Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 16.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пак от моите особени теми. Състрадателни ли сте Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано22.02.09 22:49



Интересно ми е какво чувстват мъжете и чувстват ли изобщо нещо, когато виждат, че жените им не се чувстват добре. Конкретен пример ще ви дам. Както виждате ние сме с 3 деца, 2 от които бебета, а третото се държи като бебе. Та и трите са доста трудни за гледане, пищат денонощно и не ни оставят да мигнем. Разделили сме с мъжа ми той спи с големия, а аз НЕ СПЯ с малките, щото е невъзможно да се спи с тях. За да не загина съвсем от безсъние тука последните месеци издействах мъжът да спи (не спи) с бебетата поне уикенда за да мога да си почина и аз чат пат. Та аз през седмицата съм като буреносен облак, нервна, всичко ми е криво, и т.н. всички нормални признаци на неспал човек. Съответно мъжът ми е същата картинка през уикенда. Аз обаче много му съчувствам, жал ми е за него като го гледам колко му е гадно, щото не е мигнал, предлагам му варианти през деня да поспи, а аз да гледам децата. Но той се инати, прави се на супер мъж, който едва ли не няма нужда от сън. Но аз го виждам, че е много уморен и ми е мнооого мъчно. Показвам му го със загрижеността си и идеите си как да си почине. Той обаче на мен никога по никакъв начин не ми е показал загриженост или състрадание. Само като изпадна в нервна криза и се развикам се е случвало да ме изгони да спя, но го прави от загриженост към себе си, защото не може да ме понася да се карам, а не от загриженост за мен. Изобщо никога и при други случаи като съм болна или имам друг проблем не съм забелязала и капка съчувствие от негова страна. Нито заинтересованост как се чувствам, оправям ли се и т.н. Не изключвам възможността да изпитва съчувствие, което не показва, защото е научен да не си показва чувствата. Но въпреки всичко все по нещо би трябвало да проличи, че му пука за мен. А то по нищо не личи. Типично ли е за мъжете да се държат като дръвници или пък направо да са си безчувствени дръвници. Ако някой иска да се базика, по добре да си спести базиците. Искам сериозни мнения




Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.02.09 22:02



Мъжа ти вижда, разбира и мисли нещата различно... спри да се опитваш да го завреш в твоите си представи.
Най-добре се научете да говорите помежду си!

Welcome to the real world!




Тема Принципнонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.02.09 22:04



каквото повикало-такова се обадило (това за "дръвници"те де).
Той дали би коментирал твоето поведение някак? Интересно ми е да знам какво казва по въпроса.




Тема Re: Принципнонови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано23.02.09 22:29



и на мен ми е интересно, но той никога не казва нищо за нищо.
А за дръвниците, не се хващай за думата, просто тази ми падна на пръстите и не ми се измисляше друга, пук ми се стори и доста подходяща. Но не носи отрицателен заряд. Замени я с по неутрална ако измислишм такава, аз не се сещам за сега






Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Abadaba ()
Публикувано23.02.09 22:42



Защо децата не спят? Какво значи пищят денонощно?
Според мен вместо да се вглеждаш в мъжа ти се постарай да създадеш условия на децата си да спят през нощта. Подходящ режим, спокойна обстановка, достатъчно игра, хранене в подходящ час и храна, която не пречи на спокойния сън. И най-важното - ти трябва да излъчваш спокойствие.
Децата пищят, когато родителите "врякат" или изсипват порой от думи.

Търсиш под вола теле.



Тема Re: Грешиш!нови [re: Abadaba] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 11:03



И моята майка същото приказваше, докато не се роди внучето й, т.е. моето дете. И се оказа, че някои просто имат късмет на кротки деца.



Възможно е - от опит го казвам - всичко с грижите по детето да е наред. Балансирано и разнообразно хранене, разходки и игри на чист въздух, четеш му приказки, пееш му, говориш му, смеете се. Да, но реве като заклано именно нощем. Спи на пресекулки, събужда се по 6-7 пъти нощем. Според Бенджамин Спок такива неспокойни деца се оказват силно надарени. В нашия случай това се потвърди. Да де, ама до към 3-4 годинки ревеше с повод и без повод по 5 пъти на ден и по десетина пъти на нощ. Какво ли не пробвахме...изпокарахме се с всички комшии...с майка ми будувахме на смени, отслабнахме и двете с по десетина килограма...едвам оцеляхме...



