Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Капутлер изтреще...  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано21.09.22 19:07



Според мен предстоят още по-тежки санкции и пълна забрана за издаване на визи на руснаци в ЕС. Вероятно орките ще спрат газа и петрола за Европа. Със сигурност бункерния плъх ще използва тактическо ядрено оръжие. Възможна е и употреба на химическо.

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.09.22 19:30



Със сигурност бункерния плъх ще използва тактическо ядрено оръжие. Възможна е и употреба на химическо.

Със сигурност нито ядрено, нито химическо оръжие ще се използва. Със сигурност с Украйна ще бъде приключено като държавност.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано21.09.22 19:35



Твоите путлерастки предсказания не се сбъдват вече 7 месеца...Всъщност на теб ти плащат да лъжеш тъдява...

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!

Редактирано от jingiby на 21.09.22 19:38.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.09.22 19:44



Ми така е, като Путин досега си играеше на СВО. Дойде време да изкара бухалката. Пол Крейг Робъртс:

„Уважавам отношението на Путин към международното право, но намирам за смешни ограниченията, които Кремъл налага върху своите действия. На никой на Запад не му пука за никакво право - вижте атаките на САЩ, НАТО и Израел срещу други държави.

„Ако Русия продължи да се въздържа в нерешителност, резултатът вероятно ще бъде глобална ядрена война“, предупреждава Пол Крейг Робъртс.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано21.09.22 20:25



Със сигурност с Украйна ще бъде приключено като държавност.


Тази, която ще приключи е Русия!
Жалко, че в Русия винаги се намира по някой идиот, който да я съсипе





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.09.22 21:29



Бен Ходжис изтреще:

Запад готов к поднятым ставкам и спокойно рефлектирует на тему ядерной войны.

Если россия применит ядерное оружие в Украине, США уничтожат Черноморский флот, — заявил бывший командующий американскими войсками в Европе генерал-лейтенант Бен Ходжес.

https://t.me/rezident_ua/14156

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано21.09.22 21:46



Протести, арести и бой по площадите в цяла Русия. Задържаните са над 1100 (снимки/видео) Днес 21:44 | 21.09.22

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.09.22 22:00



Да, да... виждам:

https://t.me/legitimniy/13497



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано21.09.22 22:23



След като ФСБ излъгаха путлер, че в Украйна го чакат само да влезне и да му мяткат цветенца, сега го излъгаха и, че руското население подкрепя войната в голямата си част.
Голям резил.
След секундното изкупуване на всички възможни самолетни билети накъдето им видят очите, тази вечер има як тряфик от мацква към Питер и натам по финланско или на където и да е извън раZZия.
Ще става интересно, очеизвадно е.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.09.22 22:26



Обсъждахме преди време такава възможност, но изглежда изпреварвахме обстоятелствата или по-точно същите не бяха назряли!
Сега задължително трябва да се случи следното при положение, че се проведат псевдо-референдуми в четирите спорни области и Русия ги анексира:
Русия бива отстранена от ООН, подразбира се и от Съвета за сигурност, където нейното място бива заето от Германия, която изяви желание да стане член на въпросният Съвет.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.09.22 22:37



Речта на Шолц пред ООН ме успокои. Като се има предвид и желанието най-накрая да доведат армията си до 1 000 000, перфектно въоръжена и обучена, по германски, нещата с мястото на ЕС на световната сцена ще си дойдат на място.

И имай предвид, че САЩ не бяха съвсем сигурни немците какво точно биха направили в критична ситуация като тази. Дори Дж. Фрийман дотам не е сигурен във взимането на страна на германците, че идва логично подслушването на Меркел и обкръжение от специалните американски служби по времето на Обама, което лъсна в един момент. И спорният СВ-2 И Шрьодер и други по-дребни фигури от немския бизнес и не само, като лост за влияние в ЕС от страна на Русия.

Путин всичко прецака: накара зорлем германците да заемат позиция срещу него, все по-решителна между впрочем и така ще ги настрои и извади от летаргията им, че на него и шайката му свет ще им се извие, ако и да притежават ядрено оръжие...

Редактирано от kuduger965O6 на 21.09.22 22:38.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано21.09.22 22:51



Шолц, както и повечето немци май само си говорят. Действията им са дооста различни. Армия като преди те никога няма да имат. Пробити са като кашкавал целия им политически "елит", нацията им е ... немам думи!



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.09.22 23:22



Събуждането е бавно, но и Путин много се старае да го ускори. И изглежда ще успее в това отношение. Ако изхвърлят Русия от ООН и вкарат Германия на нейно място в Съвета за сигурност, на нея просто ще и се наложи още по-бързо да заеме достойно мястото си, не само с икономическа мощ, но и с военна! Възможностите, технологиите и опита го имат.



Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: jingiby]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано22.09.22 00:06



Свърши се с военната операция. Ще се премине към военно мачкане. Руснаците яко ще ударят нацистите. Милост няма да има. А ако американците посмеят да се направят на интересни нищо чудно да отнесат руската хурка. Може и да световна война да се стигне.



Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 00:19



Няма проблеми, нека се стигне, макар да смятам, че самите руснаци ще отвеят Путин преди това...
И не си прави илюзии младо момче: това няма да бъдат Германия и Япония срещу останалият свят по примера на ВСВ или както си го мислят заблудените, Китай и Русия заедно.

Руснаците могат да бъдат само читав придатък на китайския тигър. За Путин китайците няма да си мръднат пръста, но с голямо удоволствие ще си откъснат от руската баница, когато дойде момента и Запада ще им го даде, както някога даде на Сталин Източна Европа.

Редактирано от kuduger965O6 на 22.09.22 00:20.



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: o_megas]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 03:30



Русия е хубава страна, народ, незнам какво стана пак.

Мобилизация!
Предните две са 1915 и 1941 г, когато Русия води военни действия като нападната страна. И 1905, ама там не е за разправяне.
И най—вече като четеш, какви са реакците на Китай, Киргизстан, Казахстан … и Германия и САЩ, не е добре. Дано не стане пак революция като 1905 и 1917

Апропо, лъч на добра воля — обменили са целият офицерски и подофицерски състав от Азовстал + чужденците — 215 човека, за Медвечук и 55 пленени под Изюм.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 07:24



След секундното изкупуване на всички възможни самолетни билети накъдето им видят очите, тази вечер има як тряфик от мацква към Питер и натам по финланско или на където и да е извън раZZия.

Ми никъде няма да ги приемат. Навсякъде ще ги третират като руснаци (демек като човешки отпадък). Лека-полека ще се върнат. (друг е въпроса как Русия ще ги приеме обратно):

Вслед за Латвией (https://t.me/infantmilitario/83871), Эстония также не предоставит убежища россиянам, стремящимся избежать частичной мобилизации.

https://t.me/infantmilitario/83871



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 08:08



Апропо, лъч на добра воля — обменили са целият офицерски и подофицерски състав от Азовстал + чужденците — 215 човека, за Медвечук и 55 пленени под Изюм.


Чудно ми е само за Медведчук (руснак ли е? Военопленик ли е?) Май е само кум на Путин. Иначе обмененият офицерски състав ще остане в Турция до края на войната, на издръжка на Ердоган:

https://t.me/rybar/39176



Пък и смеят ли да се върнат в Украйна? След като достатъчно широко си отвориха устата в разни интервюта дадени в лагерите (особено оня Калина). Помним какво се случи с Надя Савченко...

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: kuduger965O6]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано22.09.22 09:36



Били това и онова руснаците, ама имат най-голямата територия в света. Горе-долу около4 пъти поголяма от тази на великия ЕС. Направи си изводите.
А Русия не се нуждае от Китай или който и да е, за се защити. Вервай ми. Имат предостатъчно оръжия на нужното ниво. Защо ли братята американци не пратиха войска в Украйна, въпреки че Путин ги покани на терен ?
Преди години Мадлин Олбрайт заяви, че ресурсите са несправедливо разпределени - Русия имала прекалено много. И е права. Запада иска да ги вземе, ама ако може да не плаща. Да, ама не става. Защото това не е бананова Сърбия, България или подобните им.
И още - поинтересувай се какво се случи на цялата тая геж от католици и сие през 1240 г., 1242 г., после Наполен и Хитлер,, когато се срещнаха с руснаци. Вервай им за католиците и сие, тия срещи на бяха приятни. Сега цялото НАТО се е впрегнало, ама пак ще ударят на камък.



Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 10:07



Еех клишета, клишетаа...

А сега честит празник на Независимостта!

Гледай украинците как воюват за нея и какъв пример дават в борбата си за независимост на всички по света.





Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 11:05



Куманич, не е зле да не верваш на руснаците в Телеграм лъжат и да ти кажат добър ден :)

Вече има видео от конферентната “среща” на Зеленски с офицерите, включително и Калина. А в Украйнските национални медии — той е герой.

За оставането в Турция, това беше още като се предадоха под условие, казано

===========.

А за Медвечук — пише в проправителствен Телеграм канал — че бил посетил ГРУ.
“Да дава обяснение за открадните и пропилени пари” — злорадстват.

И да, аз самият не вярвам на 1 за 200 обмен на Медвечук. Но пък кой съм аз.



Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: el_sofia]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 11:08



… освен всичко друго
“Вервай ми” и историята ви куца.

Ако сте в РФ — бягайте. Ако имате “приятели” там, както твърдите — поне им предложете убежище. Пък после громете гнилите католици. Особено от САЩ, Германия и най—вече Англия





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.09.22 12:06



Повече от 20 години си имам ош-беш с немци, до ден днешен. Позволи ми да имам огромни съмнения в "събуждането им". Дори съм склонен да мисля, че и при директна военна атака върху тяхна територия не те ще скочат в защита, а американците.
ООН е толкова безполов орган, че дори не бих искал да го споменавам.
Въобще, толкова съм разочарован от западния свят, че нямам думи! Можеха за седмица да задушат путлер - е, не го направиха и си гледкат сеир... При този сеир те потъват, и ние с тях...
Кел ти файда от всичките им мощи, технологии и све - безпишковците нищичко няма да направят!



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 12:32



Куманич, не е зле да не верваш на руснаците в Телеграм лъжат и да ти кажат добър ден :)

Я ми обясни какво лъжат руските телеграмисти че не те разбирам? Та те са бесни от случилото се. Ето как реагира Подоляка:

Убивает меня в подобных новостях то, что МЫ, вначале СКАЗАВ глупость (что мол никого менять из нацистов и наемников не будем), потом это все равно делаем.

https://t.me/yurasumy/5022



Мислиш, не си подбирам каналите на които да се доверя? Следя и два украински (Легитимный и Резидент). Например първият лансира такава хипотеза:

Безусловно от обменного кейса информационно выиграла Банковая, но есть главный нюанс для любых украинских солдат, даже нацбатов, радикалов и Азова, который звучит так, - сдавайся тебя потом обменяют.
Ведя бой и поигрывая, вы может сдаваться, вас никто в плену убивать и пытать до смерти не будет.
Также многие солдаты ВСУ могут сдаваться, понимая, что обмены продолжаются и не стоит стоять «насмерть».

https://t.me/legitimniy/13507



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: nikolayds]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано22.09.22 13:16



Вервай ми

И Защо да ти верваме на глупостите не разбрахме?!

Само с гол ентусиазъм не става





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано22.09.22 15:32



Появи се информация какво се съдържа в засекретената точка 7 от указа на Путьо за мобилизация. Там пишело, че при необходимост бройката може да се завиши до 1 милион.



Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!

Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: kuduger965O6]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано22.09.22 15:58



Защо на фактите казваш клишете ? Всеки има право на собствено мнение, но не и на собствени факти.
Честит празник !



Тема Re: Общи приказкинови [re: nikolayds]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано22.09.22 15:59



Написаното от теб е достойно за кръчмата след третата ракия. Фактите са свещени, а коментарите са свободни. Амма да говориш без съобразяване с фактите действително е за кръчмата.



