Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 07:17



Руснягите сами са ги думнали, за да имат форс-мажор при ответни дела по недоставяне на газа. Ама, каквото - такова. Финито Раша!

Да ти имам експертизата... Финито EU се казва. Форсмажора руснаците си го имаха - като с недоставените от ремонт турбини, така и заради оня теч от някакъв семеринг. Не им требе да гърмят нещо за което нямат логистика (миниподводници). Та те със свои сили не успяха да дигнат от дъното "Курск". В тръбите е имало суровина на стойност 2 млрд. евро. Излетяха във въздуха тези милиарди. И ще продължават да летят щото трябва да се поддържа наляхане от 7 атмосфери за да не влезе вода в газопровода. Това докога?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 08:01



Радослав Сикорски: Thank you, USA.

https://twitter.com/radeksikorski/status/1574800653724966915?ref_src=twsrc%5Etfw



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 11:07



Разбира се, това е случайно съвпадение на обстоятелствата:

В нощта преди инцидента с тръбите на "Северен поток" в Балтийско море хеликоптер на американските военновъздушни сили е бил забелязан в близост до мястото. Lenta.ru научи за това от данните на портала за проследяване на полети Flightradar.

По данни на Flightradar многоцелевият Sikorsky MH-60R Strike Hawk е кръжал девет часа - от 19:30 ч. московско време в неделя, 25 септември, до 04:30 ч. московско време в понеделник, 26 септември - над Балтийско море на около 250 км от датския остров Борнхолм, край който е открито изтичането на газ.

Известно е, че машината е оборудвана за изпълнение на редица задачи, включително противодействие на надводни и подводни цели, поддръжка на морската артилерия, наблюдение и предаване на комуникации. Той се използва за интензивни крайбрежни боеве и операции в открити води.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Редактирано от cumanich126454 на 29.09.22 11:32.



Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 11:36



И това е случйно:

А директно в района на остров Бронхолм, близо до мястото на саботажа, през лятото се проведоха ученията BALTOPS-22, проведени от Съединените щати. Беше съобщено, че „ВМС на САЩ продължава да използва учението като възможност за тестване на нови технологии..."

"В подкрепа на BALTOPS, 6-ти флот на ВМС на САЩ, в партньорство с изследователските и бойни центрове на ВМС на САЩ, представи най-новите постижения в безпилотни подводни превозни средства за намиране на мини в Балтийско море, за да се демонстрира ефективността на превозното средство в оперативни сценарии", се каза в съобщението им.

Експериментът беше проведен край бреговете на Борнхолм, Дания, с участници от Военноморския информационен военен център на Тихоокеанския регион, Военноморския Центърът за подводна война в Нюпорт и Центърът за измерване на готовността и ефективността на противоминната война под ръководството на 68-ма оперативна група на 6-ти американски флот.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 19:41



Куманич, не се мъчи! Разбира се, че русия го е направила.

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 20:28



Куманич, не се мъчи! Разбира се, че русия го е направила.

Ми както кажат началниците. Защо ни е да мислим с главите си?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано29.09.22 20:30



"Уау, какво изявление. Някой нещо за Трета световна война?"

Това написа в социалната мрежа Gab 45-ят президент на САЩ Доналд Тръмп и припомня репликите на Джо Байдън от 7 февруари т.г., в които той предупреждава, че

"Ако Русия нападне... тогава повече няма да има "Северен поток 2". Ние ще му сложим край."

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.09.22 20:57



Не знам какво казват началниците и кои началници. Почти нищо не съм чел по темата, защото знам, че всичко е фейк и спекулации. Също така знам и кой го е направил.

***
Слава Україні!


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.22 21:02



Явор Дачков: На тези години разбирам всичко, но да си изкарваш парите като клакьорстваш на хора, които обстрелват ядрена централа и взривяват газопроводи, не го разбирам. Но най-съм втрещен от хората, които го правят безплатно, влачейки се с упорство след глупостта си от суета, защото не искат да признаят, че са сбъркали. Това излиза далеч от границите на здравия разум и нямаше да го забележа, ако не застрашаваше живота и бъдещето на децата ми. Това вече не е престъпна небрежност, а престъпна агресия на която не знам как да реагирам.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.09.22 21:28



Абе какво се дърляме — “их там нет” са го направили. Дали Руски, Американски или Бинбинистански няма значение.

И какъв удар по икономиката на ЕС, като там газ от месец не се доставя. А преди това беше на 15% от капацитена на единият от двата потока, Т.е. На 7.5% от капацитета.
Очевидно, цялата зависимост от руски енерго ресурси беше повече от надценена. Между другото за догодина даже има излишък от втечнен газ (даже след като покрие дефицита от тръбен в Европа). При положение, че завода в Тексас продължи да е в ремонт, а Китай продължи с ковид политиката си и зимата в западната полукълбо е средно тежка. Подробности в вчерашна статия на блумберг. За Петрол даже не се споменава, там въобще няма проблем.

Както и да
Е вече го няма газопровода (защо е оставена едната тръба на СП-2, ще гадаем).
Да се сеща Син и Турски поток.
И новпостроеният Полски поток.

И накрая, вместо епилог :)
Скоро, предполагам Средиземно море ще бъде затворено за Руски кораби. И така.
И пак Медведев ще разсъждава на тема, ако ударим Украйна с атомно оръжие НАТО много ще го е страх.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.