Тема Re: Принципнонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 11:07



Доколкото ми е ясно, съпругът ти е датчанин? Това в случая има значение! Имам приятели и колеги от повечето скандинавски държави. Та те, и особено датчаните, силно се различават от нас във външното изразяване на емоции. А и по малко друг начин схващат много от нещата. Различни сме, difference of culture.

Което не означава, че не можем да постигаме разбирателство. Въпреки че, да си призная, на мен лично винаги ми е малко напрегнато.



Тема Не съм съгласнанови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
Автор Abadaba ()
Публикувано24.02.09 11:49



че дарбата се проявява в нощен плач. Ако дете плаче нощем, нещо не е наред. Възрастните би трябвало да са в състояние да потърсят проблема. Има такъв. И във вашият случай е имало, просто не сте стигнали до него.
Този разговор обаче не за мъжки клуб - по скоро за бгмама.



Тема Re: Не съм съгласнанови [re: Abadaba] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 15:19



Чела съм много по въпроса и съм се консултирала със специалисти. Това било прекалена впечатлителност и любопитство към света, претоварване с впечатления и изживявания, откъдето - повишена нервност. И ревовете си били чисто разтоварване на нервната система.

От наблюдения бях установила, че това си е чистата истина. Т.е. да, разтоварваше се. Като се нареве едно хубаво и ни побърка за пореден път да преобуваме, пеем песнички, поиграем си, напоим добре с водичка - и ставаше една кротка и засмяна! След което се тръшне да се наспи едно хубаво...до след 2 часа... пак... На който не му е идвало до главата, никога не ми вярва.

Между другото, доколкото съм разбрала от бившата ми свекърва, бащата на детенцето ми е бил точно същият модел. Та и с това има връзка, все отнякъде трябва да дойде, нали.



Тема Пък тукнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано24.02.09 16:37



Проблемът на авторката не е дали децата пищят. Проблемът й е защо мъжът й не е инициатор да казва да жената си да си почине, да поспи и да й говори грижовни думи някакви.
Ще се повторя, ама ще кажа, че хората са различни. Когато мен ме е питал мъж постоянно искам ли това, искам ли онова, не ми ли е такова, не ми ли е онакова, и не знам си още какви загрижености, моят отговор в общия случай беше един - аз ако искам нещо, ще си кажа или направя. Т.е. ако ми се спи, ще си легна. И това че мъжът не ми е предложил да си легна, особено в този случай, изобщо не ме интересува. За мен това са странни изисквания от твоя страна. Ти си голям човек и сама се грижиш за себе си, особено за такива неща дали си легнеш. Но ти имаш такива нужди и такива изисквания. Аз - други. Другите - трети.



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: Abadaba] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано24.02.09 23:12



така пише по книгите, но реално не е така. Убедих се не веднъж, че спокойствието на децата ми изобщо не зависи от моето такова. Без значение дали съм нервна и го показвам, нервна и не го показвам или спокойна и вътрешно и външно, това изобщо не влияе на нервността на децата ми. Има проблем, и аз съм може би виновна отчасти за него, но не мога да намеря грешката си и никой не може да ми я посочи.
Децата ми са истерични по рождение, близнаци са, освен това са и зодия Близнаци, значи умножени по 2. Като се добави, че денонощно не мирясват и не ме поставят да си почина резулатът е повече от логичен и на мое място всеки друг едва ли би бил много по различен. Може да съм изтървала нещата от самото начало, въпреки че не мога да открия точно къде и как е станало. Но проблем има и след като лекарите каха, че проблемът не е здравословен, продължавам да търся др причини и начини. Сега по изключение съм пратила баща им да спи с тях, защото последните 2 нощи Теодор почти не мигна, рева цяла нощ и искам да проверя дали е защото аз бях там или наистина проблемът си е в него. Но явно аз съм виновна предимно, защото пак като го слагах да спи тази вечер истерясва и по никакъв начин не мога да го успокоя, иска да го нося и да ме врътка. Оставих го истерясващ в леглото и пратих баща му да се орпавя. Само като го е видял е млъкнал и заспа без проблем. А мен като ме види и почва да реве. Даже понеже спят в съседната на нашата стая и съм забелязала Теди как проверява дали аз спя в др стая или баща им. Понякога ту аз влизам при тях ту баща им и като не може да разбере кой е там и почва от далече тихичко да подпитва Мама, мама. Ама това тихо и очевидно опипвайки почвата. Ако се яви тати млъква. Ако обаче мама се покаже ела глей кво става, дига цело село на ура. Имам си проблем аз и ще си търся начим да се оправям.
Но се отплеснах, темата е малко по друга.




