Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Още цифринови [re: croesus]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (пристрастен)
Публикувано03.12.13 10:26



Държавата фалирала ли е, че да смятаме, че работещите плащат пенсиите на пенсионерите? Ако да, кога й разпродадоха имуществото, за да си покрие борчовете?

Държавата не е фалирала (изпаднала в невъзможност да си изпълни пенсионните задължения) точно затова, защото в момента одържавява доходите на обширни прослойки от населението и приходите от това са в пъти по-големи, и капят всяка година най-важното, спрямо всякакво държавно имущество.

Ти разглеждаш как трябва да бъде, и понеже няма пари да го бъде, е факт друга действителност. Тъй като същата действителност не работи за хипотезата ти, че бабите хранят софиянците, ти я отричаш. Бабите няма с какво да хранят софиянците, пловдивчаните и бургазлиите - това е истината. Те имат единствено вземания от една държава, която не може да ги изпълни по никакъв друг начин, освен да одържавява доход от работещите.

Редактирано от бyrapckиekoнoмckитиrap на 03.12.13 10:27.



Тема Re: айде пак да си дойдем на думатанови [re: dean dimov]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано03.12.13 12:08



Не се брои! Банкя е на село, каквото и да се опитват да ни внушат.


Виж за Нови Искър ще си помисля.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Имате ли очи?нови [re: croesus]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано03.12.13 12:39



Посипвам си главата с пепел!!!
Извинявам ти се, О! Крез, заради греха ми първороден - родил съм се в София! И родителите ми също! И техните родители, без една от бабите (тя е от северна българия, Плевенско)! И родителите на бабите (повечето, че тук вече идва трако-македонско-бежанската жилка).
Ама грех!!! Казвам ти грех!!! Бия чело у земи и ги скубя тез дълги, руси, но вече побеляващи коси! А сълзи на разкаяние и сополи - реки!!! Мъка!!!
Колко кръв народна съм изсмукал през тези години, в които израствах и се учех в този град! Мъка!!!
Ние - софиянци сме виновни за всичко от Потопа насам! И ще си носим кръста на вината до Армагедон, който както знаем ще представлява удар на метеорит по кубето на "Св. Александър Невски".
Аз пък ще се извинявам и ще се разкайвам за всеки пък, когато съм правил забележка на дошляците с източен акцент, който си хвърлят боклука на улицата, а те ти казват най-нагло в очите: "Ми туй нье йе моят град!".
От името на баба си, която когато остана сама и имаше 100 лева пенсия и 90 лева сметка за парно ти се извинявам, че сметката и за парно не е била по-висока! На софиянци и 100 тояги на гърба са им малко!
И.т.н да не продължавам...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Имате ли очи?нови [re: Ганьо Балкански]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано03.12.13 12:48



Как смееш да напишеш такова нещо! Противеречи на софиоцентризма!
Парите на София всичките си остават за София! И на лакомите софиянци, понеже не им стига, им приписваме и парите от другите градове и селца! За да им субсидираме сметките за парно! И заплатите! Те в София всички са на държавни заплати, и не стига, че нищо не правят (което за повечето бюрократи май си е вярно), ами и им плащат бонуси - само в София! Бонуси в провинцията няма и няма да има!
А-а-а-а (размахване на пръст)!!! Всяка крива линия успоредна на партийната е права линия!

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Имате ли очи?нови [re: headhunter]  
Автор croesus ()
Публикувано03.12.13 15:10



Всички тези истории за бабите, дето не можели да си плащат парното, са като от калъп извадени. Да нямате някой щатен писач на подобни глупости?
Ако й и било скъпо парното да беше го спряла, а? Да се беше топлила с ток или дърва, както всички останали баби.
Или пък да не се топли, ами да издържа с пенсията си безработна дъщеря и внучка, каквато е ситуацията с една колежка на майка ми. Може би трябваше баба ти се къпе в мляко, че да се размислиш, дали това не е за сметка на други баби?

