Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Чисто плюене [re: HOLYGANGS7ER]  
Автор croesus ()
Публикувано18.11.13 23:15



В градовете, където кметовете бяха гербаджии, ГЕРБ направи по една сграда, на която тури знамената на България и ЕС, а на някоя стена на плакет беше написано, че по времето на ГЕРБ е построена тази сграда. В Ямбол има една такава почти довършена спортна зала.



В градовете, където кметовете не бяха гербаджии, освен дето официално им бяха намалени държавните субсидии, неофициално им се обраха парите също. Например в Сливен, след като парите за водния цикъл бяха "спасени" в нещо си в София, на общината бяха наложени глоби и неустойки за около 20 милиона лева - дефакто целия бюджет на общината за капиталови разходи за 4 години. Данните за бюджетните субсиидии ги има на страницата на минфин по години, можеш да видиш сам как бяха наказани хората в смолянско, кърджалийско, хасковско и на други места. Писал съм вече за това какво направи ГЕРБ в депесарските общини.

Отделно в общините, където не са гербаджийски кметове, но все пак има някакъв проект по еврофондове, практиката беше да не се плаща на подизпълнители, или да им се плаща с огромно закъснение. В сливенско, парите за автомагистрала Тракия, хората си ги получиха чак като падна ГЕРБ от власт, дотогава заради скандали между работници и фирми имаше дори два смъртни случая. Аз горе споменах за това каква безработица е в такива общини, тя е заради ето такива мишешки изпълнения, на които гербаджии бяха царе. Данните за безработицата ги има на сайта на НСИ.

И накрая, запазена марка на ГЕРБ беше да се строи с некачествени материали, и да се претупват нещата, което също е вид недофинансиране. Моста до Видин, нагънатия асфалт на Тракия, дупките, които зейнаха в Дунав Мост 1, няколко месеца след основния ремонт - всичко това пак е мишкуването на банкянския цървул.



Тема Re: Чисто плюене [re: croesus]  
Автор bajganjo1 (новак)
Публикувано18.11.13 23:25



"Данните за бюджетните субсиидии ги има на страницата на минфин по години, можеш да видиш сам как бяха наказани хората в смолянско, кърджалийско, хасковско и на други места. Писал съм вече за това какво направи ГЕРБ в депесарските общини.
"


И аз ги гледам данните, но нищо такова не виждам. Дай някакви цифри, може грешката да е моя.



Тема Re: Имате ли очи? [re: bajganjo1]  
Автор croesus ()
Публикувано18.11.13 23:25



Целта на Бойко Борисов беше на София да са дава половината от националния бюджет, и половината от еврофондовете, защото тя била плащала половината данъци?! Още преди да стане мин.пред. той си го каза директно в едно интервю. Не знам кога София е плащала половината данъци, може би е било преди да се родя или ще стане след като умра, но заради тези сметки на титана из Банки, през последните четири години бяха приложени всички официални и неофициални хватки + неизчерпаеми шопски стойки и чалъми, за да получи София половината от националния доход, дори с известни аванти и предплащания (щото нали, като дойдат комунистите, те ще късат от плътта на нещастна София, за да хранят озверелите провинциални хрътки

).

Контейнерни терминали в Бургас и варна няма да има, но метро диаметъра XYZ в София е ултра-свръх приоритетен, нищо че до метростанциите и плочки не са сложени.



Тема Re: Имате ли очи? [re: croesus]  
Автор bajganjo1 (новак)
Публикувано18.11.13 23:28



Дал съм достатъчно цифри, по тях имаш ли някакви възеажения?



Тема Re: Имате ли очи? [re: bajganjo1]  
Автор croesus ()
Публикувано18.11.13 23:34



Да, аз вече три мнения с възражения съм написал, ако не си забелязал. Договорени бяха и водния цикъл на Сливен и пречиствателната станция, после бяха "спасени" еди къде си. Затова казах колко реално са платените пари, и то по думите на Дончев. Другото са лаладжилъци. Утре ще ти пусна числата за общинските бюджети, ако не ги намериш сам.



Тема Re: Имате ли очи? [re: croesus]  
Автор bajganjo1 (новак)
Публикувано18.11.13 23:45



Конкретно община Сливен нито мога, нито искам да коментирам. Дал съм сравнение между София и страната.



Тема Re: Имате ли очи? [re: dean dimov]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (пристрастен)
Публикувано18.11.13 23:55



Всичко за провинцията идва по европейски проекти, иначе опре ли само до държавни пари всичко се изсипва единствено /с малки изключения/ в София. Софиоцентричността е идеология на тази държава и то без значение дали на власт е БСП /БКП/ или ГЕРБ /БКП 2/. Софиоцентричността се защитава със зъби и с нокти и със всички средства и тя е по-свята за държавата от всичко друго.

Като изключим Арена Армеец, за която договорът беше подписан още при тройната, не знам голям обект в София, който да не се изгражда с евросредства. Градът е в направо жалко състояние и дори центърът - плюнката площ, където нещата трябва да са наред поне от самоуважение и уважение към гостите, е също в плачевно състояние.

За разхвърлянето на службите в по-малки градове съм напълно съгласен, но какво правят новите по въпроса? Дори за Агенцията по рибарство, за която точно се ремонтираше сграда в Бургас, сега се разбра, че "местенето се е оказало неефективно заради разходите за командировки" (без коментар!

)



Тема Re: Имате ли очи? [re: koмитa]  
Автор ToffeeTwr (минаващ)
Публикувано19.11.13 12:03



С братята ви освен да бутате рубежи и да крадете за друго не ви бива...




И сега и лятото винаги сте едни и същи



Бори се за 310 лв и някоя баничка и уживай



Тема Re: Имате ли очи? [re: ToffeeTwr]  
Автор koмитa (български)
Публикувано19.11.13 12:35



Тия не са ми братя. Ти ако си мислиш, че на митинга на ГЕРБ в Пловдив, бяха по-различни. Определено понятието "червени бабички", ми се обърка, след като наблюдавах митинга на ГЕРБ в Пловдив.



Тема Re: Имате ли очи? [re: croesus]  
Автор HOLYGANGS7ER ()
Публикувано19.11.13 13:02



Какво да им гледаш на тия статистики бе, ти нали ги беше видял и каза че парите били намалени

. Ти знаеш ли в че в Бургас има 10 човека назначена администрация да се занимават САМО с европроекти, за да могат да се използват парите. Перник с червената кметица колко пари изяде, магистрала им построиха дори.

Ние наистина сме лош човешки материал, щом има хора, които не могат да си направят елементарна сметка. София произвежда 25% от БВП на страната, с най-много чуждестранни инвестиции. Ти какво искаш вместо инфраструктура в София да се строят булеварди и метра по селата ли? Не знам ти какво точно разбираш от икономика, че да ти обяснявам,на мен ми отнема вече 3та година тази наука. Но твоят проблем тук не е икономически, а изцяло на психична основа, ти не обичаш София(най-вероятно за те скъсали в Софийски), намразил си софиянци, защото не всимат 310 лева, и много те боли като някой се сети да направи нещо хубаво там. Сигурен съм, че много добре знаеш че БСП няма да направи НИЩО за твоят град, но няма да направи и нищо за София и това те прави удовлетворен. Само че това щастие е базирано на злоба и завист, а не на нещо градивно. И от цялата ситуация губят всички, включително и ти, но това ще усетиш по-късно.

ВМРО-НП


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.