Тема Re: Общи приказкинови [re: el_sofia]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.09.22 16:28



Русоробите удивително си приличате със северджанските вукойебиновци! Никакви факти няма за вас, а мултиперспективно "тълкуване".



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 16:41



В точка 7 пише само "для служебного пользования". Оттам фантазията е свободна. Може и 3 млн. да пише. И на кой му пука? Колкото са нужни, толкова ще се призоват под знамената. България през Първата световна война успя да ангажира 10 % от населението си (показател недостиган от никоя страна в света). Отнесен този факт към мащабите на РФ това значи 14 млн. призовани. За да се приключи проекта "Украйна" и 300 хил. са много.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 17:27



Мисля, че написах:

Оставането на офицерите в Турция е договорено още при предаване им от Азовстал. Можеш да се върнеш 3 месеца назад и да го провериш. Няма връзка със “страх” или със съдебно преследване.
Приемат ги за герой.

====
Освен, ако не Питаш по принцип — там е повече от лесно да видиш какво лъжат: връщаш назад в Телеграм какво са писали и сравняваш сега.



Тема Re: Общи приказкинови [re: el_sofia]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 17:40



1. Александър Невски не е воювал с “католици”, а основно с Псков, като наемник на Новгород със своята дружина. Най—голямо постижени заемане на крепоста Орехче от местните финландци, по—това време езичници в Ленинградска област. Битка при чудако то езеро е с местни рицари [30тина) и местни чухи — пак езичници. И не си ли си задал въпроса, след тази титанична битка, ‘защо няма никакви завзети крепости в Ливония, че даже и един замък или една епископска фактория?”
Или примерно, защо няма никакво нашествие на Новгород, а за взима Александър Псков, които е управляван от руснаци и е търговска демокрация? А за Верно поданички те поклонения на Хановето, няма да отварям дума.

2. Наполеон, с него воюва Англия от 1806 година — има няма 6 години преди похода му в Русия. Непрекъснато. Нанася му поражение в Египет и Сирия (40 Хил корпус заминава), в Португалия (неколкократно Уелингтън), Трафалгар — повече от 100 кораба, май бяха 20 от линия, по 300—400 войника всеки. В Испания партизаните, базирани в Кадис воюват така, че се държи до 200 Хил корпус, които постоянно се унищожава. А в окончателният разгром при Ватерлоу, руснаците не се и появяват. Впрочем и при Лайпциг са били малцинство.

3. Хитлер, там е по—близо, така че е по—ясно и за лед лийз и за къде и как са дислоцирани германските армии и за варварското унищожение на германската промишленост, градове и население, отрязването и от ресурси и обезкървяването и.



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 17:45



Мисля, че написах:

Оставането на офицерите в Турция е договорено още при предаване им от Азовстал. Можеш да се върнеш 3 месеца назад и да го провериш. Няма връзка със “страх” или със съдебно преследване.


Ами аз какво написах? Ето:

Иначе обмененият офицерски състав ще остане в Турция до края на войната, на издръжка на Ердоган:

https://t.me/rybar/39176


А като се цъкне линка на Рибаря какво четем? Следното:

Пять командиров «Азова» останутся в Турции до конца войны, заявил Реджеп Эрдоган.

Таковы были условия обмена.
---
А дали обмяната е договорена преди предаването им от Азовсталь или съвсем скоро, не е от голямо значение (по-вероятно е да е още тогава).
----
А за "страхът" май не си разбрал. Не ги е страх тези петимата... Страхуват се Зеленски и компания, щото тези петимата (или поне двама от тях) още в Азовсталь се бяха люто заканили на "Банковская" (улицата на която се намира Президенството), че са ги предали и ако се върнат в Киев, на "Банковская" горко ще съжаляват. Та оставането им в Турция според мен е по настояване на Зеленски (колкото петорката е по-далеч от Киев, толкоз по-малка вероятност за един нов Майдан - този път срещу Зеленски)

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано22.09.22 18:00



Аз мисля все пак, че в началото ти плещеше други глупости: за блицкриг, за капитулация, за денацификация. След 7 месеца плещиш за няколко милионна армия и т.н. Каква ти е надницата, все пак?

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 18:05



Аз мисля все пак, че в началото ти плещеше други глупости: за блицкриг, за капитулация

За блицкриг не съм писал (и тогава и сега ми се искаше всичко да приключи за 5 дни). А за капитулацията наистинаго писах и наистина смятам че това е неизбежно.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 18:06



Колега, ако някога ви бъде взето правото на мнение, аз пръв ще скоча във ваша защита!
Но вие с вашето упорито поватаряне на едни същи неща, сте достоен наследник на македониста Дунек, който по-старите участници на форума добре си спомнят.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 18:07



Куманич, случайно да чу в ООН кой, какво каза?
Може би капитулация, но да видим от кой...



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 18:46



Куманич, случайно да чу в ООН кой, какво каза?

Я разкажи?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.09.22 20:23



информацията в големите медии е, че за размяната е съдействал саудитския престолонаследник /поръчителя на кашоги/ и че руската страна е получила медведчук /"кума" на путин/. договарянето не е станало още по време на "евакуацията" или поне няма никакви факти говорещи за това.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 20:29



Кадиров:

Даже сама ситуация для меня в целом непонятна. Всегда, когда принимались боевые или тактические решения, с нами, активными участниками спецоперации, советовались. А здесь... Я понимаю, наверху в Минобороны и ФСБ гораздо виднее, но я считаю, что признанных террористами преступников нельзя менять на военнослужащих. Я бы понял, если был бы равноценный обмен - военнослужащего на военнослужащего, агента на агента. У нас полно пленных ВСУшников, которых хоть сто к одному меняй, так еще останутся. Мы выполнили обмен на украинских условиях. Это неправильно. Наши бойцы давили фашистов в Мариуполе, загоняли в "Азовсталь", выкуривали их из подвалов, гибли, получали ранения и контузии. Передача даже одного этого азовского террориста должна была быть неприемлемой. И поэтому неудивительно, что бойцы, которые освобождали Мариуполь и сейчас находятся на передовой, делают свой вывод - не брать фашистов в плен», заявил Кадыров.

https://t.me/politavr1/11196

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 20:53



Зеленски изтреще:

https://t.me/infantmilitario/83979



Вижте му жестовете с ръце... Това е човек на ръба на нервна криза. Колкото и да е артист, това го издава, че вече идва гейм-овър.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 21:06



Изтрещеването продължава:

Наш источник в ОП рассказал, что Зеленский не боится возможных ядерных ударов по Украине, на Банковой считают этот шаг самоубийственным для России. Если Кремль отдаст приказ на удары по городам, то это станет приговором для России.

https://t.me/rezident_ua/14182



Този требе веднага да бъде вкаран в лудница. Или обесен надолу с главата.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.09.22 21:07



От кога точно тик-токърите вълнуват някой? Помня един погром на кадировските козоеби в Буча, и може би това предизвика отмъшението в града по-късно.
Гротескно е въобще да се цитира този олигофрен.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.09.22 22:50



Caка ти се...Не му е сефте.И друг път е жестикулирал така.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.09.22 22:51



На Путин му е казано, че ответният ядрен удар ще бъде по него лично



Тема Бизнес-нишанови [re: jingiby]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.09.22 23:29



Като нищо и други идеи ще им дойдат, по-деликатни, разпоретински :)





Тема Re: Бизнес-нишанови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.09.22 05:34



Не хочут


https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Ruski-zhurnalist-mobilizira-sina-na-Dmitrij-Peskov-Peskov-mladshi_785516.html



"Дмитрий Низовцев се представи за военен комисар и съобщи на сина на кремълския глас, че има изпратена призовка и трябва да се яви на следващия ден в 10 часа за преглед.

„Трябва да разбера като цяло какво се случва и какви права имам. Утре да ме вземеш - повярвайте ми, нито на вас, нито на мен ми е нужно. Нямам проблем да защитавам родината си - но трябва да разбера целесъобразността на появата си там, говоря за някои политически нюанси.” – разясни на „комисаря“ Николай Песков. Той допълни, че не трябва да бъде отбелязван в документите като доброволец. „Както ми кажат, така ще постъпя. Ако Владимир Владимирович (Путин, б. р.) каже, че трябва да отида там, ще отида. Аз не съм редник.""

Редактирано от goga на 23.09.22 05:35.



Тема Re: Бизнес-нишанови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.09.22 07:47



И какво компрометиращо за себе си е казал сина на Песков. Я да отсеем:

Трябва да разбера като цяло какво се случва и какви права имам... Нямам проблем да защитавам родината си - но трябва да разбера целесъобразността на появата си там...Той допълни, че не трябва да бъде отбелязван в документите като доброволец. „Както ми кажат, така ще постъпя. Ако Владимир Владимирович каже, че трябва да отида там, ще отида.
----
Друг е въпроса, че на телефонни обаждания от таков род човек трябва автоматически да затваря телефона. Като му дойде повиквателната тогава ще коментира.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано23.09.22 08:51



Този требе веднага да бъде вкаран в лудница. Или обесен надолу с главата.

този път сме съгласни с теб !Прав си! Путлер отдавна требеше или да е в лудница или обесен!





Тема Re: Бизнес-нишанови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.09.22 09:13



Нали разбираш руски, гледай видеото.
Руски трол, пък не уважава любимата реч :)



Тема Re: Бизнес-нишанови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.09.22 09:32





Ми във вестника има и разпечтка. Разчитам тя да е коректна. Защо да гледам един несполучлив пранк? Ето част от него:

- Ало.

- Здравейте. Николай?

- Кой сте вие?

- Военното окръжие разговаря с вас. Можете ли да разговаряте сега?
-----
На такъв отговор веднага бих затворил телефона... По телефон се разговаря с личност, която би следвало да се представи с трите си имена и длъжност. Няма как да разговаряш с неодушевенния предмет "Военно окръжие". Но дори и да се представи - няма как да знаеш, че това е този, за който се представя. И пак се затваряш телефона.
----
Ех, друга класа са Вован и Лексус които правеха и правят за посмешище видни западни политици. А тука? Майтап с някой си Николай Чоулс (по фамилията на втория му баща), който вероятно има и британско гражданство и който сигурно не е преминал руска наборна служба. Такива шеги си правеше на времето Влади Априлов в едно телевизионно шоу "Сладко отмъщение".

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Бизнес-нишанови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.09.22 09:33



Защото живата реч и интонацията казват много повече. Апропо, разпечатката на български не е съвсем точна.



Тема Re: Бизнес-нишанови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.09.22 09:54



Добре де... изслух го до някъде. Разбрах, че там наричат Военното окъжие "Комисариат". Другото си е същото. Правят си гавра с един неоринтеран млад мъж. На който по-голявата част от живота му е преминала във Великобритания. Там е отраснал, там е получил възпитание (вижда се, че не е съвсем безупречно). Той е британски продукт. И се е върнал от зор в Русия. И не заради любов към баща си, а заради това че е негов син и в това си качество е санкциониран и изгонен от Великобритания. И не е наясно как работи руската система и какви са руските порядки. Затова отговаря на пранкера:

- Да се посъветвам. Аз трябва да разбера въобще какво се случва и какви права имам.
----
Ти ако попаднеш в подобна ситуация не би ли потърсил съвет? Лично аз на този пранкер преди да затворя телефона, бих му теглил една майна веднага след встъпващото изречение (правил съм го)

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Какво става в Китай?нови [re: jingiby]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 08:30



Някой чува ли, какво става?
Ковид?
Преврат?
Трети мандат?



