЙТО си АЗ не ги приема тия работи:))

Реакцията ми не е предизвикана от твърдението ти, че съм "по-напред". А от това, че ТИ споделяш МОИТЕ СИ изживявания.... И нищо чудно да си организирам набързо едно чакане на Ясен да ми се обади, ако в следващия си постинг ТИ споделиш с него и с всички други четящи тук МОЯ адрес и телефон...

Чак в парка обикалях днес, за да ПРИЕМА мисълта, че е абсолютно възможно ТИ да изпоразкажеш в отворения форум това, което АЗ съм споделила с теб в кю-то или в яху-месинджъра. И тъй като си бях създала очакване да не очаквам от ТЕБ подобни излияния, днес набързо ми се наложи да си създам реалното очакване, че в близките дни всичко от МОИТЕ практики ще бъде "споделено" от ТЕБ в ефира...
Ми примирих се с мисълта.... все си мисля, че приемането на това или онова не трябва да става по този начин.... ама какво знам аз?!....

Сигурно подскачам така, защото си ми настъпил слабото място. Сигурно горните реакции са каквито са, защото АЗ така приемам нещата, а не че ти си целял да ме издразниш... Приемам, че всичко си написал крайно добронамерено и т.н.... Ама пък си и мисля, че системата е динамична и нещата не са черно-бели...
Апропо, в този ред на мисли, какво ще правиш с толкова червени точки?

Прегръщам те!

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: Mиpo]  
АвторA kpakaTa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 12:54



Kolko trqbva da sa raztvoreni,ili kakto na 4ovek mu e po udobno,6toto geldam razni uprazhneniq vuv vsqko ot tqh se kazvat i po nqkolko prikazki za krakata(na shiro4inata na ramenete,okolo 5 cm po shiroko ot tamenete i t. n.)



Тема трите касетинови [re: Cy]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.10.04 18:47



Да видим сега защо твоето АЗ откликва така, когато моето АЗ говори на някои трети АЗа нещо за твоето АЗ. Ако примерно ти прецениш да споделиш на всеослушание нещо, което знаеш за мен от трети лица, знаеш от мен самия или даже си измислиш за мен, това си е ТВОЕ решение. И липсата на реакция като твоята няма да е признак някакъв героизъм или непокизъм от моя страна, а просто защото аз НЕ СЪМ въпросните преживявания,които ще споделиш. Всъщност ти би споделила в такъв случай нещо от повърхността ми. Не казвам, че повърхностна е без значение, но щом ти така си преценила и щом аз съм преценил да ти споделям не виждам нищо заслужаващо особено внимание.

Да видим и дълбокото нещо от твоя вътрешен живот, което съм споделил
А скоро и Су, ще ти пише тук, защото и тя прави същите неща и е само с няколко седмици пред теб. Та можете да обменяте опит.
Та, нещото, което те е накарало да обикаляш чак в парка е това, че съм казал че "правиш същите неща като Ясен". Излиза, че самата фраза, която е безкрайно обща, е твое дълбоко изживяване ... ТИ си ПРАВЕНЕТО на някакви неща. И само ти и никой друг има право на всеослушание да го изказва, защото е ТВОЕ.

Ако смяташ така, просто извинявай за моето действие. И за в бъдеще не ми споделяй други неща, защото не се знае какво бих преценил според ситуацията.

Ако обаче имаш още път към парка, представи си следната ситуация. Едно ангелче е било от рождението ти до се сега все около теб и е записало с видеокамера целия ти живот на една касета. Апропо, още два негови колеги са записали всичките съответно всичките ти чувства и всичките мисли от А то Я със специална апаратура на още 2 касети. И решат да публикуват трите касети на Су по националната телевизия. Как ще реагираш?

Аз също те прегръщам.



Тема Положението на кракатанови [re: A kpakaTa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.10.04 19:33



Да, положението на краката при статични цигун/медитативни упражнения е важно нещо и е хубав въпрос.

Положението на медитиращия може да е най-общо седнало с кръстосани крака, седнало на стол със стъпала опрени на земята и права стойка. Опирането на стъпалата в земята има предимството да активира съответните енергийни канали в краката и да ускори каптирането/приемането/усещането на ИН енергията идваща от Земята, което от своя страна може да активизира и усещането на ЯН енергията от Небето и в крайна сметка човек би усетил енергията в себе си МНОГО ПО-БЪРЗО. Като правата стойка е много по-ефикасна от седналата в това отношение. А седналата с опрени стъпала на земята е много по-ефикасна от кръстосаните/лотосови седежи.

