Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 14.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 11 181 новозаразени със SARS-CoV-2  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 04:51



Бележим нов рекорд: 11 181 нови случая за денонощие. Сигурно ще поставим и други все в неблагоприятна посока.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: 11 181 новозаразени със SARS-CoV-2нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.01.22 09:25



Да видим какво ще стане след 10-на дни със смъртността.

твърдо вървим по сценария, поради "стратегията" всеки си преценя, да задминем смъртносста от испанският грип в 1918. и то в 21 век.



Тема Re:нови [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 13:12



,,Всеки сам си прецЕня" не води до добро.
Пак има тежкоболни, пак умират хора, нищо, че вариантът Омикрон вече взима превес и уж протичал по-леко. Дори да е така, достатъчно възрастни хора, както и имунокомпрометирани, могат да се разболеят нелеко, да карат дълъг Ковид, получат усложнения или загинат. От огромния брой заразени винаги ще има такива. А и по-млади хора си отиват, отново видях няколко между вчерашните починали.

Изходът е във ваксинацията плюс бустер и максималното спазване на предпазните мерки.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 14:18



Абе важното е да спрат тая нацистка педерастия със зелените сертификати. Иначе дано наистина да става все по-безобиден вирусът, ама ако се окаже успешен експериментът, както изглежда, след това ще пуснат друг.

Я кажи знаеш ли какво стана с темите от последния месец - Киро ли ги е изтрил, и къде изчезнаха изведнъж другите клубари - Лапландеца, Хидразинчо, рйенюваплю?



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.01.22 15:13



Стига с този ,,експеримент", че е трагикомично вече.

Rien ne va plus сто пъти наруши правилото да не ме репликира и да спре с безобразния език, щом не желая, не само в ,,Медицина", но и в друг клуб, и Киро му занули профила.

Т. нар. от теб теми бяха с крайни антиваксърски настроения, озлобено скачане срещу хора, спазващи мерките, и са изтрити. Имаше 7 твои теми като 6 от тях с нула мнения в един и същи стил срещу медицинския ,,фашизъм", сертификатите, тестовете, маските и т.н.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 18:21



Киро ги изтри или как? Имаше много интересни неща от Лапландеца и Хидразинчо! А пък рйенюваплю си беше заядлив педерас, ама от време на време казваше нещо интересно.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.01.22 20:56



Ако беше фейсбук - да са те отнесли.
Какво точно е нацисткото в сертификатите?
До колкото, поне аз знам - нацизма ликвидира нации. В смисъл - една нация е върховна, останалите са тор - и ги ликвидират.
Та - какво точно е нацисткото?
При пандемии/епидемии - правата на обществото винаги, ама винаги са над правата на отделния индивид.
През 1918 - по време на холерна епидемия - има разкази. Как карантинирани - питат охраната - ами ако опитаме да бягаме?
Отстрел. Директен - без предупреждение.
Друго - какво общо имат педерасите със сертификатите?
Много е весело да натрупаш куп обиди срещу нещо или някого - ей така. Щото можеш.
Далеч по сложно е да се задават добре обмислени въпроси - като например един лекар от Пирогов - който питаше - от какъв зор да се ваксинира - като работи в корона вирусно отделение, и неговите антитела са с много, много високи стойности?
Без обиди, без нацизъм, без педераси - пита човека.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.22 22:01



Нацисткото е че се дават повече права на едни хора и се отнемат от други, на база личния им здравен статус.

Също и че се принуждават хора да участват в медицински експеримент (нали знаеш - всеки си подписва че ако има странични ефекти е предупреден че т.нар. ваксини са експериментални.

Това е - който иска да участва, аз не съм имал кой знае какви опасения и проблем със затварянето и т.н. докато един ден се оказа че приятелите ми могат да влезнат в едно заведение, а аз не мога. От тогава избеснях - и осъзнах че всичко е за да се направят едни кинти и имаме много сериозен проблем с правата на хората.


В отговор на:

Много е весело да натрупаш куп обиди срещу нещо или някого - ей така. Щото можеш.
Далеч по сложно е да се задават добре обмислени въпроси - като например един лекар от Пирогов - който питаше - от какъв зор да се ваксинира - като работи в корона вирусно отделение, и неговите антитела са с много, много високи стойности?




