Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 24.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Гласова пощанови [re: Muchacho]  
Автор moggy (непознат )
Публикувано02.09.04 18:00



Здравейте,
скоро си купих Prima карта и ще ви разкажа за едно от първите си впечатления. След като няколко мои приятели се набутаха да си говорят с гласовта ми поща установих, че Мтел предлагат и такава услуга. На мен не ми трябва и затова реших да я махна. Обадих се на оператор и се оказа, че трябва номера на последния ваучер, който го бях изхвърлил. И сега ще трябва да чакам да ми изтече стария(или да си купя направо нов).
Та предложението ми е следното: когато се купува Prima карта гласовата поща да не е активна, а който иска да има възможност да си я активира. Мотивите ми са, че гласовата поща не е особено необходима, ако някой иска да ми остави съобщение може да ми изпрати и SMS, а създава предимно неудобства.
И още един въпрос. Защо е необходим номера на последния ваучар за да се спре гласовата поща?



Тема Re: Гласова пощанови [re: moggy]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано03.09.04 08:37



За спиране на гласовата поща са необходими : номера на последният зареден ваучер или PUK Code от стартовият пакет.
Както знаеш , Прима-та е анонимна и това е единственият начин да докажеш , че ти си ползвателят на тази карта



Тема Re: Гласова пощанови [re: moggy]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано05.09.04 04:01



Набери и временно си я махни:
*62*022#
**61*022**30#

Ако ти потрябва:
##002#



Тема Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: Muchacho]  
Автор MichaelElfial (непознат)
Публикувано27.09.04 16:32



Първо да отбележа, че към Глобул могат да се отправят подобни обвинения, но тук става реч за МТел:

Най-напред: Аз ползвам услугите на МТел за GSM оператор а не като продавач на коли. Не ми е приятно да получавам покани да участвам в лотарии а в същото време услугите за които си плащам да са в трагично състояние.

Услугите:
1. Във всички гранични райони човек се включва в чуждия оператор - Румънски, Турски, Гръцки и т.н. Обратното не е вярно - чужденците отивайки до границата с България нямат съмнителното удоволствие да ползват МТел вместо техния собствен оператор.

2. Има хора като мен които ползват интернет през GSM повече отколкото говорят. GPRS не е достъпен навсякъде и по всяко време. Цената е може би най-високата в Европа (включително Русия илма пъти по-ниски цени). Обяснението - нямало търсене. Нима българина е най-изостанал? Това ли ни казвате? В същото време Dial-Up (na tel. 1000) варианта често не работи.

3. В София (не знам за другите места как е) има много места където покритието е слабо или клетките нямат достатъчен капацитет. Има места където набирайки определен абонат ме узхвърлят от мрежата - случва ми се почти всеки ден и не само на мен.

Няма да продължавам с проблемите - има оше достатъчно на брой, но и горните стигат.

В същото време МТел раздава коли в огромни количества вместо да усъвършенства услугата която предлага. Няма да говорим за излишното количество реклама включително и едно време когато МТел бяха сами на пазара. Няма гаранция че тези коли не се раздават на свои хора - не виждам как може да ми се докаже противното (освен ако не ми дадете една ;) ), но на мен и на всички които познавам се пращат SMS-и с покана да участвам - да давам пари за нещо което не искам. Това ми разваля съня, фактически МТел могат и да бъдат съдени за това, но с нашия "великолепен" съд няма смисъл.

Всичко това прилича на наглост а не на услуга. Вече сериозно се замислям да се изтегля от МТел - ако ще и по единствената причина, че тази фирма очевидно ползва парите ми не за това за което и плащам. Докога ще ни наричате "изостанали" макар и деликатно и ще ни залъгвате с лотарии? Познавам десетки хора които се налага да ходиат навън за да говорят или в другата стая за да не говорят през roaming и какво прави МТел по въпроса? Прави скъпи лотарии - за кого?

IPaq2210 BT, CF 512MB, SD 1GB, SD 1.3MPix camera, SE T68i


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано27.09.04 23:10



Ако бъдеш по конкретен , за местонахожденията на местата с описаните от теб проблеми ( имам предвид обхвата ) - цена няма да имаш.

Не съм специалист , но си мисля , че можеш да зададеш на апарата , да работи само в мрежата на избраният от теб оператор.