Тема Re: Бизнес-нишанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 10:06



Дъглас Макгрегър: Украинските сили кървят до смърт в контраатака след контраатака. Москва не бърза

https://glasove.com/na-fokus/daglas-makgregar-ukrainskite-sili-karvyat-do-smart-v-kontraataka-sled-kontraataka-moskva-ne-barza



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Бизнес-нишанови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.09.22 11:18



Сравнява украинската армия с Вермахта, а руската - с Червената от времето на II световна война, а би трябвало да е обратното.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано24.09.22 14:45



Сега, има масово видеа, на които са показани откровено ръждясали калашници, хора, въоръжени с карабини. Аз лично не мога да повярвам, че е истина. Навремето в поделението, в което служех, си имаше МНЗ складове със всичкото необходимо, както и АВ-склад за целта. Провеждаха се периодични свиквания на запасняците. Изглежда, и в Русия с това е приключило. Та, като как точно ще се мобилизира такава мащабна армия в 2022 година? Нито могат да я облекат, нито да я снаряжат.
Нещо от телеграмите на пропагандаторите по темата? Повтарям, чак не мога да повярвам!



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 15:01



Сега, има масово видеа, на които са показани откровено ръждясали калашници, хора, въоръжени с карабини. Аз лично не мога да повярвам, че е истина.

Видеото е едно и също за случка нейде в Приморието. Юрий Подоляка:

История раз. В Приморье мобилизованным выдали ржавые автоматы. Надо понимать, условия хранения были сильно нарушены.

История два. Мобилизованные это вчерашние гражданские. То есть люди взрослые и состоявшиеся. Они не стали терпеть наплевательского отношения к защитникам Родины и боевой подготовке. И сняли на видео этот ржавый хлам.

История три. Видео расползлось по сети.

История четыре. Автоматы поменяли.

Вот это и есть гражданское общество. Которое мы все строили, строили, сверху даже его как-то пытались создать. И никак. А теперь вот оно берет и строится само, через понимание граждан, что ответственность за будущее страны лежит и на них в том числе. А также через восприятие самих себя именно что гражданами, людьми.

Не надо бояться правды. И не надо бояться признать ошибку. От этого никто никогда не умер. Наоборот, работа над ошибками делает сильнее и умнее. Очень хорошо - писал это, но повторяю - что проблемы мобилизации становятся тут же публичными. Потому что их тут же можно исправить. А исправлять их нужно уже хотя бы потому, что Победа не будет легкой.
Нам всем вместе предстоит очень трудный путь. Очень.


Без честности и понимания проблем, мы этот путь просто не пройдем. А пройти надо. Вариантов-то нет.

https://t.me/yurasumy/5054



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: nikolayds]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано24.09.22 15:30



Какво, изглежда преврат, но много оскъдни новини още..



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 15:38



Кой прави преврата Си? Или срещу Си?
Едни казват трима противници на Си са разтреляни, други, че той е арестуван.

И защо е вдигнат самолет за следене за стратегически ракетни системи в САЩ?
Срещу Россия или Китай?

Пък дали оная лисица Путин не е знаел нещо и затова да мобилизира и срещу Китай?
Демонстрацията с 80 км колона е впечетляваща…



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.09.22 15:44



Задава се Голяма война. Американчетата опитват да действат превантивно, да извадят от играта противника. Ще видим. Залога за САЩ, Китай и Русия е всичко или нищо.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано24.09.22 16:19



Чак пък…



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 16:39



Днешно интервю на проф. Иво Христов (в две части):

Първа част:

https://www.youtube.com/watch?v=2Vvy_YKVPqE&feature=emb_imp_woyt



Втора част:

https://www.youtube.com/watch?v=nyu19QaV17w



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано24.09.22 17:40



Малко е нелепо това обяснение - относно съхранението. Предполагам, като си бил войник, си наясно, че при дългосрочно съхранение на оръжие, същото се промазва обилно с грес, именно за да се защити от атмосферната влага. И поради това консервиране се изисква подготовка преди вкарване в употреба. И никой не обяснява как и по какъв начин такова нещо се появява в ръцете на войската, че и снимано. Ако има такива, то те въобще не трябва да се раздават!
Нещо за винтовките да е казал Подоляка, защото с подобни също са въоръжавани новомобилизираните русняги.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 18:42



Нещо за винтовките да е казал Подоляка, защото с подобни също са въоръжавани новомобилизираните русняги.


За винтовки не знам. Помня че ВСУ ползват и винтовки и тежка картечница Максим от Първата световна и лека картечница Дегтяров от Втората.

Иначе Подоляка пише следното:

А кто-то еще до сих пор считает, что власть глуха? Нет, не глуха, реакция есть. Главный тыловик ВС РФ снят со своей должности. Срочно. В Субботу...

https://t.me/yurasumy/5052



Този мушмурок е сменен с генерал Мизинцев - герой от Мариупол

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.09.22 20:05



Доц. Сарийски за ШОС. Пендълчетата от разните грантаджийски НПО-та a.k.a. Лъчезар Богданов, Петър Ганев, Георги Ганев и прочие, могат водичка да му носят:



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.09.22 20:07



Изглежда няма нищо, напразно се надяваше...

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 20:48



И вотората част (по-интересната за мен):

https://www.youtube.com/watch?v=POVbD4K_qco&t=320s



Относно нашите мераци за влизане в еврозоната. Доц. Сарийски е върл противник на тази стъпка. Посочва рисковете от това, които хич не са за пренебрегване срещеу символични ползи. (за разлика от всички управляващи досега, които ни убеждават, че това е нещо добро за България). Неговата позиция е праволинейна. Но няма висока трибуна да може неговите опасения да получат отзвук. Затова ще продължават да ни баламосват разни Ганевци и Богдановци. Който иска да разбере какви са опасенията на Сарийски е достатъчно да цъкне в Гугъл: "Сарийски, България, еврозона". Ще получи доста резултати.
---
На предстоящите избори ще гласувам за тази партия в България, която е против влизането ни в Еврозоната. Засега е само една. Няма да спомена коя е, но май се досещате вече.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема взрив в Пекиннови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 21:02



https://twitter.com/loliwifegroomer/status/1573728965868589058?s=21&t=HymLrehU0ZyytwkEO3DCEg





Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 21:05



И за мен е необяснимо желанието да влезем в еврозоната, особено след влизането във валутният и банковият съюз.
Освен да плащаме италянските, испанските и гръцките дългове, друго не виждам. А

От друга страна, така и в България може да се набълбука със заеми и да кажем ЮК плащайте.



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 21:08



Има ли изявление на Си или ККП?

Защо са тия колони и взривя в Пекин?
Полетите?

Може да е Ковид. Може да е СИ да чисти ККП преди конгреса за третият му мандат. Става нещо, дано да е за добро.



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.09.22 21:40



Стотици въздушни полети до и от летищата в Пекин действително са отменени, но на фона на хиляди, които се осъществяват по график. Закъсненията и отмените курсове са постоянен проблем в Китай от месеци поради пандемичните ограничения.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.09.22 21:47



Няма и да има изявление. Кое да коментират, туитове? Каквото и да става, ще си остане вътрешна работа. А ако сменят Си, новите вече щяха да се афишират по някакъв начин. Макар че Народно Освободителна Армия, звучи по-зловещо от Си.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Редактирано от komitaO3 на 24.09.22 21:51.



Тема Re: Какво става в Китай?нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 21:52



Точно. НОА - си е абсолютна диктатура.
Си поне е предвидим лидер, знаем си го - защитава мира, горе долу.


Аз гледам индиските ‘инвлуенсъри’ - радост чудо и раздухват преврата.

Но може и да е Ковид - точно така беше в началото - блокираха града и провинцията с армията и спряха вътрешните полети.
Единствено тогава веднага имаше изявление. Сега повече от 24 часа - нищо. Нито армеиските движения, нито полетите (60% от всички в Китай).



Тема Фейкнови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.09.22 23:36



Видеото изглежда е фейк!

Изглежда и цялата изстерия е здраво подклаждана от братята индийци. Явно имам несъразмерно много такива в туитър фиида си.

Редактирано от nikolayds на 25.09.22 02:27.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.09.22 11:37



През 2019 година британският психиатър Джон Фейлън твърди, че президентът Владимир Путин е инфантилен социопат. Фейлън посочва още, че "Путин се държи като 14-годишно момче. Зрял човек не може да каже: "Ако ни ударите, ние ще ви отговорим и всички ще отидем в Рая" (думи от речта на президента пред федералния парламент в Москва през март 2018)". Според британският учен неотговарящото на възрастта поведение на Путин крие големи рискове. "Този човек може да предизвика нов световен военен конфликт и думите му за Рая може да се сбъднат", казва още експертът. Фейлън смята, че Путин системно е бил малтретиран като дете, което се е отразило тежко на психиката му.

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.09.22 11:58



Зрял човек не може да каже: "Ако ни ударите, ние ще ви отговорим и всички ще отидем в Рая" (думи от речта на президента пред федералния парламент в Москва през март 2018)"

Подгряваме вчерашния обяд? Нема лошо... Само дребна фактологическа поправка: Думите наистина са са от 2018 г., но не пред Парламента:

В свое изявление на форум на клуб „Валдай" в град Сочи миналата седмица, Путин заяви, че „руснаците ще идат в рая в случай на евентуална ядрена война, защитавайки се с войнска решимост“. Путин казва още, че „агресорът трябва да разбере, че наказанието ще бъде неизбежно и че ще бъде унищожен. А ние, като жертви на агресия, като мъченици, ще отидем в рая. А те, те просто ще умрат, дори няма да имат време да се покаят“.


Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано25.09.22 12:57



А ние, като жертви на агресия, като мъченици, ще отидем в рая. А те, те просто ще умрат, дори няма да имат време да се покаят“.

Комплексарското джудже замина джихадистите!


А там ще ги чакат девици гимнастички...

Редактирано от o_megas на 25.09.22 12:55.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.09.22 13:05



Нещо не ми е ясно доколко едно комунистическо ченге от тия дето взривяваха църкви в СССР и забраняваха на хората да ги посещават, може да бъде истински вярващ християнин. По-скоро ми мяза на луд за връзване...

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!

Редактирано от jingiby на 25.09.22 13:06.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.09.22 16:10



Нещо за винтовките да е казал Подоляка, защото с подобни също са въоръжавани новомобилизираните русняги.



Намерих нещо за винтовките:

https://t.me/a_shtirlitz/21302



Гледайки кройката и вида на маскировъчното облекло, каските, плетените шапки, кубинките и мешките ти гарантирам че това фото е от края на ХХ век - вероятно от една от двете чеченски войни.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.09.22 07:37



Бандеровците изтрещеха:

Очередной украинский людоед. Варит человеческие головы, снимает процесс. При чем снимает не сам себя, с ним, надо понимать и его сослуживцы, участвующие в процессе. Вот против таких людей идёт сейчас война. Ну и да, эти люди, получается, лицо западной либеральной демократии.

https://t.me/Mikle1On/6507



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.09.22 07:43



Кой, кой заплашва:

Последиците ще бъдат катастрофални, ако руският президент Владимир Путин изпълни заплахата си да използва ядрено оръжие във войната в Украйна, предупреди съветникът по националната сигурност в Белия дом Джейк Съливан в интервю за Ен Би Си.



Аз така го разчитам: Дори и да се използва маломощен тактически заряд от Русия, САЩ ще стоварят целия си ядрен потенциал върху Русия? Е, едни ще идат в рая, другите няма да разберат какво се е случило...