Тема Re: Грешиш!нови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано24.02.09 23:18



не мога да повярвам, че има и други минали по моя път и оцелели. Значи да не се отписвам преждевременно

и да се стегам да търпя този ад още неясно колко години .
Бай ти Спок не пише ли наръчник по оцеляване на родители с неспокойни деца. Това много меко го е казал, аз бих ги нарекла истерични и деспотични. Пък то остава след всичко това и да не са надарени. Ще ги убия, да имат само късмет да излязат някакви смотльовци




Тема Re: Не съм съгласнанови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано24.02.09 23:26



Така. Стана ясно, че ти вярвам, щото вървя по твоя път. На другите май по добре да не обясняваме, като гледам няма шанс да ни повярват и разберат. Обаче от това, което пишеш си правя извода, че трябва просто да ги оставям да се наревават. Напоследък се движа почти пермаментно с тапи в ушите. И нощем бих ги оставяла да се оправят как знаят, пък аз да се скътая в др край на къщата и да си нанкам. Ама все ме е страх да не вземе нещо да им стане от рев.

.
Има нещо наследствено явно, и аз като бебе съм била много страхлива и чувствителна и съм спала само при условие, че държа пръста на майка ми. Ако случайно стане да иде до тоалетна аз сядам в леглото и я чакам да се върне. Ама всичко това ми звучи мноооого хубаво на фона на това, което преживявам. Ще държа пръсти нон стоп, ама не е само това. Той иска да го държа в изправена позиция и да го чешам цяла нощ. А спра да чешам, а се размрънка и ако не стане неговото се стига до нечувани истерии




Тема така енови [re: Kaлинckи] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано24.02.09 23:32



като си представя и др крайност да те питат нон стоп как си и от какво имаш нужда е изнервяща. Мъжът ми точно това казва като теб, че ако искам нещо очаква сама да си кажа. Разбирам го и съм съгласна. Но проблемът е, че наистина в неговия случай непукизмът му ми идва в повечко. Ох, много съм вързана и не мога да изразя точно какво ме притеснява. Но си го усещам вътрешно и продължава да си ме притеснява. Не е свързано с кое е логично и нормално, просто е усещане за нещо, че не е както трябва да бъде, но не мога да го обясня и да се обоснова. Баси патката съм






Тема Може бинови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано25.02.09 09:52



не го харесваш достатъчно? Харесваш го, обичаш го, но знаеш, че има и по-силна версия на чувствата ти? И така да е, няма значение, защото си избрала него, така че - не се втелявай за глупости.



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: така енови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.02.09 10:39



Ники, или си помагаш сама т.е надмогваш себе си и се променяш или продължаваш да пишеш сърцераздирателни постове



Защо трябваше да раждаш деца с толкова малка разлика.В момента си непълноценна майка.Голямото ти дете има нужда от контакт, той е на възраст, когато трябва да проговаря и майчиния си и бащиния си език.Ти приказваш тук, че децата ти са истерични.Голямо значение има с какво идваме на този свят, но и какви майки ни посрещат.Заблуждаваш се, че децата ти интуитивно не усещат твоето състояние.Точно в ранната си възраст сме с много силно развити сетива.Е, сега моите деца(вече тинейджъри) могат да са заблудени от привидно спокойния ми вид, а от вътре да ми кипи.

