Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: dreamer79]  
Авторaaнчe (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 15:54



Dreamer79,
искам изцяло да подкрепя идеята за реформа!
Когато имам възможност ще прочета(и ще дам мнение)и личния ти блог.



Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: aaнчe]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 18:48



Пействам едно добре аргументирано мнение от друг форум.


От: дмк [Анонимен | неутрално]
29 септември, 10:20


Много пъти от вестници и телевизии ни засипват с упреци и заплахи, че бюджетът няма пари за по-високи учителски заплати. Въпреки това тук-там се прокрадваха срамежливи въпроси, от които бих искал да спомена следните четири:

1.Само преди няколко дни бяха големи хвалби, че приетият от следващата година “плосък” данък ще остави на раположение на бизнеса над 400 милиона лева. А това не е ли сумата, която е нужна, за да се удовлетворят на 100% исканията на учителите? И ако е така, защо вместо да се даде на тях (които са просто в окаяно положение вече 18 демократични години) се оставя в разположение на и без това богатите, които така или иначе ще я похарчат или за някоя супер луксозна кола, или за мутреса, или за покупка на луксозен апартамент на хаваите или където и да е?!

2. Също съвсем наскоро голям шум се вдигна и големи хвалби паднаха от министри, дупетати и всякаква продажна сган, че (ако не се лъжа, понеже съм профан в тази област и мога да сбъркам темина) корпоративният данък печалба бил намален с 15%, което било огромен жест в посока на бизнеса. Цитираните цифри бяха отново за около 500 млн. лева, всичките оставащи на разположение на богатите, които… виж т.1.

3. Държавата заяви, че има над 2 милиарда лева “несъбираеми”. Това са наши пари - на данъкоплатците, които се дължат заради неизпълнени следприватизациоони задължения, източване на ДДС, несъбрани вземания, глоби и т.н. Дали някой от министрите и цялата бюрократична класа, отдавна получаващи значително по-големи заплати от тези, които учителите искат да получат, ще даде някакво сносно обяснение защо са се отказали да съберат тези наши пари? Въпросът е риторичен - решението трябва да се вземе от презряното Народно събрание (толкова обидно звучи това име, че си е направо подигравка, доколкото дупетатите нямат нищо общо с народа, освен че го скубят до голо), но участниците в него са основни (явни и неявни) фигури в прибирането на т.нар. “несъбираеми” държавни пари. Т.е. те са си събрани, ама в техните джобове.

4. Един от основните аргументи на правителството и всякакви пишман “икономисти” - в това число платени глашатаи като "Капитал" е, че увеличаването на заплатите ще повиши инфлацията. А как споменатите по-горе суми не го правят? Или може би точно заради тях инфлацията придоби такава стойност? По информация от пресата само в първия ден на поредната автоизложба са били закупени нови автомобили за 10.5 милиона лева! Но пари за увеличаване заплатите на учителите няма, нали?

Като заключение искам да кажа, че подкрепям напълно учителската стачка и съм за оставка както на този арогантен адвокат - Даниел Вълчев, така и на цялото правителството. Освен това смятам, че цялото събрание също трябва да си ходи, трябва да се насрочат извънредни парламентарни избори и за участие в тях не трябва да се допуска никой от досега избираните дупетати!



Тема Re: Прочети си длъжностната характеристика!нови [re: dreamer79]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 11:51



На "простотия" ли ще си говорим!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Само "простите" хора говорят простотии, а комплексарите - бълват толкова злоба като теб





Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: 3a3y]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 12:18