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.09.22 07:54



Не целият срещу цяла Русия, а достатъчен ответен срещу Путин лично.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано26.09.22 15:01



това е стандартна реторика за помпане на самочувствието. как би иначе прозвучала истината от устата на първата сила в света - ами има един луд за връзване там, който като нищо ще натисне ядрения бутон, и ние не можем да направим буквално нищо по въпроса /същото възпиране като това за започването на самата война/.
единствената по-крута мярка която имат на разположения американците е да дръпнат ония 300 блокирани руски милиарда, които така или ниаче ще бъдат взети в някакъв момент /за репарации на украйна/.
всички други опции ще са катастрофални не само за руснаците ами и за европа /в мекия вариант на налагане на пълно търговско ембарго от типа на това на иран или сев. корея/ или за света /в случай на евентуална ядрена война, която силно се надявам, че щатите ще искат да избегнат на всяка цена/.
в крайна сметка, точно тия две неща - едното, да не видим директно използване на ядрено оръжие и второто - да не видим не съвсем "катастрофалния" отговор на щатите /или по-скоро липсата на такъв/ може да се окажат евентуална спасителна вратичка за по-бързото приключване на конфликта /или на първата му "гореща" фаза/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано26.09.22 15:14





предполагам след като е разбрал какъв ще е "катастрофалния" отговор на щатите.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.09.22 15:16



Навремето имаше една статия на някой си Оскар де ла Реа (не знам дали е псевдоним) озаглавена: "Как Германия ни освободи от турско иго". Ред е да се появи подобна статия "Как иранските Шахед/Герань спечелиха украинската война"

Маленький Зеля унюхал Герань,
Фу, блядь, откуда взялась эта срань?
Не было слышно ни крика ни стона,
Только панамка торчит из бетона!
----
П.П. Герань в превод е Здравец. Производството им е локаризирано в няколко руски завода, като само един от тях произвежда 50-100 парчета дневно.
----
Тази ефективност на иранските дронове толкова вбеси Зеленски, че прекрати пълномощията на иранския посланик в Киев:



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема и още ще трещи...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано26.09.22 15:46



В някаква степен Турция, Сърбия и Казахстан са възлови за Русия страни:





Тема Re: и още ще трещи...нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.09.22 16:30



Без значение... Когато през 1940 г. СССР анексира прибалтийските страни, както ОН, така и ООН след 1945 г., а така също и целия свят не призна тази анексия. И какво от това? Латвийската, Естонската и Литовската СССР бяха неоменима част от СССР чак до 1991 г.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: и още ще трещи...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано26.09.22 16:49



Има известна разлика.
На света през 1940г. само му е до Сталин и СССР!
Има си на главата вече Хитлер и Третият Райх. Те па и съюзници по това време.
През 1945г преди финала на ВСВ е просто връщане към статуквото.
Украйна в 21-ви век е коренно различен случай, а Русия е бледа сянка на СССР, а както се вижда дори не и това...



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано27.09.22 14:28



Попълненията идат







Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.09.22 19:00



Капутлер е ясен, ама кой ненормалник взриви Северен поток, което е директна диверсия срещу икономиката на ЕС? Лейте, брат?



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано28.09.22 19:54



Поляците?!



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано28.09.22 20:08



Руснягите сами са ги думнали, за да имат форс-мажор при ответни дела по недоставяне на газа. Ама, каквото - такова. Финито Раша!



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.09.22 20:05



Нямат такова самочувствие, но не бих изключил да са помагали.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.09.22 20:09



Руснаците думкат трасе, което след думкането, остава единствената алтерватива да е през Украйна и Полша? Ти сериозно ли?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано28.09.22 20:28



Отговори ми защо руснягите горяха газ на финландкста граница?
Исковете, които предстоят да се стоварят на Газпром, ще са много повече от това, което говориш. Какъв е кяра на Украйна и Полша да ги одумкат? Някакъв фееричен, ама парите са пари! Форс мажора е идеално измъкване.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано28.09.22 20:47



Известният американски журналист и водещ от Фокс Нюз Тъкър Карлсън се усъмни дали администрацията на Байдън не стои зад саботажа на двата газопровода „Северен поток“ 1 и 2, като нарече тази атака екологичен тероризъм с много тежки последици за хората в Европа.

Той анализира коментарите в някои западни медии, че Русия целенасочено саботира собствените си тръбопроводи, като си ги взривява сама, за да накара Европа да страда, като същевременно понася милиарди долари загуба.
„Ако вие сте Владимир Путин, ще трябва да сте самоубийствен идиот, за да взривите собствения си тръбопровод – това е едно нещо, което никога няма да направите“, каза Карлсън. „Газопроводите за природен газ са основният източник на вашата сила и богатство. И най-критично, вашият лост над други страни.“

„Взривяването на „Северен поток“ не помага на Владимир Путин“, добави Карлсън, отбелязвайки още: „Той няма да направи това. Защо ще го направи? Но това не означава, че други страни не биха обмислили да го направят. Те биха го обмислили и знаем, че са го обмисляли, защото поне един от тях го е казвал публично.“

След това журналистът пусна клипове на Джо Байдън и помощник-секретаря на Държавния департамент Виктория Нюланд, които заплашиха САЩ да „сложат край“ на тръбопроводите в изявления през фверуари точно преди нахлуването в Украйна от Русия.

„Забележете какъв израз използва той (Байдън – б.а.)“, каза Карлсън, след като пусна клипа, добавяйки: „Той не каза: „Ще спра доставката на газ от Русия до Германия“. Той каза, че няма да има „Северен поток 2″. Ще сложим край на това“
„Поглеждайки назад, тези думи изглеждат смразяващи осем месеца по-късно“, заяви Карлсън.


Водещият от Фокс Нюз заяви, че администрацията на Байдън може да бъде виновна за „екологичен тероризъм“. По думите му, „ако се притеснявате за изменението на климата, това, което току-що се случи с газопроводите „Северен поток“, е толкова близо до апокалипсис, колкото нищо друго пред това“.

„Тъй като природният газ се излива в Балтийско море и в атмосферата, може ли администрацията на Байдън наистина да направи нещо подобно?“, попита Карлсън.

„Не можем да кажем със сигурност“, продължи той, но отбеляза: „Не знаем със сигурност, но можем да кажем, че близки съюзници на Белия дом и Байдън вярват, че със сигурност са го направили.“


С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано28.09.22 20:50



Двата газопровода са спрени, демек, не работят. Първият по вина на путлеристите. Вторият не бе и пуснат. От какъв зор хамериканците ще ги думкат? Малко логически трябва да мислиш, нели?





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано29.09.22 00:02



Не съм аз.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 07:11



Между другото, на 24 септември медиите съобщиха, че голяма група военни кораби на САЩ, включително десантен кораб с две подводници, работещи на малка дълбочина, са се отправили към района на Балтийско море, където е извършена диверсията. Тръбите в района на саботажа лежат на дълбочина около 50 метра. Имате ли още въпроси?



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 07:17



Руснягите сами са ги думнали, за да имат форс-мажор при ответни дела по недоставяне на газа. Ама, каквото - такова. Финито Раша!

Да ти имам експертизата... Финито EU се казва. Форсмажора руснаците си го имаха - като с недоставените от ремонт турбини, така и заради оня теч от някакъв семеринг. Не им требе да гърмят нещо за което нямат логистика (миниподводници). Та те със свои сили не успяха да дигнат от дъното "Курск". В тръбите е имало суровина на стойност 2 млрд. евро. Излетяха във въздуха тези милиарди. И ще продължават да летят щото трябва да се поддържа наляхане от 7 атмосфери за да не влезе вода в газопровода. Това докога?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 08:01



Радослав Сикорски: Thank you, USA.

https://twitter.com/radeksikorski/status/1574800653724966915?ref_src=twsrc%5Etfw



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 11:07



Разбира се, това е случайно съвпадение на обстоятелствата:

В нощта преди инцидента с тръбите на "Северен поток" в Балтийско море хеликоптер на американските военновъздушни сили е бил забелязан в близост до мястото. Lenta.ru научи за това от данните на портала за проследяване на полети Flightradar.

По данни на Flightradar многоцелевият Sikorsky MH-60R Strike Hawk е кръжал девет часа - от 19:30 ч. московско време в неделя, 25 септември, до 04:30 ч. московско време в понеделник, 26 септември - над Балтийско море на около 250 км от датския остров Борнхолм, край който е открито изтичането на газ.

Известно е, че машината е оборудвана за изпълнение на редица задачи, включително противодействие на надводни и подводни цели, поддръжка на морската артилерия, наблюдение и предаване на комуникации. Той се използва за интензивни крайбрежни боеве и операции в открити води.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Редактирано от cumanich126454 на 29.09.22 11:32.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 11:36



И това е случйно:

А директно в района на остров Бронхолм, близо до мястото на саботажа, през лятото се проведоха ученията BALTOPS-22, проведени от Съединените щати. Беше съобщено, че „ВМС на САЩ продължава да използва учението като възможност за тестване на нови технологии..."

"В подкрепа на BALTOPS, 6-ти флот на ВМС на САЩ, в партньорство с изследователските и бойни центрове на ВМС на САЩ, представи най-новите постижения в безпилотни подводни превозни средства за намиране на мини в Балтийско море, за да се демонстрира ефективността на превозното средство в оперативни сценарии", се каза в съобщението им.

Експериментът беше проведен край бреговете на Борнхолм, Дания, с участници от Военноморския информационен военен център на Тихоокеанския регион, Военноморския Центърът за подводна война в Нюпорт и Центърът за измерване на готовността и ефективността на противоминната война под ръководството на 68-ма оперативна група на 6-ти американски флот.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 19:41



Куманич, не се мъчи! Разбира се, че русия го е направила.

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 20:28



Куманич, не се мъчи! Разбира се, че русия го е направила.

Ми както кажат началниците. Защо ни е да мислим с главите си?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 20:30



"Уау, какво изявление. Някой нещо за Трета световна война?"

Това написа в социалната мрежа Gab 45-ят президент на САЩ Доналд Тръмп и припомня репликите на Джо Байдън от 7 февруари т.г., в които той предупреждава, че

"Ако Русия нападне... тогава повече няма да има "Северен поток 2". Ние ще му сложим край."

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 20:57



Не знам какво казват началниците и кои началници. Почти нищо не съм чел по темата, защото знам, че всичко е фейк и спекулации. Също така знам и кой го е направил.

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 21:02



Явор Дачков: На тези години разбирам всичко, но да си изкарваш парите като клакьорстваш на хора, които обстрелват ядрена централа и взривяват газопроводи, не го разбирам. Но най-съм втрещен от хората, които го правят безплатно, влачейки се с упорство след глупостта си от суета, защото не искат да признаят, че са сбъркали. Това излиза далеч от границите на здравия разум и нямаше да го забележа, ако не застрашаваше живота и бъдещето на децата ми. Това вече не е престъпна небрежност, а престъпна агресия на която не знам как да реагирам.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 21:28



Абе какво се дърляме — “их там нет” са го направили. Дали Руски, Американски или Бинбинистански няма значение.

И какъв удар по икономиката на ЕС, като там газ от месец не се доставя. А преди това беше на 15% от капацитена на единият от двата потока, Т.е. На 7.5% от капацитета.
Очевидно, цялата зависимост от руски енерго ресурси беше повече от надценена. Между другото за догодина даже има излишък от втечнен газ (даже след като покрие дефицита от тръбен в Европа). При положение, че завода в Тексас продължи да е в ремонт, а Китай продължи с ковид политиката си и зимата в западната полукълбо е средно тежка. Подробности в вчерашна статия на блумберг. За Петрол даже не се споменава, там въобще няма проблем.

Както и да
Е вече го няма газопровода (защо е оставена едната тръба на СП-2, ще гадаем).
Да се сеща Син и Турски поток.
И новпостроеният Полски поток.

И накрая, вместо епилог :)
Скоро, предполагам Средиземно море ще бъде затворено за Руски кораби. И така.
И пак Медведев ще разсъждава на тема, ако ударим Украйна с атомно оръжие НАТО много ще го е страх.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 21:47



Очевидно, цялата зависимост от руски енерго ресурси беше повече от надценена. Между другото за догодина даже има излишък от втечнен газ (даже след като покрие дефицита от тръбен в Европа)

Газ винаги ще има. Въпросът е на каква цена. Чак сега се вижда, че просперитеттът на Западна Европа досега бе постигнат благодарение на евтините ресурси идващи от Русия. Сега всичко свърши. САЩ ще засмучи основните производства от Европа. Та в момента цената на природния газ в САЩ е 7 пъти по-ниска от тази в Европа. BASF ще е от първите пътници. Европа ще остане една деиндустриализирана зона.
----
А инцидентът с диверсията върху тръбите хич не е нещо дребно. Анализаторите предричат началото на тотална война по комуникационните трасета. (по дъното на моретата има не само газови тръби)

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:04



Пропускаш на какви цени идваше руската газ и на какви цени идва сега алтернативната. То и България, въпреки всички спекулации, няма да остане без газ, но цената е 3 пъти по-висока спрямо 12 месеца назад. Много бизнес, вкл. голям, вече затваря кепенците. Германия за да компенсира руската газ и трябват 600 танкера. А такива няма. Еврото и паунда разбира се сриват, рецесията е неизбежна. Дългосрочно.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:06



Глупости. Не се сърди, не е за теб определението, но е много наивно.
Пример: Япония се снабдява с танкерен газ (и потребява много газ, защото затваря АЕЦ) и е далеч не е по—назад индустриално от Европа.