Отделяй час на ден за йога или нещо релаксиращо(упражненията на Норбеков също стават).Или просто намирай време да се излегнеш с нежна музика за половин час.Опитай си да си помислиш на мъжа ти лесно ли му е?Веднъж провален брак, сега женен за източноевропейка, финансова криза, ЕС?
Ай, че много дълго а и ти без това не четеш , а само се оплакваш от живота си.Ако искаш ще ти напиша и хубавите страни на живота ти!



Тема Re: Може бинови [re: Kaлинckи] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано25.02.09 15:14



Аз не питам как да си заобичам мъжа защото не това е проблемът. По скоро как да запазя любовта си към него при положение, че отношението му към мен не е това, от което имам нужда




Тема Re: така енови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано25.02.09 15:23



Защото искам да имам повече от едно дете, а ако изчакам още малко може да се окаже късно. Всяко нещо трябва да си стане с времето. Като съм вела байрака на младини, на дърти години ще бързам да наваксам. От една гледна точка си права за нуждите на децата и че една майка не стига за толкова бебета. Но помисли си как е в живота, винаги ли получаваме каквото искаме. Не. Нито децата нито големите, и трябва от сега да се учат, че не са център на света и не всичките им капризи ще бъдат задоволени. Сега им е трудно докато го осъзнаят, на мен също. Но в последствие ще им е от полза, да се научат на търпение, а не на всяко щракване с пръсти да им се изпълняват желанията. Не искам да си отглеждам глезочи и егоисти. Навремето като са имали по 10 деца и не са си сядали на задника от работа, а децата буквално сами са се гледали та кво, не са ли се отгледали и станали хора. С днешните философии за гледане на деца си произвеждаме лигьовци и деспотчета и после си клъчем главите.
Раждала съм ги, ще се оправям някак си с тях. Но очаквам от мъжа ми помощ, а не допълнителни нерви


Хубавите страни на живота си също си ги знам. Аз си имам всичко, за което някога съм си мечтала. Проблеми винаги има обаче и е съвсем нормално да се опитаме да си ги решим. Ако ще да е само едно дребно проблемче пак е нормално да бъде решено за да не ни притеснява, нали така




Тема Re:нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано25.02.09 17:08



И аз ти отговорих - като не се втеляваш за глупости.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано26.02.09 09:00



Разбира се - състрадание и съчувствие.

Ώ


Тема Re: така енови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано26.02.09 10:35



Не зная защо мислиш, че тук ще намериш решение на проблема си?

По-скоро дай имейла на мъжа си и да му напишем по нещо окуражаващо:колко мил трябва да е с майката на тези си деца(всъщност не знам дали има деца от предишния си брак), как като се върне от работа да ги вземе всичките около себе си и да им пее детски песни, да строят с легото и изобщо д а ти осигури 3-4 часа спокойствие.

Ако децата ти са се качили на главата ти, явно вината е в теб.Едно време си е едно време.Сега си е сега.

Бъди ведра и нещата около теб ще са по-хубави!





Тема Оцелелинови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано27.02.09 00:25



не означава щастливи.
Сигурен съм че не искаш точно съдбата на самотна майка - в общи линии сценария на ИзгубенатаМладост. Замисляла ли си се обаче че при вас всичко си е наред? Какво му предлагаше на мъжа си, как си представяше някога нещата? Ако не греша - ти беше описала връзката преди сватбата си не точно като любовна, защо сега търсиш чувства от него и очакваш да ти слугува и да те уважава?




Тема Какво значи "съчувствие"?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 09:14



Само като изпадна в нервна криза и се развикам се е случвало да ме изгони да спя, но го прави от загриженост към себе си, защото не може да ме понася да се карам, а не от загриженост за мен. Изобщо никога и при други случаи като съм болна или имам друг проблем не съм забелязала и капка съчувствие от негова страна.

Грешка, мадам!!! Типична женска грешка. Не сме коравосърдечни, а просто когато нямаме с какво да помогнем - не се месим. И повечето от нас не знаят, че постоянно трябва да ви показваме колко много ви обичаме, колко сме загрижени за вас... Не, че не е вярно, но вие искате едва ли не през пет минути да ви го казваме!

И още нещо. Крясъците ви ни вбесяват. Когато крещите, вие се разтоварвате, ама нас натоварвата.