За рекламите си прав



Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано28.09.04 09:08



1. Явно не си излизал с кола от Бг. нашите оператори провят същото в съседните ни държави. Това са особенностите на релефа и радио разпространението

2. Аз ползвам доста ГПРС, и досега не ми се е случвало да не мога да се логна, да не говорим че в повечето случаи съвсем спокойно си постигам 40к На тебе какъв клас ти е телефона? Ти да не говориш за ъп-линк?

3. Ми аз говоря между 1 и 2 ч на ден. Не ми се случва повече от веднъж на седмица да ми даде нет бизи На тебе телефона да не ти е еднобандов (само 1800МХЗ или 900МХЗ)

Май с тебе ползваме различни мрежи??????????

Ако искаш обаче все пак да те вземат на сериозно, напиши къде точно ти са се случили въпросните събития от личен опит знам че инженерите в МТел четат форума

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: motek]  
Автор MichaelElfial (непознат)
Публикувано28.09.04 13:48



Да знам как да си настроя преференциални мрежи - не е в това проблема, лошото е че понякога въобще няма избор. А за това в София (откачането от клетките) не мисля че има решение от моя телефон :( и за да не си мисли някой че съм пробвал от един единствен - става със всички (пробвал съм поне с 5-6 модела).

IPaq2210 BT, CF 512MB, SD 1GB, SD 1.3MPix camera, SE T68i


Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: MichaelElfial]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано02.10.04 16:56



Първо според мен тези обвинения нямат капка стойност защото са общи -от типа "защо все аз съм преебан" и "лъжат ме и ме крадат" ...

И така по точки:
1. Това е съвсем нормално ако телефона ти е на автоматично търсене на мрежа. За това не можеш да виниш Мтел. А обратното също не е така има стандарти...

2. Нито си първия който ползва и-нет нито си последния... За цените не искам да говоря (диал ъп-а на Мтел е най-евтиния в света, гпрс-а на средно европейско ниво) За достъпност не зная защото не пътувам много но до сега съм имал на всякъде кадето съм бил..., а за дропване от 1000 толкова е рядко че не трябва да се прави на въпрос изобщо.

3. Аз съм в София проблеми нямам, ако живееш някъде във Витоша (планината) незнам възможно е ... За дропването е същото рядко се случва...

Обвиненията са ти смешни и несериозни, комплексарски подхождаш към темата. На мтел не плащаш данъци за да и искаш отчет за какво харчи парите СИ (а не парите ТИ), защото Мтел е частна фирма на която заплащаш за извършена услуга.


Хиляди пъти съм казвал : Който не иска да плаща, да не ползва...
П.С. С тая тъпа комплексарска философия ще си стоиш в кочината...



Тема Re: Аз ползвам МТел за GSM оператор а не за ...нови [re: Sahib]  
Автор oziris79 (Той е)
Публикувано03.10.04 10:24



Бравос за горното обяснение Много добре казано
Аз говоря много, ползвам също мобилен интернет много често през деня и ноща, независимо дали през CSD или GPRS и странно, но досега не ми се е случвало да ме дропва от интернет, да дава заето, нито пък да нямам достъп до GPRS. Явно господинът от по-горе е на място, където не е наред покритието. Ако е в София, нещо не ми се вярва да е чак толкова зле, както казва. За пограничните райони - съвсем нормално да хващах чуждите оператори - никой оператор не може да ограничи покритието до границите на държавата и нито метър повече - все едно да спреш радио вълните (преди години заглушаваха Гласът на Америка и Радио Свободна Европа, но ако живееш близо до границата, можеше да се слушат)
Представям си, ако някой, който не е от БГ и не знае истинското положение на операторите, като прочете написаното от MichaelElfial, направо ще се откаже от живота.



Тема Re: Оплаквания!нови [re: Muchacho]  
Авторshisharko (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 19:08



am iskam da popitam dali samo na men ili na vsi4ki se slu4va fakta 4e kogato prikazvam dosta 4esto mi se slu4va da si 4uvam glasa a v nerqdki slu4ai i da si prikazvam sam (samo moq glas se 4uva v slushalkata)
ima li nqkakvi pri4ina ili prosto trqbva da si smenq telefona (interesno e 4e imam priqteli na koito se slu4va tova)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.