Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 26.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Оплаквания, предложения и похвали!  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано28.01.03 23:29



Дълто време четем за какви ли не недостатъци и пропуски при Мтел и мисля крайно време е да се решим да организираме нещо сериозно относно оплакванията, препоръките и частичните похвали!

В тази тема ще има три отделни раздела и те съответно ще са ОПЛАКВАНИЯ,ПРЕДЛОЖЕНИЯ ПОХВАЛИ. Всеки ще може да напише своите оплаквания и т.н. - става дума разбира се, за точни проблеми и искренно излагане на такива, аз от своя страна, за да не е напразна цялата работа, ще имам задачата да ги организирам в някакъв вид (примерно за покритие, лошо обслужване и т.н.) и ще ги изпращам на Мтел. Щом имам някакво официално становище или решение на дадения проблем ще поствам отговора и по този начин ще следим за в бъдеще дали ще бъде проявен отново. Същото ще правя и с предложения от всякакво естество или похвали, които също би трябвало да има и по този начин всички клубари ще могат да изразят мнението си във всеки един момент от обслужващия ги оператор. По този вачин вярвам ще бъде откликнато на всички недоволства и предложения, за разрешаване не знам, но със сигурност ще има отговори, от които да вадим изводите си и да ги коментираме!


Моля всички желаещи да вземат участие в това начинание да бъдат коректни и да излагат своите проблеми по такъв начин, периодично ще бъде почиствано от решени проблеми. Всичко, което не е достатъчно обосновано или е просто опит за заяждане също ще бъде изтривано от тази тема.

Благодаря ви предварително и вярвам в коректността ви!

Слагам и четвърти раздел, в който от днес ще можете за две седмици да давате своето мнение за начинанието - след това анкетата ще бъде изтрита!

Желая успех на всички и дано в един момент похвалите бъдат повече от оплакванията!

***ЗА УЛЕСНЕНИЕ: Всеки, който желае да получи някакъв отговор по проблема за който е съобщил или да бъдат взети конкретни мерки за отстраняването му (особено това важи за проблеми с покритието) нека да оставя някакъв e-mail адрес под самото оплакване, за да може да се свържат с него при необходимост вещи лица от компанията или поне да им предостави подробна информация!

Редактирано от Muchacho на 08.05.03 20:35.



Тема Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано28.01.03 23:32



В отговор на този пост ще можете да помествате вашите оплаквания!

Редактирано от Чepнorлaв на 30.01.03 10:54.



Тема Предложения!нови [re: Muchacho]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано28.01.03 23:33



В отговор на този пост ще можете да помествате вашите предложения!

Редактирано от Чepнorлaв на 30.01.03 10:54.



Тема Похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано28.01.03 23:33



В отговор на този пост ще можете да помествате вашите похвали

Редактирано от Muchacho на 28.01.03 23:37.



Тема Da ne se taksuvat sms-te do zabranenite mrejiнови [re: Muchacho]  
Автор Sev ()
Публикувано29.01.03 09:01



da ne se taksuvat sms-te do tezi mreji koito sa blokirali sms-te ot mtel.



Тема Отговор...нови [re: Sev]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано29.01.03 09:08



Но за съжаление няма да стане, защото дори да пратиш смс до +359 2 940 56 56 смс ти се таксува, нищо, че оттаък има телефон с шайба.. така е настроен смс сървъра... сори

Редактирано от Чepнorлaв на 29.01.03 09:08.



Тема Sms-и към несъществуващ номер!нови [re: Muchacho]  
АвторPisa4 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 13:40



Predlagam vav vrazka s predlojenieto na Sev - SMS-ite da badat tretirani kato po6tenski pisma t.e. v slu4ai 4e ne badat dostaveni da se vra6tat na podatelia sas zabelejka otnosno pri4inata za nedostaviane. Taka pone 6te e iasno 4e Mobiltel (igrae6t v slu4aia roliata na po6talion) se e postaral da dostavi tvoai sms, a ne go e izhvarlil v parvata sre6nata bokluk4iiska kofa, kakto za sajalenie se polu4ava s pismata poniakoga. Spored men taka ve4e niama da ima nedovolni ot tova 4e si pla6ta6 za ne6to koeto realno ne stava, no sa6toto e i s pismata ti taka ili ina4e si im slaga6 marka, koiato struva pari. A Mobiltel niama vina primerno ako niakoi ne si vklu4va telefona za 72 4asa i poradi tazi pri4ina ne moje da si polu4i sms-ite (poslednoto e samo primer).

Редактирано от Muchacho на 30.01.03 10:46.



Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Muchacho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.01.03 20:19



От август имам лизингов номер и още един от септември. Чак този месец се появиха 4-цифрените ПИНове на фактурите им.
Обаче се оказа, че стават за вкл/изкл. на услуги, но не става с тях да проверявам сметките на тези карти от картата в моя си тлф (на *88 казва, че въведения номер е грешен), както и не става с тях да се плаща от банкомат.
Това го потвърдиха и на *88.
И не можа момето да ми каже кога ще имам "истински" ПИНове на тези 2 номера

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Cтepн™]  
Автор Илko ()
Публикувано30.01.03 00:38



Много хубаво питаш ама я честно кажи очакваш ли да получиш отговор тук ?

Има си телефони при това безплатни където може да ги тормозиш с подобни въпроси.



Тема Re: Отговор...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Илko ()
Публикувано30.01.03 00:42



Ами нека да гласуваме и да пратим резултата в Мтел



Тема Да напиша нещо, че тая графа май ще остане празнанови [re: Muchacho]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано30.01.03 10:45



Това, че ще покриват изцяло метрото. Както сигурно знаето в част от него има обхват, но те ще слагат отделни предаватели на станциите.



Тема Приетонови [re: Cтepн™]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано30.01.03 10:45



Надявам се скоро да можем и тук да дадем отговор на това неудобство:)))

Трябва да отгатнеш художника, за да проумееш изображението


Тема И аз тогава..нови [re: mojo-jojo]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано30.01.03 10:53



да похваля оператора за идеята му за хоум зона.. това ще е най-голумия подарък на абонатите му през новата година.



Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Илko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.01.03 18:58



Ами уважавам желанието и труда на Мучачо да направи нещо и затова е сложил тази тема; а моето си е точно оплакване

Това го потвърдиха и на *88.
И не можа момето да ми каже кога ще имам "истински" ПИНове на тези 2 номера
- вместо отговор на второто ти изречение - аз съм от тези дето първо се опитват да получат инфо от изтичника и после пишат тук.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Или пък...нови [re: Sev]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано02.02.03 15:15



...мини на GloBul - към забранените мрежи не може да се изпраща съобщение.
Но май по-удачният вариант наистина е да се гласува и (по-скоро) да се надуе главата на служителите на безплатния *88



Тема Re: Предложения!нови [re: Muchacho]  
АвторPisa4 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 13:22



Predlagam Mobiltel da napraviat taka 4e glasovata po6ta da moje da se vklyu4va i izklyu4va ot GSM aparata, kakto e pri Globul



Тема Ами да се запиша и тук за ЛИЗИНГА!!!нови [re: Muchacho]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано03.02.03 15:20



Защото моята тема ще се изгуби след няколко дена, докато предполлагам, че тази ще остане най-отгоре както Информационната тема.
Та - браво на МТел, че отново са първи като пуснаха апарати на лизинг без задължителната към тях досега СИМ карта с договор.


Ненавиждам българските "политици"

Революция му е майката!!!


Тема А къде ги има изложени?нови [re: AlexBG]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано03.02.03 16:10



в нета имам предвид.. щото аз уж търсих по сайта им, ама...



Тема Ами на страницата на mobiltel.bg!!! Ето тук!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано03.02.03 16:14



Засега има само

, а след две седмици може да се очаква и Motorola T720.

Ненавиждам българските "политици"

Революция му е майката!!!

Редактирано от AlexBG на 03.02.03 16:16.



Тема Re: Предложения!нови [re: Muchacho]  
Автор morf (^)
Публикувано04.02.03 11:27



Наскоро забелязах, че във фактурите на Мтел, разговорите Мтел-Мтел се изписват, като GSM-GSM телефония, а разговорите Мтел-Глобул се изписват, като GSM-Глобул телефония. Ако не се лъжа Глобул също е GSM, оператор, а не някакъв друг и е логично изписването да е:

Мтел-Мтел телефония
и
Мтел-Глобул телефония

Тъпо е, ама дразни...



Тема Новите карти и логотанови [re: Muchacho]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано04.02.03 17:01



Оправете си картите - нещо логотата на последните карти не е като да стават.
И без "телефонът е дефектен" и "логото е с грешна мрежова информация" - на предната карта си имаше лого, на картата на един познат също се появява. Ма си загубх моята и ми дадоха някаква малоумна карта, дето един бог я знае колко е на МТел - щом не съвпада номера на мрежата от логото с тоя от картата.
Или какво? Да не сте вече 284/6001???



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано04.02.03 23:51



Hi! i ot men.
Znachi mnogo se razocharovah, che abonatite na Prima se taksuvat kato 2ra upotreba... Wap ne moglo, kakvo li ne oshte... No tova sa beli iadove...
Dnes drugo me ozadachi: na magistrala Hemus m/u trite tunela niama gram pokritie?!! Ami ako tam zakusa niakoi, ili stane nedai si Boje neshto po-ujasno???
Tova e GLAVNA, putna arteria - kak e dopusnato podobno nehaistvo?
Faktut e ustanoven s M50 i Sony J6, edinia e bez antena, drugia ima ... Ta tova sa poveche ot 20 km bez shans za komunikacia!
Think about it!



Hates Bull Shits...


Тема Ще бъде проверено!нови [re: alexbg67]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано05.02.03 08:58



Благодаря за сигнала!

