Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 14.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано28.09.07 21:38



Предизвиквам всички учители, включително и авторката, да ми отговорят на няколко въпроса, които пуснах в тема тук

.

Ако някой има смелостта да го направи, би видял вината си в това, че най-малкото търпи безобразието наречено образователна система. Не ви обиждам, просто ме е яд, че не признавате, че и най-добрите от вас са станали овце. СТАЧКАТА Е САМО ЗА ПАРИ! Къде е искането за промяна на системата към по-добро? Всички в системата имат някаква вина за проблемите й.



Редактирано от dreamer79 на 28.09.07 22:08.



Тема авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: Kalomain]  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано28.09.07 21:56



Заглавието е преразказано твърдението "грубо казано - суровината, с която работя, е с друго качество", но то не се побира в полето. Простете ми това.

Kalomain, наистина се замисли за това как определяш учениците си:



"При мен идват деца, които са отхвърлени от всички други училища, защото не да им покрили критериите. Дори да работа три пъти повече и по-добре от колегите в езиковите гимназии и техникумите, аз не мога да постигна техните резултати, защото - грубо казано - суровината, с която работя, е с друго качество."

"Извинявам се за тъпия пример, но в момента не мога да измисля друг - представи си, че либиец и ескимос произвеждат пясък."

" Външното тестуване не може да бъде обективно, ако не се включи например коефициент на интелигентност на ученика, някакъв бонус за това дали владее изобщо български, и някаква корекция, която да отчита характера, защото и той се отразява на резултата! "




С право родители ти пращат коментари колко са обидени от теб. Може да си супер професионалист, но такива класификации на хората са простащина и не са за учител. Промени виждането си за учениците си и ще имаш успех с тях. Моя учителка е била с 20г стаж в ТВУ. Беше строга, но всички я уважавахме и сега още помня, че ми се е карала с право да уча.

Редактирано от dreamer79 на 28.09.07 22:36.



Тема Прочети си длъжностната характеристика!нови [re: Бибa]  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано28.09.07 22:49



Биба, това ти е работата като педагог- да гледаш чуждите деца. Имаш си професионална характеристика. Прочети я, моля те. Ако не ти отърва, работи друго. Вече ме изнервихте с простотиите си. А пък и скоро няма да ми мине от мнението на скъпата Kalomain за учениците й...





Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 23:05



Защо, по дяволите, вие, учителите си мислите, че само вашата професия е най-тежката и най-натоварената. Има хора, които работят по 12 часа, на смени, през нощта и т.н. И на тези хора работното време им е запълнено до максимум. И те не подвиват крак /за справка-шофьори, екипите в болниците, фабриките и заводите/. И повечето си вършат работата съвестно. И не претендират с това, не се изтъкват и не се бият в гърдите. Просто си изпълняват задълженията. Те също се прибират в къщи, отглеждат семейства и имат своите проблеми!
Ама започвате да ставате наистина досадни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1





Тема Re: хайде стига денови [re: renka]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано29.09.07 11:26



Разбира се,че всички професии са важни. Спор няма.
Ама не разбрах защо ме включваш в групата на стачкуващите учители? Казах, че БЕЗПРИСТРАСТНО и напълно ги подкрепям-смятам, че исканията са им разумни, че имат право да водят нормален живот,че трябва да бъдат уважавани.Не съм учител.
две твои познати ги уволнили?? Искаш да кажеш,че са поискали 1 седмица платен/неплатен отпуск, и за това са ги уволнили???
Нещо не ми се вярва.
А отн. данАкоплатците-нали техните деца се отглеждат/възпитават/учат в в училищата и д.градини. Не се възмущаваш,че т.нар."Държавен служител", дремещ безпросветно в някое си учрежденийце взима 700-800 лв заплата, също и шапкарите-те пък още повече-пак от твоите данъци,а учителите, на които са поверени децата, мизерстват с 250-300 лв. Абсурдно!





Тема Re: авторката - Учениците ми са по-долно качествонови [re: dreamer79]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано29.09.07 16:07



Ако искаш си живей с илюзията, че всички деца могат да постигна еднакви резултати. Съвсем по комсомолски.
Може да не те устройва, но се хващаш за думата и се правиш на обиден, за да не признаеш, че съм права. Не може да има обективно оценяване на качествата на един учител въз основа на постиженията на учениците му.



