Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 26.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: само за справканови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 13:08



В никакъв случай не се оправдавам или да обвинявам само учителите.На тях не съм разчитала да ги възпитават.Добре,че моите деца пораснаха вече и се радвам и гордея с тях.Предният пост написах за тези,които пишат и говорят само за тези прословути 7 години,като забравят,че децата и тях изкарват извън къщи.Като тръгне на ясла на година и половина и до 19 год основата я взима от учителите и другите деца.И така са 80% от децата в големите градове.



Тема Re: Учителската стачканови [re: moli]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано27.09.07 13:54



Aко ти оставяш възпитанието на детето си на детската градина и учителите - много жалко. Жалко и за тебе, още по-жалко и за детето. Вярно, голяма част от първите 7 години минават в детската градина, но да речем първите 3 от тях са основно у дома.
Иначе и аз съм възмутен от положението в детските градини - и затова и плащам заплата на жена да се грижи И ВЪЗПИТАВА детето ми през времето, когато аз нямам възможност за това. Погледнато от другата камбанария обаче - стой ти за 200-300 лева да се занимаваш с 20-30 деца вечер до седем часа, а? Колкото до първия урок по псуване, и въобще до глупости - напълно съм съгласен - там се взема. Твоята отговорност обаче се заключава в това детето ти да не псува като каруцар оттам нататък. Ако не си забелязал(а) - има деца и от едната, и от другата категория. Според теб дали учителките обръщат внимание на моето (да речем) дете, възпитавайки го да не псува, докато на твоето (пак примерно) не обръща никакво внимание, поради тоето псува? Не мислиш ли, че това всъщност е точно ролята на родителското възпитание. Все пак детето получава информация отвсякъде, то е като отворен прозорец, през който влизат всякакви неща. Ролята на родителите е да обяснят кои от тези неща са добри, кои - лоши. Кои стават за ядене и кои - не.
В училището положението е още по-трагично. Според мен причината в това е отново предимно в родителите. И ше обясня защо мисля така. По принцип колкото е по-малко детето, толкова повече се нуждае от родителска помощ. Когато тръгне на училище, то е близо до състоянието, в което може да се оправя само в живота. Родителите "се възползват" от този факт, в резултат на което все по-рядко и по-рядко контактуват с детето, в резултат на което "родителската цедка" все повече оредява. Ефекта от това и ти го виждаш. Детето от своя страна напълно осъзнава занижения родителски контрол, и още повече затъва в блатото.
Ето ти и един пример - всички сме учили в училище - включително и аз и приятелите ми. Е, имам приятели-съученици, които в момента са много по-добре от мен, да речем, че аз съм в средата, а имам и такива съученици (за радост само един), които са в затвора. Преди това бяха в ТВУ. Преди това са ни учили едни и същи учители. Е, кой в случая е виновен за тази разлика? Помисли добре преди да отговориш...



Тема Re: Учителската стачканови [re: Blake]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано27.09.07 14:29



Признавам, че не очаквах толкова разумен диспут по темата. Благодаря.



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 14:43



Мила moli, възхитена съм от твоята родителска отговорност! Всички са виновни, но ти-не. Чудя се, как не си намерила и някой да ти роди детет, за да го обвиняваш, че си искала русо, пък то е с черни коси! На това му се казва родителско безхаберие. Всички работят! Псуват в дет.градина - да, псуват, защото в програмата ни по БЕЛ има такава опция "псуване"! Знаеш ли, имах една баба, която когато си вземаше детето му казваше "хайде ма, кучко"!И друго ми е интересно, уж обвиняваш всички нас, че не сме се справяли с възпитанието на детето ти/а не сме те карали да го раждаш/, пък сега, "ти се гордееш" с него.Благодаря, значи все пак сме се справили!!!!!Учителката ти "се цупела, че го вземаш късно! И аз се цупя, защата най-редовно седях с един Мартин винаги да 19.00 и по-късно!Когато по Коледа го помолих да го вземе по-рано/към 18ч./, защото отивахме на банкет, той отговори-няма проблем. След малко се върна и попита"А, между другото в кой ресторант ще сте........"А, между другото съм го засичала по пазара и в Атлантик с/у градината много преди 19ч.Така е защото ЗА СЪЖАЛЕНИЕ вече има много родители, които не могат да си търпят децата и всички ние-учители, държава и т.н.т. сме виновни!