Дори и да не е по—евтин (а той никога не е бил в сравнение с Китай и САЩ) газът в Европа, има много други енергийни източници. Евтини.
Да не говорим — че танкерен газ ще има в изобилие следващите няколко години.
Ако желаеш, ще се опитам да ти пратя статиите по въпроса, няма общо с Русия и Украйна и даже Европа, за индустрията е. Мисля с транслейт се превеждат.

Така че, даже на Путин и Газпром им направиха услуга с унищожаването на газопроводите :) майтап де, незнам кое как е:)



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 22:13



Пример: Япония се снабдява с танкерен газ (и потребява много газ, защото затваря АЕЦ) и е далеч не е по—назад индустриално от Европа.

А колко химически концерна като BASF има в Япония?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 22:16



Хамстера всичко разбира на тези години, и най-вече - как се изкарват пари с дебилни писания. Затова е втрещен, че някой може да пише и за без пари. Русняците спряха газа по северен паток. Некви технически проблеми, па нямало турбина, па после имало турбина, ама не знам още какво си. Накрая, аха-аха да отстранят техническите неизправности, и пак форс-мажор видиш ли!
А хамериканците да вземат да взривят празните тръби, причинявайки екологическа катастрофа, щото и да бяха пълни, Байдън не можеше да вдигне телефона и да натири в кучи гъз Шолц-Молц и Макс и Мориц?
На украинците им давам карт-бланш да правят квот си искат, ама не виждам никаква изгода за тях, че чак да правят някакви сложни диверсии чак в Балтийско море, и чак до шведски и датски брегове. Ако могат да взривят Кремъл и всички цар-калаколи в околността - добре. Е.бал съм го у културното наследство.


И изобщо, къде е твоята глава, след като всичко, което е измислила в последно време, е препратки към поглед.инфо, Бесове и Легитимния мухльо?

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 22:17



На какви цени идваше руската газ?

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:17



Сега спекулативната цена в Европа е по висока. Както миналата година беше 10 пъти по—ниска. Ще се уравновеси пазара за година, даже до пролетта, ако не стане нещо неочаквано с ковида и да е много студена зимата.

Япония, Южна Корея, Китай (почети излиза от пазара на танкерен газ?) — те винаги са се снабдявали с такъв. Проблем да е за тях?

Заводите в Австралия, Катар, Израел (нов?) Малайзия, За САЩ да не говорим за ръста. Тази година ще е най—големият износител, защото цените в САЩ са ниски. А танкери от поне няколко години се строят здраво

https://www.statista.com/statistics/468412/global-lng-tanker-fleet/

Газ бол — цената ще се улеголира. И вече е ясно, защо не трябва да разчиташ на един доставчик с квази диктаторско управление и атомни бомби.

Тука е общата картина

https://www.statista.com/topics/6115/global-lng-industry/#dossierKeyfigures



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:21



1.Турбината беше в Канада.
2.Тръбите не са празни, мощно шурти газ от тях.
3.Открита е 5 "авария" на уж празните тръби.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:22



На 2 пъти по-евтина спрямо сегашната в България.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:25



Майтапиш ли се?
Монсанто—БАСФ са най—голямата, (малко поюголяма от Дау).
Но в топ 15 има 4 Японски, включително 3 в топ 10.

Разбира се, че химическата промишленост в Япония е по—голяма от Германската — 243 млрд срещу 191, а от тази на целият ЕС — 470 млрд (незнам с или без Британия е числото) е по—малка.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:28



Дано да се урегулира. Надявам се.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:29



Хм, а защо Боко размахваше договори с 30% по—скъпо (реално 28.7)?
Това преди Връзката с Гърция и намалението през Октомври. Може да е предизборен трик, незнам. Или говориш спрямо Октомври миналата година.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:32



Защо се притесняваш, вече нищо от нас, а и от никой независи.
Ще се изиграе партията докрай.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:29



Япония има дългосрочни договори за доставка. Европа тепърва търси количества и то в условия на недостиг.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 22:32



1.Турбината от много време не е в Канада, а докато беше, газа си "шуртеше" на воля.
2.Тръбите са пълни в момента с т.н. техническа газ. След спиране на налягането газ остава в тръбите.
3.Нямам си представа за какво говориш, и има ли изобщо връзка.

***
Слава Україні!

Редактирано от Amateur на 29.09.22 22:33.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:33



Не ми се рови сега, утре живот и здраве, ще пусна цените няколко години назад.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 22:37



Нали това казвам, статистически има газ и нови мощности влизат.
ЕС ако иска, може и концесия да вземе (в САЩ), може ЕС фирми в Израел, Кипър да се размърдат. Можеше да са го направили преди 5 години, като се откриха залежите и Израел почна да помпи здраво. Можеше. Можеше терминали да си построи. Можеше да построи заводи в страните производите (Кипър, Израел, САЩ). Много неща можеше. Нали точно затова негудува(ш) срещу бюрокрацията и безобразията от Брюксел, ако разбирам правилно.

Ама беше важно друг Путин да не се притиска в ъгъла :) все пак пари плаща чиляка (спекулация) и Да сме Зелени (алено червени от вътре) и да се чувстваме добре





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:46



Виж, ти си мислещ човек и за щастие, не си изпран мозък. Настоящата газова криза, съвсем не е случайна. Тя е предизвикана. Взривовете по СП също не са случайни. Цели се скъсване окончателно на доставките на газ от Русия към ЕС. На 17 септември е ударен и Южен поток, чрез отнемане лиценза на оператора. Това заформя газова криза и тежка зима за Европа. Дали зад това стои САЩ, за мен няма съмнение. Това ще доведе до страхотни сътресения в европейската икономика. Дали Европа ще преодолее тази криза и ще излезе по-силна, предстои да видим. Няма да е скоро развръзката. Във всеки случай, руснаците пренасочват газта си към Азия, Щатите им се развързва търговията с втечнен газ. Дори да не се стигне до реален въоръжен сблъсък, надявам се, то става въпрос за тежък бракоразводен процес. А Европа е детето, което го отнася.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 22:44



Ама коя година руския газ е бил два пъти по-евтин от газа сега? Ти имаш ли информация колко щеше да е сега, ако русняците не го бяха спряли? Колко плаща Орбан в момента за руския газ? Два пъти по-ефтино от азерския газ ли? Кой спря руския газ?

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 22:50



Тази година, с точност преди 8 месеца. Да си припомним и че азерския газ е руски през посредници.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Редактирано от komitaO3 на 29.09.22 22:52.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 23:07



Какво общо има цената на руския газ преди осем месеца??????? Къде е руският газ днес, че да си направим някакви сметки? Колко струва руският газ на Орбан и колко нашият в момента?

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 23:06



Сподели, колко струва газта в Унгария, съпоставимо с тази в България.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 23:33



Съгласявам се, с уговорката, че ЕС е най—заплашен от Россия и Путин. Виждаш в момента, няма НИТО една страна, която приема руските бежанци без да сърцат със зъби хората.

Но за мен правилният въпрос е, защо ЕС досега не е взела мерки?
2008, 2014, 2015, 2019, 2020 - забравиха ли и
Какво още трябваше да направи Путин, че да го вземат насериозно?

Апропо, Кипър е ЕС. Полша, Германия, че и България сме пълни с въглища и затваряме АЕЦ. Защо се ползва газ? А защо не се позволява добив на шистов газ? Защо Испания си е осигурила газ (без САЩ), а Италия и Германия са заложили на Русия на 60% (числото е примерно). За България няма смисъл да питам, там предполагам защо. Както и да е, останало ни е само да гледаме. Днес май е паднало последното село, което е връзката на Лиман с Кременина. Утре Лиман, ще е според Россия тер. На Россия. Да видим какво ще стане.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 23:36



В България се ползва газ, защото беше евтино и екологично. Сега вече не е евтино, а лукс. Много заводи минаха на газ, защото РИОСВ ги спука от глоби, а и ЕС изисквания, да не горят въглища за производство.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Утре започва войнанови [re: jingiby]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 00:01



Ще има заседание на СНБУ, след обявяването на “присъединението” на окупираните територи. С неочаквани новини. Освен война, друго незнам да е неочаквано.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 08:05



1.Турбината от много време не е в Канада, а докато беше, газа си "шуртеше" на воля.


Съгласно договора за поддържане турбините, те трябваше да се доставят директно от Канада в Русия, без да има "междинно кацане" в Германия. Формално нарушение даващо основание за неприемането на турбината. И не става дума за една турбина. Периодически се развалят и има нужда от ремонт. Не може за всеки отделен случай да се търси изключение.

2.Тръбите са пълни в момента с т.н. техническа газ. След спиране на налягането газ остава в тръбите.

Я, ти ще откриеш нова аерохидродинамика.

. Техническият газ е с налягане 300 атм. ако не бъркам. При пробив постепенно налягането спада докато се изравни с налягането на водата на дълбочината на пробива. След което нлягането на водата става по-високо от нагането на газъа ако е останал все още и водата нахлува в тръбите. Единственото противодействие да се предотврати това нахлуване на вода е да се поддържа налягане от 7 атмосфери с нагнетяването на още газ. А ако разкъсването е пълно, то газ ще трябва да се подава освен от страна на Русия, но и от другата страна - на Германия. Докато Русия бълха я е ухапала, то за Германия е удар в сърцето. И не се знае колко време ще продължи това.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Утре започва войнанови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 08:12



С неочаквани новини. Освен война, друго незнам да е неочаквано.

Ето една неочаквана новина:

https://t.me/infantmilitario/84343



Чудя се дали не е някаква постановка на пранкери

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано30.09.22 12:31



Хубав дар ще му поднесат днес ВСУ на капутлер: обкръжение на няколко хиляди войска с техника в Лиман:





Тема Лиманнови [re: NAVYBG]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 12:39



това ще да е специален подарък за 70 годишния му юбилей


а може и един 9мм или няколко 5.45 мм



Тема Капутлер при анекса на Крим 2014нови [re: o_megas]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано30.09.22 12:47



Путин също така увери, че Русия не желае разделението на Украйна, като по този начин отговори на опасенията за сепаратизъм в други райони с рускоезично мнозинство.

"Не вярвайте на онези, които ви плашат и които крещят, че след Крим ще последват и други райони", каза Путин, обръщайки се към украинците.

"Ние не искаме разцеплението на Украйна, ние нямаме нужда от това", добави президентът.





Тема ЗАКРИЛИ ЛИМАН В КОТЕЛнови [re: NAVYBG]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 13:05



шайката там и Путлер и туванеца и Песков и Лавров и т.н са си изпечени лъжци

"В сърцето на руснаците Крим беше и остава неразделна част от Русия.

"В сърцето на руснаците Украйна беше и остава неразделна част от Русия.





Ты(Украiна) ж мене(Путина) пидманула ,пидвела


ЗСУ ЗАКРИЛИ ЛИМАН В КОТЕЛ: сотні полонених, техніка та просування на Кремінну


Редактирано от o_megas на 30.09.22 14:19.



Тема не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 14:32



Сражението за Лиман. Чака се поражение на руснаците до часове, ВСУ може да развали празника на Путин

Военните експерти не виждат шанс руснаците да удържат Лиман.