Всички наши мотивации са парични


Тема Оплаквам се.нови [re: Muchacho]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано06.02.03 21:17



За трети или четвърти път пращам смс до абонат на глобул и той не пристига.
Омръзна ми вече.

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: Оплаквам се.нови [re: SEXX]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано06.02.03 22:20



Виж си смс центъра



Тема Не е там проблема.нови [re: mojo-jojo]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано08.02.03 13:10



Има нещо между МТел и Глобул, ама май още не могат да се разберат кой е по- по- най-!!!
Иначе още имат да доизкусоряват някои неща от МТел след поредния "ъпгрейд" на системата - в случая на СМС центъра.
Търпение му е майката.

Ненавиждам българските "политици"

Революция му е майката!!!


Тема Re: Не е там проблема.нови [re: AlexBG]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано20.02.03 14:43



Да, не е от смс центъра. Наред си ми е. И вече от опит забелязах, че ако пратя вечер при изключен телефон на другата сутрин не пристига смса. Проблема е от сравнително скоро (в смисъл преди не ставаше така), но е определено много неприятен.

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема _Predlozenie_нови [re: Muchacho]  
АвторMTel_client (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 12:02



Predlozenieto mi e tozi "PIN" kod (4-ri cifrenia na facturite) da moze da se promenia po podobie na call barring ili sus SMS kakto pri SMS sus sudurzanie x.x na nomer 1001(koito beshe predi *88) ili puk pone da moge da ne se otpecatwa na facturite(po moe sobstweno zelanie), sled kato sum go nautchil wetche toia kod.
Misulta mi e tche taia rabota s otpetchatwaneto na tozi kod na facturite ne e nikak security. Wseki moze da si otkradne pismoto s facturata i spisanieto ot MTel ot poshtenskata kutia ili poshtadjiite da sburkat adresa i t.n. A wse pak tozi kod e personalen i triabwa da go znaiat samo MTel i clenta i nikoj drug.



Тема За предложениетонови [re: MTel_client]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано25.02.03 12:32



Този код за активации и деактивации върви само в комплект с обаждане от телефона, някой да ти плаща фактурите през банкомат с този код се съмнявам, но знае ли човек...........?

Все пак идеята е добра....!

Всички наши мотивации са парични


Тема Re: За предложениетонови [re: Muchacho]  
АвторMTel_client (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 15:02



Ne e samo towa. Primerno mozesh da se obazdash ot drug telefon i s toia kod da proweriawah smetkata, da si porutchwa razpetchatki i drugi takiwa neshta.



Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Cтepн™]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано18.03.03 10:20



Скоро, тази седмица дори проблемът с пиновете би трябвало да бъде решен - нека да видим!

Всички наши мотивации са парични


Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Muchacho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.03.03 19:59



Дано

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Предложения!нови [re: Muchacho]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ?!?)
Публикувано18.03.03 20:04



Tui kato SMS portala na Mtel niama link kum Webmaster, molia ottuk, da se preraboti chastta Tel. Belejnik, v smisal zapametiavane na tipa sortirane. Vseki put mu davam "by nick", a posle pak si e po reda na zapisite. Be drebno e, ama me drazni tazi drebolia - neka e perfekten vupreki lipsata na konkurencia za momenta

Hates Bull Shits...


Тема Re: PIN2 ?нови [re: Muchacho]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано18.03.03 23:41



Има ли някаква надежда мобилтел да дадат PIN2 кода ?
Както и услугите до които може да се стигне с него ?



Тема На този етапнови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано19.03.03 09:34



доколкото имаме инфо няма такава възможност, за в бъдеще може би...

Всички наши мотивации са парични


Тема Re: Оплаквания! Прекъсва!нови [re: Muchacho]  
АвторHot st (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 14:25



Здравеите,
Живея в София, в "Изток", във висок блок на 15-ия етаж.
Индикацията за мрежата е винаги до горе, но разговорите винаги прекъсват, по-точно губят се срички...Проблема е имало винаги от както ползвам GSM - септември 2000г.
Отначало смятах че е от апарата, но смених доста от различни марки и нищо не се промени...
Толкова е тежък проблема че направо не мога да разчитам на Мтел-ския си номер...като ми звънне се чудя къде да се завра из нас и ефект няма...
Братовчед ми живее на около 300 метра от мен, също във висок блок - на 12-ия етаж и има същия проблем, един мой съсед 3 етажа над мен - на 18-ия -също - като неговия изглед е към Витоша, а моя в другата посока - към летището. Приятелката ми живее в "Дружба" 1, на 12-ия етаж - същия проблем.
Преди година и нещо ми попадна предплатена карта на Globul, пробвах и ...се родих!
В момента ползвам 2- те мрежи, на Globul плащам абонамент и говоря, а на Мтел Prima за да ме търсят приятелите...
Попълвал съм доста пъти анкетата на страницата на Мтел, но резултат няма никакъв...или проблема е тежък - в смисъл засяга малък процент от абонатите и/или разрешаването му изисква сериозни инвестиции, или на никой не му пука...
Последното е малко вероятно според мен...
Каквато и да е причината, обаче ми се струва недопустимо съществуването на проблема - "Мтел - твоят глас", "Където и да си в България" и т.н.
Надявам се това да се оправи.
Давам си адреса ( "Чехов" 58а), в случай че се заинтересува някой от инженерите в Мтел.
pgr@abv.bg



Тема Re: Оплаквания!нови [re: alexbg67]  
Автор Hot st (непознат )
Публикувано25.03.03 19:16



Преди 1-2 седмици прокарваха кабел и монтираха мачта за базова станция - веднага след 2-рия тунел (между двете платна)-мисля че беше като пътуваш София-Търново. В събота пак пътувах - стълба беше още празен.



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Hot st]  
Автор alexbg67 (Hates Bul Shits)
Публикувано25.03.03 20:00



Da de, tova trase imah predvid, no nie tuk samo si cheshame ezicite i vsichko e na principa "Vervaite mi".

Hates Bull Shits...


Тема Re: Оплаквания!нови [re: alexbg67]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано26.03.03 10:14



Veche ima pokritie v dva ot tynelite I az go vidiah stqla, no oshte ne sa slojeni anteni Kato gledam tseliat ychatqk s tynelite i viadyktite ste bqde pokrit

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Може и да не бързатнови [re: 2O1]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано02.04.03 21:07



В петък 28.04. ми казаха че на стълба след тунела още не е монтиран предавател - вече може да е - не знам...
Обаче в Студентския град, пред Зимния дворец - срещу пазарчето на стълб от уличното осветление от два месеца (аз оттогава го гледам) е монтиран половината от един от малките предаватели. Като казвам половината имам впредвид че на стълба стои само модула с който предавателя комуникира (чрез насочено радиопредаване, може би...не знам - ако някой знае - да ме светне за к`во иде реч) с базова станция на покрив (до която има наета линия със сериозен капацитет, предполагам). Та исках да кажа че я няма кутията в която би трябвало да е предавателя, контролера ...и други необходими карантийки ...
Аз от два месеца го гледам, а от колко седи не знам.
Та може и стълба след тунела да си постои гол-голеничък, макар че би трябвало да е с висок приоритет.



Тема Покритие;(нови [re: Muchacho]  
Автор Nadin ()
Публикувано04.05.03 00:55



Кога ще си оправят покритието МТел? В Симеоново е тука има тука нема и като има пак не е е кой знае какво



Тема Re: Покритие;(нови [re: Nadin]  
Автор Nadin ()
Публикувано07.05.03 11:16



Мястото е 47 и 50 улица



Тема Оплакване от Дианабаднови [re: Muchacho]  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано07.05.03 13:21



По точно от бл.1 /до аптечно управление/. Живея от скоро по високите етажи на блока, покритието е пълно, но първите около 30 секунди от всеки входящ или изходящ разговор са загубени, защото се чува лошо, прекъсва и трябва да се повтаря по няколко пъти, или пък разговорът се разпада. След това време, качеството се оправя. Това се случва при ВСЕКИ разговор!!! Пробвах с три различни апарата и резултатът беше същия. Явно проблемът е в Мтел. И изобщо не е приятно качеството на услугата в софийски квартал да е по-лошо от най-затънтеното село. А сметката си върви....



Тема ВЪВЕЖДАНЕ НА НОВОСТ, СВЪРЗАНА С МТЕЛнови [re: Muchacho]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано08.05.03 20:38



и по-успешно и бързо решаване на проблемите за които е съобщено в клуба!


***ЗА УЛЕСНЕНИЕ: Всеки, който желае да получи някакъв отговор по проблема за който е съобщил или да бъдат взети конкретни мерки за отстраняването му (особено това важи за проблеми с покритието) нека да оставя някакъв e-mail адрес под самото оплакване, за да може да се свържат с него при необходимост вещи лица от компанията или поне да им предостави подробна информация!

Всички наши мотивации са парични


Тема Re: От няколко седмицинови [re: Hot st]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано02.07.03 20:57



има подобрение - почти не забелязвам прекъсване.
Базова станция за покрива който ми бяха посочили че ще `оборудват` с такава не виждам, но вероятно са намерили друго решение на проблема.





Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 14:15



Мучачо, що не сложиш една анкета от сорта "Имахте ли проблеми със смяната на номерата"? Прочее "Има ли за вас значение промяната на номерата"... дали не е време за пенсиониране?



Тема Оплакваниянови [re: Muchacho]  
Авторcourage (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 16:43



Momcheta tozi operator sled kato si dobavi tapata "8" stavat mnogo gadni neshta.Predi niakolko dni (2-5) bashta mi beshe zabravil da plati edna smetka ot 9 lv (ima okolo 100 tel. na negovo ime zatova zabravia niakoi pat).Kakto i da e plati a i telefona oshte ne e pusnat, a veche triabvashe(nie sme M-class).Zvani me v Mtel i devoikite pochvat da se pritesniavat visim po 10min. na telefona za da se konspltirat i vse se izviniavat i kazvat che shte go pusnat, no uvi.