Недостатъка на правата стойка е че трябва мускулите ти на краката да свикнат с нея, което отнема няколко седмици, но след това има много полезни ефекти. Предимството на седналите стойки (и на кръстосаните крака) е че може много по-лесно да се абстрахираш от физическото тяло. И за това те са препоръчителни, когато човек усеща вече енергията и иска да медитира и обърне внимание на разни фини аспекти. Така, че човек си избира, в кои позиция да медитира в зависимост от случая и целта.

Ако става въпрос вече конкретно за права стойка има няколко варианта. При Шъ Мин (чието филмче постнах по-горе) беше една стъпка разстояние между двете стъпала. При Ян Джин Пин, с чийто откъс започна Ясен темата, беше на широчината на раменете, а при Мантак Чия (в прави стойки за упражнения от Желязната ризница) е фиксираш дясното стъпало, навеждал си дясното коляно наляво и където докосне земята там поставяш лявото стъпало (т.е. по-широка от горните две ).

И има нещо важно, което не съм го виждал по никакви цигунови книги, но поне на мен ми се струва очевидно от опита ми. Когато разстоянието между стъпалата е по-малко (първия и донякъде втория случай) човек абсорбира повече енергия ОТГОРЕ през главата. И това е особено удобно когато човек медитира за БУДНОСТ и за ФИНИ УСЕЩАНИЯ. Когато разкрачът е малко по-голям, човек автоматично абсорбира повече енергия от Земята и това е добре, когато искаш да се ЗАЗЕМИШ, ЦЕНТРИРАШ и за СИЛА. Случвало ми се е много пъти да медитирам в дадено положени и да усетя че имам нужда повече от един от двата по-горе споменати елемента и само с едно малко движения да преместя единия си кръг навън или навътре (не повече от 10 см) и ефектът в усещанията ми да е съвсем отчетлив. Правя преместването без да отлепвам цялото стъпало, а примерно първо повдигам петата и я завъртам малко навън (или навътре) и после премествам тежестта върху нея и завъртам и пръстите на краката в същата посока.

В резюме, за начинаещите е най-добре да не заемат много разкрачена стойка. Нещо средно между Шъ-Миновата и Ян-Джин-Пиновата е оптимално. И всеки може да си нагоди в един момент разстоянието според структурата на своето тяло. Важното в началото е да се чувства комфортно в това положение.



Тема Re: трите касетинови [re: Mиpo]  
Автор (изрод)
Публикувано29.10.04 12:42



ако ме пуснат по БНТ-то ще ги съдя като Батето - BBC

Де се сравнявам с ангели и съответно- взиманите от мен решения с решенията на ангелите до сега не ми беше хрумвало... Не че идеята е лоша- така де- щом те могат, защо аз да не мога:)) Но понятието "ангели" веднага ме вкарва в една конкретна йерархия, в която аз съм доста надолу по стълбичката и според която дори да приемем, че аз взимам някакви решения, то те най-вероятно са грешни (справка- Адам, Ева и т.н.).

С това последното веднага се вкарвам в гоооляяяямата питанка за "грешно/правилно" (решение в случая) и доколко тези понятия изобщо могат и трябва да се използват, по какъв начин и т.н. и т.н.... Така или иначе, аз поне когато решавам да правя/ не правя нещо винаги изпитвам съмнения... и приемам, че мога и да бъркам/греша с конкретното си действие... щото съм човек и ходя по земята, а не ангел, хвърчащ в други измерения. Не мога да застана и да кажа "всичко каквото аз решавам/правя е ок, грешка няма". Прекалено самодоволно ми звучи. А определено имам проблем с възприемането на "самодоволните" (по моята дефиниция) хора...

Аз често се съмнявам, че това което правя е най-доброто, което може да се направи....
Само аз ли съм така?

И по този повод пак те питам нещо конкретно- какво ще правиш с толкова натрупани от добри дела червени точки?

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема добавка към "грешно/правилно"нови [re: CУ]  
Автор (изрод)
Публикувано29.10.04 13:04





...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...

Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: яceн]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 14:48



не милиш ли, че темата е за друг клуб?-има клубове за бойни изкуства
ако искаш миро, кореспондирайте си лично



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към миронови [re: -]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано29.10.04 17:47



Тук може да се засегнат аспекти, който в клуба по бойни изкуства ще е трудно. Важен е и ъгала от който се поглеждат нещата.

Нека да си пишат каквото решат, тук няма цензура.



Тема Re: тай чи,цигун ? най-вече към тиретонови [re: -]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.10.04 19:14



Защо темата да е за друг клуб?? Тай-чи и цигун са и МЕДИТАЦИОННИ методи. И ако гледаш съвсем формално на нещата, в ашрама в Пуна докато е бил даже още Ошо там, е имало и обучение в тях.

А ти, ако имаш друг медитационен метод, даже и да не бил използван от ошовите хора, си добре дошъл да го споделиш тук. Може би така, хората ще се обръщат по-малко към мен лично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.