Битката на Въоръжените сили на Украйна за превземане на окупирания Лиман са в решителна фаза, украинските части настъпват от север и югоизток и Русия може да претърпи поражение в следващите няколко часа. Това смята Роб Лий от американския Институт за изследване на външната политика, според когото намиращите се в пръстен руснаци са във фатална позиция. С подобни коментари още преди полунощ излязоха руски военни блогъри, които в тревожен тон твърдят, че изминалата нощ и днешният ден ще са решаващи за руските войски в района.

Загубата на Русия при Лиман ще затъмни обявяването на анексията на окупираните украински територии, смята Лий. Според него е малко вероятно руснаците да успеят да се оттеглят. Руските телеграм канали пишат, че градът е обкръжен, а ВСУ бият артилерия, минохвъргачки и HIMARS. Кремълските медии допълват, че Лиман повтаря съдбата на Балаклея.

От руска страна града се опитват да задържат части на републиканската армия на т. н. ДНР и руската пехота. В обкръжение са отряд „Барс-13“ - т. н. „Руски легион“ и 20-та общовойскова армия със щаб във Воронеж. РИА Новости с драматизъм допълва, че малкият брой останали цивилни жители „умоляват войниците“ да не ги оставят насаме с ВСУ и „Десен сектор“, които се очаква да навлязат в Лиман. По последни данни силите на Киев са си върнали контрола над село Шандрихолове в Донецка област, превзети са Дробишево и Ямпол. Украинската армия е заела Колодези, Зеленая долина и са прерязали линията Сватово – Макеевка – Терни – Лиман. Откъм Колодези подразделение на ВСУ е провело разузнаване с бой в посока Заречний (Кировск).

След като през нощта е била изгубена връзката със сепаратистите и подкрепящите ги руски сили, в петък сутринта руските военни канали обявиха, че връзката с руския гарнизон е била възстановена и по-думите на руснаците Лиман продължава да е под контрола на т. нар. съюзни сили. Донесенията от фронта от последните минути са, че ВСУ са подложили на масиран обстрел „пътя на живота“ за руснаците и сепаратистите, шосето Сватово – Лиман, по което минава снабдяването и прехвърлянето на резерви. Под обстрел са и Дибров, железопътната гара Брусино и Старий караван. Украинските сили бият откъм Колодези на север и откъм плацдарма на брега на река Северский донец от юг.

„Без прехвърляне на значителни подкрепления и концентрация на вниманието на командването на ВС на РФ на лиманското направление съществува сериозен риск от загубата на Лиман и по-нататъшно разрушаване на отбранителния строй на ВС на РФ по западната граница на ЛНР“, коментират руски източници.
Каналът „Старше Едди Z“ предава пряка реч от мястото на бойните действия на един от руските бойци:

„Привет, брат. Върнах се от Лиман. По пътя на два пъти едва се отървах от минохвъргачките. Хохлите (украинците) бият по пътя с изчакване. Спаси ме това, че то намалявах скоростта на колата, то след това, обратно, давах газ. На 20 метра от мен избухна 120 мм снаряд. Дроновете им летят навсякъде. Жестока стрелба върви в покрайнините на Лиман. Муджахидините от 488-ми мотострелкови полк (144-та мотострелкова дивизия, част от 20-а общовойскова армия, дислоцирана в Смоленска и Брянска област – бел. ред.) от три защитават града. Някакъв тип с гранатомет нае*а украински БТР М113, типовете плениха пикап с браунинг. Но попаденията са много жестоки, не може да си повдигнеш главата. Гората от юг, според разузнавачите, е осеяна с трупове на хохли. Ние за цял ден бой имаме един убит и трима ранени. Тача че, правдата, видимо, е на наша страна.

Кремълският военен кореспондент Евгений Поддубни коментира, че противникът използва огромни сили, механизирани подразделения и поддръжка на високоточна западна артилерия. „Както винаги в действията по ключовите направления са задействани западните средства за разузнаване. Системата за управление на войските е организирана от западните съветници“, опитва се да омаловажи украинските усилия Поддубни.

Редактирано от o_megas на 30.09.22 14:34.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: o_megas]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 15:41



Сражението за Лиман. Чака се поражение на руснаците до часове, ВСУ може да развали празника на Путин


Самото висше ръководство на Киевската хунта очаква това да стане в близките дни, но не и днес. Това е от снощи:

Наш источник сообщает, что Зеленский поручил Генштабу взять Лиман в течении двух-трёх дней, чтобы создать зрада кейс для россиян, которым в очередной раз придётся отступить.
В этот момент ВС РФ наступают на Бахмутовском направлении

https://t.me/legitimniy/13600



и още:

Наш источник сообщает, что Зеленский ещё вчера распорядился (https://t.me/legitimniy/13600) отправить большую группу резерва ВСУ со Славянска, Краматорска и Изюма, которую накапливали все дни с разных сторон.
Цель, как и ранее. Взятие Лимана.

Другая сторона медали, большие потери и переполненные больницы. Но об этом не говорят обществу, а общество не задаёт этот вопрос, пока есть победная эйфория.

https://t.me/legitimniy/13611



А в момента е празникът на Путин, който говори на живо пред членовете на Държавната Дума

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 15:53



А в момента е празникът на Путин, който говори на живо пред членовете на Държавната Дума

слушаш ли я?!--не ти ли се повръща от кремълския шебек?!



Капитан Кенгуру - Мобилизация/могилизация

Редактирано от o_megas на 30.09.22 15:55.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 15:56



Куманич,
Не му вярвай, пак те призовавам.
Вече има видеа с 10 КИ росиски войничета обгорени около пътя в Ямпил. Техника от ляво и от дясно също изгорена до неузнаваемост. Там където е ударила една ракета на пътя, каквото е било там БТР ли мтлб ли на сол станало.
Били са с арт Украйнците. Както между впрочем вчера под Соледар, но от там филмчетата са отдалеч и не се виждат човешките останки.

Путин гарантира война до откат днес. Отново показа, защо на Русия неможе да се вярва, а че той лично е лъжец.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано30.09.22 16:30



5.5 К войници са в обкръжение, и ако не се предадат днес, ги чака поетапно грузифициране тип 200, или ако имат късмет - 300, следващите 2-3 дни. Зщао да се бърза, като всичко е под контрола им? ВСУ едва ли искат скрап, някой и друг годен дивизион или танков полк барабар със снарядите ще им дойде екстра.
След Лiман се отваря огормна дупка, и дето се вика, Сватовете са дошли!



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 16:54



5.5 К войници са в обкръжение, и ако не се предадат днес, ги чака поетапно грузифициране тип 200, или ако имат късмет - 300, следващите 2-3 дни. Зщао да се бърза, като всичко е под контрола им?

Ами изчакай де... Ма май тренда се обръща:

https://t.me/yurasumy/5239

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 17:44



Едва ли са останали повече от 300-500 човека.
Много вожд, малко индианец са там.

Но след иписанието им, как да избиват пленените Украйнци, няма да ма много пленени. По полето и пътищата е осеяно с убити и обгорени тела.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 17:51



Срущу ръжен не се рита. Някои продължават да се спъват недно и също гребло:


https://t.me/rybar/39582



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 17:54



Куманич,
Не му вярвай, пак те призовавам.
Вече има видеа с 10 КИ росиски войничета обгорени около пътя в Ямпил. Техника от ляво и от дясно също изгорена до неузнаваемост.


Ми вярвам на колегата o_megas, който малко по-горе бе цитирал:

„Привет, брат. Върнах се от Лиман. По пътя на два пъти едва се отървах от минохвъргачките. Хохлите (украинците) бият по пътя с изчакване. Спаси ме това, че то намалявах скоростта на колата, то след това, обратно, давах газ. На 20 метра от мен избухна 120 мм снаряд. Дроновете им летят навсякъде. Жестока стрелба върви в покрайнините на Лиман. Муджахидините от 488-ми мотострелкови полк (144-та мотострелкова дивизия, част от 20-а общовойскова армия, дислоцирана в Смоленска и Брянска област – бел. ред.) от три защитават града. Някакъв тип с гранатомет нае*а украински БТР М113, типовете плениха пикап с браунинг. Но попаденията са много жестоки, не може да си повдигнеш главата. Гората от юг, според разузнавачите, е осеяна с трупове на хохли. Ние за цял ден бой имаме един убит и трима ранени. Тача че, правдата, видимо, е на наша страна.
----
Така че на кадрите си видял този БТР и тези трупове. Как да ги разпознаеш чии са? Ако воюваха бели срещу негри е лесно. Ама тези се разпознават само по нашивките на ръкава. А пък техниката им е една и съща.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 18:37



Район от Кременной до Торского под полным контролем союзных войск

Кадры сняты под Красным Лиманом. Российские корреспонденты проехались от Кременной до Торского и подтвердили, что наполненный пункт под полным контролем наших подразделений. По дорогам идёт наша бронетехника.

https://t.me/yurasumy/5243



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 20:07



Вярвай на каквото искаш - но факта е - 10ки и 10ки изгорели русначета в гората по-пътя… това и Стрелков го писа ‘първата линия напълно, втората при За…’ на половина. Вчера като се разбра за Ямпол.
После и видеата доидоха.

И не като ‘убитите ВСУ на енергодар’, които накрая на вилма им каза ват ‘все’ и стават. Тези беха изгорели, обгорели. Явно с новите ракети са стреляли.

Други снимани да бягат през гората. Трети на кръстовището с цивилни автомобили.

Те така. Но ти вервай за 1.5млн избити ВСУ и няма загуби, ама 80000 хиляди от Петербург с призивни (после се усетиха и каза шефа им 8000) - но както и да е.
Нищо няма да се промени от нас - остана да се доиграе партията



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 20:07



50-100(виждат се 10-15 танка, и неустанвено количество БМП) и останалото камиони. Ми това са 1-2 бтг - за ден два ще ги прочистят. От консервация, без активна защита, даже тухли не се виждат. Смъртници.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 20:16



Вярвай на каквото искаш - но факта е - 10ки и 10ки изгорели русначета в гората по-пътя…

Пак се повтарям: ако воюваха негри срещу бели щеше да е ясно чии са труповете. (дори и обгорели). Но тука какво? Казваш десетки обгорели трупове покрай пътя? Че нали руснаците са обкръжени в Красний Лиман? А по пътя настъпват ВСУ. А такъв вид обгаряне се получава при употреба на ТОС-Солнцепек (наистина пече яко). После укрите заснемат поизпържените свои трупове и ги предствят за руснаци. А ти продължавай да си говориш за употреба на някакви нови ракети (какви?)

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Киев паднанови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 21:07



Като, чета Кумана имам чувството, че Киев всеки момент ще падне





Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:18



Куманич, не си дори средно интелигентен, а си над средното ниво. Ако и да си бивш артилерист :) /това е майтап, да не се обидиш нещо, ако беше полицай ... ох мале.../

Та когато едно нещо плува като пате, квака като пате, лети като пате -> то е пате.
Та така и с обгорените, не искам да разпространявам дори тези линкове, но съм сигурен че можеш да ги намериш и да видиш кое как е и защо ти казвам, че са росиани.

Нейсе, не това е важното -> важното е, че доста често не вярваше на очите си и търсеше некакъв 'перформъс', 'подтекст', 'умисъл'. След 8 месеца война, това вече поне трябва да ние станало ясно. И че войната буквално се транслира в реално време -> ако има взрив на склад с боеприпаси, ще го видим бързо. Както в Одеса например, за първи път от началото на войната. А си спомняш имаше време, ти спореше за взрива в Киев, в Мола, че били боеприпаси. Е сега вече всеки знае, как изглежда взрив на склад с боеприпаси.
Или за унищожения гига-мега-гуга-склад в Николаевска област. Даже сейзмичните станци отчитат взривовете на Кинджал ракетите например (колкото ги има). Да не гоорим, че спътниците показват отгоре къде гори и т.н. И видя голям склад как с дни (айде 20+ часа) се взивява след удара.