Тема Re: Оплакваниянови [re: courage]  
Авторombre (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 16:48



Не е от "тъпата 8-ца" братче.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано13.08.03 15:03



Moje li da se otwori tema ili da se postawi w zaglawnata sekciq w koqto da se izqsnqwa na wsi4ki za kakwo deistwie kakwo to4no trqbwa da se wpi6e w notarialno palnomo6tno za pred MTel?

Dnes mi zaqwiha 4e palnomo6tno dawa6to prawo za skliu4wane na nowi dogowri, promqna na uslowiqta nasa6testwuwa6ti takiwa i zakupuwane na aparati ne moje da se izpozlwa za zakupuwane na lizingow aparat - trqwbalo izri4no da e wpisan lizinga - widite li s ednogodi6niq dogowor wlo6awate uslowiatana dogowora, a zakupuwaneto na lizing ne bilo kupuwane na aparat - kupuwane zna4elo samo pla6tane ke6 (nqkoi da me swetne za kakwo mi e palnomo6tno za da kupq ke6?)

Welcome to the real world


Тема И пак азнови [re: Hot st]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано22.08.03 08:52



Във вторник (19.08.) на `ония` покрив са сложили стойка за антени (3 бр.) на базова станция и нещо дет мяза на кучешка колибка на няколко метра от стойката - предполагам за разни полезни нещица, които заедно с антените правят базова станция



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор levon33 (C55 Fan)
Публикувано28.08.03 00:06



Padnah i zaedno s mene i telefona mi Siemens C55, koito beshe v dgoba na dunkite mi. Deto se vika na vseki moge da mu se sluchi. Kogato go poglednah na displaya ne se vigdashe nishto, a lampi4kite si sveteha. Zanesoh go v Serviza na Maria Luiza tui kato sum go kopuval ot Mtel i vse osthe beshe v garancia. Kato go prieha mi kazaha, che zaradi odraskanite mi kapaci na telefona garanciata moge da mi otpadne. Na drugia den mi obiasniha che tia otpada dadoha mi da podpisha akt za konstatacia za nepriznavane na garancia. Obiasniha mi che triabvalo da mu se smeni displeya obache. Az se suglasih. Za tova triabvalo da se plati okolo 40 lv bez dds. Za tazi chast, koiato stheli da slogat ne davali garancia. Na vsi4koto otgore niamali displeyi v nalichnost. Serviznata mi poruchka mi e ot 11/08/2003 s prioritet burza !?! Biah na more bez telefon I Do dnes chakam, niamam telefon, zashtoto ne mi davat oboroten da mi opraviat moia tova sa 16 dena, za koito Mtel ne mogat da izvurshat remont. Dnes reshih da se obadia i da pitam kakvo stava, kazaha mi che dnes mai bili poluchili displayi triabvalo da gi opishat v sklada i eventualno 2-3 dena sled tova stheli da postaviat proslovutata chast, za koiato sthe si platia i ne mi davat garancia. Kazaha mi sustho che mogelo da se okage che dori da smeniat displaya telefona mogelo da ne raboti, zasthoto mogelo da ima prekusvane v platkata. Ta pitam vi vas slugiteli na Mtel i drugi, Daite mi mnenieto si za tazi absurdna situacia.

"Животът е хубав и красив"


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Mopфиyc]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано12.09.03 08:36



Имаш основание, днес ще имам задачата да го подготвя!

Ревността е страх от превъзходството на другия.


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Mopфиyc]  
Автор mf (непознат)
Публикувано19.09.03 17:28



izvini me za kusniq otgovor :( za zakupuvane na lizing v pulnomo6tnoto zaduljiteln trqbva za figurira sledni tekst : Da me predstavlyava za sklui4vane na dogovor za lizing sorry iziskvane za namalqvane na zloupotrebi

Живота е хубав !


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: mf]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано23.09.03 13:16



Towa go razbrah, ideqta na posta mi be6e w sekciata s info da ima palen spisak na tezi abzaci w palnomo6tnite za otdelnite uslugi

Welcome to the real world


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано23.09.03 16:00



OT 30(TРИДЕСЕТ ДНИ )чАКАМ РАЗПЕчАТКА,КОЯТО Е ВКЛЮЧЕНА КАТО ЦЕНА В НОВАТА МИ ФАКТУРА.А МИ КАЗАХА ЧЕ СЕ ПОЛУЧАВА ЗА 10 ДНИ.НЕЗНАМ ДАЛИ ИЗОБЩО ЩЕ Я ВИДЯ НЯКОГА-ТИЯ ОТ М-ТЕЛ СА ПО БАВНИ И ОТ ОХЛЮВИ.КАК МОЖЕ ГЛОБУЛ ДА ИЗПРАЩАТ РАЗПЕЧАТКА СЪС СМЕТКАТА,А М-ТЕЛ ДА Я БАВЯТ 30 ДНИ? И ТО СЛЕД КАТО СЕ ПОРЪЧА И ПЛАТИ?



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Чepнa_koтka]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано23.09.03 22:02



Naistina e nepriatno tova koeto se e polu4ilo ama ne vijdam mqsto za pritisnenie ...
Sega se zamislqm kolko e naiven bulgarina na 1. mqsto toi ne si znae pravata i v edin moment kogato ve4e e o6teten i nqkoi mu kaje da si gi tursi toi se hva6ta za ne6ta koito izob6to nqmat ni6to ob6to s dadeniq problem...
ABE VIE HORA NORMANI LI STE KAK MOJE FIRMA KOQTO E REGISTRIRANA SUVSEM LEGALNO PLA6TA NAI MNOGO DANUCI V TAQ 6ANADJIISKA STRANA. I EJEDNEVNO E RAZSLEDVANA ZA6TOTO NQKOI MALOUMNIK PAK SA GO "OBRALI" I TOI E RE6IL "DA SI TURSI PRAVATA 4REZ SUD" ILI E RE6IL 4E MOJE DA STANE IZVESTEN KATO NAPRAVI MNOGO 6UM ZA NI6TO, MOJE DA VI KRADE (ZABELEJETE) PO 1 LEV4E. VIE DAVATE LI SI SMETKA 4E AKO 1 EDIN ABONAT DOKAJE TAKOVA NE6TO 6TE STANE NE UOTARGEIT AMI NEZNAM. VIE VERVATE LI 4E EDIN OT NAI-BURZO RAZRASTVA6TITE SE OPERATORI V EVROPA 6TE RISKUVA MILIONI I MILIARDI MOJE BI V IMETO NA NQKUV KELEPIR. MTEL PE4ELI DOSTATU4NO



Тема Има ли промяна в Дианабаднови [re: Hиkoлaй]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано25.09.03 14:37



Би ли могъл да ни уведомиш?

Ревността е страх от превъзходството на другия.


Тема ИМА ЛИ ПРОМЯНАнови [re: Hot st]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано25.09.03 14:50



Сега имаш ли проблем?

Ревността е страх от превъзходството на другия.

Редактирано от Muchacho на 25.09.03 14:51.



Тема За сега няманови [re: Muchacho]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано26.09.03 12:42



Стойката си стои гола-голеничка...
Но когато не мърдам много-много и стоя по-навътре в нас почти не прекъсва...




Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Sahib]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано26.09.03 15:37



А кажи сега как се пращат 1743 смс-а,като на ден пращам не повече от 3 смс и то не всеки ден.За играта имам 24 смс-а+90 други ги слагам,само не мога да разбера оставащия брой смс-и кога съм ги пратила????????????



Тема Само да попитам нещо...нови [re: Чepнa_koтka]  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано26.09.03 19:31



СМС-ите - тези +90 само текстови, предимно текстови или някакви други са?

САПАРД за българския футбол

A journey of a thousand miles begins with a single step


Тема Re: Само да попитам нещо...нови [re: AlexBG]  
Авторepнa koтka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 00:27



САмо текстови пращам,нищо друго!!!!!!



Тема Re: Само пояснявамнови [re: epнa koтka]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано27.09.03 12:46



без да искам да съм груб
Един смс е = до 160 символа на латиница, без звуци, без картинки или до 70 символа на кирилица отново без звук и картина. Ако смс-ите са ти били по дулги таксуването също ще ти бъде различно. Съжалявам за мен проблем при таксуването няма. Никога не съм бил ощетен със стотинка. Плюс това кои е казал че ДЖИ ЕС ЕМа е за всеки. Да за Всеки е, но Всеки който си плаща... Безпалтен обяд няма



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор ommbre (познат)
Публикувано22.10.03 13:27



Кога ще се подобри обхвата на " Витоша " , по специално , на " Морените " ?

спокойствие и силна храна


Тема Предложение (антените)нови [re: Muchacho]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано02.11.03 17:45



Предлагам MTel да организират ПР или разяснителна кампания в медиите за въздействието на предавателните антени върху населението. В зависимост от това, къде са разположени, стандарти за безопасност и пр.

В момента лавинообразно нарастват страховете на хората (рак на мозъка, рак на гърдата, оплешивяване, полова система, ритъмни сърдечни смущения и др.) и е добре предварително да ги опровергаят, вместо да чакат живи вериги, граждански неподчинения и строшени глави (на комшии, получили пари за поставяне на антени по техните имоти).