Аз обаче много му съчувствам, жал ми е за него като го гледам колко му е гадно, щото не е мигнал, предлагам му варианти през деня да поспи, а аз да гледам децата. Но той се инати...

Отново грешка! И мъжете и жените не обичаме да ни натрапват помощта си, ако не сме я искали.



Та, ако под съчувствие се разбира нещо такова - да знаете, уважаеми жени, че 95% от мъжете не знаем това!!! Сериозен съм напълно!

Клипчето се отнася за ПМС, ама важи и за други нервозни ситуации...







Редактирано от comprehension на 27.02.09 09:16.



Тема Пробвала ли си мълчаливонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 09:22



да се гушнеш в него, да си сложиш главата на рамото му... И просто да помълчите заедно.



Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 09:34



Добър съвет - да си говорят, ама не винаги се получава, особено в нерна обстановка. И като се има предвид, че мъжете и жените говорим на различни езици - конфликтът е готов. Когато конфликтите станат ежевечерни - настъпва отчуждаване, а в много случаи - нетърпичост, водеща до раздяла. Около 7-мата година от брака.

Справка - "Мъжете са от Марс, жените - от Венера" на Джон Грей и други подобни...







Тема Не ти се препоръчва да вървиш съвсем понови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 10:13



нейния път!





Тема Ами, и моята бивша съпруга все усещаше нешо, всенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 10:32



нещо искаше, ама все не го знаеше какво е, все аз трябвало да го зная и да й го дам, все аз виновен, че не знам какви бръмбари има в женската й глава!!!




Докато накрая ми писна от ежевечерния непонятен тормоз!!!


Вземи си седни на гъза, ако трябва - потърси лекарска помощ, та дано успокоиш топката. Да не би да си още в следродилна треска? Не се лигавя. Някои жени следродилната треска ги тресе цял живот!



Тема Re: Ами, и моята бивша съпруга все усещаше нешо, всенови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано27.02.09 11:23



Не си спомням как точно беше онази индийска мъдрост:Нашите страдания са плод на нашите желания.



Тема Ами, вярно е! Ако няма проблем - измисляме си го,нови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано27.02.09 11:41



че да можем да страдаме после... Душевен мазохизъм.


Добре деее! Как се дава съпричастност???

Ами, мойта бивша когато я питах какво й е, с какво да й помогна, все ми отвръщаше троснато нещо такова:

- Остави ме на мира, много добре знаеш какво ми е! Що се правиш на интересен???

Питах, питах, питах, па спрях да питам и съответно започна друг шлагер:

- Изобщо не се интересуваш от мен, тиии - такъв, онакъв, като майка ти си...


Бръм, бръм, бръм... Все за нещо ще намери да се начумери! И, естествено, дойде края!





Тема Re: Ами, вярно е! Ако няма проблем - измисляме си го,нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано27.02.09 11:54



Ако се опитваме да оглеждаме нещата от повече страни, ако преглъщаме някои постъпки, ако не махвахме така лесно с ръка, или непрекъснато не си мислим,че само ние сме прави, може би щяхме да живеем извън собствения си ад.



Тема Re: Darling,нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано27.02.09 16:27



моят път, поне този, който дотук съм извървяла, никак не е лош. Нито пък е някаква крива пътека. Това, че някой се е развел, не е непременно катастрофа за него. В моя случай конкретно е това, което аз сама пожелах!



Тема Re: Ами, вярно е! Ако няма проблем - измисляме си го,нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано27.02.09 23:12



нашият случай не е такъв. Ти си питал, мен никой не ме пита. Ама май свикнах като гледам. След като дигнах наколко скандала за това, че не се интересува от мен и той взе да се интересува чат пат, задава заучени въпроси да отбива номера на заинтересован, а после дори не чува отговора. И като го знам това нещо и ме става яд, че си правя труда зорлям да накарам някой да му пука за мен. Явно не става, външна показност най много и това и постигнах. Ама за кво ми е. И сега си мисли сигурно, че и аз не знам кво искам, щото като ме пита нещо и аз усещам, че го прави не от истинска заинтересованост, а за да отбива номера и му отговарям Няма значение, Нищо интересно или Не ми се обяснява. Той ми уби желанието за всичко. Сам си е виновен. От тук натам да става кво ще. Ще се мъча да не ми пука поне да не си късам нервите. Не вярвам да успея де ама... кой знае... аз съм упорито добиче