Именно. Ама ти например си интелигентен човек с когото може да се разговаря, а тая дето се вихреше досега тук не е на същото ниво и аргументираните изречения при нея не функционират. Същото важи за една огромна маса хора. Ако всички бяха изчели едно-две неща, или даже изгледали интервютата включващи всички гледни точки, и се бяха ваксинирали - хубаво, много щях да бъда доволен. Обаче вместо това, по новините дрънкат едно и също, в Интернет цензурират, а хората като някви безмозъчни се ваксинират щото им били платили по 75 лева, карантинират политици за цирк щото някъв педерас работещ в Народното събрание с три ваксини, напълно здрав, дал положителен тест, а в чужбина ако ще и стократно необходимите антитела да имаш не те признаваш, само и само да си набодеш "ваксината".

Тук имаше една камара интересни теми, със съвсем истински източници, не някви фалшиви новини и т.н. - къде са? Питам я тая ама тя не обяснява. Странна работа. Е начи, как искаш от мен да се "информирам" като някой ми трие половината фактологична информация и ми налага нацистки (разделение, медицински експерименти) мерки?

И хубаво сравняваш с холерата, ама мисля че двете болести изобщо не могат да се сравняват. Сравнявай с ККП, които прикриха информацията за вируса - така както в момента се цензурира всяко мнение различно от "мрем кат лайна, всеки който не се ваксинира е терорист, военно положение".

Редактирано от Chromosom на 19.01.22 22:45.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.01.22 10:30



Хайде да спреш с неистините.
Първо, 5 години бях добър модератор и клубът се запази именно заради това. Когато изчезнах за известно време всичко замря тук.

Темите, които бяхте пуснали на първа страница бяха пълни с конспиративни теории, озлобление и съответни епитети към поддръжниците на ваксините, мерките и зелените сертификати.
Твоите специално бъкаха от гнусни думи към тези, които не са те пуснали да ядеш и пиеш в заведение при положение, че служителите просто са си вършели работата.

Казвала съм ти: клубът е ,,Медицина", т.е. място за официална медицина, базирана на доказателства. За конспирации има друг.

Вече трябва да си напълно доволен, не съм модератор. Ти вряскаше най-силно по въпроса и пръв от всички. Затова спри да се занимаваш с мен.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.01.22 10:49



Също и че се принуждават хора да участват в медицински експеримент (нали знаеш - всеки си подписва че ако има странични ефекти е предупреден че т.нар. ваксини са експериментални.

Това не е вярно. Около 10 млрд дози от ваксините са приложени в цял свят. От повече от година е ваксинирането. Проследяването на ефективност, безопасност и странични ефекти не е спирало в реални условия след като е преминало през всички фази на клиничните изпитвания преди това.

Вече не се попълва декларация за информирано съгласие. Но и като се подписваше, не е защото ваксините са експериментални. Поредната антиваксърска лъжа.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.01.22 14:25



Аз лъжа? Ти като кажеш че ще правиш нещо не го правиш - каза че се отказваш да бъдеш модератор, с пълно основание, а след това пишеш жалостни писма с неверни твърдения до Киро, който не е участник в клуба и изобщо не следи какво се случва. Още си тук и си също толкова неприятна на всички, колкото преди да се "разкараш". Злобна и ненормална си, искаш тва да ти е личният блог, беше баннала даже друг лекар, въпреки малоумния ти аргумент че ти си права най-вече защото знаеш повече от нас. Темите ти са задръстеняшки и безсмислени, защото отговарят на вече наличната информация в нета, която всеки може да прочете. Интересните теми, от истински източници, в момента ги няма, щото си накарала Киро да ги изтрие под претекст че съдържали невярни твърдения и кой знае какво. Имаше кратък положителен елемент в модераторстването ти преди няколко години и това беше като цензурира онази лудата, след което обаче влезна в нейната роля и осра клуба десет пъти повече от нея.



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано20.01.22 17:40



то само като видиш наци и педе в едно изречение е ясно че мнението е за коша...

