Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аааа, моля, моля!нови [re: Hunter]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано14.01.03 18:30



mi haide de :)

shte se syberem cqla drujina skoro wreme :)

btw: kakwa pushka imash ?



Тема Re: teoriq :)нови [re: ‡]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано14.01.03 18:56



t.e. stranichen balans li ?

t.e. iznesen centyr na tezesta nagore nali ?

shtoto inache na 4kg pushka edwa li shte se oseti

teoretiziram si az :) tuka



Тема Re: teoriq :)нови [re: lvo lll]  
Автор (непознат )
Публикувано14.01.03 19:26



Изнесен нагоре - да, ако е прекалено тежък, има тенденция да ти "превърта" пушката. От друга страна, ако мерника не е прекомерно тежък, повишения център на тежестта помага да усетиш дали пушката и мерника са в строго вертикална плоскост - това е важно за точна стрелба.

Освен това, мерника променя и "предно-задния" баланс, т.е. премества центъра на тежестта по-близо или по-далеч от дулото. Това зависи от размера на челната леща и дължината на мерника, и къде точно ще го разположиш за най-удобно прицелване (това пък зависи от твоите физически показатели - ширина на раменете, дължина на врата, и т.н.) Смята се, че при балансирана пушка центъра на тежестта е на няколко сантиметра пред спусковата скоба - т.е. горе-долу там, където я държиш с предната ръка. Затова е добре, ако ще избираш между мерници с различни габарити, да ги пробваш на пушката.

Стойките с груб реглаж са ценни само в определени случаи:

- ако имаш въздушна пушка с чупеща се цев, и цевта в затворено положение е прекомерно увиснала - насочена надолу спрямо цилиндъра;
- ако ползваш оптика, при която нишките се местят спрямо образа - т.е. при регулировките, нишките не стоят в центъра на видното поле - такива са руските военни образци (ПСО). Тези мерници имат ограничен диапазон на регулировки. При повечето западни мерници, образа се мести спрямо нишките, които са винаги в центъра на полето, и диапазона на регулировките е по-голям. Така че не ти трябват регулиращи стойки.



Тема Re: teoriq :)нови [re: ‡]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано14.01.03 19:39



znachi ot wsichkoto napisano reshih slednoto :)
nqma da byrzam s pokupkata na optikata

utre mi obeshtaha da mi dadat podpisano razreshitelno
kupuwam si pushkata

i shte probwam s dwete optiki kakyv shte e balansa na pushkata

ako ne moze pri Ioskata w magasina da razwqwam pushkata
shte ida w Haskovo na otkritoto strelbishte

hem shte grymna hem shte probwam balansa na pushkata s razlichni optiki
i stoiki :)

i togawa si q kupuwam :) optikata



Тема Момент!нови [re: lvo lll]  
Автор (непознат )
Публикувано15.01.03 05:52



Не ща да мътя водата повече, ама чак сега забелязах, че на ония от Guns and Ammo са им дали Artemis 3-9x42. Това според мен е много по-практично от 1,5-6х42, и би трябвало да е сподобни габарити и цена. Ако избереш вариото, виж дали не могат от магазина да ти поръчат 3-9х42. Ако не, здраве да е!

Толкоз...

Успех утре (днес?) с тапията!



Тема Re: Момент!нови [re: ‡]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано15.01.03 09:08



da ima i takawa

no kakwa tochno e prakticheskata razlika
za strelba na distanciii 25-120m ? mezdu 1,2-6x42 i 3-9x42 ?

chak 9x shte mi e neobhodimo li ?



Тема Re: Момент!нови [re: lvo lll]  
Автор (непознат )
Публикувано15.01.03 16:11



Ами за стрелба по хартиени мишени, от 50м и нагоре, 9Х увеличение е по-добре от 6Х. А увеличение под 3Х не е практично - ако някой не е съгласен, нека каже! Малките увеличения се ползват за компактни мерници, например 2,5х20 или подобно. В твоя случай, челната леща и на двата модела е 42мм, така че не печелиш нищо от по-малкото увеличение.

