Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 17.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За връзките  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.06.13 14:54



Много истини има в тази статия ...





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано19.06.13 15:16



"... любимия човек (който е поставил своето щастие пред вас, щом се чувствате зле) ..."
"... когато поставите собственото си щастие пред всичко останало, другите хора ще започнат да се държат с вас така, че да ви направят щастливи."

Много сериозно противоречие ...





Тема Re: За връзкитенови [re: pravil_nick]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.06.13 15:35



Само това ли видя в статията?



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано19.06.13 16:01



Какво друго има да се види в нея?

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.06.13 16:23



Не знаеш правилните въпроси, за това и отговорите ти убягват.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано19.06.13 16:28



Не, задавам въпроси по това, което липсва. Като знам правилните отговори, задавам въпроси по липсващите факти. Ти явно си тотално незапозната с нещата от живота, щом подобни статии те впечатляват и търсиш отговори за липсващия си житейски опит в тях.
Да не споменаваме, че такива статии действително не са за незапознати, точно поради още първия въпросителен пост в тази тема. Като не може човек сам да си намери баланса и да си подреди живота, писаниците няма да му помогнат.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.06.13 18:36



Ако знаеше правилните отговори, нямаше да наговориш толкова много глупости в съседната тема.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано20.06.13 10:56



Тая живота ще я смаже.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано20.06.13 12:34



Ако ти имаше идея от мъже и живота въобще, нямаше да четеш такива статии. Преглътни го най-сетне.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзките..........нови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано20.06.13 14:00



Явно, притежавате добър практическия опит с мъжете!



Тема Re: За връзкитенови [re: FilerO99]  
Автор roshava (диване)
Публикувано20.06.13 16:19



Не знам живота, Файле, но тази жлъч, ще я отрови .





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано20.06.13 16:54



В реалния живот си беше добричка, само че убеждението й че материалното превъзхождало духовното ще й съсипе живота.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано20.06.13 22:02



Да, така е. Вярно си е.





Тема Re: За връзкитенови [re: FilerO99]  
Автор roshava (диване)
Публикувано20.06.13 22:55



Те до там водят тези убеждения ... до озлобяване.



Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано20.06.13 22:56







Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано21.06.13 15:10



Не знам при мен до какво точно озлобяване водят, но и ти, и Файла сте самотници и сте го казвали неведнъж, а аз не съм.

Темата впрочем нъл беши за статията и истините в нея, кво ме емнахте вий, щастливите и разбиращите от връзки?

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!

Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано21.06.13 16:36



Бля бля....


започнах я..но не можах да я свърша...
Скучно...

Редактирано от ШokoЛaдa на 21.06.13 18:23.



Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор roshava (диване)
Публикувано21.06.13 20:51



Хайде спри да ми ходиш по трътката, че аман от озлобени женици, които искат да си избиват комплексите на мой гръб.





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор The Stranger (GAME OVER!)
Публикувано21.06.13 22:52



Остави я, на нея целия свят й е крив...само тя е нормалната



Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!

Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано21.06.13 23:13



АЗ ти ходя по трътката? Затова ли си тръгнала да ме коментираш в стил "другарски съд" и търсиш външна подкрепа все едно си втори клас. Пиши си по темата, както писах аз, вместо да се чудиш кого по-напред да обидиш, че не мислел като теб. Не става само да линкнеш и да започнеш да обиждаш всеки инакомислещ.

Кви са истините в статията, дето ги подкрепяш? И по-важното - на каква база точно ги подкрепяш? Леко-далеко трябва да имаш база да размахваш присъдите си, а в тази тема ти липсва.

Статията не отговаря на масата хора и не отчита, че човек може съвсем съзнателно да прави идиотски компромиси, за да задържи половинката си. Връзките не се провалят заради самите компромиси, а защото участниците искат перфектното, без да осъзнават какво значи това, оттам идват разминаванията между надежди, реалност и заблуждение. Няма полза да обясняваш на тъпа путка какви компромиси да прави, за да запази връзката си, защото за нея всичко, което не е идеал, е един огромен компромис, ерго - една изначале провалена връзка. Не мога да разбера що е такъв АДСКИ проблем просто да признае някой/някоя, че той самият греши и не знае какво иска. Все друг трябва да е виновен и да потиска нещастния герой.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано21.06.13 23:45



По-добре самотник отколкото зле придружен.



Ти сериозна връзка си имала само една и всичките останали са ти били бройки. А те не са хич малко!

Редактирано от FilerO99 на 21.06.13 23:46.



Тема Re: За връзкитенови [re: FilerO99]  
Автор The Stranger (GAME OVER!)
Публикувано21.06.13 23:53



Явно не й се отваря парашута с мъжете, затова е бясна на всички - на мъже и на жени :)

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано22.06.13 00:00



Ехееееееееей, по-спокойно само... Ти чете ли изобщо за какво иде реч?

"Статията не отговаря на масата хора и не отчита, че човек може съвсем съзнателно да прави идиотски компромиси, за да задържи половинката си."
??? е, точно това се казва там, че съзнателно губим себе си, а ти какво разбра?