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.01.22 20:49



Добре де - ти какъв си? Българин? Или друг?
Нацизма - научно по шопски означава едно - нация.
Сега, да го обясня по просто - нацизъм означава нация - над всичко останало.
Да повторя - нацизма е когато една нация се обяви за висша - демек по висшестояща от другите. Нация. Ако си българин - и българоезични българи, от български произход - поставят някакви ограничения - не на база нация - а на база вярвания например - не е нацизъм.
Повече права се дават на всякъде. Дори в най по демократичните държави. Опитай в Швейцария да ходиш въоръжен - ако не си полицай или военен!
Те - Швейцария - дето според мен, ако има демокрация - там е. Но дори в Швейцария - "се дават повече права на едни хора и се отнемат от други" - на база личен статус.

Ми отиваш да живееш - някъде из гори тилилейски. И нямаш проблем - нито сертификати - нито нищо.
Ако мислиш че имаш само права - а задълженията са за останалите глупци - в обществото - не е така. Имаш права, ама има и задължения.
При пандемии/епидемии - има законови рамки. Явно ти не желаеш да спазваш закона, ама има особеност - не знанието на закона не е оправдание.
Иначе казано - избираме правителство - което не му пука за пандемията - няма ваксинации - няма маски - няма никакви мерки.
И е по твоему.
Е, ще мрем - пак някой ще ти е виновен. Ама ще е по твоему.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.01.22 21:06



Много интересно.
В Интернет - има много неща. И полезна информация, и дезинформация.
На база Интернет - отидете да управлявате самолет. Ми в Интернет всичко е описано. Какъв е проблема?
А - всеки, ама всеки - ето и вие може да пишете в Интернет.
И друг може да ви цитира като източник на безусловно вярна информация.
Вие дори не сте наясно що е то нацизъм. Лепите го където и както ви падне. А умувате на тема медицина.
Нацизма - много е просто - има противопоставяне на нации. Ако нации не са засегнати - няма как да е нацизъм.
Медицината е по сложно нещо. Поне на порядък по сложно. Под порядък - умножение по 10.
Дамата е дама. Не е кюлче злато та да се харесва на всички. Но, виж - да говориш от името на всички - а бе май само разните религии си го позволяват. Щот, е вярно - от кратко съм тук обратно - ама не съм видял референдуми?

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: hladnika]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.01.22 21:09



Така де - правилно е да се каже - бибипани бибипци, да ги бибипат до свършека на света по бибипано неправилен начин.



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.01.22 11:09



Наглееш и отново твърдиш неверни неща.

Сама се отказах от модераторските си функции, дано настъпи мир. Заради трима-четирима души само.
Не само това: аз тогава писах на Киро с молба освен да ме махне, да сложи Лапландеца на мое място, след като изрично бях писала няколкократно тук, че той не става, тъй като лекар по дентална медицина, който разпространява дезинформация за ,,експериментални ваксини", ,,Шмайзер и Мародерна", ,,медицински фашизъм" не е за модератор. Въпреки всичко помолих администратора да го направи.
Слава Богу, не стана. От два постинга му е станало ясно на Киро що за възгледи има Лапландеца, плюс помията с която ме обсипваше (всеки може да види, въпреки изтрити постинги и теми).

Линк за доказателство:



Втори линк относно реалното положение в клуба, което беше, което също показава лъжата ти, че за всички съм неприятна. За колежката Hobi, за Метрополис и Азазел не съм, и не само за тях.



За Rien ne va plus ти обясних в предишен постинг.

В тази тема ти влезе пак с цел да търсиш разпра.
Не се занимавай с мен повече. Нямам време за тъпизмите ти. В ,,Медицина" нямаш право да държиш арогантен тон на лекар, пише го в правилата, и да му даваш акъл.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.01.22 21:21



В отговор на:

В ,,Медицина" нямаш право да държиш арогантен тон на лекар, пише го в правилата, и да му даваш акъл.



Ето как се злоупотребява със старото правило на Бирата, което вероятно е било ссъздадено срещу разни шарлатани и врачки.


В отговор на:

аз тогава писах на Киро с молба освен да ме махне, да сложи Лапландеца на мое място, след като изрично бях писала няколкократно тук, че той не става, тъй като лекар по дентална медицина, който разпространява дезинформация



Бира, като бивш лекар, според теб толкова злобен и нагъл човек редно ли е да работи с пациенти?

Ама внимавай какво ще кажеш, да не вземе да те обяви че и ти не ставащ щото си бивш а не актуален практикуващ. Тя сега ще ти се мазни, ама ако стигнете до разногласия ще те почне и теб - така беше и с Хидразинчо, и с Лапландеца, и вероятно с много други.