Започна само злобно празнословие. Никой не е казал,че нашата професия е най-важна. Има още много други онеправдани, които също трябва да си потърсят правата. Има и други, които просто ...вдигат цените без много думи/такситата/ и казват "е, който има пари, ще се вози"!!!!!!
Да, крайно време беше да поискаме повишаване на заплатите. При предишните стачки, които вие не помните/защото бяха само символични/, имахме искания за:базата, диф.заплащане, спортни съоръжения и други. След стачката, "ремонтираха" 2 салона по физ.въз. в София!
Системата на образованието беше умъртвена от политиците.Всеки министър си идва с "революционни" идеи и ни ги стоварва на главите.И никой не ни пита!!!А иначе в МОН и в Инспектората си получават хубавите заплати, но за нас - няма!! Ами тогава да направим като такситата - от 40лв.таксата в д.градини да стане - 100. Ще има и за заплати и за тол.хартия. Защо не роптаете, че 40 лв. са "нищо за изхранване, обучение и възпитание на едно дете за 1 месец!
М/у другото, общината дава по 1 пакет салфетки на група за седмицата! Защо като направиха безплатни учебниците до 4 клас, не направят безплатни помагалата за д.градина/и за това настояваме/!



Тема Re: Прочети си длъжностната характеристика!нови [re: Бибa]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 13:59



Само не знам кои наричате комплексари.Хората,които ви казват истината,въпреки,че не ви изнася?



Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: Бибa]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 12:57



Абсолютно си права, затова и копнах горното мнение, защото синтезирано обобщава проблема. Обаче не ти ли се струва, че пак турихме каруцата пред коня? Защо основното искане не е промяна в образователната система и оттук повишаване на заплатите? Оня ден някой се жалеше по телевизията, че обществото било разделено по въпроса със стачката. Ами разделено е, защото няма как да застане като един зад едни чисто корпоративни интереси, дори и да са изключително важни за бъдещето. Предлагам да си направите експеримент - поканете чрез медиите родителите заедно с децата си да се присъединят към вашия митинг /например в събота или неделя/, на който ще поставите искания за промяна в образователната система, пренаписване на учебниците, креативно обучение, за да не отглеждаме папагалчета, съвременна материална база и т.н. Бъди сигурна, че половин София ще дойде. Как мислиш?



Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: 3a3y]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 14:46



Устно повечето мои родители ни подкрепят, други мълчат, но никой не ми каза -"не заслужавате"! Друг въпрос е дали биха се лишили от съботната си сутрин! А ние искаме по-достойни условия и за децата им.Само дето нас в детските градини малко ни подценяват, а сега ощетените родители мразят най-много нас/разбираемо/.



Тема Re: хмммм...нови [re: Бибa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано03.10.07 15:02



Доколкото знам стачката е за "моята си заплатица"...а не за условия...сега ,напоследък се пропя тоя рефрен, защото стратезите на стачката започнаха да усещат настроенията на "мълчащите "родители!
В клуб " Училище" тази сутрин майка сподели как са ги привикали набързо в извънредна род. среща да карат родителите да им разписват предварително напечатани декларации - Че родителите са съгласни със стачката!! Много лошо! Вече някои се презастраховат...и какво се оказва, родителите подписвали, заради децата и мълчали, после коментирали на кафето))...а онези наглеели!
С нетърпение чакам някой да ми даде да подпиша подобен лист!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 03.10.07 15:50.



Тема Re: и още!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано03.10.07 15:11



Вчера срещам една от лелките на малката докато беше в яслата и се заприказвахме. Та тя ми разказа какви върли неща стават зад кулисите, демек в детския дом. Учителките не говорят с никой, жената казва, държат се така, сякаш до сега с години не сме работили заедно и не сме се познавали!...даже не искали да дадат списъка с това кое дете колко присъствени дни има за септември , та администрацията да изчисли кой колко да плаща. Днес звъня цял ден да питам кога да отида да платя...сети се дали някой вдига телефона ))
Каза още, че яслата са предложили ако има много закъсали родители за някой друг час да оставят децаот градината при тях за някой друг час, защото е имало майки дето са се молели за това!...мале, онези щели да ги изядат с парцалите)) Директорката само си намирала работа защото не знаела вече с кой ,как да се държи)) То нали е ОДЗ))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: Бибa]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 15:43



Не се притеснявай, ще се лишат. Стига обаче да са добре мотивирани.
Отдавна трябваше да ги включите и ако беше станало така, досега да сме забравили. Това е най-силният ви ход, защо не го ползвате?
Никой не се е сетил?
Съмнявам се.......






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.