Agent of Change


Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор McLaren (будала)
Публикувано04.11.03 10:50



Здравейте,
В Сливен ми се получава следния проблем: Понякога, когато някой ми звънне, телефона ми звъннва за кратко и изключва. А от другата страна чуват заето, все едно аз съм го изключил. Ходих да питам в най-близкия офис и там ме успокоиха - казаха, че това е нормално и ставало когато клетката към която съм в момента е претоварена. Това става в центъра на града, между другото.
Е добре, ама аз плащам по-скъпата услуга на М-тел уж заради по-доброто качество. Аз и жена ми използваме М-тел, дъщеря ми е на Прима... На месец плащам все пак поне стотина лева на М-тел. Ако качеството е такова, каквото и на Глобул, очевидно трябва да зарежа М-тел - ще имам същите проблеми, но поне ще плащам по-малки такси.
Въпроса ми по-точно е: искат ли от М-тел да си изгонят клиентите?

hristoslv@netbg.com

don't trouble the trouble until the trouble troubles you!


Тема Re: Оплаквания!нови [re: McLaren]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано04.11.03 20:50



Това за гоненето на клиентите е абсурдно
Няма фирма, дето да иска да си изгони клиентите, друг е въпроса ако иска да им взима повече парички..., ама това е разбираемо
Отиди в БЦ (може и друг) и се оплачи, може и на *88, може и на сайта да попълниш анкетата





Тема Re: ИМА ЛИ ПРОМЯНАнови [re: Muchacho]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано07.11.03 06:59



Вчера са сложили антени ...ама май още не са пуснати...



Тема Re: Оплаквания!нови [re: McLaren]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано08.11.03 01:42



Пич според мен проблема е в твоя апарат какво ползваш? Алкател или Ериксон? Най-добре отиди в БЦ да го погледнат ...



Тема Re: Оплаквания!нови [re: McLaren]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано06.12.03 10:29



Tova ne e taka, zashtoto trafika se prenasochva kqm dryga svobodna kletka. Zvqnni na *88 zashtoto taka ste stigne do podhodiashtite hora nai-bqrzo, a e i bezplaten

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Ненови [re: Muchacho]  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано23.12.03 11:53



никаква....жалко



Тема Re: Предложение (антените)нови [re: Ecнaф]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано23.12.03 12:09



Мислиш ли, че е възможно да се стигне до там? Аз лично - НЕ

"Всеки човек, който се тревожи за бъдещето, е нещастен."


Тема Re: Предложение (антените)нови [re: Muchacho]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано23.12.03 13:22



Predpolagam ne e chak tolkova vredno vuzdeistvieto na tezi anteni. Sudia po tova che na Voenna bolnica ima anteni i na Globul i na M-Tel. Na M-tel sa gore na pokriva, a na Globul sa dolu na po niskata chast na sgradata. I dvete idealno se vijdat kogato preminavash pred bolnicata. Vse pak vutre se lekuvat hora, nali taka? Predpolagam che Voenna bolnica sa pointeresuvali predi da dadat suglasieto si za antenite.(Na M-Tel antenata e mnogo otdavna, mnogo predi tazi na Globul.)



Тема Re: Предложение (антените)нови [re: ohluva]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано24.12.03 11:27



Kato se vzeme v predvid che malkata prqchitsa prez koiato govorim i ne svaliame s chasove ot yhoto si ili pqk kogato ia svalim ia pqhame v predniat djob do topkite na diado koleda Taka che ne se kosete Pravete lubov

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: ВЪВЕЖДАНЕ НА НОВОСТ, СВЪРЗАНА С МТЕЛнови [re: Muchacho]  
АвторKritik (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 23:34



Abe, Momcheto, ti skoro i EGN i adres shte posikash na tezi hora tuk. Toja forum zvuchi sakato i vjalo ot taja cenzura, deto mu ja nalagash. Ne biva taka- forumite sa shareni ptici, glas naroden, a ti ja pravish tazi ptica njama i unila. Ostavi horata na spokojstvie da govorjat i vazklicavat.Mnogo vazhno, che shte kazhat nestho po-taka za MTel. A ako iskash 100% kontroliran forum, napravi si go na site-a na MTel.



Тема Отговор на критикатанови [re: Kritik]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано06.01.04 00:39



Приемам всякаква критика, съгласен съм и с това, което ти си написал до някъде, но очевидно не си разбрал целта и моето желание, което - уверявам те - е доста по-различно от това, което си мислиш или поне от това, което си написал.

Данните са с цел помощ, а не с цел търсене на виновни.

"Всеки човек, който се тревожи за бъдещето, е нещастен."


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторgsm (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 13:26



Едва ли някой от фирмата чете но ако случайно го направи да вемат да спрат да надписват сметки!!!!!!!!!!!!!! Писна ми



Тема Otnosno VREME ZA NABIRANEнови [re: Muchacho]  
АвторStriker (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 00:28



Zdraveite,

Chisto informativno iskam da pitam dali nyakoi znae za6to kogato nabiram Globul ot BTK stava svetkavichna svruzka, a s MTEL tryabva dvoino poveche vreme?



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторslav4ev (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 13:25



porednia gaf na mtel!!!
plemenicata si kupi karta na studentska promocia m. 12.2003g. t.e. 60 free min. na mesec v nenat.zona i 20 free sms . Kogato doide factura niakvi free min. samo free sms . Ubeden sam 4e min. sa izgovoreni v nenat.zona za6toto tozi mesec az polzvah kartata i si slediah 4asovnika za po sigurno da bade 21.15 no uvi ima smetka za 21.30 lv bez dds koeto sa bezpl.min no te sa si vkl.vav fakturata.
Ne samo tova no tai kato v momenta sam v miasto kadeto mtel niamat business center se obajdah vseki den v prodaljenie na edna sedmica na *88 i posle 9 no efekt nikakav . Naloji se da posetia edin ot centrovete v dr. grad ostana v tiah fakturata no nikakav rezultata
V nedelia 18.01. otnovo zvania na *88 -9 i mi obiasnavat da si pusna razpe4atka i da platia za tova 4.80lv za da se vidialo koga e govoreno.
Zna4i ne stiga 4e triabva da platia fakturata ami na wsi4koto otgore i za razpe4atka
Sroka za pla6tane izti4a na 23.01 i az se 4udia ima li smisal da pla6tam !!!
To tova na kakvo prili4a!!!!????




Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Автор MAP (himself)
Публикувано21.01.04 11:50



Кога М'тел ще се сети за "старите кучета" ???

Днес гледам в саита им - някакви смешни "безплатни минути" за "частни абонати" !?!???, от повече от 1 год!!! и то само за 3 месеца


Ами "ние с гаидите"???
Абонат съм от '98 , купил съм си SIM картата за 200 $ !!!!!!!
Никога не съм бил изключван за закъсняло плащане.....

До сега - само зарибявки за нови абонати и злоупотреба с неудобствата и загубите които би ми донесла една смяна номера!
Но както се казва - когато цифрите заговорят ...



Не е...това на което ти прилича


Тема Re: Uvedojyavane za mailнови [re: Muchacho]  
Автор viktor_bozhikov (новак)
Публикувано29.01.04 10:45



Nyakoi znae li zashto spryaha da ni uvedomyavat za e-mailito ot abv.bg i mail.bg



Тема Re: Uvedojyavane za mailнови [re: viktor_bozhikov]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано29.01.04 11:14



Има претоварване на сървърите на МТел.Май сме много маймунки



Тема Re: Uvedojyavane za mailнови [re: motek]  
Автор viktor_bozhikov (новак)
Публикувано31.01.04 16:59



Purvo ni spryaha smsite ot Icq .sega ako ni sprat i tova se maham i otivam kum Globul Haide da se oplachem



Тема Re: Uvedojyavane za mailнови [re: viktor_bozhikov]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано02.02.04 09:41



Май вече работи



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Sahib]  
Авторoщeтeн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 23:14



Искам да попитам след като е толкова честен М-Тел, защо като доказателство на това не пуска подробно месечно извлечение за проведените разговори и изпратените кратки съобщения, както правят от ГлоБул?



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: oщeтeн]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано06.02.04 09:11



Пускат, но не безплатно



Тема А стига ве...нови [re: oщeтeн]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано06.02.04 11:08



...верно ли не "пуска" ?!?!
Е аз как имам тогава?!?!?!



Тема M-Tel ne moje da prashta i poluchava...нови [re: Muchacho]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано25.03.04 03:22



Tova ne e tochno oplakvane, a po-skoro vapros. Chesto patuvam v chujbina i imam avstrijska SIM karta. Ot okolo godina obache, ne moga da poluchavam na neja SMSi ot M-Tel. Predi tova njamashe problemi. Znam i dosta drugi hora s podoben problem. Njakakvi idei na kakvo se dalji?



Тема SUPER POMIARI SA MTELнови [re: Muchacho]  
АвторVESO (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 22:28



Zdraveite, iskam da kaza kakvi izmamnici sa ot mtel, stava vapros za novite paketi minuti, abonirah se za novite paketi minuti po 150 minuti na mesec za 40 lv bez dds polzvah tezi paketi v prodalzenie na 2 meseca, kato vtoria mesec mi se natrupaha mnogo minuti nad 160m kam kraia na meseca, koito ne mozeh da izrashodvam poneze gsm mi e razvalen i zatova predi da mi doide fakturata sega na 7 avgust si smenih paketa minuti na 100m. na mesec,kato ochakvah i ostavashtite minuti ot starite paketi koito podchertavam sa pone 2 chasa da gi dobaviat kam novia paket ot 100m i da imam 220 minuti, no kakvo da vida kogato pusnah sms za da vidia kolko sa mi minutite obshto i kakva beshe moiata iznenada kogato razbrah che pri smiana na paket starite minuti ne se prehvarliat moite stari minuti biaha podchertavam nad 2 chasa koeto pravi okolo 80 leva koito az sam platil v broi i nemoga da gi izpolzvam i sam gi zagubil , tova e mtel palni pomiari i charvuli, az sam klient ot 1998 godina s sim karta ot 200$, vnimavaite mnogo s tiah kogato smeniate paketa minuti.