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.01.22 21:22



Сравнението с нацистите се отнася дотова щото са се преследвали всички несъгласни с дикататурата, правили са се медицински експерименти и са се давали повече права на едни спрямо други. Също толкова точно е колкото твоя паралел с холерата - т.е. като тип инфекция няма нищо общо и ако аз ти бях отговорил в същия стил, трябваше да напиша нещо от сорта на "ква холера - гледай го тоя, учил за лекар, а не знае че холерата се причинява от бактерия, а сегашната дандания - от вирус!" Ама резултатите са едни и същи - и при твоя пример, и при моя - независимо от причините.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.01.22 22:38



Ми приликата с холерата е в това че имаме епидемия/пандемия. Без значение от причинителя.
Нацистите преследват най-вече по нация - признак - нация. Сега, научно по шопски - няма нация - няма нацизъм.
В момента - няма медицински експерименти. Има опит за противодействие на много криво заболяване. За да разберете колко е криво - ми трябват ви няколко години обучение по медицина. За вас са експерименти - за мен са опити за овладяване на пикова смъртност.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.01.22 22:46



Правилото е срещу всякакви всезнайковци. Чели - недочели, разбрали - недоразбрали - и пишат. Обобщават.
Има и врачки/баячки - има и "просветени" - дето да разнасят истинската истина. Е, ся може истинската истина да противоречи на физиката - ама те знаят. А някои от знаещите - дето не им пука за физиката, са не просто практикуващи лекари, но и доценти!
Мен - хе - ми да ме обвиняват. Само да не ме обвиняват в нацизъм де, щот тогава ще се заяждам. Определено не считам нашата нация за връо на сладоледо. Не сме на последно място - ама не сме и от първите.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.01.22 23:05



По горе нещо спомена за физика. Проблемът на физиката е, че наистина сте много глупави.
С какво право обиждате, и то с някакво илюзорно чувство на превъзходство, хората, които си задават естествени и логични въпроси около КОВИД пандемията.
Може би с това право, че ваксинираните заразяват не по малко от неваксинираните. Ааа, да чувството на превъзходство идва от това, че ваксинираните заразяват повече. И тук сте по добри.

Имало голяма смъртност. Ти не знаеш ли причината ? Да ти я кажа. Причината се нарича „лекари“.
Кавичките не са случайни. Пак ти повтарям, че причината за българското чудо висока смъртност са българските лекари, а не антиваксъри, плоскоземни и всякакви други идиоти.
Ти да си се качил на тролей и шофьора по средата на пътя да спре и да каже „чекай малко“. Не си, нали?
Ако отидеш обаче в някое „Смешно отделение“ с бъбречна криза, първото нещо, което ще ти каже някой санитар, в най-добрия случай някоя сестра – Марш в чакалнята и чакай 5 часа докато на доктора му дойде кефа. Сега не го закачай, пие си кафето, Той, Лекарят. Лекар грънци.
Ти да си отишъл на касата във Фантастико и касиерката да ти обърне гръб и да си лафи 2 часа с колежката. Ако отидеш с инфаркт в някоя болница лекарите веднага ти обръщат гръб и почват да си лафят за ланския сняг. Същите тези лекари с големите претенции за пари и уважение и които на бърза ръка сега пълнят болниците с леки ковид случай за да реват после за пари. Същите тези лични лекари, които казаха на ковид болните – няма да ви лекуваме.
Защо личните лекари демонстративно обърнаха гръб на ковид епидемията ?
Ще мразят Мангъров, не, ами ако може ще го обесят, защото имА наглоста да им каже да работят.

Прокуратурата повдигнала обвинение на Мангъров.
Как няма да е висока смъртността, когато 30 000 лекари в България не могат да разберат вече 2 години колко е прав Мангъров.
Или за пари сте готови на всичко.
Ще се засрамите ли, когато рано или късно се разбере, че Мангъров е прав. Едва ли.

Ааа, и да ти кажа – има много по сложни професии от медицинския занаят. Ма не ви стига пипето да го разберете. Инак ви бива да се кичите за доктори, но ние си знаем, че сте проси магистри.



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 00:41



Този репертоар не се ли изтърка достатъчно? Ако не си излееш злобата върху лекарите, не може.

