Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано07.04.21 14:08



Поддържам казаното от теб. Да видим кой за какво се бори и какъв реши да го крепи в парламента. А в министерските кресла и в управлението на държавата... или те не са важни!



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.04.21 14:21



Политиката в България се гради на омразата. Да махнем този, щото...Не е ясно, какво ще правим после. В допълнение, ама мразим и тия, тия, па и ония. Това е празен ход, с откат назад. В повечето случаи, става въпрос за мерене на егото, естетическо съревнование за външен вид, правоговор и начин на изразяване. В България не се прави политика, в полза, в плюс. Просто се намират слабите страни на противника и се лашка по тях до откат, на принципа, каквото сабя покаже. Нямаме държавническа идея, какво и как точно трябва да се случи. Политическите тези, са ясни и на н-тия хамалин от пристанище Лом. Но никой не знае, практически как може да се случат те. Затова и каквото и да е управление, без значение на цвета му, бързо затъва в корупция, безидейност и калинки. Без изключение. Реформи не се правят, щото никой няма управленски опит, къде и как можеш да пипнеш, без да срутиш системата. А и веднага започват да те дърпат спомоществуватели, акъллии и собствената ти посредственост. Втрещяващо е, че сме в момент, в който всички са се скрили, не искат да си говорят, чертаят нови допълнителни разделителни линии. Това е истинска национална катастрофа. Първите мъже и жени на държавата, не стават за чеп за зеле, всичките вкупом. Властта в момента се търкаля по земята и никой няма смелостта да се наведе и да я вземе. Заслужаваме си съдбата с такива първенци.

Редактирано от komitaO3 на 07.04.21 14:23.



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: kuduger96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.04.21 14:23



Чакат ни 2-3 години полит нестабилност.
Още на следващите избори нещата ще бъдат доста по-различни.
Времето работи против ГЕРБ. Но и за държавата не е хубаво предстящото безвремие. Дано приключи до края на 2021.



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.04.21 14:30



Много добре казано. Това е и моята изначална позиция. Трябва да знаем какво ще правим, трябва да виждаме капацитет, че може да се направи. А не плюене, проклинане, палене, избори до откат.



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.04.21 14:31



Да ти имам оптимизма





Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано07.04.21 14:34



Добре е да го има.
До края на година ще знаем и кой е президент.
Няма да е лошо ако разберем преди това и кой е министър-председател.



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано07.04.21 14:58



Иде як чеп. Не толкова политически, колкото социален и икономически. Няма нищо общо с родните избори, играчи и партии.

Само няколко факта (за мен са такива, защото лично ги усещам): апартамент на нашата улица 2016-17=600 Евро м/2; цена 2021= 1200 Евро м/2.
Докато бях болен преди година антибиотика ми струваше 18лв. Днес е 29лв.
Понеже такава ми е работата, ежедневно водя по около 10разговора с 10различни държави цял свят. Говорим за производители или преработватели, все още не стига крайния клиент и не го усеща истински. Всеки споделя, че нито един доставчик не му държи цени повече от три месеца и всичко расте нагоре. До сега не се е случвало.

Гледам кандидати за работа, докато преди година идваха масово хора преседели на едно място 2-3години и занимавали се с какво ли не, днес идват тройно повече и болшинството с по 6-7-8 и повече години стаж в банкови клонове, снабдяване с оборудване фризьорско, ресторантьорски, хотелиерски и не се сещам още колко браншове. Свестни хора, дето си личи, че ако ще съкращаваш някого те надали са ти първи в списъка, ако добре се изразявам.
Вече масово се дъвче, а то е и вярно, че от общото количество долари в обращение, 40% са напечатани в последните 12месеца.

Всеки може сам да си прави изводите.

За мен, в такива ситуации е важна банковата и монетарна политика на Европейския пазар първо и второ на местния. Слава Богу все още сме в ЕС.
Панацея няма. Изход лесен също няма. Политиката ще има съвсем малък диапазон за действие и кой е начело не е толкова важно, защото всичко ще зависи от решения взимани на ниво ЕС комисии и срещи.

Не ми пука кой и как ще съставя правителство. Важно е да се изпратят хора точни, умни и разумни при взимането на решенията в Брюксел. Не е време за евро-скептицизъм и резки промени.
За съжаление, не виждам евро-програмите на отделните партии. Дано някой не реши да иде там да се прави на клоун и се надявам сегашните ни клоуни в Европарламента да се кротнат.

Разчитам точно ГЕРБ, БСП и ДПС трите да проявят здрав разум и не се поддават на дребнавости. Вече не става дума за избори, а да се върши нещо и то доста важно, пък ако ще после и трите да изчезнат. Просто няма други с нужния опит и влияние. Ни една от "новите" няма свое представителство в Европа.
Статукво-матукво, нещо трябва и да се яде. Сега, като толкова зависят един от друг вярвам, контрол ще има и ще се "бара" в разумни граници.

Има си Ковид със съвсем реални въздействия повсеместно. Такова досега не е било никога. Поне съвремието не го познава.
Добре е всеки да си има някакъв план "Б", че след не-повече от три-четири месеца време ще го усетим яката. Като им гледам изявите на партиите ми изглеждат сдържани и много ми се иска това да е пример за здрав разум. За нито една от тях няма "далавера" в това време да управлява еднолично.

Редактирано от leyte на 07.04.21 14:58.



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.04.21 15:26



В Путин ни е спасението, там всичко е по държавни цени





Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано07.04.21 15:33



Напротив, този път решението ще е само в банките и какво ще предлагат. Те и да си отключат лакомията, няма кой и с какво да я задоволи.
Колкото са лоши, толкова могат и да са полезни.

Другото сме пак аз и ти, да си намери всеки своето решение за изход.
Пробвай с диктатура... Ако не си научил нищо от историята, пробвай!



Тема Re: Мда, айде сега да ви видим...нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.04.21 16:28



10 години са много.
Б.Б. не е незаменим, че толкова да го жалим. Да не говорим, че вероятно може да се окаже и подсъдим, не без основание.
Всяка промяна е свързана с рискове. Следващите месеци ще бъдат трудни. Но това е цената, за да има някаква промяна. И аз не вярвам, че Слави е способен да гради. Но той просто ще довърши сегашното статукво. И него ще го изметат до 2-3 години.

Редактирано от goga на 07.04.21 16:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.