Тема Re: хайде стига денови [re: eeyoree]  
Авторpeнka (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 20:26



Много се извинявам,че ви включихих при стачкуващите,но се подведох от разпалената защита!Ще разясня за уволнените-1във частните фирми,където се гонят норми,не можеш да отсъстваш,особенно когато има голяма поръчка,от която зависи и печалбата на шефа 2във малко населено място,когато за работното ти място има най-малко 3ма желаещи,които ще отсъстват по-малко от теб и 3стачката е от 15.09,което прави 14 дни(до вчера)в комплект с използвана вече отпуска(била то лятна,или,защото детето боледува за20 път тази година)-освобождаването от работа ти е вързано в кърпа!
Вие може да не вярвате,но това е самата истина!
Аз не решавам кой каква заплата да взема!
Аз съм съвестен родител,давам(стававъпрос за пари за ремонти,такси,книжки,всичко,което се изисква от мен ЗАБЕЛЕЖЕТЕ от учителките на детето,а не от"шапкарите")без някой да ме пита как ги заделям от 450лв на 3членното ни семейство и искам да получа(спокойствието,че детето ми е в децката,докато аз работя)без да съм потърпевша от това,ча някой не е доволен от заплащането си!
ОТНОВО ПРИЗОВАВАМ УЧИТЕЛИТЕ ДА СМЕНЯТ ТАКТИКАТА,ЗАЩОТО ВРЕДЯТ НА ХОРА КАТО МЕН,А НЕ НА ТЕЗИ,ОТ КОИТО ЗАВИСИ УВЕЛИЧЕНИЕТО НА ЗАПЛАТИТЕ ИМ!



Тема Re: хайде стига денови [re: peнka]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано30.09.07 00:29



Не ми е "разпалена" защитата, просто мисля по-трезво от масовката озлобени мамчета, дето плюят тук.
Извинявай, къде точно стачката започна от 15/09?
"в комплект с използвана вече отпуска(била то лятна,или,защото детето боледува за20 път тази година)-освобождаването от работа ти е вързано в кърпа! "
Когато детето боледува, родителя не ползва ли болнични, които нямат нищо общо с броя дни платен отпуск? Нещо съвсем ми се объркаха нещата.
"Аз съм съвестен родител,давам(стававъпрос за пари за ремонти,такси,книжки,всичко,което се изисква от мен ЗАБЕЛЕЖЕТЕ от учителките на детето..."
Че тя за себе си ли ги иска вашата учителка???Сигурно си прави ремонта в къщи, а не оправя класни стаи и т.н. Не мисля, че даването на пари определя родителя като съвестен. По-скоро съвестен родител за мен е този, който се интересува детето му да получи адекватно образование от добре мотивиран професионалист. А за 200-300 лв не знам кой ще се мотивира да работи качествено.
Не съм много в час, но май програмите за обучение и заплащането на кадрите се решава от МОН. Поправете ме, ако греша. Ако не-не плюйте учителите, а тези, които определят асурдните правила.



Тема Re: хайде стига денови [re: eeyoree]  
Авторpeнka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 14:46



Въобще не мислите трезво!
На 15.09 трябваше да заведем децата си на училище/детска градина в 9.30часа,а не в 8.00,защото учителите стачкуваха,казаха го по всички радиа и телевизии,следователно стачката започна на 15.09!!!
Виждам,че въобще не сте наясно с работата в частните фирми!За шефа е все едно дали ще отсъствам защото детето е болно,учителите стачкуват или искам да си ползвам болничен или полагаемия отпуск,ТОЙ се интересува само от това,че с моето отсъствие се бави един процес,а оттам и цялата поръчка(във фирмата отпускът се ползва САМО когато няма поръчка).
В групата на моето дете са 23 деца,като на всеки родител е даден следният списък:тоалетна хартия-6бр.
салфетки-2оп.
прах за пране
течен сапун
препарат за съдове
препарат за плочки
10лв.за касетофон със CD
22лв за книжки
гланцови блокчета-2бр.
цветни хартии-10бр.
блок№4-2бр.
фулмастери
цветни моливи
пастели
пластелин
ножичка с тъп връх
Миналата година ни събраха по 40лв.за ремонт,та тази година ремонт няма да се прави.
Не съм толкова глупава,че да не мога да пресметна от най-горните 6 продукта какво количество са събрани,а вие преценете дали остава и за учителите и дали 230лв. не са множко за касетофон!
Сигурна съм,че не ви интересува,но детската градина този месец щеше да ми излезе над 100лв(ако трябваше да платя цялата такса).
А за мен съвестен родител е този,който се старае да е в помощ на педагозите и да не ги "натоварва"изцяло с възпитанието на детето,който поема отговорностите за всичко свързано със задоволяване на ВСИЧКИ нужди на детето(морални и материални)!
За това,че 200-300лв.не са достатъчен мотив сте абсолютно прав,но не от мен зависи увеличението,и не аз искам да понасям последствията от стачкуването!



Тема Re: хайде стига денови [re: peнka]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано30.09.07 15:53



"Виждам,че въобще не сте наясно с работата в частните фирми!"
Работя в частна фирма.Не моя собственост, т.е. съм нает служител. Пределно ми е ясно. Но знам разликата м/у отпуска, болничен и т.н.
Както и да е, аз подкрепям учителите.Това си е мое мнение. Щом няма други ефективни методи, нека стачкуват.Иначе кой ще им обърне внимание?
Сещам се за един много стар виц: Защо в ада до казана на българите няма дявол да ги пази да не излязат. Всички знаем защо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.