Тема Re: Учителската стачканови [re: Blake]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 14:51



Цяла лекция си ми написал.Не оспорвам ролята на родителя,но да се търси отговорност само от него не съм съгласна.Както вече написах децата са ми големи.Големият завърши преди няколко години и вече е самостоятелен.Малкият обаче е 12-ти клас и въпреки,че тяхното у-ще не стачкува ,никой не учи.Поне от гимназията.Класната не може да се намери посмъртно.Бележници нямат.Програма нямат.А ще имат две матури.На никой обаче не му пука.Учениците се разхождат до у-щето за да се видят,след това изпиват заедно по едно кафе и кой от къде е.И ако не им пука за друго,за матурите са се стегнали много/поне моя син/,обаче-цък.Никой нищо не знае,не казва и не се интересува.Завършвам с изказването на една моя приятелка учителка."Малка ми е заплатата,но ако напусна ще трябва да стоя някъде цял ден.А така мога да изляза и да си свърша някоя работа когато си искам, и болнични ползвам ,и ако не ми се преподава отиваме с класа на кафе. "



Тема Re: Учителската стачканови [re: Бибa]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 14:59



Ти тоя филм го прожектирай на някой друг.Ако аз съм на работа до 19ч.-си стоя до толкова и никой не го интересува дали имам да готвя,чистя или да възпитавам деца.А казах,че се гордея с моите деца,защото въпреки участието на учителите си,те все пак станаха хора.Не ми се заяжда просто,темата е безкрай,имам доста познати учителки - в градини и училища.И ако тук се правите всички на супер отдадени на професията си,те поне си признават истината.



Тема Re: Учителската стачканови [re: moli]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано27.09.07 18:30



То въпросът ми е смешен, но го поставям от опит. Откъде знаете, че класната му не може да се намери? При мен е имало случаи да дават грешни телефони, да представят рода от девето коляно като родители, да ми се отговаря с едносричини думичики, когато аз звъня и на следващото позвъняване да се оказва, че телефонът е изключен, или разговор с гаджето - в ролята на татко.

А що се отнася до приятелката Ви - ами разбирам я. И аз работих няколко седмици като секретарка - точно "стоях" - разбирате ли, просто стоиш и чакаш някой да ти даде да свършиш нещо! В училище за един час върша повече работа, отколкото там за цял ден! Дори документацията ми е много повече. Това е просто мъртва работа - не живееш, а чакаш да минат осем часа, защото за това ти се плаща!
Ако не вярвате, наистина Ви предлагам да опитате. Пратете ми бележка и можете да ме заместите за няколко дена.



Тема Re: Учителската стачканови [re: moli]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано27.09.07 18:49



Пак ще се завъртим около това - и до 21 часа да стоиш на работа, пак не е същото натоварване! Всяка една минута от работното ми време - дори и междучасията - са изпълени плътно. Няма начин да си седиш и да си клатиш краката, и да чакаш да стане 17 или 19 часа за да си тръгнеш.
Още веднъж повтарям поканата си да се разменим за една седмица. Аз преподавам физика и съм класна на деветокласници. Ще запозная всеки желаещ със задълженията си. И тогава да измерим реално отработеното време.



Тема секретарканови [re: Kalomain]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано27.09.07 19:05



точно "стоях" - разбирате ли, просто стоиш и чакаш някой да ти даде да свършиш нещо

няма такова неЩо ,работата на секретарката е в пъти по напрегната от много други..аз съЩо знам от личен опит и повярвайте ми имахме много работа..може би сте работили в такова учереждение ,където няма много за върШене или просто функциите на секретарката са занижени,но принципно е напрегната работа..

а колкото до учителите,би трябвало да им се увеличат заплатите ,но на разумна основа,за да не се получи инфлационна спирала...и без това малко остава



Тема Re: секретарканови [re: Gerylin]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано27.09.07 19:23



Е, аз мога да сравня двете професии.
Просто секретарската работа беше многократно по-лека от учителската. А парите бяха около два пъти повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.