Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:44



Виж снимките на новите ракети за Хаймарс - който са от днес, има как се зарежда точно под лиман

Днес мернах някъде снимка на контейнера за нови ракети (4 броя вместо 6). Предполагам че е това. Но днес видях и друго:

https://offnews.bg/sviat/broiat-na-ubitite-pri-obstrela-na-kolonata-v-zaporozhie-dostigna-30-8-786198.html



От същото ли е?

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:50



Състоянието на бойните полета около Лиман днес към 20:00 часа според Рибаря:

https://t.me/rybar/39588



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:47



Пак невовероятни мисли са ти у главата :) без да се обиждаш, на мен ми беха глопости с преврата в Китай, ако си спомняш, преди 2-3 дни :)

Тези ракети ако се верва на снимката са 6, а освен волфрама на тестовия полигон, палят всичко в определен радиус (немога да го преценя) и имат много специфична серкция на взривяванр.

А освен това, има вече снимки на осколките при запорожие на колоната която е на входа към окупираното Запорожие (носят продукти на роднините си) за събота и неделя.
Отсколките са 'съветски' => т.е. може и руски, може и украйнски. Не бих бързал, а и никога няма да знаем, кой се е изср*л с извинение, щото това няма как да е умишлено.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.09.22 21:55



Може. Обаче, аз видео доказателства за преминаване на ВСУ (не ДРГ) през Тернова, от север, което виждаш на картата, не съм видял.
Рибаря от 4 дни дава на някакви имагенирни групи пред Кременина, ама такива, пак казвам като видео доказателства не съм видял. Освен да са много, ама много дисциплинирани. От друга страна, буквално 30 мин след разстрела при Ямпол, имаше туит, че влизат безпрепятствено от украйнска страна. Така че, приемай го както искаш. Може да е прав, може да е 'сензация'пак.

ВСУ казва -> някой влиза слага украйнско знаме, снима се - но това не е зает пункт. Нито има обезпечение, нито е зачистен, нито е укрепент срещу контра атака. И затова си мисля, че в такъв случай, го слагаме в ничия зона. Май пак рибаря преди 1 седмица показваше Лиман, че бил освободен ...

И още, обзалагам се, че в Лиман, няма и 500 общо руски войници от всичките им съединения. То самият Лиман преди войната е бил 20 000. Къде ще съберат чак бригада и 2 баталюна. Та с едно наум.

Редактирано от nikolayds на 30.09.22 21:55.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 21:58



И още, обзалагам се, че в Лиман, няма и 500 общо руски войници от всичките им съединения. То самият Лиман преди войната е бил 20 000. Къде ще съберат чак бригада и 2 баталюна. Та с едно наум.

Интересен репортаж от Лиман (макар и от правителствена медия):

https://ria.ru/20220930/donbass-1820359096.html



П. П. Тези ли са новите ракети?

https://t.me/infantmilitario/84390



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Редактирано от cumanich126454 на 30.09.22 22:06.



Тема Re: не виждат шанс за руснацитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.09.22 22:13



Тези ракети ако се верва на снимката са 6, а освен волфрама на тестовия полигон, палят всичко в определен радиус (немога да го преценя) и имат много специфична серкция на взривяванр.


Аз се заблудих за броя на контейнерите от снимката, на която бе орязан контейнер. А за този боеприпас (М30А1) намрих следното:

Ракети M30A1 е с алтернативна бойна глава. Далекобойността е 15–92 км. При този вариант суббоеприпасите се заменят с приблизително 182 000 предварително оформени волфрамови фрагменти, гарантирайки че няма неексплодирали боеприпаси. В производство е от 2015 г. Тази бойна глава е по-добра, не само защото не използва забранените касетъчни боеприпаси, но също така превъзхожда нормалния високоексплозивен вариант, който е много впечатляващ, защото произвежда голям взрив и големи шрапнели, но М30А1 е с хиляди малки пелети и покрива смъртоносно много по-голяма площ.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Киев паднанови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.09.22 22:39



Къв Киев, вече се водят улични боеве в Лвов





Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.09.22 23:51



Какво всъщност се случи. Войната сама по себе си е преговори. Със сила показваш, какви са ти намеренията. С присъединяването на Херсонска област руснаците си направиха хинтерланд около Крим и подсигуриха водоснабдяването му. Със завладяването на Запорожка област, завладяха Запорожката АЕЦ. Със завладяването на Луганска и Донецка област, прибраха областите с най-голям процент руско самосъзнание. Очевидно бутафорните референдуми, показват от какво няма да отстъпят. Не мисля че имат шанс да вземат друго от Украйна. Но с мобилизацията показват, че няма да отстъпят от това което взеха. Преориентират пазарите си към Изтока. Икономическите връзки с Европа, вероятно няма да се възстановят десетилетия. Не направиха усилия, да спрат бягащите от мобилизация (другите си затвориха границите с Русия, те не си ги затвориха). Явно смятат, че е удобен повод да се отърват от тяхна гледна точка от "лош" материал, който не приема държавната им концепция. Това е на кратко. Мисля че от тук нататък, ще търсят стабилизация на фронта и поетапното му превръщане в студен конфликт, без да ги е грижа кой признава новото статукво и кой не. Всъщност който продължава да търгува с теб, няма проблем с това което си направил. Явно тече и вътрешно преструктуриране. Самоубиха една камара ръководители на енергийни компании, Лукойл специално бяха от либералното крило. Тук таме дърпат ушите и на губернатори. Ядрената "заплаха" е подканяне да се признае стутквото. Не мисля че ги е грижа дали Украйна ще бъде приета в НАТО. НАТО така или иначе е там. Не мисля и че някой от НАТО ще изпрати и един официален войник в Украйна, ще си останат на подкрепа с оръжие и наемници (и Глиги

). Дали САЩ ще се задоволят с фактически настъпилото прекъсване на икономическите връзки межде Русия и ЕС, предстои да видим. До голяма степен от тях зависи дали ще приемат статуквото или ще търсят ескалация срещу Русия.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Капутлер изтреще...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 00:11



Напипваш какви са надеждите на Путин,
Само че, инициативата в момента е във ВСУ. Така че, залозите и напрежението ше се покачва. 40—50 млрд на година, за да се разруши Русия е супер цена. От гледна точка на този които плаща.
А и залога е разрушавамето на световният ред след ВСВ. Това е първото завладяване на територия, на една държава от друга.
Тука само изброявам кои би имал полза вреда от това разрушаване:
Китай е анексирал част от Джамау, но иска Тайван. (Губи)
Индия, Китай е анексирал част от Джамау, Пакистан от Кашмир. (Губи много)
Турция, Север Кипър, Северна Сирия, потенциално Кърджалийско (Печели много)
Израел, Голанските възвишения, западният бряг (Печели много)
Саудитска Арабия, окупирала Бахрейн (печели)! Иран тук потенциално губи.
Япония, потенциал да възвърне северните територи (потенциално печели)
Еритрея, окупирала Северна Етиопия — потенциално печели
Македония, потенциално губи.
Сърбия, губи, може и още повече да загуби.


Всяка малка държава в света, потенциална жертва. Надпревара във въоръжението, ядреното. И така.



Тема Луганск, празнестватанови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.10.22 05:22





Празен площад. Никой, абсолютно никой под стената. Само тех екип и май две момичета. 97% активност на референдума им


А в днешно видео на доброволци в Кремена, се възхищават че има там Интернет 3г, а навсякъде другаде в “ЛНР” нищо. Малко по късно бягат под обстрел същите от Кремена. И се радват, че своите не ги ударили.

Редактирано от nikolayds на 01.10.22 05:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.