Тема Re: За връзкитенови [re: The Stranger]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано22.06.13 00:06



Е как ще й се отваря парашута след като по собствените й думи е материалист, курва и не може да обича? Това са нейни думи!



Тема Re: За връзкитенови [re: The Stranger]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.06.13 01:49



Добре че съм от ненормалните.





Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.06.13 01:59



Личи си, че не е чела статията, за нея е важно да се заяжда с хората, което е много жалко.



Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано22.06.13 10:41



Знаеш ли, по-горе написах отговор, че всичко е бля бля в статията, ама то не защото няма истина в нея, а защото е многоооо обобщена. Всяка вързка е строго индивидуална, всяка раздяла също....
Сега отностно компромисите...ми няма как да ги няма, но има неща с които можеш да напривш компромис, има такива с които не можеш. Аз например не мога да направя компромис с това, партньора ми да е алкохолик...или как да го кажа...да прекалява с алкохола. Просто такива хора ме изкарват от нерви, знам че може да са болни, да имат зависимост или просто да обичат да си попийват и т.н., но аз имам нетърпимост към тях...
А колкото до идеалите...повярвай няма такива...Има някакви заблуди в главата за идеали, ама те много бързо отлитат и се забравят, като срещнеш правилният човек.....в смисъл човек, който да те развълнува...
А знаеш ли, тайната на щастливата връзка е елементарен, а той е - не прави това, което дразни другия, направи го един спокоен и усмихнат човек и това нещо, няма как да не ти се върне многократно...т.е. и ти ще бъдеш щастлива и доволна.
И аз в момента говоря бля бля...защото обобщавам, а тайните са в конкретиката, малките неща са тези, които правят впечатление и трогват...


И наистина последно...но винаги съм си задавала въпроса, защо си толкова агресивна? Нападаш, обиждаш и то без да познаваш...Защо? В един нормален диалог можеш да получиш много повече удоволствие, отколкото в непрекъснато ръмжене...



Тема Re: За връзкитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.06.13 11:09



Не е за щуреещи бръмбари в главата, определено.





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано22.06.13 11:22



Моите бръмбари започват да кротват...още малко им трябва...

...



Тема Re: За връзкитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.06.13 11:31



да не си ги напръскала с Райд?





Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано22.06.13 12:16



Уф, айде ще го обясня като за идиоти.
Статията не отчита това, че на човек това може да НЕ МУ ПРЕЧИ, да го ИСКА; не отчита и че човек се ПРОМЕНЯ. Промяната в една връзка е непременно нещо лошо и гадно, стой си на едно място и не се променяй, защото ще се изгубиш - ето това казва статията. Т.е. няма как да помогне на хора, които поначало вярват, че все другите са им криви. Да, действително има хора, които са толкова добри, че всички им се качват на главата, но са малко и като цяло оставят впечатлението, че са леко тъпички като личности, ако ме разбираш.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано22.06.13 12:19



С рошавата не мога да водя нормален диалог - където се обадя, тя веднага е там да ми обясни колко съм крива. Ето, и аз с много от твоите мнения не съм съгласна, но с това съм, а и ти не ми скачаш от воле да ми обясняваш колко съм заблудена - така и диалог се получава, и никой не напада другия заради спорта.
Аз поне виждам разлика между "диалога" ми с рошавата и диалога с теб в тази тема.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано22.06.13 12:51



Е, добре де...ама аз с Рош никога не съм имала проблем в комуникацията, напротив с нея си лафим много добре, направо си е удоволствие...
А ти тръгваш директно с обидите, когато с нещо не си съгласна..Просто ми стана интересно, удоволствие ли ти прави да се "ръмжите"...и не само с нея, а по принцип...или просто границите ти на търпимост са много ниски...
Спора е много хубаво нещо, но когато има чуваемост и търпимост...а когато ги няма, се превръща в лична война...просто ми стана интересно ти войните ли обичаш...





Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано23.06.13 12:49



Да, пробвай с обяснения като за идиоти, не може всички да са умни като тебе.


Но не мога да разбера защо виждаш, че в статията се казва да стоиш на едно място и да не се променяш? "Промяната в една връзка е непременно нещо лошо и гадно, стой си на едно място и не се променяй, защото ще се изгубиш - ето това казва статията." Аз не я разбрах така.
Според мен посланието е, че ако правим твърде много компромиси в името на половинката си, които са в разрез с нашата натура и индивидуалност, няма да сме доволни и щастливи, защото вървим против себе си. Колкото повече компромиси във времето правим, толкова повече се губим. Има компромиси, които са задължителни да се правят, но чак пък всички ли?



Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.06.13 13:07



Точно това е идеята на статията, но явно не всеки я е разбрал.