Ами не, българските лекари нямат вина за малкото ваксинирани и многото неспазващи предпазните мерки хора, тъй като у нас ,,всеки сам си прецЕня" какво да прави. Щом са преценили да се срещат челно с коронавируса, единственото, което остава на докторите е да ги лекуват, а това невинаги води до оздравяване. Понякога настъпва летален изход или дълго продължаващи последствия от болестта.

О, забравих. Има все пак лекари, носещи вина за случващото се – Мангъров, Чорбанов, Стойчо Кацаров и двама-трима други.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 00:53



"Боже, колко простотия има по тоя свят, боже".
За втори път пиша, че така биха звучали в днешно време думите на Моканина.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Важно!нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 01:27



С поредни научни факти да разбием антиваксърската опорка, че ваксинираните заразяват колкото неваксинираните. Достатъчно съм предоставяла, но хайде пак.

Пресен материал, в който се казват причините, поради които трябва да сложим и бустер.
Накратко: първата причина е да увеличим имунния отговор, който след завършен курс на ваксинация намалява с времето. Втората – при ваксинираните, ако настъпи т.нар. пробивна инфекция, т.е. ваксинираният човек се зарази, то периодът през който е зарАзен е много по-къс отколкото при неваксинираните, затова са предпазени повече околните хора. Като това е особено важно за живеещите в едно домакинство за по-голяма защита на хората от инфектиране.

There are several really important reasons to get a booster. The first is that we now know that immunity even from full immunization does wane over time and the booster dramatically increases the immune response more than five fold over two doses of mRNA vaccines or one dose of J&J. The second reason is that people who are boosted and have breakthrough infections have shorter periods of being infectious and that protects the other people around them as well. And it's also important in households because it turns out that boosted people in households where the adults are boosted and the adolescents are boosted, they significantly lessen household transmission. So that really matters.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.01.22 02:52



Със сигурност знаеш разни неща за коронавирусите, които аз не знам, но има и още какво да научиш - за икономика, политика, корупция и т.н. Поглеждаш отгоре-отгоре. Това не е задълбочено и сериозно мнение.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 07:16



Грешка, Чорбанов НЕ е лекар, но е от сеещите дезинформация също.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.22 14:14



Много странно. Аз не откривам такова правило за този клуб:

В ,,Медицина" нямаш право да държиш арогантен тон на лекар, пише го в правилата, и да му даваш акъл.

В закованите клубни правила е написано:

2. Не се толерират теми и мнения, които са в ущърб на медицинската наука, както и на лекарското съсловие в неговата цялост.

Но никъде не пише, че не можеш да даваш акъл на анонимните потребители , които се представят за лекари.
Как читателят да разбере кой е лекар и кой - не? На честна анонимна дума ли?



Отделно, най-много теми и най-голям хейт и отхвърляне на медицинската наука, която преподават, съм прочела тук по адрес на известни лекари, публични личности, техните професионални мнения и твърдения. От анонимен потребител, който се представя за лекар.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Нападки и спам от потребителнови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 16:41



Потребителката alisalisa, която съм забранила да ме репликира, влиза в клуба и привидно отговаряйки на друг, всъщност отвръща на мой постинг. От морални съображения аз също не я репликирам, затова пиша тук.

Първо, въпросната жена изрича лъжа, че нямало правило, според което само един лекар може да дава акъл на друг какво да прави.
Ето доказателство, че правилото съществува много преди моята поява дори:

Правила:
...
4. Тук в този клуб САМО Лекар може да дава акъл на друг Лекар, да му казва какво може и какво трябва да прави и как да го прави! Това правило важи от 17.07.2004 г. Мнения или теми нарушаващи това правило се трият.


Второ, манипулира по нейния непочтен начин, че не съм лекар, от нямане какво смислено да напише и чиста злоба.
Всички колеги, с които съм общувала тук никога не са изразявали подобно предположение, работещите в бранша се познаваме от няколко изречения (може и не само от това).

Ако персоната продължи с нападките, развалянето на теми и клубна атмосфера ще бъда принудена да взема мерки срещу действията й. Нищо лично.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.01.22 16:45



И ква си ти че да забраняваш да та рапликирът, ма? Вече не си модератор (за щастие).



Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.22 17:07



Не е възпитано да говориш на ,,ма".

