Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.06.18 04:14



Стой, почекай малце!
Дотука ти остави впечатление, че Главинчев е на баба ти брат.Сега твърдиш, че е на дедо ти зет, или дедо ти му е шура - така излиза, че е женен за сестра на дедо ти.Значи ти е тетин/сват , не кръвен роднина.Децата му - да.Ако не лъжеш.И ако не е хем на твоя баба брат,хем е женен на дядо ти за сестра.
Доколкото знам, Главинчев се жени след 1944 на средна възраст.Тогава къде намира жена си?В Охрид?

Редактирано от tuzlija-179435 на 25.06.18 04:25.



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Protostrator (член)
Публикувано25.06.18 04:36



Па зарем дедо ми е не му испаѓа шура ( или обратно му доаѓа)?
Л. Главинчев е брат на баба ми (Весела). Не знам кога тој се жени и со кого. Не знам многу за него. Ама баби ми е мажена 1929 (или 1928)
Инаку еве ти податок кој не е на Википедија. Л Главинчев (и останатите му браќа и сестра) се Власи по мајка - од Горна Белица.

Редактирано от Protostrator на 25.06.18 04:51.



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.06.18 06:44



Обратно.Бидейки брат на баба ти, Лев е шура , а дедо ти е зет.



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.06.18 06:47



Българският характер на областта Македония е бил проблематичен още по османско време - в най-оптимистичните проучвания българският елемент не е повече от 51-52%. Говорим за годините след драстичното бягство на българи от родните им места - след 1903.
Така, че е е нормално да се появят опортюнисти, готови да сътрудничат на новата сръбска власт. Каквито са били твоите предци. Лев, ако не е имал някакъв български уклон в младежките си години, защо да идва в София. Можеше просто да отиде и той в Белград.

Но е факт, че от такива като него - левичари от опортюнистични сърбомански фамилии - се раждат първите "македонци", като националност говоря.
Ако българската власт се беше запазила след 1944 г, вероятно пак щеше да има такива като идентитет, но щяха да са единици и щяха много бой да ядат от местните българи

Редактирано от goga на 25.06.18 06:49.



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано25.06.18 06:48



Инаку еве ти податок кој не е на Википедија. Л Главинчев (и останатите му браќа и сестра) се Власи по мајка - од Горна Белица.

Това не обяснява ли лекотата с която се менява националната принадлежност? Власите са доста находчиви в това отношение...



Тема Re: Не казвам че не би било природнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано25.06.18 07:17



Видно за цялото човечество ;
- Ще е преобразувание по напълно непознат на хората начин.


Това ми звучи като атомна война....аз лично си пожелавам, ако оцелея, трета ръка на гърба, за да мога да се чеша на спокойствие, че ми писна от дървената ръка, която си купих в Мецово с подобни цели....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Не казвам че не би било природнонови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.06.18 08:16



Човечеството вече е видяло атомната бомба и действието й. Пришествието би трябвало да е надчовешко и надприродно явление.



Тема Re: Не казвам че не би било природнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано25.06.18 11:04



Ще питаме ония 50 милиона евангелски християни, избирателите на Тръмп, те си пият кафето с Второто пришествие или поне така се държат....всъщност сега си обяснявам защо имат такива добри отношения с уахабитите, просто са от една порода....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: Protostrator]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано25.06.18 14:16



абе като ги вида тия работи отсегокаш-засекогаш и македонци с главни М-та и ми засмърдява директно на македонизъм. с главно М. и ние тук ги знаем тия работи с регионалното съзнание, което може да съществува паралелно с националното такова без двете да влизат в някакъв конфликт. иначе твоя въпрос кога при вас първото заема мястото на второто и нас ни занимава също толкова много, затова е интересно да се проверяват нещата от първа ръка /за теб оставам с впечатлението, че не си разпитвал твоите сериозно, а сега вероятно не са вече между живите/.
а то нека си има силно регионално съзнание, ама това дивашко пренаписване на историята в комунистическа югославия не е правено от кумова срама, а точно с идеята да се зомбират поколенията и да се създава нова нация.
а другият важен момент е колко може да се експлоатира удобната ви теза за т.нар. аморфна маса назад във времето, така че да продължавате да разкоствате българската история и да транслирате регионалния принцип чак до самуилово време. защото така както ги пишеш нещата мога директно да видя линията на един леко нюансиран и малко по-суптилен македонизъм, който върви така - кирило-методиевите ученици са славянски, а не български просветители, самуиловата държава е на местното славянско население и е различна от ПБД, след нея има една аморфна славянска маса, която изкарва така плътно до 19ти век, след това е отчасти повлияна от околните национални пропаганди, но постепенно се изяснява някакво отделно македонско съзнание.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано25.06.18 14:20



Добре ги къдриш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.