Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: pa6a1953]  
Автор Sled_ (непознат)
Публикувано26.01.08 11:49



Препоръчвам ти да се обадиш на *88 и да попиташ. Има вариант някой да се опитал да те метне нещо





Тема Сметка за непроведени разговоринови [re: Muchacho]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 18:36



Ноември 2007 ходих до Турция. Бях три дни там, като през това време съм провела един единствен разговор до България с продължителност не повече от една минута. Звъннах само в къщи да кажа къде съм и че няма да си вдигам телефона. Така и правих - не отговарях на повикванията, а самата аз - не съм търсила други абонати.

Изненадата дойде, когато във фактурата за ноември имах начислени минути за разговори - входящ и изходящ роуминг. Общата стойност беше към двайсетина лева. Разбира се - не ги платих. Съответно ми спряха телефона. По нова година нямах никаква връзка с абонатите от моя указател, но.. какво ги интересува от Мтел за неудобствата, които причиняват на клиентите си?!
Говорих с оператор, който близо час ми разяснява, как аз сама съм била активирала някакви пренасочвания, които, когато съм в роуминг, дори да не вдигам, да ми е изключен телефона или съм извън покритиие, пренасочванията били за моя сметка, защото АЗ САМА СЪМ ГИ АКТИВИРАЛА... Ако го били направили те служебно - щяло да е безплатно, но... щом аз съм го искала - трябвало да си платя. Разбира се - нямаше как да приема едно такова АБСУРДНО твърдение. При все, че не съм техноманиачка и съм със съвсем обикновен телефон, който ползвам само и единствено за обаждания и смс и не му ровя постоянно из менюто за да видя какво що има в него. Както вече казах - умишлено не отговарях на повикванията, за да не натоварвам себе си и тези, които ме търсят с грешни пари.

Казаха ми да пише жалба до техния отдел за работа с клиенти. Изгубих време да се занимавам с тази глупост, чаках месец и отговорът беше същия, който ми даде оператора.
Междувременно беше излязла сметката за декември, която си платих, защото нямаше нищо нередно в нея. Но тази от ноемри продължавам да настоявам, че една част от нея не е реална.

После започнаха едни писма, как аз трябвало да си платя тези пари, и ако междувременно съм ги платила - да ги извиня за притеснението... Ненужно писмо, с копиран подпис на техния директор или собственик - не зная какъв е. Да им копирам и аз една банкнота от 50 лева и да им я пратя за да се уреди сметката... :)

След това започнаха да пристигат на домашния ми адрес (който е различен от този, на който си получавам фактурите) разни писма от една агенция за събиране на вземания. В тези писма въпросните господа сипят заплахи, как щели да ме подведат под съдебна отговорност и как цялата строгост на закона ще се стовари върху мен, защото съм неизрядна длъжница. Как щяла съм да вляза в някакъв регистър на некоректните платци и по цяла Европа щяла да ми се носи славата на неблагонадеждна кредитополучателка.


А в Мтел никой и не иска да разбере нещо съвсем простичко. Като оставим настрана леката обида, която ми нанасят като се опитват така да лъжат в сметката, аз си мисля, че НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА ПЛАЩАМ РАЗГОВОРИ, КОИТО НЕ СЪМ ПРОВЕЛА. А какво отчита и пренасочва тяхната система - не е моя работа.
Просто е: Говоря - плащам, не говоря - не плащам.

Също така се радвам, че след подадени сигнали (явно не съм само аз така) Комисията за защита на личните данни излезе със становище, че ОПЕРАТОРИТЕ НЯМАТ ПРАВО да дават на адресите на своите клиенти на други фирми (случая с агенцията за събиране на вземания).

Та така де... Няма да платя нищо друго (освен частта, която смятам за коректна). За другата сума Мтел да си пусне едно кредитно известие.
Под една или друга форма ползвах услугите на Мтел от 2000 година, но... това последното беше... без думи. Като в последните 2 години имаше още един номер към моя договор. Но всичко свърши. Сега дори да приспаднат тази сметка - няма да се върна към техните услуги. Не съм очаквала такова НЕразбиране, дребнавост и незаинтересованост към клиентите.



Тема Re: PIN на фактуратанови [re: Cтepн™]  
Автор dankata86 (непознат )
Публикувано14.05.08 16:01



някой знае ли освен от фактурата как по друг начин може да се получи pin a





Тема Re: PIN на фактуратанови [re: dankata86]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано14.05.08 19:28



В офис.
От оператор с клиентска парола.




Тема Re: Оплаквания, предложения и похвали!нови [re: Muchacho]  
Автор yanker (непознат )
Публикувано30.06.09 18:55



Значи или са изключително кухи тези в мтел или имат някаква система за прецакване на лоялните клиенти.Конкретния случай-Отивам аз преди около 5 месеца във Мтел Стара Загора до БКП-то и им казвам,че желая да се прехвърля в групата на служебното учреждение,където работя.Сътрудника ми казва,няма проблем,дайте поне 1 номер който да е в тази група и ще ви прехвърлим.Дадох и попитах от кога влиза в сила и ми казаха естествено.Проблема е,че никой ме ме потсети,че за да говоря аз безплатно в групата трябва да си сменя и9 тарифния план,понеже когато взех картата от мой роднина(която се водеше на мое име) тарифния план е бил с безплатни минути към три номера.Все още не мога да си обясня,как може да си помисли някой,че искам да влезна в дадена група само и само хората да приказват безплатно с мене.В резултат когато аз се обадя в групата си заплащам съответно.Аз по-рано можеше да засека несъответствието във сметките,но фактурите отиват на постоянния ми адрес естествено и лизинга първите три от петте месеца още не ми беше приключил пък и аз не се отнесох много сериозно,понеже съм могъл да си проверя и в нета.Аз нали малко,малко се сещам за какво става дума,но те тъка без да дават необходимата информация могат да прецакват много хора дето си нямат представа как точно се образува сметката им.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: Mopфиyc]  
Автор yanker (непознат )
Публикувано30.06.09 19:08



Аз пък имам следния проблем.Нямам никакъв договор за Водафон,не ползвам интернет по телефона,обаче Водафона ми се включва доста често като забравя да си заключа клавиатурата.Решението нали е автоматично заключване на клавиатурата,но това пък води до неудобството всеки път когато искаш да си ползваш телефона да си играеш да го отключваш.В резултат на тъпия Водафон който въобще не ползвам за април примерно сметката ми е набъбнала с 10лв.Явно за това са го измислили този Водафон-интелигентен начин да окрадат клиентите безнаказано.



Тема Re: ВОДАФОН ИЛИ КАК ДА ОКРАДЕМ КЛИЕНТАнови [re: yanker]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.07.09 18:25



Изключи си профила за интернет тогава... или ако телефона може - изключи бутона за влизане в нета.
Но с незаключена клавиатура утре може да се обадиш в Китай... и пак ли ще е виновен оператора?

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.