Ще обясня правилото, въпреки че, съм го правила. Въведено е от Киро. Състои се в следното:

– потребител предупреждава друг, че не желае да бъде репликиран от него
– при нарушение на предупредения, засегнатият изпраща линк на администратора, в който се вижда къде е сторено това
– нарушителят бива занулен, което значи изхвърчане от ВИП клубовете

Така бе отстранен Rien ne va plus, например, след като десетки пъти го предупредих да не ми отвръща. Доста го изтърпях.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Редактирано от saksun на 22.01.22 17:11.



Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.01.22 17:22



За невъзпитан човек - невъзпитан отговор.

Интересно правило - не знаех че има такова. Важи ли когато "репликираният" провокира, или самият той отговаря на тези, които не желае да го "репликират"?

И аз не желая да ме репликираш тогава!



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.01.22 00:09



Има една приказка на френски - гран лайн лап, гран дум не дум па..

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нападки и спам от потребителнови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.01.22 00:22



Ми споко - не се притеснявай. Аз пък съм модератор. И съм преподавал на кандидат лекари. Ако, много настояваш - и аз мога да банвам. Не че имам мерак да банвам, ама докато съм модератор тук - или спазваш правилата, някои от които и аз съм писал - или пишеш другаде.
Избора е изцяло твой.
И - да подчертая - аз изрично, тук, в клуба, ще напиша защо банвам.
Щот мен вече няколко пъти ме банваха във фейсбук - без ясни обяснения.
ПП
Може да обясниш че моето е отмъщение за това че съм бил банван във фейсбук. Няма проблем - за нападки срещу мен, няма да има действия.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.01.22 00:31



Ся, зависи какво разбираш под лекар.
В Белгия - беше достатъчно да заявя че съм завършил медицина.
Мога да ти пратя/публикувам тук - дипломата си, както и диплома за специалност.
Но, не съм лекар - защото от твърде много време не практикувам. Ама никой не ми е отнемал права - освен аз самия си де. Щото то теория и практика са различни неща. Теория - помня до някъде, практика...
И има няколко много важни правила на всякъде. В същност не са няколко, само две:
- Шефа винаги е прав.
- Когато шефа греши - виж първото правило.
В тези клубове - шефа е собственика.
Негов основен администратор е админа.
Помощнници на админа са модераторите.
И модераторите тълкуват - докато са модератори де, както и админа.
Правиш си социална медия - твои са правилата.
Дори можеш да блокираш президента на своята страна - както го видяхме в САЩ - фейсбук блокира текущия си президент. И това си е демократична демокрация.

Bеer? Mоre?




Тема Последно предупреждениенови [re: bipet]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.01.22 00:38



В този клуб има правила, които не са отменени от админа, и ще ги наложа - спрямо вас.
Та - бибипаните бибипци - които нямат дори елементарно понятие от физика - да им го обясня научно по шопски - ако има прегради на пътя на потока - въздушния поток - този поток, ще продължи по различен начин, спрямо ако няма прегради.
Има статии - в медицински списания, с висок импак фактор - коити подробно, и ясно обяснават как баш работят маските.
Да, безспорно, има дебилни дебили - в смисъл хора с алтернативно висока интелигентност - на които все някой им е виновен - във вашия случай - явно лекарите.
Ако не ви кефят лекарите - както споменах - има много други места, където да се изявявате.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.22 06:15



Ся, зависи какво разбираш под лекар.
В Белгия - беше достатъчно да заявя че съм завършил медицина.


Значи е достатъчно сега да заявя, че съм министърката на здравеопазването и ако ти, като модератор на този клуб от дира, където анонимността е право и привилегия на потребителите, решиш да съм министърката на здравеопазването, тук съм министър на здравеопазването и ще уволня всички местни лекари.



- Шефа винаги е прав.
- Когато шефа греши - виж първото правило.
В тези клубове - шефа е собственика.
Негов основен администратор е админа.
Помощнници на админа са модераторите.
И модераторите тълкуват - докато са модератори де, както и админа.


Значи, този клуб не е за медицина или поне не е за хора, които не са лекари /според както реши модераторът/. Щом не може да съществува обмяна на мнения и гледни точки поради персонални заплахи: аз съм лекар, ти не си, нямаш право да оспорваш мнението ми, защото ще те банна - цялата комуникация между потребителите тук се свежда само до едно - който държи ножа, винаги е прав.
Съвсем като казарменото правило на старшинката:
"И като разговаряш с мен, ще мълчиш!"