Тема Re: SUPER POMIARI SA MTELнови [re: VESO]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано09.08.04 23:26



Кой е виновен, че не се четат условията, а и има телефон за безплатни консулации.
"Когато, човек не получи очакваното - обвинява други."


8. Неизразходваните минути от месечния пакет се прехвърлят еднократно за следващия таксуващ период. При промяна на избрания пакет броят на неизразходваните минути от предходния таксуващ период не може да бъде прехвърлен за следващия таксуващ период



Тема Гласова пощанови [re: Muchacho]  
Автор moggy (непознат )
Публикувано02.09.04 18:00



Здравейте,
скоро си купих Prima карта и ще ви разкажа за едно от първите си впечатления. След като няколко мои приятели се набутаха да си говорят с гласовта ми поща установих, че Мтел предлагат и такава услуга. На мен не ми трябва и затова реших да я махна. Обадих се на оператор и се оказа, че трябва номера на последния ваучер, който го бях изхвърлил. И сега ще трябва да чакам да ми изтече стария(или да си купя направо нов).
Та предложението ми е следното: когато се купува Prima карта гласовата поща да не е активна, а който иска да има възможност да си я активира. Мотивите ми са, че гласовата поща не е особено необходима, ако някой иска да ми остави съобщение може да ми изпрати и SMS, а създава предимно неудобства.
И още един въпрос. Защо е необходим номера на последния ваучар за да се спре гласовата поща?



Тема Re: Гласова пощанови [re: moggy]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано03.09.04 08:37



За спиране на гласовата поща са необходими : номера на последният зареден ваучер или PUK Code от стартовият пакет.
Както знаеш , Прима-та е анонимна и това е единственият начин да докажеш , че ти си ползвателят на тази карта



Тема Re: Гласова пощанови [re: moggy]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано05.09.04 04:01



Набери и временно си я махни:
*62*022#
**61*022**30#

Ако ти потрябва:
##002#



Тема Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: Muchacho]  
Автор MichaelElfial (непознат)
Публикувано27.09.04 16:32



Първо да отбележа, че към Глобул могат да се отправят подобни обвинения, но тук става реч за МТел:

Най-напред: Аз ползвам услугите на МТел за GSM оператор а не като продавач на коли. Не ми е приятно да получавам покани да участвам в лотарии а в същото време услугите за които си плащам да са в трагично състояние.

Услугите:
1. Във всички гранични райони човек се включва в чуждия оператор - Румънски, Турски, Гръцки и т.н. Обратното не е вярно - чужденците отивайки до границата с България нямат съмнителното удоволствие да ползват МТел вместо техния собствен оператор.

2. Има хора като мен които ползват интернет през GSM повече отколкото говорят. GPRS не е достъпен навсякъде и по всяко време. Цената е може би най-високата в Европа (включително Русия илма пъти по-ниски цени). Обяснението - нямало търсене. Нима българина е най-изостанал? Това ли ни казвате? В същото време Dial-Up (na tel. 1000) варианта често не работи.

3. В София (не знам за другите места как е) има много места където покритието е слабо или клетките нямат достатъчен капацитет. Има места където набирайки определен абонат ме узхвърлят от мрежата - случва ми се почти всеки ден и не само на мен.

Няма да продължавам с проблемите - има оше достатъчно на брой, но и горните стигат.

В същото време МТел раздава коли в огромни количества вместо да усъвършенства услугата която предлага. Няма да говорим за излишното количество реклама включително и едно време когато МТел бяха сами на пазара. Няма гаранция че тези коли не се раздават на свои хора - не виждам как може да ми се докаже противното (освен ако не ми дадете една ;) ), но на мен и на всички които познавам се пращат SMS-и с покана да участвам - да давам пари за нещо което не искам. Това ми разваля съня, фактически МТел могат и да бъдат съдени за това, но с нашия "великолепен" съд няма смисъл.

Всичко това прилича на наглост а не на услуга. Вече сериозно се замислям да се изтегля от МТел - ако ще и по единствената причина, че тази фирма очевидно ползва парите ми не за това за което и плащам. Докога ще ни наричате "изостанали" макар и деликатно и ще ни залъгвате с лотарии? Познавам десетки хора които се налага да ходиат навън за да говорят или в другата стая за да не говорят през roaming и какво прави МТел по въпроса? Прави скъпи лотарии - за кого?

IPaq2210 BT, CF 512MB, SD 1GB, SD 1.3MPix camera, SE T68i


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано27.09.04 23:10



Ако бъдеш по конкретен , за местонахожденията на местата с описаните от теб проблеми ( имам предвид обхвата ) - цена няма да имаш.

Не съм специалист , но си мисля , че можеш да зададеш на апарата , да работи само в мрежата на избраният от теб оператор.

За рекламите си прав



Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано28.09.04 09:08



1. Явно не си излизал с кола от Бг. нашите оператори провят същото в съседните ни държави. Това са особенностите на релефа и радио разпространението

2. Аз ползвам доста ГПРС, и досега не ми се е случвало да не мога да се логна, да не говорим че в повечето случаи съвсем спокойно си постигам 40к На тебе какъв клас ти е телефона? Ти да не говориш за ъп-линк?

3. Ми аз говоря между 1 и 2 ч на ден. Не ми се случва повече от веднъж на седмица да ми даде нет бизи На тебе телефона да не ти е еднобандов (само 1800МХЗ или 900МХЗ)

Май с тебе ползваме различни мрежи??????????

Ако искаш обаче все пак да те вземат на сериозно, напиши къде точно ти са се случили въпросните събития от личен опит знам че инженерите в МТел четат форума

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: motek]  
Автор MichaelElfial (непознат)
Публикувано28.09.04 13:48



Да знам как да си настроя преференциални мрежи - не е в това проблема, лошото е че понякога въобще няма избор. А за това в София (откачането от клетките) не мисля че има решение от моя телефон :( и за да не си мисли някой че съм пробвал от един единствен - става със всички (пробвал съм поне с 5-6 модела).

IPaq2210 BT, CF 512MB, SD 1GB, SD 1.3MPix camera, SE T68i


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано02.10.04 16:56



Първо според мен тези обвинения нямат капка стойност защото са общи -от типа "защо все аз съм преебан" и "лъжат ме и ме крадат" ...

И така по точки:
1. Това е съвсем нормално ако телефона ти е на автоматично търсене на мрежа. За това не можеш да виниш Мтел. А обратното също не е така има стандарти...

2. Нито си първия който ползва и-нет нито си последния... За цените не искам да говоря (диал ъп-а на Мтел е най-евтиния в света, гпрс-а на средно европейско ниво) За достъпност не зная защото не пътувам много но до сега съм имал на всякъде кадето съм бил..., а за дропване от 1000 толкова е рядко че не трябва да се прави на въпрос изобщо.

3. Аз съм в София проблеми нямам, ако живееш някъде във Витоша (планината) незнам възможно е ... За дропването е същото рядко се случва...

Обвиненията са ти смешни и несериозни, комплексарски подхождаш към темата. На мтел не плащаш данъци за да и искаш отчет за какво харчи парите СИ (а не парите ТИ), защото Мтел е частна фирма на която заплащаш за извършена услуга.


Хиляди пъти съм казвал : Който не иска да плаща, да не ползва...
П.С. С тая тъпа комплексарска философия ще си стоиш в кочината...



Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: Sahib]  
Автор oziris79 (Той е)
Публикувано03.10.04 10:24



Бравос за горното обяснение Много добре казано
Аз говоря много, ползвам също мобилен интернет много често през деня и ноща, независимо дали през CSD или GPRS и странно, но досега не ми се е случвало да ме дропва от интернет, да дава заето, нито пък да нямам достъп до GPRS. Явно господинът от по-горе е на място, където не е наред покритието. Ако е в София, нещо не ми се вярва да е чак толкова зле, както казва. За пограничните райони - съвсем нормално да хващах чуждите оператори - никой оператор не може да ограничи покритието до границите на държавата и нито метър повече - все едно да спреш радио вълните (преди години заглушаваха Гласът на Америка и Радио Свободна Европа, но ако живееш близо до границата, можеше да се слушат)
Представям си, ако някой, който не е от БГ и не знае истинското положение на операторите, като прочете написаното от MichaelElfial, направо ще се откаже от живота.



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Авторshisharko (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 19:08



am iskam da popitam dali samo na men ili na vsi4ki se slu4va fakta 4e kogato prikazvam dosta 4esto mi se slu4va da si 4uvam glasa a v nerqdki slu4ai i da si prikazvam sam (samo moq glas se 4uva v slushalkata)
ima li nqkakvi pri4ina ili prosto trqbva da si smenq telefona (interesno e 4e imam priqteli na koito se slu4va tova)



Тема Re: Оплаквания!нови [re: shisharko]  
Автор Cenzor (Чете се Цензор!)
Публикувано25.10.04 19:45



Да не си със Сименс , например ST60?



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Cenzor]  
Авторshisharko (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 18:22



ami sys siemens sym no C55
da ne vikash 4e e ot pry4kata



Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: Sahib]  
Автор baba Qga ( 6estak)
Публикувано29.12.04 20:32



Да, вие служителите на Мтел нямате елементарна култура...
обиждате хората, вместо да работите по проблемите

а да, и се опитвате да им вну6ите , 4е тоя проблем се слу4ва само при тях..ХМ
и за това 4е са се оплакали веднага стават комплексари-странен похват...
на4и вие сте прави, А? И който каже не6то ло6о за СветиМтел веднага е ло6ият...Бе много съмнително изглежда.И от километри ли4и къде работите...

Насилието е висша форма на доверие!!!