Както примерно, че най-вероятно спец служби са взривили газопроводите. Това 500кг тротилов еквивалент на тръба, а на една 2 за сигурност ... та и там има вероятност да са руснаците, ама е толко малка, че няма смисъл да се обсъжда.



Тема "на фаза приключване"нови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано30.09.22 21:21



24 Часа
ВИДЕО
ПОДКАСТ
ТЪРСЕНЕ
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
МОЯТ 24 ЧАСА

Международни
Русия
Руските бойци в Лиман чакат чудо и се молят за оцеляване

30.09.2022 16:03


Мол

Трасето Кременная – Лиман. Контрол на въоръжените сили на Руската федерация. Так есть, так бысь так буди! Омен!“

Този текст е изписан върху бял лист, на който е запалена църковна свещ, а около него са разположени 12 икони с образа на Исус Христос и православни светци, както и миро и дърворезбована статуетка, вероятно също на светец.

Молитвите и вярата в Бог са последното оръжие на обкръжените в град Лиман руски части, пише телеграм каналът „Всевиждащо око“. Снимки с дрон от района показват дълга колона от танкове и машини в района на село Заречное, които искат да си пробият път към Торское и да излязат от обкръжение. Общо в капана в Лиман се намират около 5.5 хиляди души - бойци на ДНР и на редовната руска армия.


За критичната обстановка в Лиман официално признаха и лидерите на т. н. Донецка народна република. Сепаратисткият лидер Денис Пушилин обяви, че градът се е оказал в полуобкръжение и, по думите му, пътят към Сватовое се контролира от руската армия, но е под постоянен обстрел от ВСУ. Пушилин потвърждава също, че руснаците са загубили пълния контрол над Ямпол и Дробишево. От страна на генералния щаб в Киев има пълно мълчание за действията в Лиманското направление и за селищата, които контролират украинците.

„Все още не можем да дадем точни подробности за местата, които са превзети. Вкарали са знамето на Въоръжените сили на Украйна и са го забили на места, споделят радостни видеоклипове, но боевете продължават. След мерките на стабилизиране, ще можем да разкажем по-подробно. Когато бъдат взети всички мерки за сигурност и бъдат спрени контраатаките на противника.“ – заяви говорителят на южната група войски на ВСУ Сергей Череватий, цитиран от „Суспилне“. Той допълни, че операцията се намира "на фаза приключване", предаде



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:22



Десант в Балаклея, Контра атака прод Купянск, без паника


Дори и да е верно, бих поспал ден два преди да го взимам на сериозно. Защото дроновете отгоре друго показват (геолокацията е по ОСИТ групата).



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:31



Та така и с обгорените, не искам да разпространявам дори тези линкове, но съм сигурен че можеш да ги намериш и да видиш кое как е и защо ти казвам, че са росиани.

Досега където съм гледал клипове (а не обичам), там укрите си говорят обикновено на руски. Демек и те са россияне. А ти казваш че по твоите клипове обгорените трупове били руски. Понеже така твърдял снимащия. Ами аз съм гледал клип как снимащият ни показва разбит и обгорял руски танк. Но човек разбиращ от танкове веднага разпозна украинския Т-64. Та така... И пак да попитам: какво е това ужасяващо украинско оръжие, което да опърля така нещастниците? Щото аз се сещам за Солнцепек. Но с такъв разполагат само руснаците. А ти говориш за някакви нови мистични ракети... Айде изплюй камъчето.

Между другото - последната сводка на Оръжейния майстор:

https://www.youtube.com/watch?v=BKHnITaTIew



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:37



Във видеата, от които съм го изрязал има какво става след това.
... Иначе ще проверя твитър само със снимка.
Намерих линк:
https://focus.ua/voennye-novosti/531354-ssha-postavlyayut-ukraine-novye-vysokotochnye-rakety-dlya-himars

Мога да ти пратя и видео от тест удари на тези ракети на полигон.

Редактирано от nikolayds на 30.09.22 21:43.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:44



Виж снимките на новите ракети за Хаймарс - който са от днес, има как се зарежда точно под лиман

Днес мернах някъде снимка на контейнера за нови ракети (4 броя вместо 6). Предполагам че е това. Но днес видях и друго:

https://offnews.bg/sviat/broiat-na-ubitite-pri-obstrela-na-kolonata-v-zaporozhie-dostigna-30-8-786198.html



От същото ли е?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:50



Състоянието на бойните полета около Лиман днес към 20:00 часа според Рибаря:

https://t.me/rybar/39588



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:47



Пак невовероятни мисли са ти у главата :) без да се обиждаш, на мен ми беха глопости с преврата в Китай, ако си спомняш, преди 2-3 дни :)

Тези ракети ако се верва на снимката са 6, а освен волфрама на тестовия полигон, палят всичко в определен радиус (немога да го преценя) и имат много специфична серкция на взривяванр.

А освен това, има вече снимки на осколките при запорожие на колоната която е на входа към окупираното Запорожие (носят продукти на роднините си) за събота и неделя.
Отсколките са 'съветски' => т.е. може и руски, може и украйнски. Не бих бързал, а и никога няма да знаем, кой се е изср*л с извинение, щото това няма как да е умишлено.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:55



Може. Обаче, аз видео доказателства за преминаване на ВСУ (не ДРГ) през Тернова, от север, което виждаш на картата, не съм видял.
Рибаря от 4 дни дава на някакви имагенирни групи пред Кременина, ама такива, пак казвам като видео доказателства не съм видял. Освен да са много, ама много дисциплинирани. От друга страна, буквално 30 мин след разстрела при Ямпол, имаше туит, че влизат безпрепятствено от украйнска страна. Така че, приемай го както искаш. Може да е прав, може да е 'сензация'пак.

ВСУ казва -> някой влиза слага украйнско знаме, снима се - но това не е зает пункт. Нито има обезпечение, нито е зачистен, нито е укрепент срещу контра атака. И затова си мисля, че в такъв случай, го слагаме в ничия зона. Май пак рибаря преди 1 седмица показваше Лиман, че бил освободен ...

И още, обзалагам се, че в Лиман, няма и 500 общо руски войници от всичките им съединения. То самият Лиман преди войната е бил 20 000. Къде ще съберат чак бригада и 2 баталюна. Та с едно наум.

Редактирано от nikolayds на 30.09.22 21:55.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:58



И още, обзалагам се, че в Лиман, няма и 500 общо руски войници от всичките им съединения. То самият Лиман преди войната е бил 20 000. Къде ще съберат чак бригада и 2 баталюна. Та с едно наум.

Интересен репортаж от Лиман (макар и от правителствена медия):

https://ria.ru/20220930/donbass-1820359096.html



П. П. Тези ли са новите ракети?

https://t.me/infantmilitario/84390



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Редактирано от cumanich126454 на 30.09.22 22:06.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 22:13



Тези ракети ако се верва на снимката са 6, а освен волфрама на тестовия полигон, палят всичко в определен радиус (немога да го преценя) и имат много специфична серкция на взривяванр.


Аз се заблудих за броя на контейнерите от снимката, на която бе орязан контейнер. А за този боеприпас (М30А1) намрих следното:

Ракети M30A1 е с алтернативна бойна глава. Далекобойността е 15–92 км. При този вариант суббоеприпасите се заменят с приблизително 182 000 предварително оформени волфрамови фрагменти, гарантирайки че няма неексплодирали боеприпаси. В производство е от 2015 г. Тази бойна глава е по-добра, не само защото не използва забранените касетъчни боеприпаси, но също така превъзхожда нормалния високоексплозивен вариант, който е много впечатляващ, защото произвежда голям взрив и големи шрапнели, но М30А1 е с хиляди малки пелети и покрива смъртоносно много по-голяма площ.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Киев паднанови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.09.22 22:39



Къв Киев, вече се водят улични боеве в Лвов





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.09.22 23:51



Какво всъщност се случи. Войната сама по себе си е преговори. Със сила показваш, какви са ти намеренията. С присъединяването на Херсонска област руснаците си направиха хинтерланд около Крим и подсигуриха водоснабдяването му. Със завладяването на Запорожка област, завладяха Запорожката АЕЦ. Със завладяването на Луганска и Донецка област, прибраха областите с най-голям процент руско самосъзнание. Очевидно бутафорните референдуми, показват от какво няма да отстъпят. Не мисля че имат шанс да вземат друго от Украйна. Но с мобилизацията показват, че няма да отстъпят от това което взеха. Преориентират пазарите си към Изтока. Икономическите връзки с Европа, вероятно няма да се възстановят десетилетия. Не направиха усилия, да спрат бягащите от мобилизация (другите си затвориха границите с Русия, те не си ги затвориха). Явно смятат, че е удобен повод да се отърват от тяхна гледна точка от "лош" материал, който не приема държавната им концепция. Това е на кратко. Мисля че от тук нататък, ще търсят стабилизация на фронта и поетапното му превръщане в студен конфликт, без да ги е грижа кой признава новото статукво и кой не. Всъщност който продължава да търгува с теб, няма проблем с това което си направил. Явно тече и вътрешно преструктуриране. Самоубиха една камара ръководители на енергийни компании, Лукойл специално бяха от либералното крило. Тук таме дърпат ушите и на губернатори. Ядрената "заплаха" е подканяне да се признае стутквото. Не мисля че ги е грижа дали Украйна ще бъде приета в НАТО. НАТО така или иначе е там. Не мисля и че някой от НАТО ще изпрати и един официален войник в Украйна, ще си останат на подкрепа с оръжие и наемници (и Глиги

). Дали САЩ ще се задоволят с фактически настъпилото прекъсване на икономическите връзки межде Русия и ЕС, предстои да видим. До голяма степен от тях зависи дали ще приемат статуквото или ще търсят ескалация срещу Русия.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 00:11



Напипваш какви са надеждите на Путин,
Само че, инициативата в момента е във ВСУ. Така че, залозите и напрежението ше се покачва. 40—50 млрд на година, за да се разруши Русия е супер цена. От гледна точка на този които плаща.
А и залога е разрушавамето на световният ред след ВСВ. Това е първото завладяване на територия, на една държава от друга.
Тука само изброявам кои би имал полза вреда от това разрушаване:
Китай е анексирал част от Джамау, но иска Тайван. (Губи)
Индия, Китай е анексирал част от Джамау, Пакистан от Кашмир. (Губи много)
Турция, Север Кипър, Северна Сирия, потенциално Кърджалийско (Печели много)
Израел, Голанските възвишения, западният бряг (Печели много)
Саудитска Арабия, окупирала Бахрейн (печели)! Иран тук потенциално губи.
Япония, потенциал да възвърне северните територи (потенциално печели)
Еритрея, окупирала Северна Етиопия — потенциално печели
Македония, потенциално губи.
Сърбия, губи, може и още повече да загуби.


Всяка малка държава в света, потенциална жертва. Надпревара във въоръжението, ядреното. И така.



Тема Луганск, празнестватанови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 05:22





Празен площад. Никой, абсолютно никой под стената. Само тех екип и май две момичета. 97% активност на референдума им


А в днешно видео на доброволци в Кремена, се възхищават че има там Интернет 3г, а навсякъде другаде в “ЛНР” нищо. Малко по късно бягат под обстрел същите от Кремена. И се радват, че своите не ги ударили.

Редактирано от nikolayds на 01.10.22 05:24.



Тема гледай днес от Телеграмнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 05:39



Тук пък ешелон за някъде със стара, неизползван? съветска техника, САУ поне 10на и още нещо закрито. Пътува в Полша за някъде.



За къде ли?

Пред предната офанзива в Харков имаше няколко такива.



Тема А тук вече какво правят хората у САЩнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 06:03





Оптимус прайм, построен е за 6 месеца със софтуера и микропроцесора от колата на Тесла (ще видите, какво вижда робота във видето).