Щом в един виртуален форум няма поле за критика, съмнения и несъгласие с мненията, подкрепено с доводи, спорове с аргументи и контрааргументи /без грозни лични нападки, естествено/, той е нищо повече, освен нечий личен блог.
Тоест, не изпълнява образователна и социална функция и не върши работа на никого, освен на този, който държи ножа и привърженици.

Цопи-пейст на актуалните новини и наредби около ковид пандемията интересуващ се човек може да си прочете навсякъде в нета. Но, ако поиска да ги обсъди с някого и да даде своето мнение, не е тук мястото. Така излиза.
Поради правилото на старшинката.

Чета тук още отпреди Саксънчето услужливо да се появи да разяснява за ваксините в 40-50. Първоначално с идеята да намеря всякакви материали и гледни точки по въпроса. Знаеш, дори във висшите медицински кръгове има спорове, разногласия, доводи, доказателства. Има Мангъров. Абе, той лекар ли е?

И какво установявам - мнения извън официоза не се толерират, потребители се заплашват и банват. Поради правилото на старшинката.

Саксънчето, милата... доста усилия и време отдели в 40-50 да разяснява официалната политика, на доста тамошни потребители забрани да й репликират, защото мненията им я обиждали. Знаеш, в онзи клуб хората обменят мнения свободно и спорят, без да си придават много важности. Накрая видя, че другаде не е място, където да тропа с краче "аз съм лекар, нямате право да ми давате акъл и да оспорвате мнението ми" и се прибра отново тук. Тук може - на това се крепи съществуването на този клуб.

Все още по инерция надничам заради евентуални други включвания с информация, заслужаваща си обсъждането. Ами няма. То, няма с кого да се обсъди такава информация. Така си заглъхва клубът с помпозното име Медицина в махленски дърления между няколко останали ентусиасти и празни приказки на дернек.

Та, с две думи - нямам намерение да зависвам в клуба ти, атмосферата, която заварваш след дълго отсъствие, откровено не ми понася. В другия клуб ще те чета с кеф. И с цялото ми уважение към лекарското съсловие като цяло.


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Chromosom ()
Публикувано23.01.22 10:59



В отговор на:

Все още по инерция надничам заради евентуални други включвания с информация, заслужаваща си обсъждането. Ами няма. То, няма с кого да се обсъди такава информация.



Няма - те баннаха Лапландеца и Хидразинчо, които обсъждаха интересните новини. От тук нататък очевидно само Саксън ще копи-пейства националната телевизия и Бирата ще ти разяснява кво било то шеф. Бях останал с по-добро мнение за него.

А Киро и ще си получи наказанието - като не остане нито един потребител, и бизнесът му фалира (аз на практика, при двама останали потребители вече се чудя от какво се издържат, за да държат още сайта онлайн).



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.01.22 21:33



Ми действай? Някой пречи ли ти?
Обяви се ако искаш и за потрясятел на вселената.
Никой никак не ти пречи.
Въпроса е кой колко ще ти повярва. Явно на мен ми вярват, че все пак съм завършил медицина.
В Белгия - действително ми повярваха. Е, как няма да ми повярват, като те ме бяха поканили? И си имахме съпровождащ? Да, на лекаря - не съм му представял диплома, ама с мен имаше съпровождащ.
Та - повярваха ми. А и аз не исках нищо невъзможно.
Не съм говорил срещу ваксини например!
Та - действай.
Обяви се за потрясател на вселената.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.01.22 21:36



Ако вярваш, че Киро има тук някакъв съществен бизнес - си за лечение в психиатрия.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.01.22 06:51



Ефектът на Дънинг – Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, изразяващо се в надценяване на собствените познавателни способности.

Честичко се среща напоследък, ку ме разбираш.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.01.22 23:33



Ми радвам се за твоето првъзходство. Остава да потресеш и вселената - и си в бизнеса.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.01.22 06:16



Не съм в лекарския бизнес, няма как.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.01.22 22:49



Ама аз не съм уточнявал бизнеса - ти вземи потреси вселената - и в който бизнес искаш - ще си потресятелка на вселената.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.