Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: tormentor]  
Автор Protostrator (член)
Публикувано21.06.18 14:49



Ајде прво околу некултурата и тролување.
Како можам да лажам ако само сум поставил прашање?



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.06.18 14:58



Куре, каква е вероятността майка и нейна приятелка да идат 60-те години в Скопие и от улицата да ги задърпа една възрастна жена на гости на сладко и да поплаче, че си вижда свои , българи, а младите се сърбеяг? А ти цел живот никой нищо , пък и с претенции за разбирачев.





Тема Не казвам че не би било природнонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.06.18 15:13



да се интегрират во Балгарската држава, веројатно балгарите од македонија са и поблиски до маинстрим балгарскиа идентитет от средата на 19 век отколко некои од северните и североисточните.
За јасното етническо самосознание през 16-18 векове не знам колко си прав но факта че возраждането врви под балгарското име е голем показател.
Не сам спомнал никаква индоктринација.



Тема Re: Не казвам че не би било природнонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.06.18 15:18



За јасното етническо самосознание през 16-18 векове не знам колко си прав но факта че возраждането врви под балгарското име е голем показател.
Не сам спомнал никаква индоктринација.

За това съдим косвено по данни на западни пътешественици. В 16-ти век германец минава през Битоля и казва: чист български град с над 1300 къщи. На други места - си казва: преобладават мюсюлмани или гърци.

Редактирано от goga на 21.06.18 15:18.



Тема Не ми се верува,нови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.06.18 15:19



национализмите ми се некак в судир со душевното ми састојание, само не знам кој уклон преовладава, либертарианскиа или комунистичкиа. Ако случајно бех се родил грк 100% штјах да сочуствам с фиромите.



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.06.18 16:00



Еми то само на Марсилезата не се живее, има си природни и икономически закони.
Този га че в саксия е расъл, нема и не знае дори некой с братовчед в България, и коте си нема там. Как да говориш с него серизно по какви да е теми?





Тема Re: Не ми се верува,нови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.06.18 16:24



Добре, че не си се родил грък, сега да си един такъв интернационалист...





Тема Re: Се заборава една работанови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.06.18 16:25



Битовото ежедневие, а и историята - познават много примери, когато най-близки кръвни роднини по някаква причина стават смъртни врагове: я, борба за имот и наследство , я, борба за любов и внимание, я, за нещо друго.

Нашето с макетата, май, натам върви, въпреки великия Договор за приятелство. Реално стените и резервите не падат, просто стават по-перфидни и вероломни.

Редактирано от goga на 21.06.18 16:25.



Тема Re: Не ми се верува,нови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.06.18 18:04



В същност тиквениците Тодор Павлов, Георги Димитров и прочее са разнасяли македонизма от съвсем интернационалистични подбуди, нещо както тиквата Боко разнася сега ойроатлантизмЪма..





Тема Re: Етно-народносните карактеристики сенови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.06.18 18:53



Българите в Западна Тракия, в 1894г., село Чобанкьой, Дедеагачко(Александруполи), при агитация да станат гърци от гръцкия поп от Макри:
-Вълчо Налбантов: Комушлар, я ставам ли гърк дето за Петко войвода съм лежал пет години в гюмюрджинския затвор? Ама брашно вземам...
-Тодор Калдаръмов: Га дават будалите, оти да не земаме. Хич от нас става ли гърк...
-Кепчето Митю: Не един път, ами десет пъти ставам гърк, стига да дават бяло брашно и пари.
-Коста Калоянов: Немойте чака от мен да стана гърк, оти българин ми е таткото и България ме е родила.
-Таню Бакърджиев: с негодувание отхвърля обещанията- Я съм страшен българин!

Редактирано от komitaO3126319 на 21.06.18 18:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.