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано29.12.04 23:24



подариха ми сребърна карта "Мтел клуб"..минавам да си се похваля



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано30.12.04 09:07



ЧеститоЧакай сега и " Транскарт "



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 22:13



някои да даде пример за несъществуващ номер на мтел



Тема Изнудване от Мтелнови [re: Muchacho]  
АвторCпиpo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 10:47



Един пример как ни вземат парите от мтел:

Абониран съм за мтел+
Реших да си проверя числата от тиража като пратих смс (който е по-скъп от обикновения). Получих следната информация (която естествено платих аз):

"Джакпотът на Спортния тотализатор Тото2 в играта 6 от 49 в трето теглене подгони 3,5 милиона лева. Отново никой не позна печелившата комбинация".

Много се изнервих и позвъних на *88 да питам къде са ми числата и да спомена, че не плащам скъпи смс-и за бабини деветини. Операторката каза, че съм получил това съобщение защото било последната новина от тотото!!!

Щях да почина на място. Вече и тотото е като "Big Brother" има си и последни новини!!! И затова ми взеха пари ... В допълнение операторката ми даде нов номер на който да изпратя смс и от там съм щял да получа числата окончателно. ДРЪЖКИ!!! Нищо не получих отново.

Втори пример:
В момента тече съобщение на *88 че има промяна на тарифите на мобилния интернет. Беше 6 стотинки на минута, сега е 9! Пак питах оператор защо? А той ми отговори гордо, че това било фирмена политика! Да ви еба смачканите вратовръзки фашистки! Изравнявали цените?! АМИ КАЖЕТЕ, ЧЕ ИСКАТЕ ВСИЧКИТЕ ДА НИ НАГЪЗИТЕ ДА ВИ ПЛАЩАМЕ СКЪПИЯ GPRS и да си дойдем на думата ве! Лайняни пикли и чекиджии!

Не можете да си представите колко съм възмутен. Некоректното отношение към клиентите е като бумеранг - дано по-скоро да ви отнесе главите!!!

Ако някой смачкан гъз от мтел чете това в момента искам само да му кажа едно: Когато следващия път ви кажат, че сте некоректни (т.е., че сте педерасти) не си пипайте възела на вратовръзката с идеята, че ще измислите нещо много умно, което идва от плитката ви мисъл, а изяще една кофа в лайна. Така миризмата ще се усеща от километър

Ох, олекна ми...



Тема Re: Изнудване от Мтелнови [re: Cпиpo]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано09.02.05 18:16



Честно да си призная и аз съм разочарован от поскъпването на 1000
Но поне намалиха уап-а през гпрс до по-нормалните 4.80 на мб

А относно Мтел+ тъпото в случая е че новините се обслужват от друга фирма и гафовете, които прави ( а те не са малко) ги отнася Мтел тъпо ама сме си в Булгаристан...

Знаете ли? Днес докато се къпех и си мислех някви работи се замислих: Кои са националните ни Герои? И кво се сетих: като малък четях приключенията на Хитър Петър, след това Андрешко и Бай Ганьо...

Еми кво да коментираме повече... Далавера, далавера и пак далавера...



Тема Re: А стига ве...нови [re: Cпoмeниии]  
Авторryбeщ тъpпeниe (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 00:44



Не знам какъв е проблемът с смс-ите от нета но от 3 дни всуе опитвам да я активирам тая услуга на нова карта ,и не става .Отговарят ми"не знаем к'во става ,опитайте пак ,не възможно."Е, щом става значи е възможно, но защо става питам аз.Нямат далавера ли що ли?Тия дебели разговори дано им плащат"безплатнте"СМС-и.Ама нейсе.[shte poludeq



Тема Re: Изнервен от Мтелнови [re: Sahib]  
Автор baijoro ()
Публикувано07.06.05 16:21



Преди бях абонат на Мобиком и те бяха перфектни. Абонат съм на Мтел от 1997г. и от година на година нещата с обслужването стават все по-зле. След като многократно съм бил в чужбина и съм използвал роуминг при едно поредно мое излизане зад граница се оказва, че телефонът ми не може да избере мрежа. С огромни усилия успявам да се свържа по друг телефон с отдела за работа с клиенти и оттам почват нагло да ме уверяват, че никога не ми е включван роуминг! Не можах да ги убедя в обратното!
Преди два дни се обадих на *88 за да ми изпратят настройки за един нов телефон. Чаках 2 часа и се обадих отново. Естествено този, който се обади не беше предишния и се наложи да обяснявам отново.
Да не говорим, че когато гласовата поща не беше безплатна всеки месец имах по 10-20 ст. А не я ползвах, даже не бях я активирал. Вярно, че това е смешна сума, но дразни. Пък и умножена по 2 000 000 /толкова бяха абонатите тогава/ вече хич не е смешна вече.
Мтел+ редовно не ми дава курса на долара. Чакаш, чакаш и накрая се отказваш. Ама вече се се платил.
Скоро ми изтича договора и ....

Редактирано от baijoro на 07.06.05 16:27.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
АвторABONAT (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 19:44



Blagidarja che sprjaht tapoto si spisanie. POMISLETE SEGA ZA PALNA RAZPECHATKA NA RAZGOVOITE. PARITE ZA TOVA STE SA OT IKONOMIITE ZA SPISANIETO!



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: ABONAT]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано10.07.05 20:47



Виждам , че ползваш интернет . Това означава , че след регистрация , можеш да виждаш "PALNA RAZPECHATKA NA RAZGOVOITE " на www.mtel.bg



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторfentasy (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 12:09



az sym abonat na mtel,no mai 6te se mestq kym globyl.syjalqvam 4e sym direkten,no ne sym bogat za da pla6tam po 25 st. za sms.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: fentasy]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано24.07.05 12:21



fentasy сигурно си богат за да си копуваш ефтини услуги



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 18:10



На 16.08.2004г.
аз подписах
``допълнително споразумение``
за преминаване към
нов тарифен план- ``пакет минути-40``.За услугата
``Семейство и приятели``
са
въведени
два номера, които са отбелязани и в договора.
В
течение на 3-4 месеца (през които ми се налагаше да говоря
повече с единият от номерата в група)
забелязах
че ПРЕДПЛАТЕНИТЕ
40 мин.
свършват още в началото на месеца.След справка
във фактурата
установих,
че единият от двата номера
от`` Семейство и приятели``
не е бил въведен
изобщо! И вместо на цена 0.20лв

съм говорила на двойна цена.

Когато отидох в офиса на М-тел, където е подписано споразумението(на бул.``Черни връх``) управителката ми обясни, че често се случвали такива недоразумения и разликата щяла да ми бъде приспадната от сметката.

Вчера(16.08.2005) служителка от техен офис ми се обади за да ми съобщи, че всъщност не аз съм потърпевша, а М-тел, и аз трябвало да заплатя някаква сума , ако ми се изчислят тези разговори
.По-добре за мен било да нямам претенции за нищо!!!Е къде е справедливостта в случая и кой е прецаканият?



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: fentasy]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 14:10



i az mislia taka



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор belerby (непознат)
Публикувано10.11.05 20:15



Купих карта с промоционалния пакет за включени безплатни разговори м8у 21.00ч и 5.00ч за мен , синът ми и баща ми и при всички ни съществува проблем- не ни се дава възможност да се включим в мрежата. /Аз съм един от първите абонати на М-тел и доста редовен и надежден платец и мисля, че все пак ми се полага и някакъв бонус и за това си купих и такава карта/. Но ако оператора продължава да се подиграва с мен, ще потърся някаква правна защита. И оправдания от сорта прекалено е натоварена мрежате не ме задоволяват, когато правиш нещо го правиш така, че в крайна сметка да е използваемо.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: belerby]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано11.11.05 06:12



Когато не можеше да се избира от обикновените карти - хората реваха...
Когато не може сега да се избира от фрий примата - пак реват...

На никой не може да се угоди...
Опитай с протест - може и да успееш, но аз лично се съмнявам...

Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно за него


Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор belerby (непознат)
Публикувано11.11.05 13:54



И какъв е извода,понеже сме си нация от плазмодии, да продължим да пълним гушите на пирамидални структури, на каквато все повече ми заприличва М-тел.



Тема СМС кафенови [re: Muchacho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.11.05 18:56



Преди 2 дена бях в Сф и отивайки към влака в 23 без нещо реших да пия едно кафе на гарата...ама нямах монети и с радост видях един от онези автомати, дето можеш да поръчаш със СМС.
Извадих тела, зачетох в упътването как да стане, но се оказа, че никъде няма код за съответната напитка.
И не можах да пия кафе



Тема Re: СМС кафенови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано11.11.05 23:06



Радвай се бе По то в време какво ти кафе! Надяваме се после да си спал кат къпан



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Авторvaraderobeech (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 21:03



ХОРА А А А А А
НИМА СВЪРШИХТЕ ОПЛАКВАНИЯТА
ЕЙ КАК МУ СЕ ЗАРАДВАХ НА ТОЯ ФОРУМ, ЩОТО СЕ БЛЪСКАМ С ПРОБЛЕМИ И НЯМА КОЙ ДА МИ ПРАТИ СЪЧУВСТВИЕ ПО НЕТ-а.

ИМА МЕ ТАМ - ПИШЕТЕ БАВНО, ЩОТО НЕ МОГА ДА ЧЕТА БЪРЗО



Тема Похвала!нови [re: Muchacho]  
АвторKлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 17:51



Бих желала да похваля екипа на БЦ Мтел в гр. Свищов! В петък посетих БЦ на Мтел в Свищов с желанието да ми предложат добра оферта за мен и моето семейство Изключително любезен господин ми разясни желания от мен план и предложи телефон! Поздравления за добрия подход и умения на господина!