Тема Re: Оцелелинови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано27.02.09 23:13



а как съм описала връзката си преди сватбата, че не мога да стопля какво имаш предвид




Тема Re: Пробвала ли си мълчаливонови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано27.02.09 23:24



да, замълчаваме. Ама след това нещата си продължават по същия начин. Явно трябва да се приемем каквито сме, защото няма шанс за промяна, още по малко на дърти години.
Още един въпрос към мъжовете. Учите ли се от собствените си грешки. Моят мъж не се учи хич. Примерно винаги си оставя чашата с вино на земята при хвърчащи бебета във всички посоки. Спрях да му правя забележка, като видях че не и се обръща внимание и реших да зачакам от личен опит да се убеди, че съм права. Уви, това не се случва. Вече не знам колко пъти децата му бутат, разливат и чупят чашата но той продължава да си я слага на пода и казва Децата трябва да се научат да гледат къде ходят. Миличкия дори не знае, че са прекалено малки за това. Не може да усети кога е дошло времето да се случат нещата и очаква от бебета повече отколкото от дърт.

. На това му викам НЕАДЕКВАТНОСТ




Тема Re: Пробвала ли си мълчаливонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Jolee (Съсел Заимова)
Публикувано28.02.09 14:01



Момиче ....чета и не мога да разбера ....какво удоволствие ти доставя да опишеш мъжа си в тези черни краски ....

Олеква ли ти ? Нещо променя ли се в положителна посока ?

Цялата тази енергия и усилия можеше да вложиш в нещо градивно и ново ....което да ти завладее ума и сърцето..... и може би ...да ти носи удоволетворение ?

От всичко прочетено оставам с впечатлението, че който и мъж да бе на негово място ....щеше да си недоволна ...



Тема Re: Пробвала ли си мълчаливонови [re: Jolee] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано28.02.09 15:15



Възможно е и да си права, перфектни няма все пак.
Интересно ми е обаче да разбера, дали повечето мъже са като него или аз си нямам късмет. Със сигурност знам, че има и по свестни обаче.
Само давам реални примерни ситуации, ти ги нарече черни. Значи това, което прави все пак не е правилно според теб, грозно е и т.под. Сега аз ли трябва да се почувствам лошата, че съм казала какво прави мъжа ми, а той който ги прави черните неща трябва да е горкичкия мил съпруг, случил на лоша жена


Моята логика ли куца или твоята. Или посред теб трябва да приемам спокойно и нормално всички гадости от близките си. Може, но за целта и аз трябва да стана гадна тях. Иначе се разваля равновесието




Тема Re: Пробвала ли си мълчаливонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Jolee (Съсел Заимова)
Публикувано28.02.09 16:14



Незнам ...кой крив кой прав...

Знам само, че не мога да се сетя с какво ме дразни моя мъж...явно с нищо ..

Но това не е защото е някакъв свръх човек ....ами щото явно гледам на него с други очи ....

Също така знам, че и да ти кажат, че всички са като твоя няма да мирясаш....а ако ти кажат, че всички са по-добри от него ...пак нищо хубаво няма да излезне ...

Та няма значение дали и "другите" правят така ...има значение ти как го възприемаш...



Тема Re: защо не се обърнете ....нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано28.02.09 18:58



към психологическа помощ отвън?

Ето например в БГ има един документален филм/английски, Англия/...казва се "SOS бавачки"- това са педагози-психолози, които отиват по 1 седмица например в домът на нуждаещите се /става дума за хора с повече деца и неовладяни ситуации,трудни деца и проблеми м/у съпрузите/...и се прави един много добър страничен анализ на действителността в семейството и начините за справяне с проблемите...изключително интересно е!
Ако има такив аслужби и при вас...защо не ги използвате като възможност!

при вас нещата доста излизат извън контрол- поне от твои писания, н есамо в този клуб!
опитайте да спасите семейството си...

дори и ние черпим ум и разум от тази поредица- изключително интересна е...по ТВ 7 дни се предава! Даже ако може някой близък да ти запише някои от предаванията нека ти ги прати...