Освен увеличението, другия важен оптически показател на мерника е светлосилата - от това зависи яркостта на изображението при стрелба в здрач. Светлосилата се мери чрез "изходящия отвор": диаметъра на челната леща разделен на увеличението. Това ти дава размера на светлото кръгче, което се вижда през окуляра. Ако то е по-малко от диаметъра на зеницата в окото, образа изглежда тъмен. Човешката зеница на тъмно, при добро око, има диаметър не-повече от 10мм, с възрастта това намалява до 7мм. Така че изходящ отвор над 10мм не увеличава видимата яркост, а само утежнява оптиката. 1,5х42=28мм! В твоя случай, и двата мерника ще достигат максимална яркост при увеличение, не по-малко от 4,2. През деня, зеницата се свива до 2-3мм, и може да се ползват големи увеличения.

Прекалено големия изходящ отвор повишава и проблема с паралакса - несъосното разположение на образа спрямо нишките при леко отместване на окото от централната ос на мерника.

И последно: ако 3-9х42 няма ръчни регулировки, вземи 1,5-6х42 - ръчните регулировки на практика са по-важни за стрелба от различни разстояния!



Тема A na men shte mi preporuchate li optika ?нови [re: lvo lll]  
Автор opeldjia (Omega_A)
Публикувано15.01.03 16:37



Hi na vishcki koito shte si napraviat truda da prochetat tozi message!
Blagodarenie na kolegite mi se sdobih sys vujdushna pushka

. Vuprosnata pushka se prodavashe okomplektovana s optika , no reshihme che po-dobre da e bez neia shtoto imashe i drugi varianti , puk ne shta da si pravia kolekcia ot opticheski pribori ... Daikan predlagat evtini optiki na GAMO(sega e momenta da me svetnete i za drugi proizvoditeli), i zasega se kolebaia mejdu tiah - chudia se dali da vzema vario-varianta 3-7x20 , vpechatli me edin drug s podsvetiavane (ama koga li puk shte streliam po zdrach) i vuzmojnost za regulirane na paralaksa (kvo li puk oznachava tova), moje puk prosto da si poiskam tazi s koiato se prodava pushkata - 4x20 ... Ta s dve dumi - preporuchaite neshto podhodiashto za vuprosnata vuzdushna pushka i po-evtino ot 100lv. please !



Тема Re: Момент!нови [re: ‡]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано15.01.03 17:19



ama che cenno infooo :)

abe chowek razkazi neshto za sebe si, kakwo rabotish
ot kolko wreme strelqsh ?

samo razbrah che ne si w BG
i kato doidesh shte se obadish da grymnem po edna torba s fisheci :)


ta po moq wypros
weche dyrza w rycete si razreshitelnoto
ugoworih si i razreshitelno za 2000 patrona na mesec :) hehe

w Sofiq ne mozah da namerq stomaneni stoiki za optikata
Goro ot Haskowo mi obeshta stomaneni ot dwe chasti za 68lv :)

i maj shte ida w Haskowo da testwam pushkata s razlichni optiki ako me uspeq w Sofiq, no iskam da sloza optikata i da osetq balansa na pushkata

za men nai wazno e da ima wertikalni korekcii shtoto shte strelqm na razlichni distancii i da moga da si pawq lesno korekciite :)
t.e. ot klasa na Meopta Artenis 2000

samo se pritesnqwam da ne sa mnogo tezki za pushkata mi tezi s Varioto
wse pak e malka pushka :)
inache 4x32 stoi prekrasno na pushkata

i drugo iskam da pipitam
tezi s Varioto ne sa li po netochni - sistemata na premerwaneto

shtom ima dwizeshti se chasti
znachi che ima kyde da se wnesat izkriwqwaniq ot idealnoto premerwane

za syper precizna strelba ne e po dobre fiksirana optika a ne vario



Тема Re: info s ceni !нови [re: lvo lll]  
Автор motkasht se (минаващ)
Публикувано16.01.03 00:05



Не ми е много ясно защо са толкова скъпи тия оптики, моя Tasco DWC416X50
беше под 150$, стойка с пръстени ~ 40$.
Ама може би защото няма голям пазар в БГ и отнякъде трябва да печелят търговците...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.