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
АвторHeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 13:46



Работата ми е такава, че се налага да контактувам и с БТК и с Мтел и с Глобул, най-често с БТК. Мисля, че Мтел са се излегнали самодоволно в собствения си сос и неумишлено гонят клиенти. Преди години БТК беше черна кутия. Звъниш на някакъв телефон, ако ти се обадят казваш какво те боли и оттам нататък си в неведение. Не съм адвокат на БТК, те са кожодери, но са вече много по-отворени към клиентите си. МТел и по-малко Глобул в момента са такива черни кутий. *88 - ОК, но ако зададеш въпрос който не е "Как да включа вибрация", "Как да изтегля мелодия" или от сорта, потъваш в параграф 22. Даже ти се карат. Опитвам да се свържа с бизнес центровете в Плевен. Те са много натоварени и ако оставя номер, ще ми звъннат на кукуво лято. И така до 10-12 пъти. Много са натоварени хорицата. Звъня на *88. Съветват ме да отида на място. Ама аз не искам никъде да ходя. Искам консултация. Не е възможно да не отговарят-ми казват. Ами опитайте. Слушам 3 мин. музика и накрая естественно ми отговарят, че в момента колегите им са били много натоварени, но ще ми звъннат. Благодаря и чакам. 10, 20, 30 мин. Звънят ми, но смисъла на живота ми не е да чакам да ми се обадят от Мтел, нали. Помолих да ми се обадят след 30 мин. Сега сме една седмица по-късно. Да не мислите че се обаждат на обявените телефони? Ами аз пък ще ги сменя. С 2000 лв. на месец Глобул ще ме лапнат като топъл хляб. Докато им се обадих (на Глобул) ми пратиха търговски консултант. Сега уточняваме тарифните планове, което исках да направя с Мтел, и най-вероятно до седмица-две ще съм на Глобул. Допускам шефовете да не знаят, че в Плевен никой не се обажда на телефоните обявени в собствения им сайт, допускам и че не знаят, че някакъв си на *88 не осъзнава че е телефонистка и от него се иска да обяснява а не да гони клиенти. Не знаели ,че промоцията им с безплатните разговори прави мрежата им неизползваема след 21. Стига де, всички го знаем и хората които ползват телефони на Мтел от години се местят в Глобул заради това, а те не знаели, даже ме пита оператора "Вие как точно набирате, да не бъркате". Ами бях сбъркал, че съм Ви клиент, но това вече е поправимо.





Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторзaинтepecoвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 16:40



въпросът ми
вярно ли е че подаръците за хорат на договор са свършили.........
и как така някои със прими са получили бонус......8.50 лв.
аз сам на договор и отделно потдържам 2 прими но нищо не сам получил... нищо........а само смс че мога да си закупя от новата промоция на мтел клуб и.............. какво стана в офиса на мтел -ами сажаляваме но нямаме никакви телефони елате утре...утре пак така и така цялата седмица до нова година..............а на някой..и защо трябва да научаваме от форуми че за някои имам бонуси за други .. не.............

valeo@abv.bg



Тема Неточности във WWW сайтанови [re: Muchacho]  
Авторmitko11 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 16:23



Във WWW сайта линка:
http://www.mtel.bg/info/promotions/index.php?PromotionID=1438 води до друг телефон при търсене на технически параметри.
Същото се получава и при линка:
http://www.mtel.bg/info/promotions/index.php?PromotionID=1644.
Моля , коригирайте линковете.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано05.03.06 16:54



Ковни една тема за примите - когато махат гласова поща да идат в меню пренасочвания и да отменят всички такива... явно проблема си стои "неоправен".

Welcome to the real world




Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
АвторChefo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 00:22



ПОХВАЛА !
Абонат съм и на МТел, и на Глобул. На Глобулската карта (по-използвана) бях с 3G телефон - LG U8330. Преди около месец започнаха проблемите с него - губи обхват, намира го, пак го губи и т.н. На ръчен режим издържа около минута, след което дава "select network", на автоматичен или няма обхват, или има и не може да се набира и да бъде избиран. Пратих го на преинсталация на софтуеъра. Телефона е ток, но ... на места без 3G мрежа. А във Варна такова място почти няма. Същия проблем имаше и с картата на М-Тел, но в по-тежка степен. След 4 разговора с "оператори" на Глобул и 4 различни мнения, стана ясно, че "телефона е проблемен, защото е разкодиран" - реплика ташак, защото на майката не е разкодиран и пак същите проблеми прави. Както и да е. Последното, 5-о обаждане беше с молба да ми изключат UMTS-а на картата, за да мога да си ползвам телефона както трябва, аз 3G не искам да ползвам. ТАКАВА УСЛУГА НЕ ПОДДЪРЖАЛИ !!!
Последва бърза смяна на картите и обаждане на оператор на М-Тел. Момичето съвсем подробно ми обясни защо се появява проблема и веднага отговори положително на въпроса, дали могат да изключат UMTS-а. Оттогава насам нямам никакви проблеми с телефона си!
Накратко - поне от гледна точка на обслужване на клиенти, поддръжка, отношение и какво ли още не, М-Тел са МНОГО по-напред от конкуренцията! Абонат съм от 6 години и не съм видял неща, които видях за 1,5 години от Глобул.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Chefo]  
АвторNlSTER (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 15:25



Вивател уби тези измамници мобилтел, бил съм на договор много време при тях, повярвайте, най голямата заблуда - мошеници и измамници- скъпчии, всяка точка от договора с тях е в тяхна полза и вреда за потребителя- само Вивател и фреедом 30, да им ..... на покритието,нещастници... не ми се говори цензора - сещайте се



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: NlSTER]  
Автор piratko (играч)
Публикувано27.10.06 15:52



вивател ще предаде на абоната :)



Всички кучета отиват в рая

Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Авторivan-pleven (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 22:05



dnes 07.03.07g M-tel se izlojiha brutalno v Pleven!ot obiad do ve4erta niama mreja i pri nabirane kazwa 4e mrejata e zaeta!!!!!!!!za kvo pla6tame smetki i taksi kat se ebavat taka?



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: ivan-pleven]  
Автордидo r-вo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 15:05



Потвърждавам за същия проблем и в Габрово.Най тъпото е че ми казаха да си сменя телефона /800лева/.Е смених оператора.И като се поогледах забелязвам че 80% от хората с които контактувам минали на Глобул.Защо ли?



Тема ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: Muchacho]  
АвторMИШO (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 10:03



НАИСТИНА СА МИ ПИСНАЛИ. НОВА СЛУЧКА: РЕШИХ ДА СИ ПУСНА VODAFONE LIVE. ЗВАНЯ НА *88 И ДОБРЕ. ПУСКАТ МИ ГО СЛЕД ОТБИВАНЕ СЛЕД ТОВА В 2 БИЗНЕС- ЦЕНТЪРА. ОБАЧЕ КАКВО СЕ ОКАЗВА. ТОЗИ ПАКЕТ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА НА ВСЯКАКВИ ДОЛНОПРОБНИ ТЕЛ., НО НЕ И НА QTEK. Е, ТОГАВА ЗА КАКВО МИ Е. НЯМА ДА СИ КЪЛЧА ПРЪСТИТЕ С БУТОНИТЕ НА ПРОСТИТЕ ТЕЛЕФОНИ!!! ОТКАЗВАТ УСЛУГАТА, ЕСТЕСТВЕНО. НО, ИЗНЕНАДА. СМЕТКАТА ОБАЧЕ МИ Е НАБАБНАЛА С ЦЕНАТА НА ПАКЕТА И НЯМА ДА МИ ВЪРНАТ ТЕЗИ ПАРИ. ТОГАВА РЕШАВАМ ДА СИ ТРОША ПРЪСТИТЕ ВСЕ ПАК. НО, ОТНОВО ИЗНЕНАДА. СПРЯН Е ВЕЧЕ ПАКЕТА И СЕГА ВСЯКО ВЛИЗАНЕ В НЕТА СЕ ЗАПЛАЩА ОТДЕЛНО.ТА, КАКВО ПРАВИМ.ИЛИ ТРЯБВА ДА СИ ЗАТВОРЯ ОЧИТЕ И ДА ПРОДЪЛЖА ДА СИ ПЛАЩАМ ПО ДОГОВОРА, КОЕТО НЕ СМЯТАМ ДА ПРАВЯ. ИЛИ ДА ПОЛЗВАМ ИЗБРОЕНИТЕ ВАРИАНТИ ОТ ВОДЕНДУХ ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: MИШO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.07 14:34



Направен абонамент се плаща, отказвайки се от него се прекратява в края на заплатения период.
Ако разбираш какво ти казвам, пиши им една жалба, със всички факти в нея и я носи в БЦ, в 2 екземпляра... искай да ти сложат входящ номер и на 2 та, единия остава за теб.
Преди да прекратяваш, потърси си правата по нормалния начин.
Иначе какво, ще скачаш от оператор на оператор и ще ги псуваш?

Welcome to the real world!




Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: Mopфиyc]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 16:12



mersi za saveta.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: misho]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.07 18:01



И да споделиш резултата.
Докато правата си ги търсим по форуми и кръчми, няма да намираме друго освен недоволство и нулеви резултати.

Welcome to the real world!




Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: misho]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано08.11.07 22:31



Едно добро мнение и от мен, миналия месец пуснах молба предизвестие за прекратяване на договора. И вчера когато изтече месеца наистина ми изключиха гласовите услуги без никакви допълнителни усложнения.



Сега съм с една тежест по-малко и ми е едно леко....



Тема Re: Оплакване за роумингнови [re: Muchacho]  
Автор astra76 (fen(ka))
Публикувано09.11.07 19:38



След скорошно пътуване до Виена и очакване за по-евтин, "европейски" роуминг, първо получавам съобщение - изберете си подходящия оператор за роуминг, избирам го - А1, от там нататък - комуникация никаква, нито се приемат разговори, нито можеш ти да се обадиш, нито смс да изпратиш! Звънене на *88 (от Виена и единствения номер, с който се свързваш), обясняване на проблема и молба за изчакване, разбира се мотане около 3 минути, от време навреме обаждане - нали изчаквате?! и най-накрая, ами не виждаме причина за проблем! След преминаването на неподходящия оператор - TMobile, и роуминг за изходящ разговор около 2.50 лв мисля беше, никакъв проблем, набираш всички номера и си изпращаш скъпите смсчета! Ами това е, ще влезем в Европа, ама по-нататък и май без Ментел!