Редактирано от LlRA.. на 28.02.09 22:43.



Тема Re: Пробвала ли си мълчаливонови [re: Jolee] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано28.02.09 22:53



аз се интересувам от любопитство. Отговорът има значение защото според него мога да си променя тактиката и дори мисленето.
Права си, че всичко зависи от посоката на мислене, с кой се сравняваш и дали изобщо се сравняваш с някой. Ако се сравнява човек с по закъсалите от него ще се чувства добре. Ако обаче се цели към по напредналите и по добрите все ще го ръчка да търси по доброто и начини да го получи.
Принципно искам да вървят нещата между нас и да ни е добре. Може би и затова изтъквам колко е лош, за да дам шанс на опозицията да го защити и да ми докаже, че всъщност не е чак толкова зле положението.
Човещинка






Тема гледала съмнови [re: LlRA..] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано28.02.09 23:07



за тия СОС бавачки. И да ти кажа честно ми изглежда много измислено всичко. Не вярвам след 1 месец посещение на такива нещата тотално да се променят и ще ти каза защо. Защото и сега нещата могат да са добре ако ги гледа друг човек, а не аз и аз не присъствам наоколо. Доста по кротки са ако ги гледа бавачка или баща им. Изобщо почти всички проблеми, които аз имам там не съществуват. Проблемът е, че съм АЗ. От майка си децата явно изискват и очакват много повече. Затова и при мен нон стоп реват и ми висят по цепките. Ако ги сложа да спят се дерат и квото и да правя не спират. Ако друг иде да ги сложи по креватите съвсем послушно си лягат и си заспиват. Не е нужно дори да прави квото и да било. Стига само да видят, че не съм аз и се укротяват. А мен видят ли ме вече каквото и да правя няма значение. Причината е, че от раждането основно аз съм ги гледала и вече ме имат явно за техен роб. От другите хора нито искат нито очакват нещо, включително от баща си, който никога не им е обръщал внимание и те и не го очакват от него. Ама мама дето денонощно ги е кърмила и гушкала сега дупе да и е яко. А и са упорити, колкото и да им демонстрирам, че не съм им роб те не щат и не щат да повярват. Кой знае колко време ще се мъчим взаимно докато осъзнаят как стоят нещата.
Искам да ти кажа, че съм сигурна, че която и бавачка да ми дойде нея ще я слушат защото е чужд човек. А като си тръгне ще продължават мен да ме побъркват. Пробвано е, няколко бавачки са ги гледали. Верно не се казват СОС ама все тая - с тях са кротки, с мен не са.

Аз съм гад и не ми пречи много да ги оставям да реват. В смисъл, че не ми е кой знае колко жал, защото виждам че не го правят поради някаква основателна причина, а от чиста проба истерия и непукизъм, че ме тормозят. Само ме е страх да не им стане нещо от толкова реване. Вече Теди примерно получава пъпна херния от рев и ме е страх да не я хване пак. В моят род сме обременени със слаби кореми и доста сме оперирани от хернии




Тема Брех!нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.09 01:07



"Той ми уби желанието за всичко. Сам си е виновен. От тук натам да става кво ще. Ще се мъча да не ми пука поне да не си късам нервите. Не вярвам да успея де ама... кой знае... аз съм упорито добиче "

Той казваш ти убил. И сам си е виновен. Нещо ми подсказва че си негодна да промениш каквото и да е - и в добавка искаш да се измъкнеш от всякаква отговорност.

ПП: Че си упорито, при това добиче - нямам вече никакви съмнения

Направо си спомних "На бодлива крава Бог рога не дава"




Тема Не разбрах КАК ти проявяваш заинтересоваността синови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано05.03.09 07:41



към него?!



Тема Re: Не разбрах КАК ти проявяваш заинтересоваността синови [re: comprehension] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано05.03.09 10:44



Не се и опитвай да разбереш

Колкото и да ми е симпатична Никито, не мога да не призная, че тя е типичен пример на жена, която се е омъжила само за това да не попадне в категорията "Стари моми". Нямам идея за какво е родила деца, които не успява да "управлява'' или просто засилва черните краски.
Няма достоен съвет за нея!Но май няма и достоен мъж, че и деца!




