Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Имате ли очи?нови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано04.12.13 01:04



Както и да е, аз съм правил подробна сметка за Сливен и излезе, че годишно гражданите тук плащат окоо 250 милиона лева. Обратно им се връщат (заплати на учители, чиновници, военни, полицаи, помощи за безработни, бюджетно додаване за пенсиите, което е от няколко години и т.н.) около 50 милиона. Нето ~200 милиона годишна вноска в бюджета. За София положението е обратното - получава от бюджета около 6 милиарда лева, като софиянци имат принос за 1.5 милиарда от тях. Нето 4.5 милиардна бюджетна субсидия годишно

-------------------------


Много ми е интересно как Сливен с население под 100к плаща 250 милиона данъци, а София с население 1.5 милиона плаща 1.5 милиарда данъци. Това означава, че Сливен плаща 2.5 повече данъци на човек, което ми се вижда силно невъзможно.

Отвори очи



Тема Re: Имате ли очи?нови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано04.12.13 01:06



Работещи в Президентството - 1000 говеда (паднах, като чух числото), НС, МС - не знам колко, но над 1000 със сигурност...

-----------------

МС имаше 430 човека през 2012г, а Президентството са около 130 човека. По времето на Първанов са стигали 160 човека. Информацията ти не е вярна.

Отвори очи



Тема Re: Имате ли очи?нови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано04.12.13 01:19



Напротив, точно така се осигурява растеж. Орешарски е много по-умен, отколкото предополагат не само враговете му но и бесепарите.
Избощо никакво значение няма какви малоумници са министрите и заместник министрите, ако икономическата политика е правилна. А Орешарски, от всичко което съм видял досега от него, показва, че много добре разбира как се прави това.
Сега в блога си пиша една статия за това как Ерхард е възкресил Германия. "Стълбовете" на неговите реформи са два и половина - 1. свободна конкуренция, 2. трансфери на пари към бедните 2.5 стабилна валута (т.е. ниска инфлация). От нищо друго няма нужда. Планът на Ерхард затова е гениален - защото е толкова прост, че малко хора го разбират как точно функционира. Всичко останало, вкл. отсяване на олигархията и възпитаване на уважение към декмокрацията в населението, се постига от самосебе си.


----------------------


Съжалявам, че толкова късно се включвам.
В твоя текст има няколко точки по които бих искал да се включа.


Първата е дали се осигурява растеж така. От тези 3 милиарда лева се знае за какво ще се изхарчат само 100 милиона лева. Орешарски спря пенсионната реформа на Дянков (едно от малкото умни неща). Върна привилегиите на шапкарите и ченгетата и те могат да продължават да се пенсионират рано.
Можеш ли да ми кажеш какъв растеж ни очакват при такава политика и откъде ще дойде той? Като вдигнеш пенсиите на пенсионерите как ще се появи растеж? Като увеличиш броя на пенсионерите как точно се появява растежа? :)
Комунистите искат да инвестират пари в проекти с негативна възвращаемост като Белене и Химко.
Какви титани на мисълта само... да дадеш 50 милиона на завод, който губи 200 лева на тон.


И последно - писал си за свободната конкуренция. Къде видя свободна конкуренция в политиките на Орешарски? Какво се случи с държавните пари, които бяха в една банка?

Аз съм съгласен с теб, че конкуренцията води до растеж, но къде видя конкуренция при Орешарски?

Поздравления за това, което правиш и избора, който си направил. Ще ми се да има повече хора като теб. Виждали сме се 2 пъти лично и имам много високо мнение за теб. Не приемай това, което съм ти писал като заяждане. Просто ми стана интересно колко много се различават примерите, които даваш от това, в което вярваш.

Отвори очи


Тема Re: Още цифринови [re: croesus]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (пристрастен)
Публикувано04.12.13 04:21



В България коефициентите, условията, възрастта и точките за пенсиониране се менят всяка година. Няма налице договор, подписан със задна дата и процес на изпълнение. Затова и средната пенсия варира от 3$ през февруари 1997 до 90 деноминирани лева през 2001 и 290 м.г.



Тема Re: Имате ли очи?нови [re: balkanian]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.12.13 06:52



Само за да изразя с най-проста математика какви простотии пише този пореден сливенски нереализиран гений:
Ако вземем тази супериорна цифра от 250 милиона и сметнем,
a/ че цялото население на Сливен плаща данъци, до последното цигане
b/ дори цялата амстердамска махала да гладува в Холандия, а да си плаща ДДС-то тук;
-> то на човек се падат,че плаща на държавата към 14000 лева!!!!
Представете си, и последния сливенски циганин плаща на държавата 14000 лева годишно, т.е. по 1200 лева на месец!!!
Ако се счита, че основното плащане идва от ДДС, нека да кажем 95%, защото едва ли някой плаща сериозни подоходни данъци, това са 12600 лева платено ДДС, т.е. 63000 лева ДИРЕКТНА ПОТРЕБИТЕЛСКА КОНСУМАЦИЯ НА ЧОВЕК В СЛИВЕН!
Абе Крез, ти или си един голям лъжец и манипулатор или си толкова глупав и комплексиран, че дори не си правиш елементарна сметка преди да напишеш нещо.

.



Тема Re: доста провокативно синови [re: koмитa]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.12.13 06:56



Мен пък ме кефи как са бръкнали така дълбоко в ануса на комсомола, че още ви държи.



Тема Re: доста провокативно синови [re: coф.мak]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.12.13 07:03



Едва ли ще научиш много от тази тема, освен че Крез мрази шопите, предпочита да е турско, гласува за ДПС, лъже и манипулира като сливенски циганин. Засега само Деанчо и Комитата тактично му пригласят.





Тема Re: Още цифринови [re: croesus]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.12.13 07:08



Вижте какво господине, социалното и пенсионното осигуряване е задължително и е социален фонд. От него не се печели, държавата се задължава да те компенсира като ти предоставя здравни и медицински услуги на преференциални цени или безплатно и да те осигурява в нетрудоспособна възраст и време. Идиотско е да сравняваш държавата с банка, защото, банката няма да плати пенсиите на неработещите цял живот, нито да плати лечението на тези които не плащат нищо.

Редактирано от DannyDeVito на 04.12.13 07:15.



Тема Re: Имате ли очи?нови [re: balkanian]  
Автор Борето (бърборко)
Публикувано04.12.13 08:47



Трансферът на пари към бедните беше фактор при Ерхард, поради рудиментарната външна търговия. Сега бедните ще профукат парите за китайски и турски внос и растеж - нанай си. А нови пари - йок.



Тема Пропуснал съм и ВМРОнови [re: koмитa]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано04.12.13 08:57



Разните социологически проучвания показваха сравително високо доверие към ГЕРБ в края на мандата му. Проучванията може да дават грешни резултати, но все пак са някакъв ориентир.
По времето на ГЕРБ нямаше заграждения около парламента.
Февруарските протести бяха до голяма степен ръководени.
В all.bg писах, че диктаторите не подават оставка. Той (all.bg) нещо се счупи и затова се върнах тук






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.