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано23.06.13 13:32



Рош, много е обобщено....Първо какво значи компромис? Всеки човек е индивидуалност и при опознаването му, ти можеш да направиш преценка...ще го бъде или не...Ако даден човек обича да те дразни нарочно, да се опита да те подчини, и да ти прави напук...има ли смисъл да си с него...Каквито и компромиси да правиш рано или късно ще се разделите, защото това е умишлено, а не несъзнателно.
Разбираш ли, че повечето недоразумение и кавги стават за това, че хората не умеят да водят диалог, да разговарят. Аз например, ако ме дразни нещо си го казвам в прав текс..."моля те, не прави това, дразни ме", ако този човек продължи, значи че не ме уважава...а като не ме уважава има ли смисъл въобще....
Знаеш ли колко е освобождаващо това, да няма тайни, да няма скрито-покрито и да си казваш всичко, поне за мен.
Овъртях го...и май няма да ме разбереш...та с две думи...ако хората, си казваха всичко или поне това, какво ги дразни, не са нужни компромиси, а избор...да бъде.. или да не бъде...


Аз лично никога умишлено не бих дразнела някой, защото не обичам да гледам сърдити физиономии, а няма нищо по-хубаво, около теб хората да се усмихват и да са доволни. Ама това при условие, че знам от какво се дразнят.....
Абе дано си ме разбала...



Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано24.06.13 12:20



Слънце, все те тя е какво пише в статията, аз виждам хората как разбират тези писаници. Еми не ги разбират достатъчно! На мен например ми писна да се доказвам за глупости пред мъжете, защото преди мен 5 кифли са се правили на интересни. Трябва да направя компромис да остана с тези хора, докато ме разберат, или да кажа "карай, не мога да правя този компромис повече" - което ще значи да остана сама като кукувица, защото ми е писнало да лекувам стари и ЧУЖДИ рани. Не е ли тъпичко?
Да не говорим, че файла пише в темата, а той е жив пример колко зле се възприемат подобни статии... хем е мъж!

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!

Редактирано от Чиcтoмeтka на 24.06.13 12:24.



Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор The Stranger (NEW GAME )
Публикувано24.06.13 17:27



Ти пък намери кой да даваш за пример...Файла. Че вие с него сте си лика-прилика, един за друг сте, що не се вземете?

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: За връзкитенови [re: The Stranger]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано24.06.13 18:06



По подобна причина, поради която твоята любовница вече иска само пари от тебе - за друго, освен касичка, не ставаш. Лика-прилика, ама друг път.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор The Stranger (NEW GAME )
Публикувано24.06.13 18:07



Пали метлата и излитай :)

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано25.06.13 01:00



Ами не е нужно да се доказваш на мъжете за глупости. Доказвай се за истински важните неща за теб, не може да няма нещо, с което не би се примирила и да си затвориш очите само и само да не си сама. Пък и ако за всичко им угаждаш и не отстояваш своите позиции, мислиш ли , че ще си доволна от това положение и че няма да загубиш самоуважението си, пък и в последствие и това на партньора си, защото рано или късно ще му станеш безинтересна като му казваш само: Да, добре, прав си, както кажеш и т.н.... Компромиси се правят, но трябва да са взаимни и с мярка, за да не се обезличиш нацяло.



Тема Re: За връзкитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано25.06.13 08:02



Знаеш ли колко е освобождаващо това, да няма тайни, да няма скрито-покрито и да си казваш всичко ... Да, когато намериш човека, който може да те приеме цялата, да те понесе, тогава не са нужни компромиси, а само избори.

... любовта не става с всеки и никога не е пълноценна, когато не можем да бъдем свободни да изявим всеки свой пласт от цялата си многопластова природа и да бъдем приети такива каквито сме.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор The Stranger (NEW GAME )
Публикувано25.06.13 11:42



Подкрепям безрезервно, но колко от нас биха могли да бъдат себе си, да разголят не само тялото, но и душата си без да се страхуват? Аз бих го направил, ако имам доверие на човека насреща.

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: За връзкитенови [re: The Stranger]  
Автор roshava (диване)
Публикувано25.06.13 12:55



Сигурно всеки може да го направи, но въпроса е, че пред мноооого малко хора можем да го направим ... но то за това се казва Истински приятел, Истински мъж/жена ... не защото другите са фалшиви, а защото с въпросните хора се чувстваме разголени и истински.





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано25.06.13 17:46



Ми да.... При всички други случаи показваш просто един или определен брой пластове, в зависимост дали става въпрос за бизнес, за приятелство и т.н.
Само в любовта можеш да покажеш всичките си пластове...и да бъдеш себе си...ако посмееш и се довериш...

..но пък който се страхува, губи много....
Разбира се, че не става с всеки.



Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.06.13 10:21



Щом съм стигнала до това, значи съм я прочела и ... най-вече вникнала. Да се развие теза, за да се стигне до основно противоречие .. звучи поне замислящо, да не казвам объркващо.
Бих добавила към цитата в червено - "... което съвсем не значи, че същите тези други хора са вече щастливи."
Т.е. "мероприятието" се обезсмисля.


Т.е. рецепта няма.
Всяко двойка намира своя начин на взаимодействие или ... не го намира съответно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.