Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 28.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 11 181 новозаразени със SARS-CoV-2  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 04:51



Бележим нов рекорд: 11 181 нови случая за денонощие. Сигурно ще поставим и други все в неблагоприятна посока.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: 11 181 новозаразени със SARS-CoV-2 [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.01.22 09:25



Да видим какво ще стане след 10-на дни със смъртността.

твърдо вървим по сценария, поради "стратегията" всеки си преценя, да задминем смъртносста от испанският грип в 1918. и то в 21 век.



Тема Re: [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 13:12



,,Всеки сам си прецЕня" не води до добро.
Пак има тежкоболни, пак умират хора, нищо, че вариантът Омикрон вече взима превес и уж протичал по-леко. Дори да е така, достатъчно възрастни хора, както и имунокомпрометирани, могат да се разболеят нелеко, да карат дълъг Ковид, получат усложнения или загинат. От огромния брой заразени винаги ще има такива. А и по-млади хора си отиват, отново видях няколко между вчерашните починали.

Изходът е във ваксинацията плюс бустер и максималното спазване на предпазните мерки.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 14:18



Абе важното е да спрат тая нацистка педерастия със зелените сертификати. Иначе дано наистина да става все по-безобиден вирусът, ама ако се окаже успешен експериментът, както изглежда, след това ще пуснат друг.

Я кажи знаеш ли какво стана с темите от последния месец - Киро ли ги е изтрил, и къде изчезнаха изведнъж другите клубари - Лапландеца, Хидразинчо, рйенюваплю?



Тема Re: [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 15:13



Стига с този ,,експеримент", че е трагикомично вече.

Rien ne va plus сто пъти наруши правилото да не ме репликира и да спре с безобразния език, щом не желая, не само в ,,Медицина", но и в друг клуб, и Киро му занули профила.

Т. нар. от теб теми бяха с крайни антиваксърски настроения, озлобено скачане срещу хора, спазващи мерките, и са изтрити. Имаше 7 твои теми като 6 от тях с нула мнения в един и същи стил срещу медицинския ,,фашизъм", сертификатите, тестовете, маските и т.н.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 18:21



Киро ги изтри или как? Имаше много интересни неща от Лапландеца и Хидразинчо! А пък рйенюваплю си беше заядлив педерас, ама от време на време казваше нещо интересно.



Тема Re: [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.01.22 20:56



Ако беше фейсбук - да са те отнесли.
Какво точно е нацисткото в сертификатите?
До колкото, поне аз знам - нацизма ликвидира нации. В смисъл - една нация е върховна, останалите са тор - и ги ликвидират.
Та - какво точно е нацисткото?
При пандемии/епидемии - правата на обществото винаги, ама винаги са над правата на отделния индивид.
През 1918 - по време на холерна епидемия - има разкази. Как карантинирани - питат охраната - ами ако опитаме да бягаме?
Отстрел. Директен - без предупреждение.
Друго - какво общо имат педерасите със сертификатите?
Много е весело да натрупаш куп обиди срещу нещо или някого - ей така. Щото можеш.
Далеч по сложно е да се задават добре обмислени въпроси - като например един лекар от Пирогов - който питаше - от какъв зор да се ваксинира - като работи в корона вирусно отделение, и неговите антитела са с много, много високи стойности?
Без обиди, без нацизъм, без педераси - пита човека.

Bеer? Mоre?




Тема Re: [re: bira_more]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 22:01



Нацисткото е че се дават повече права на едни хора и се отнемат от други, на база личния им здравен статус.

Също и че се принуждават хора да участват в медицински експеримент (нали знаеш - всеки си подписва че ако има странични ефекти е предупреден че т.нар. ваксини са експериментални.

Това е - който иска да участва, аз не съм имал кой знае какви опасения и проблем със затварянето и т.н. докато един ден се оказа че приятелите ми могат да влезнат в едно заведение, а аз не мога. От тогава избеснях - и осъзнах че всичко е за да се направят едни кинти и имаме много сериозен проблем с правата на хората.


В отговор на:

Много е весело да натрупаш куп обиди срещу нещо или някого - ей така. Щото можеш.
Далеч по сложно е да се задават добре обмислени въпроси - като например един лекар от Пирогов - който питаше - от какъв зор да се ваксинира - като работи в корона вирусно отделение, и неговите антитела са с много, много високи стойности?




Именно. Ама ти например си интелигентен човек с когото може да се разговаря, а тая дето се вихреше досега тук не е на същото ниво и аргументираните изречения при нея не функционират. Същото важи за една огромна маса хора. Ако всички бяха изчели едно-две неща, или даже изгледали интервютата включващи всички гледни точки, и се бяха ваксинирали - хубаво, много щях да бъда доволен. Обаче вместо това, по новините дрънкат едно и също, в Интернет цензурират, а хората като някви безмозъчни се ваксинират щото им били платили по 75 лева, карантинират политици за цирк щото някъв педерас работещ в Народното събрание с три ваксини, напълно здрав, дал положителен тест, а в чужбина ако ще и стократно необходимите антитела да имаш не те признаваш, само и само да си набодеш "ваксината".

Тук имаше една камара интересни теми, със съвсем истински източници, не някви фалшиви новини и т.н. - къде са? Питам я тая ама тя не обяснява. Странна работа. Е начи, как искаш от мен да се "информирам" като някой ми трие половината фактологична информация и ми налага нацистки (разделение, медицински експерименти) мерки?

И хубаво сравняваш с холерата, ама мисля че двете болести изобщо не могат да се сравняват. Сравнявай с ККП, които прикриха информацията за вируса - така както в момента се цензурира всяко мнение различно от "мрем кат лайна, всеки който не се ваксинира е терорист, военно положение".

Редактирано от Chromosom на 19.01.22 22:45.



Тема Re: [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.01.22 10:30



Хайде да спреш с неистините.
Първо, 5 години бях добър модератор и клубът се запази именно заради това. Когато изчезнах за известно време всичко замря тук.

Темите, които бяхте пуснали на първа страница бяха пълни с конспиративни теории, озлобление и съответни епитети към поддръжниците на ваксините, мерките и зелените сертификати.
Твоите специално бъкаха от гнусни думи към тези, които не са те пуснали да ядеш и пиеш в заведение при положение, че служителите просто са си вършели работата.

Казвала съм ти: клубът е ,,Медицина", т.е. място за официална медицина, базирана на доказателства. За конспирации има друг.

Вече трябва да си напълно доволен, не съм модератор. Ти вряскаше най-силно по въпроса и пръв от всички. Затова спри да се занимаваш с мен.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.01.22 10:49



Също и че се принуждават хора да участват в медицински експеримент (нали знаеш - всеки си подписва че ако има странични ефекти е предупреден че т.нар. ваксини са експериментални.

Това не е вярно. Около 10 млрд дози от ваксините са приложени в цял свят. От повече от година е ваксинирането. Проследяването на ефективност, безопасност и странични ефекти не е спирало в реални условия след като е преминало през всички фази на клиничните изпитвания преди това.

Вече не се попълва декларация за информирано съгласие. Но и като се подписваше, не е защото ваксините са експериментални. Поредната антиваксърска лъжа.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.