Нищо лично, само сравнение къде отива света.
Скоро (за него това значи от една до 6 години), смята да прави милион от тях и ще продава за 20000 броиката. Като гледам обаче историята на тесла, това ще бъде без абонамента от 50—100 на месец :)

Редактирано от nikolayds на 01.10.22 06:13.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 07:19



При този вариант суббоеприпасите се заменят с приблизително 182 000 предварително оформени волфрамови фрагменти, гарантирайки че няма неексплодирали боеприпаси. В производство е от 2015 г. Тази бойна глава е по-добра, не само защото не използва забранените касетъчни боеприпаси, но също така превъзхожда нормалния високоексплозивен вариант, който е много впечатляващ, защото произвежда голям взрив и големи шрапнели, но М30А1 е с хиляди малки пелети и покрива смъртоносно много по-голяма площ.

Доколкото разбирам това снаряд пълен с нов модел картеч. Едно време ги пълнеха с какво ли не - даже и с пирони. Но да си признаем - трудно ще се съберат 180 хил. пирони в такъв обем. Затова е волфрама който е с относително тегло 19 250 kg/m, докато стомната е само с 7850 kg/m3. Т. е. малки по размер волфрамови елементи ще имат същата кинетична енергия на поразяване както на 2,5 пъти по-тежките железни елементи.
-----
Но това не обяснява обгорените тела около пътя. Те са обгорели от друго, не от поразяващи волфрамови елементи. Докато типа на пораженията на убитите граждани до КПП се вписва много добре - много убити, а не се вижда кратер от взривен конвенционален снаряд. Защото снарядите/ракетите заредени с картеч се взривяват във въздуха и затова няма кратер.
---
П. П. Сега се сетих за Еленовка, където също бяха обгорени затворниците... Какво казва Белингкат?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 07:38





Демо видео за снаряда, предполагам за да го продават (има доста)


Сега погледнах — това е видеото за тестовете за Финландия, като са ги продавали 2015г. Виждаш и опците с бързо и бавно “готвене”, за лека броня и за пехота (площ)

Не вярвах, че ще дадат това на Украйнците. Все пак е относително ново и на въоръжение в САЩ, а не като джавелин и старите снаряди за Хаймарс.

Редактирано от nikolayds на 01.10.22 07:46.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 07:52



За затвора е било отвътре горенето и няма такава силна експлозия, като от този снаряд. Но не пречи да е друго, изстреляни от едните или другите. Не беше ли покрива пробит също?

Но, че затворниците които върнаха руснаците бяха живи скелети, а тези които върнаха украинците бяха наддали в тегло — е жив факт. Така че, ясно е отношението на россианите към всякакви правила, норми и конвенции. Питай Бисмарк, той ще каже как е.

Редактирано от nikolayds на 01.10.22 07:53.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 08:04



И две съобщения от Легитимный:

Наш источник сообщает, что если ВСУ не удастся взять Лиман в течении двух-трёх суток, ситуация может резко изменится и уже многотысячная группировка ВСУ может попасть в окружения, когда придётся спешно отступать.
Ситуация в том направлении очень хрупкой.

https://t.me/legitimniy/13622

Генштаб ВСУ доложил, что в попытках взять Лиман ВСУ понесли огромные потери.
Зеленский требует продолжать наступление. Банковой необходимо продолжать «победный марш». Если военный кейс затухнет или не дай Бог, развернётся в обратную сторону, то это сильно ударит по имиджу Зеленского, который обнадежил массы в стратегическом превосходстве ВСУ, кинув тысячи солдат для достижения политических целей.

https://t.me/legitimniy/13623
Все решится в ближайшие дни.
Обе стороны кидают на это направления огромные силы, превращая схватку в мясорубку.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 08:15



Куманич, брат, виж видеото на бягащите от Кремина руски волонтиори и това с войника, мобилизиран дето го изсипали там.
Нещата не са ясно още, но със заплахи и заклинания ВС на РФ нема да прокопсат. Трябва промяна.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 08:16



Една стряскаща прогноза от 1997 г., която се сбъдва сега с прецизна точност:

https://www.youtube.com/shorts/zzbYdz9TxvE



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 08:19



Куманич, брат, виж видеото на бягащите от Кремина руски волонтиори и това с войника, мобилизиран дето го изсипали там.

Този "войник" се е вживял в ролята на пранкер или тик-токър. Намирал се е наблизо да мобилизираните и сам се е направил на такъв. Намерен е на адреса в къщи и е арестуван. Сега дълбоко съжалявал, че е разиграл този скеч. Нищо, ще полежи и сам ще помоли да бъде мобилизиран...

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 08:25



Разликата, Русия на Путин нападна Украйна. И то за втори път.

И САЩ даже не помагат особено много с техника доволствие.
За да видиш какво говоря, напиши магистралата на смъртта. За Кувейт е.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 08:33



Какъв рокер, до зад него се виждаха поне още 7—8 войника, единия даже по телефона си говори/пише с майка си. И говореше с някакъв друг войник докато снима, извън кадър. За едно и също ли говорим? Дето викаше накрая за Шойгу … Т.е. За тези отгоре.

Има и после други видеа (източници) от волонтиори с Т - 3 видеа, последното бягат с тигър. А предните дни пак от техният акаунт видеа от тях как дават дронове в Кремина на войници.

Нищо де, ще се види скоро, кое как.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 08:48



Както и да е... Досега Русия си играеше на СВО - демек играеше само с лявата ръка , а дясната бе завързна зад гърба. Сега и двете ръце са свободни. А с две ръце се воюва доста по-добре отколкото с една.
----
Очаквам повишаване на ставката - употреба на ТЯО на новата руска територия находяща се все още под украинска окупация (частите на ДНР и Запорожието). Но затова трябва първо юридически да бъде закрепено въвеждането на новите в земи в състава на РФ. И предхождано от едно твърдо предупреждение, че ако ВСУ продължи да напада територята на РФ с Хаймърс, то отговора ще е ядрен. Според руската отбранителна стратегия за защита на собствена територия държавата може да използва каквито си иска въоръжения включително и атомни. А един 203 мм. ядрен боеприпас изстрелян с 2с7 Пион има малко по-голям периметър на поражение отколкото новите боеприпаси на Хаймърс.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 09:33



Може. Ще видим. Това ще отвори кутията на Пандора. Китай и Индия нема да са доволни, ако до тогава не са изхвърлили Русия от СС на ООН, след това ще го направят.
Апропо, има апликация която даваш и място и ти показва какво ще епоражението с ТЯО. Не мисля, че въобще ще навреди на Украйнците. Този снаряд дето казваш — 0.2 изгаряне км удар, 0.8 ударна вълна и 1.2 км изгаряне до 3та степен. Не съм сигурен какво точно означават тези харектеристики де.

3+ км радиация, ама това няма значение за армията. Как я изгубих тази апликация, иначе щях да ти я пратя. Слагах я под Лиман, не покриваше даже Озерно селото. Виж тези Фосфорните снаряди далеч по ефектни ми изглеждат.

Все пак идва разпутицата и ВСУ няма да може да настъпва. Оня ден под Купянск на пътя за Сватово. гледах как теглят заседнал БТР в калта (украйнски).
Така че, би трябвало Россия да има време да попълни армията и да стегне някакви що годе боеспособни резерви.
А ротацията във ВСУ (поне по видеата и пропагандните материали), може и да я има, но никой незнае точно колко е бърза, ефективна и Т.н.
Очевидно ударните бригади почиват в Полша. Новите също се готвят там. Но отбраняващите се и ТО то не е ясно.
Сега и Учението на границата с Белорус, дали го смятат за ротация.



Тема Апликация за Гугъл телефоннови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 10:12



NukeBlast - Nuclear explosion

Аз ползвах за апъл, нея знам горната колко е добра.
https://apps.apple.com/us/app/blastsim/id1441173322



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано01.10.22 10:52



И какво ще получат, ако ударят с ядрена бомба? Изпепелени и завинаги унищожени земи! Това ли ще азвабаждават? Да си имат ядрена пустиня?
Нима някой си мисли, че има вариант рашистите да постигнат нещо-си в тази война?



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.10.22 11:26



"Но затова трябва първо юридически да бъде закрепено въвеждането на новите в земи в състава на РФ."

Мисля, че ще се справят, колко му е. Друго си е да спазваш законите. Използването на тактическо ядрено оръжие ще е всъщност най-прекият път към стратегически разгром на русия. Да не говорим, че на такъв дълъг фронт, руснаците трябва да пуснат няколко ядрени ракети. Освен това, и ти явно вече не вярваш в силата на руската армия и руското конвенционално оръжие. И си много прав! Интересно, до преди 8 месеца ти не вярваше (аз също), че русия изобщо ще нападне Украйна, а сега доволно потриваш ръце, че ще използва ядрено оръжие. Добре е да преосмислиш всичко досега - това не е футболен мач, в който докрай да поддържаш любимия отбор.

***
Слава Україні!


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.22 11:34



Използването на тактическо ядрено оръжие ще е всъщност най-прекият път към стратегически разгром на русия.

Я дай повече подробности как ги виждаш нещата? "Стратегически разгром на Русия" означава според онова образно описание на Путин, че едни ще идат в рая, а другите няма да имат време да се помолят.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.10.22 11:42



Като казвам стратегически разгром, нямам предвид да полетят към кремъл стратегически ядрени ракети, а че НАТО ще се намеси, и много бързо в Украйна няма да остане руски войник.
А ти преосмисли ли нещата?

***
Слава Україні!


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.10.22 11:51



Иначе, стратегическото поражение е налице. НАТО се разшири със Швеция, Финландия, а скоро и с Украйна. Нещо, което беше немислимо преди половин година. русия никога не е била толкова слаба и изолирана, както сега. Тенденцията е ясна, а краят още не се вижда.

***
Слава Україні!


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: Amateur]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.10.22 12:07



Нема какво да си говорим - Путин е просто един гавазин, както множество мислещи хора правилно го определят, НО...той е един "тато ди тути капи" на най-голямата държава в света, без да е избиран от останалите босове по света за такъв.
В този смисъл, добре: "не сме го избирали, ма да върви алъш-вериша, да си правим пачката и всичко де що си знаем, не ни пречи..."

Това до един момент, а когато започне да пречи?
То в голямата политика не е безкрайно различно.
Гангстерите колко и да имат респект към някой, когато същият започне да носи вреда на другите, просто го елиминират.
Китай, Индия, некои други търпят, но до кога?
Ядреното оръжие ще бъде капката, която ще прелее търпението на всички.
И понеже е коментирано тук: ако Русия си бе стояла мирна, като С. Корея, нека си правят вътре що щът. Не пречат на останалият свят и могат да си бъдат вечно изолирани, като въпросмата Корея. Ма те вече започват да пречат на целият свят!



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.10.22 12:11



Това не го разбрах, някой друг ли трябва да избира президента на Русия, някой отвън?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.10.22 12:17



В гангстерския свят има неписани закони, знаеш.
О'к, обикновено някой се появява, има качествата, хората, заема своята ниша.
Нема лошо, когато всички са доволни. Путин беше такъв тип гангстер.
Показа предходните години сила, авторитет, характер, заделяше пачки за тоя и оня, да му вършат работа по света. Всички живееха добре около него, па и далеч от него, ползвайки се от паричките му. Не пречеше и на другите да правят пачки.
От 24.02, политизира, идеологизира нещата! Пачките вече не с важни...
Може за него да не са, той видимо иска да остане в историята!
Ма това другите гангстери въобще не ги интересува. Той започна да пречи на всичко и всички, даже заплашва начина им на живот и самият живот с ядено оръжие.
Кой ще го търпи?



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.10.22 12:18



Столтенберг:

Ние наблюдаваме внимателно това, което Русия прави. Не сме забелязали промяна в разположението на нейните ядрени сили. Ние сме бдителни и споделяме информация.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.10.22 16:20



Чета, че закона за ленд-лийза влизал в сила едва днес.
Ами сега?

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.10.22 17:46



Много хубав и ясен коментар на настоящите и бъдещите събития от Михаил Подоляк:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.