Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 14.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.01.22 23:05



По горе нещо спомена за физика. Проблемът на физиката е, че наистина сте много глупави.
С какво право обиждате, и то с някакво илюзорно чувство на превъзходство, хората, които си задават естествени и логични въпроси около КОВИД пандемията.
Може би с това право, че ваксинираните заразяват не по малко от неваксинираните. Ааа, да чувството на превъзходство идва от това, че ваксинираните заразяват повече. И тук сте по добри.

Имало голяма смъртност. Ти не знаеш ли причината ? Да ти я кажа. Причината се нарича „лекари“.
Кавичките не са случайни. Пак ти повтарям, че причината за българското чудо висока смъртност са българските лекари, а не антиваксъри, плоскоземни и всякакви други идиоти.
Ти да си се качил на тролей и шофьора по средата на пътя да спре и да каже „чекай малко“. Не си, нали?
Ако отидеш обаче в някое „Смешно отделение“ с бъбречна криза, първото нещо, което ще ти каже някой санитар, в най-добрия случай някоя сестра – Марш в чакалнята и чакай 5 часа докато на доктора му дойде кефа. Сега не го закачай, пие си кафето, Той, Лекарят. Лекар грънци.
Ти да си отишъл на касата във Фантастико и касиерката да ти обърне гръб и да си лафи 2 часа с колежката. Ако отидеш с инфаркт в някоя болница лекарите веднага ти обръщат гръб и почват да си лафят за ланския сняг. Същите тези лекари с големите претенции за пари и уважение и които на бърза ръка сега пълнят болниците с леки ковид случай за да реват после за пари. Същите тези лични лекари, които казаха на ковид болните – няма да ви лекуваме.
Защо личните лекари демонстративно обърнаха гръб на ковид епидемията ?
Ще мразят Мангъров, не, ами ако може ще го обесят, защото имА наглоста да им каже да работят.

Прокуратурата повдигнала обвинение на Мангъров.
Как няма да е висока смъртността, когато 30 000 лекари в България не могат да разберат вече 2 години колко е прав Мангъров.
Или за пари сте готови на всичко.
Ще се засрамите ли, когато рано или късно се разбере, че Мангъров е прав. Едва ли.

Ааа, и да ти кажа – има много по сложни професии от медицинския занаят. Ма не ви стига пипето да го разберете. Инак ви бива да се кичите за доктори, но ние си знаем, че сте проси магистри.



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 00:41



Този репертоар не се ли изтърка достатъчно? Ако не си излееш злобата върху лекарите, не може.

Ами не, българските лекари нямат вина за малкото ваксинирани и многото неспазващи предпазните мерки хора, тъй като у нас ,,всеки сам си прецЕня" какво да прави. Щом са преценили да се срещат челно с коронавируса, единственото, което остава на докторите е да ги лекуват, а това невинаги води до оздравяване. Понякога настъпва летален изход или дълго продължаващи последствия от болестта.

О, забравих. Има все пак лекари, носещи вина за случващото се – Мангъров, Чорбанов, Стойчо Кацаров и двама-трима други.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 00:53



"Боже, колко простотия има по тоя свят, боже".
За втори път пиша, че така биха звучали в днешно време думите на Моканина.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Важно!нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 01:27



С поредни научни факти да разбием антиваксърската опорка, че ваксинираните заразяват колкото неваксинираните. Достатъчно съм предоставяла, но хайде пак.

Пресен материал, в който се казват причините, поради които трябва да сложим и бустер.
Накратко: първата причина е да увеличим имунния отговор, който след завършен курс на ваксинация намалява с времето. Втората – при ваксинираните, ако настъпи т.нар. пробивна инфекция, т.е. ваксинираният човек се зарази, то периодът през който е зарАзен е много по-къс отколкото при неваксинираните, затова са предпазени повече околните хора. Като това е особено важно за живеещите в едно домакинство за по-голяма защита на хората от инфектиране.

There are several really important reasons to get a booster. The first is that we now know that immunity even from full immunization does wane over time and the booster dramatically increases the immune response more than five fold over two doses of mRNA vaccines or one dose of J&J. The second reason is that people who are boosted and have breakthrough infections have shorter periods of being infectious and that protects the other people around them as well. And it's also important in households because it turns out that boosted people in households where the adults are boosted and the adolescents are boosted, they significantly lessen household transmission. So that really matters.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.01.22 02:52



Със сигурност знаеш разни неща за коронавирусите, които аз не знам, но има и още какво да научиш - за икономика, политика, корупция и т.н. Поглеждаш отгоре-отгоре. Това не е задълбочено и сериозно мнение.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 07:16



Грешка, Чорбанов НЕ е лекар, но е от сеещите дезинформация също.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.22 14:14



Много странно. Аз не откривам такова правило за този клуб:

В ,,Медицина" нямаш право да държиш арогантен тон на лекар, пише го в правилата, и да му даваш акъл.

В закованите клубни правила е написано:

2. Не се толерират теми и мнения, които са в ущърб на медицинската наука, както и на лекарското съсловие в неговата цялост.

Но никъде не пише, че не можеш да даваш акъл на анонимните потребители , които се представят за лекари.
Как читателят да разбере кой е лекар и кой - не? На честна анонимна дума ли?



Отделно, най-много теми и най-голям хейт и отхвърляне на медицинската наука, която преподават, съм прочела тук по адрес на известни лекари, публични личности, техните професионални мнения и твърдения. От анонимен потребител, който се представя за лекар.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Нападки и спам от потребителнови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 16:41



Потребителката alisalisa, която съм забранила да ме репликира, влиза в клуба и привидно отговаряйки на друг, всъщност отвръща на мой постинг. От морални съображения аз също не я репликирам, затова пиша тук.

Първо, въпросната жена изрича лъжа, че нямало правило, според което само един лекар може да дава акъл на друг какво да прави.
Ето доказателство, че правилото съществува много преди моята поява дори:

Правила:
...
4. Тук в този клуб САМО Лекар може да дава акъл на друг Лекар, да му казва какво може и какво трябва да прави и как да го прави! Това правило важи от 17.07.2004 г. Мнения или теми нарушаващи това правило се трият.


Второ, манипулира по нейния непочтен начин, че не съм лекар, от нямане какво смислено да напише и чиста злоба.
Всички колеги, с които съм общувала тук никога не са изразявали подобно предположение, работещите в бранша се познаваме от няколко изречения (може и не само от това).

Ако персоната продължи с нападките, развалянето на теми и клубна атмосфера ще бъда принудена да взема мерки срещу действията й. Нищо лично.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.01.22 16:45



И ква си ти че да забраняваш да та рапликирът, ма? Вече не си модератор (за щастие).



Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 17:07



Не е възпитано да говориш на ,,ма".

Ще обясня правилото, въпреки че, съм го правила. Въведено е от Киро. Състои се в следното:

– потребител предупреждава друг, че не желае да бъде репликиран от него
– при нарушение на предупредения, засегнатият изпраща линк на администратора, в който се вижда къде е сторено това
– нарушителят бива занулен, което значи изхвърчане от ВИП клубовете

Така бе отстранен Rien ne va plus, например, след като десетки пъти го предупредих да не ми отвръща. Доста го изтърпях.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Редактирано от saksun на 22.01.22 17:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.