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор pa6a1953 (непознат )
Публикувано14.01.08 15:39



zdraveite na vsi4ki nabutani

bezkraino sum razo4arovana ot posledniq sms v igrata na m-tel, v koito me uvedomqvat 4e 88 spe4elili ve4e karat svoite polota i blagodarnostite za u4astieto mi prozvu4aha kato podigravka! sled cqlata igra i moeto aktivno u4astie imam 1990 lv smetka oba4e igrah do posledno!!! no nai interesnoto ot cqlata rabota e 4e na 20.12.2007 mi zvuni nomer 8888133 i me uvedomqvat 4e sum spe4elila telefon! i tova e sled edno mnooogo dulgo u4astie i me nagrajdavat kato mnogo aktiven u4astnik i me popitaha dali sum suglasna da u4astvam v reklama i mi poiskaha dannite!!! no ot togava do dnes nikoi ne mi e donesul nito telefon nito ni6to!!! ako na nqkogo se e slu4ilo ne6to podobno molq pi6ete mi!!! izpitvam strannoto 4ustvo 4e sum igrala ne v igra a v nqkakva gadna izmama, i ima nqkoi mnogo podozritelni situacii po vreme na igrata!!!



Тема Въпрос за неплатена сметка.нови [re: Muchacho]  
АвторPita6t (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 15:11



Здравейте, имам следният проблем. В далечната вече 2001-ва година, закупих промоционална SIM карта от Мобилтел, по случай студентските празници. Тази карта не беше за мен, а за мой познат, който я е ползвал около година. След това е "навъртял" сметка за около 100лв. и я е изхвърлил. Преди 2 години аз разбрах за това след получаването на няколко писма от "Кредит Реформ" с искане да се изплати дълга (т.к. тя се води на мое име и до сега). За съжаление, не можах да открия вече този мой "познат".
Наскоро исках да си взема карта с телефон от Мтел и разбира се изникна проблема с неплатената сметка. Та въпросът ми е следния: Какво ще стане ако не платя тази сметка? (Ясно е, че аз съм си виновен, че съм я дал на друг човек, но все пак...). Досега за толкова години, освен тези две или три писма, е нямало никакъв друг показател, че нещата ще стигнат до съд и т.н. А отдавна вече не съм студент и си плащам данъци, имам впредвид, че са можели да ми вземат дължимото и т.н. Има ли вероятност да си остане всичко така висящо или все някой ден, някой ще се задейства да ми прибере тези "кокошкарски" 100лв. Ако някой знае какво се случва или е имал подобен инцидент, нека сподели.
Не ми е до 100-те лева, а за това, че не искам да им ги дам ей така. Първо не съм ги ползвал аз и второ - цените на минута тогава бяха от порядъка на 2-3 лева, което си е жив обир.
Благодаря Ви за вниманието.



Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: pa6a1953]  
Автор Sled_ (непознат)
Публикувано26.01.08 11:49



Препоръчвам ти да се обадиш на *88 и да попиташ. Има вариант някой да се опитал да те метне нещо





Тема Сметка за непроведени разговоринови [re: Muchacho]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 18:36



Ноември 2007 ходих до Турция. Бях три дни там, като през това време съм провела един единствен разговор до България с продължителност не повече от една минута. Звъннах само в къщи да кажа къде съм и че няма да си вдигам телефона. Така и правих - не отговарях на повикванията, а самата аз - не съм търсила други абонати.

Изненадата дойде, когато във фактурата за ноември имах начислени минути за разговори - входящ и изходящ роуминг. Общата стойност беше към двайсетина лева. Разбира се - не ги платих. Съответно ми спряха телефона. По нова година нямах никаква връзка с абонатите от моя указател, но.. какво ги интересува от Мтел за неудобствата, които причиняват на клиентите си?!
Говорих с оператор, който близо час ми разяснява, как аз сама съм била активирала някакви пренасочвания, които, когато съм в роуминг, дори да не вдигам, да ми е изключен телефона или съм извън покритиие, пренасочванията били за моя сметка, защото АЗ САМА СЪМ ГИ АКТИВИРАЛА... Ако го били направили те служебно - щяло да е безплатно, но... щом аз съм го искала - трябвало да си платя. Разбира се - нямаше как да приема едно такова АБСУРДНО твърдение. При все, че не съм техноманиачка и съм със съвсем обикновен телефон, който ползвам само и единствено за обаждания и смс и не му ровя постоянно из менюто за да видя какво що има в него. Както вече казах - умишлено не отговарях на повикванията, за да не натоварвам себе си и тези, които ме търсят с грешни пари.

Казаха ми да пише жалба до техния отдел за работа с клиенти. Изгубих време да се занимавам с тази глупост, чаках месец и отговорът беше същия, който ми даде оператора.
Междувременно беше излязла сметката за декември, която си платих, защото нямаше нищо нередно в нея. Но тази от ноемри продължавам да настоявам, че една част от нея не е реална.

После започнаха едни писма, как аз трябвало да си платя тези пари, и ако междувременно съм ги платила - да ги извиня за притеснението... Ненужно писмо, с копиран подпис на техния директор или собственик - не зная какъв е. Да им копирам и аз една банкнота от 50 лева и да им я пратя за да се уреди сметката... :)

След това започнаха да пристигат на домашния ми адрес (който е различен от този, на който си получавам фактурите) разни писма от една агенция за събиране на вземания. В тези писма въпросните господа сипят заплахи, как щели да ме подведат под съдебна отговорност и как цялата строгост на закона ще се стовари върху мен, защото съм неизрядна длъжница. Как щяла съм да вляза в някакъв регистър на некоректните платци и по цяла Европа щяла да ми се носи славата на неблагонадеждна кредитополучателка.


А в Мтел никой и не иска да разбере нещо съвсем простичко. Като оставим настрана леката обида, която ми нанасят като се опитват така да лъжат в сметката, аз си мисля, че НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА ПЛАЩАМ РАЗГОВОРИ, КОИТО НЕ СЪМ ПРОВЕЛА. А какво отчита и пренасочва тяхната система - не е моя работа.
Просто е: Говоря - плащам, не говоря - не плащам.

Също така се радвам, че след подадени сигнали (явно не съм само аз така) Комисията за защита на личните данни излезе със становище, че ОПЕРАТОРИТЕ НЯМАТ ПРАВО да дават на адресите на своите клиенти на други фирми (случая с агенцията за събиране на вземания).

Та така де... Няма да платя нищо друго (освен частта, която смятам за коректна). За другата сума Мтел да си пусне едно кредитно известие.
Под една или друга форма ползвах услугите на Мтел от 2000 година, но... това последното беше... без думи. Като в последните 2 години имаше още един номер към моя договор. Но всичко свърши. Сега дори да приспаднат тази сметка - няма да се върна към техните услуги. Не съм очаквала такова НЕразбиране, дребнавост и незаинтересованост към клиентите.



Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Cтepн™]  
Автор dankata86 (непознат )
Публикувано14.05.08 16:01



някой знае ли освен от фактурата как по друг начин може да се получи pin a





Тема Re: PIN на фактуратанови [re: dankata86]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано14.05.08 19:28



В офис.
От оператор с клиентска парола.




Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор yanker (непознат )
Публикувано30.06.09 18:55



Значи или са изключително кухи тези в мтел или имат някаква система за прецакване на лоялните клиенти.Конкретния случай-Отивам аз преди около 5 месеца във Мтел Стара Загора до БКП-то и им казвам,че желая да се прехвърля в групата на служебното учреждение,където работя.Сътрудника ми казва,няма проблем,дайте поне 1 номер който да е в тази група и ще ви прехвърлим.Дадох и попитах от кога влиза в сила и ми казаха естествено.Проблема е,че никой ме ме потсети,че за да говоря аз безплатно в групата трябва да си сменя и9 тарифния план,понеже когато взех картата от мой роднина(която се водеше на мое име) тарифния план е бил с безплатни минути към три номера.Все още не мога да си обясня,как може да си помисли някой,че искам да влезна в дадена група само и само хората да приказват безплатно с мене.В резултат когато аз се обадя в групата си заплащам съответно.Аз по-рано можеше да засека несъответствието във сметките,но фактурите отиват на постоянния ми адрес естествено и лизинга първите три от петте месеца още не ми беше приключил пък и аз не се отнесох много сериозно,понеже съм могъл да си проверя и в нета.Аз нали малко,малко се сещам за какво става дума,но те тъка без да дават необходимата информация могат да прецакват много хора дето си нямат представа как точно се образува сметката им.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: Mopфиyc]  
Автор yanker (непознат )
Публикувано30.06.09 19:08



Аз пък имам следния проблем.Нямам никакъв договор за Водафон,не ползвам интернет по телефона,обаче Водафона ми се включва доста често като забравя да си заключа клавиатурата.Решението нали е автоматично заключване на клавиатурата,но това пък води до неудобството всеки път когато искаш да си ползваш телефона да си играеш да го отключваш.В резултат на тъпия Водафон който въобще не ползвам за април примерно сметката ми е набъбнала с 10лв.Явно за това са го измислили този Водафон-интелигентен начин да окрадат клиентите безнаказано.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: yanker]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.07.09 18:25



Изключи си профила за интернет тогава... или ако телефона може - изключи бутона за влизане в нета.
Но с незаключена клавиатура утре може да се обадиш в Китай... и пак ли ще е виновен оператора?

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.