Тема Re: гледала съмнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.03.09 13:07



Сама си даваш отговора и не се вслушваш в него!



Тема Re: Не разбрах КАК ти проявяваш заинтересоваността синови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано05.03.09 22:50



Че какво лошо има в това да се омъжиш за да не останеш стара мома. Проблем е когато се омъжиш без никакви чувства и квато и да било полза от този брак (като казвам полза нямам предвид материална, а много др неща, които дава брака и поради които повечето хора се женят).
Според теб жените защо раждат деца, айде сега да те видим дали наистина нямаш идея. И какво значи, че не успявам да ги управлявам. Не знам някой да няма някакъв вид проблеми с децата си. Особено ако са диви и ако са 3. Друг е въпросът колко ги споделят тези проблеми. Щото много хора предпочитат да не го правят по клубовете от страх да не ги разфасоват




Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано06.03.09 02:36



Такаааа, опитах се да те / ви дочета докрай, ма ме фанаха нервите. Тоест, не прочетох нищо, освен първите 2-3 поста. (Е ли е възможно да пишеш по-кратичко, или това е вид терапия???)

Но да запитам следното:
Абе, Ники, по ваше село нема ли ясли и детски градини??? Кат гледам близнетата (да са живи и здрави, както и баткото, и таткото), отдааааавна би трябвало да са на ясла, ако бехте у нашенско. А баткото - на градина. Ти - на работа, или всеотдайна домакиня... Моят най-дребният е на ясла от октомври, т.е. от годинка и четири месеци и даже се забавих, заради пустите му направления (това е една необятна тема!!). Батковците му са все така, а най-големият на 15 е глава над мен, с 46 номер патъци, не са умрели от детски заведения :)))

И всичките тези драми ще изчезнат в небитието. Или поне НЕ децата ще са проблем





Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор 7karina (член)
Публикувано15.03.09 12:22



Не, не е типично. Като дръвници се държат предимно дръвници.





Тема да бееенови [re: chavdar4e] Отговор на мнението
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано19.03.09 23:11



тръгнаха на ясла малките на 1 март. Още свикват и седят по няколко часа. Баткото е на детска отдавна. Аз разбира се си умирам от кеф докато съм сама. Днес се рахождах на воля, денят беше прекрасен и изобщо... наслаждавах се на блажена самота. Да се чуди човек кво по напред през тия няколко часа. Дали да се наслаждава на живота или да легне да спи. За второто все не ми остава време и много ме е яд, щото диванетата нощем си дивеят както винаги. Но въпреки всичко... прекалено е хубаво, за да повярвам, че ми се случва. Направо не смея да се зарадвам

.
За дългото писане. Просто не мога да се изразявам добре с малко думи. . А много бих искала




Тема Re: да бееенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.03.09 09:45



Урааааааааааааа!Изгря слънце на твоята улица!Отърси се и се вземай в ръце.След 10 години(живот и здраве), това ще ти е само един спомен и то няма да кофти!
Аз с 2 деца 6 години не се бях наспивала, а ти с 3, не очаквай да стане по-бързо.

Слънчев ден за теб!





Тема Re: моя мъж е същиянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор kanikani ()
Публикувано28.08.09 17:08



Единствената причина да прояви състрадание е като ме види да се гърча, което между другото се е случвало не веднъж.Тогава кротва, не знае кво да каже и да направи, /щото не си прави труда преди това да се поинтересува, ама това е друга тема/, но иначе е наистина състрадателен .По лицато му го виждам.Има я тая черта , ама дооооооста дълбоко скрита.
личен пример:Като ми пуснаха болничен и не можех да ставам от леглото , щото бях изнемощяла и повръщах и се гърчех, той ми готви , той чисти - евала за това
-после като ме приеха у болницата и едва не умрях всеки ден идваше и наистина много жално ме гледаше - евала и за това.
Жалко наистина че трябва до там да се стигне ,за да покаже добра черта, на пак ЕВАЛА, че все пак има състрадание у него.

Незнам дали всички са такива, ама моя е на 30 % състрадателен.Благодарско и за тези %.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.