Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 17:27



Мисля, че написах:

Оставането на офицерите в Турция е договорено още при предаване им от Азовстал. Можеш да се върнеш 3 месеца назад и да го провериш. Няма връзка със “страх” или със съдебно преследване.
Приемат ги за герой.

====
Освен, ако не Питаш по принцип — там е повече от лесно да видиш какво лъжат: връщаш назад в Телеграм какво са писали и сравняваш сега.



Тема Re: Общи приказкинови [re: el_sofia]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.09.22 17:40



1. Александър Невски не е воювал с “католици”, а основно с Псков, като наемник на Новгород със своята дружина. Най—голямо постижени заемане на крепоста Орехче от местните финландци, по—това време езичници в Ленинградска област. Битка при чудако то езеро е с местни рицари [30тина) и местни чухи — пак езичници. И не си ли си задал въпроса, след тази титанична битка, ‘защо няма никакви завзети крепости в Ливония, че даже и един замък или една епископска фактория?”
Или примерно, защо няма никакво нашествие на Новгород, а за взима Александър Псков, които е управляван от руснаци и е търговска демокрация? А за Верно поданички те поклонения на Хановето, няма да отварям дума.

2. Наполеон, с него воюва Англия от 1806 година — има няма 6 години преди похода му в Русия. Непрекъснато. Нанася му поражение в Египет и Сирия (40 Хил корпус заминава), в Португалия (неколкократно Уелингтън), Трафалгар — повече от 100 кораба, май бяха 20 от линия, по 300—400 войника всеки. В Испания партизаните, базирани в Кадис воюват така, че се държи до 200 Хил корпус, които постоянно се унищожава. А в окончателният разгром при Ватерлоу, руснаците не се и появяват. Впрочем и при Лайпциг са били малцинство.

3. Хитлер, там е по—близо, така че е по—ясно и за лед лийз и за къде и как са дислоцирани германските армии и за варварското унищожение на германската промишленост, градове и население, отрязването и от ресурси и обезкървяването и.



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 17:45



Мисля, че написах:

Оставането на офицерите в Турция е договорено още при предаване им от Азовстал. Можеш да се върнеш 3 месеца назад и да го провериш. Няма връзка със “страх” или със съдебно преследване.


Ами аз какво написах? Ето:

Иначе обмененият офицерски състав ще остане в Турция до края на войната, на издръжка на Ердоган:

https://t.me/rybar/39176


А като се цъкне линка на Рибаря какво четем? Следното:

Пять командиров «Азова» останутся в Турции до конца войны, заявил Реджеп Эрдоган.

Таковы были условия обмена.
---
А дали обмяната е договорена преди предаването им от Азовсталь или съвсем скоро, не е от голямо значение (по-вероятно е да е още тогава).
----
А за "страхът" май не си разбрал. Не ги е страх тези петимата... Страхуват се Зеленски и компания, щото тези петимата (или поне двама от тях) още в Азовсталь се бяха люто заканили на "Банковская" (улицата на която се намира Президенството), че са ги предали и ако се върнат в Киев, на "Банковская" горко ще съжаляват. Та оставането им в Турция според мен е по настояване на Зеленски (колкото петорката е по-далеч от Киев, толкоз по-малка вероятност за един нов Майдан - този път срещу Зеленски)

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано22.09.22 18:00



Аз мисля все пак, че в началото ти плещеше други глупости: за блицкриг, за капитулация, за денацификация. След 7 месеца плещиш за няколко милионна армия и т.н. Каква ти е надницата, все пак?

Heil unserem Fuehrer, Wladolf Putler!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 18:05



Аз мисля все пак, че в началото ти плещеше други глупости: за блицкриг, за капитулация

За блицкриг не съм писал (и тогава и сега ми се искаше всичко да приключи за 5 дни). А за капитулацията наистинаго писах и наистина смятам че това е неизбежно.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Русия вади калъчкатанови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 18:06



Колега, ако някога ви бъде взето правото на мнение, аз пръв ще скоча във ваша защита!
Но вие с вашето упорито поватаряне на едни същи неща, сте достоен наследник на македониста Дунек, който по-старите участници на форума добре си спомнят.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.09.22 18:07



Куманич, случайно да чу в ООН кой, какво каза?
Може би капитулация, но да видим от кой...



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 18:46



Куманич, случайно да чу в ООН кой, какво каза?

Я разкажи?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.09.22 20:23



информацията в големите медии е, че за размяната е съдействал саудитския престолонаследник /поръчителя на кашоги/ и че руската страна е получила медведчук /"кума" на путин/. договарянето не е станало още по време на "евакуацията" или поне няма никакви факти говорещи за това.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Капутлер изтреще..нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.09.22 20:29



Кадиров:

Даже сама ситуация для меня в целом непонятна. Всегда, когда принимались боевые или тактические решения, с нами, активными участниками спецоперации, советовались. А здесь... Я понимаю, наверху в Минобороны и ФСБ гораздо виднее, но я считаю, что признанных террористами преступников нельзя менять на военнослужащих. Я бы понял, если был бы равноценный обмен - военнослужащего на военнослужащего, агента на агента. У нас полно пленных ВСУшников, которых хоть сто к одному меняй, так еще останутся. Мы выполнили обмен на украинских условиях. Это неправильно. Наши бойцы давили фашистов в Мариуполе, загоняли в "Азовсталь", выкуривали их из подвалов, гибли, получали ранения и контузии. Передача даже одного этого азовского террориста должна была быть неприемлемой. И поэтому неудивительно, что бойцы, которые освобождали Мариуполь и сейчас находятся на передовой, делают свой вывод - не брать фашистов в плен», заявил Кадыров.

https://t.me/politavr1/11196

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.