Прочее, меренето на това кой бил по-беден е тъпо. Боли ме х-я на кой баба му как живяла, вълнува ме само какво взема от мен държавата и какво получавам срещу него. Доста съм на минус и тук около мен не съм виждал някой на плюс от нея. В София е обратното, затова мразя София и шопите.





Тема Re: Още цифринови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор croesus ()
Публикувано03.12.13 15:18



Очевидно дори доста сериозния интерес в икономиката не може да компенсира икономическото образование и опита в собствен бизнес. Ако беше обратното щеше да знаеш, че договорът/сделката/покупко-подажбата/... са феномен без предистория. Това е защото всеки договор/сделка/... са предмет на договаряне, което само по себе си гарантира справедливостта му без значение коя страна какво дължи.

Всеки път, когато се чудиш дали плащаш пенсиите на бабите се питай дали хората, които теглят кредити от банките, плащат дохода на онези, които имат депозити там.

Обратното е вярно, въпреки грозотата си - бабите на село плащат масрафа на чиновниците в София и субсидират парното на всички софиянци.



Тема Re: айде пак да си дойдем на думатанови [re: Щъpkoт]  
Автор Tyзлиja (старо куче)
Публикувано03.12.13 16:34



Тъкмо зинах да го кажа...



Тема доста провокативно синови [re: DannyDeVito]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано03.12.13 18:46



написал въпроса и резултатът е налице. Такава бурна тема отдавна не е имало тук.
Прочитайки само началото, без са чета близо 200 мнения, реших: Брей този де Вито бил голям комунист


Та хубостта на времената, които настанаха, е изострянето на противоречията между отделните граждани на държавата. Някой считат, че главният виновник да това положение е президента Плевнелиев
Прочитайки няколко мнения разбрах, че причината за днешното положение е противоречието София - провинцията
Моите разбирания са, нищо от изброенето не причина за днешното състояние.
Сега малко майтап: Виновна е демокрацията. Демокрацията повелява да не се забраняват партии като БСП, ДПС, Атака



Тема Re: доста провокативно синови [re: coф.мak]  
Автор koмитa (български)
Публикувано03.12.13 21:49



Много ме кефи удобното пропускане на ГЕРБ в редичката от изброени партии, в последните 6 месеца.



Тема И ощенови [re: DannyDeVito]  
Автор Ганьо Балкански (новак)
Публикувано03.12.13 22:23



И още един аспект, държавните структури в малките населени места масово са неефективни и разточителни, ето пример от прокуратурата:

Един прокурор в Гълъбово струва на държавата колосалните 172 402 лв на година, изчислили са авторите на анализа. Тези обвинители държат рекорда по издръжка сред магистратите в 57 града. Там сумите за един прокурор надвишават средната "цена" на обвинител за страната - 77 955 лв.

Изчисленията показват, че 163 871 лв излиза да имаме един обвинител в Трън, а "цената" му в Девин е малко по-ниска - 140 424 лв. Колко драматично високи са тези стойности обаче показва съпоставката им с годишната издръжка на Софийската районна прокуратура например.

Там сумата за един обвинител на година е 53 618 лв, или над три пъти по ниска от тази в Гълъбово. При това столичните районни прокурори не са най-евтините за бюджета, защото в Девня издръжката е 53 354 лв на човек, което показва, че невинаги в големите градове е по-изгодно да се поддържа структура на обвинението, а в малките отиват повече ресурси.

Има и друг показателен факт - не само по-високите заплати на висшите прокурори надуват издръжката им, защото от изчисленията в
анализа излиза, че например окръжен прокурор в Силистра (121 174 лв.) излиза по-скъпо на държавата от човека, който следи за законността на работата му в апелативното обвинение във Варна (93 229 лв.).

В топ три на "скъпите" обвинители логично влизат двете върховни прокуратури. Там един магистрат "струва" 143 666 лв на година.


И така, районен прокурор в София 53 618 лв, в Девин 140 424 лв, в Трън 163 871 лв, и в Гълъбово 172 402!!! И това при положение, че върховен прокурор в София струва 143 666 лв.







Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.