Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 17.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано22.06.13 12:16



Уф, айде ще го обясня като за идиоти.
Статията не отчита това, че на човек това може да НЕ МУ ПРЕЧИ, да го ИСКА; не отчита и че човек се ПРОМЕНЯ. Промяната в една връзка е непременно нещо лошо и гадно, стой си на едно място и не се променяй, защото ще се изгубиш - ето това казва статията. Т.е. няма как да помогне на хора, които поначало вярват, че все другите са им криви. Да, действително има хора, които са толкова добри, че всички им се качват на главата, но са малко и като цяло оставят впечатлението, че са леко тъпички като личности, ако ме разбираш.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано22.06.13 12:19



С рошавата не мога да водя нормален диалог - където се обадя, тя веднага е там да ми обясни колко съм крива. Ето, и аз с много от твоите мнения не съм съгласна, но с това съм, а и ти не ми скачаш от воле да ми обясняваш колко съм заблудена - така и диалог се получава, и никой не напада другия заради спорта.
Аз поне виждам разлика между "диалога" ми с рошавата и диалога с теб в тази тема.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано22.06.13 12:51



Е, добре де...ама аз с Рош никога не съм имала проблем в комуникацията, напротив с нея си лафим много добре, направо си е удоволствие...
А ти тръгваш директно с обидите, когато с нещо не си съгласна..Просто ми стана интересно, удоволствие ли ти прави да се "ръмжите"...и не само с нея, а по принцип...или просто границите ти на търпимост са много ниски...
Спора е много хубаво нещо, но когато има чуваемост и търпимост...а когато ги няма, се превръща в лична война...просто ми стана интересно ти войните ли обичаш...





Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано23.06.13 12:49



Да, пробвай с обяснения като за идиоти, не може всички да са умни като тебе.


Но не мога да разбера защо виждаш, че в статията се казва да стоиш на едно място и да не се променяш? "Промяната в една връзка е непременно нещо лошо и гадно, стой си на едно място и не се променяй, защото ще се изгубиш - ето това казва статията." Аз не я разбрах така.
Според мен посланието е, че ако правим твърде много компромиси в името на половинката си, които са в разрез с нашата натура и индивидуалност, няма да сме доволни и щастливи, защото вървим против себе си. Колкото повече компромиси във времето правим, толкова повече се губим. Има компромиси, които са задължителни да се правят, но чак пък всички ли?



Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.06.13 13:07



Точно това е идеята на статията, но явно не всеки я е разбрал.





Тема Re: За връзкитенови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано23.06.13 13:32



Рош, много е обобщено....Първо какво значи компромис? Всеки човек е индивидуалност и при опознаването му, ти можеш да направиш преценка...ще го бъде или не...Ако даден човек обича да те дразни нарочно, да се опита да те подчини, и да ти прави напук...има ли смисъл да си с него...Каквито и компромиси да правиш рано или късно ще се разделите, защото това е умишлено, а не несъзнателно.
Разбираш ли, че повечето недоразумение и кавги стават за това, че хората не умеят да водят диалог, да разговарят. Аз например, ако ме дразни нещо си го казвам в прав текс..."моля те, не прави това, дразни ме", ако този човек продължи, значи че не ме уважава...а като не ме уважава има ли смисъл въобще....
Знаеш ли колко е освобождаващо това, да няма тайни, да няма скрито-покрито и да си казваш всичко, поне за мен.
Овъртях го...и май няма да ме разбереш...та с две думи...ако хората, си казваха всичко или поне това, какво ги дразни, не са нужни компромиси, а избор...да бъде.. или да не бъде...


Аз лично никога умишлено не бих дразнела някой, защото не обичам да гледам сърдити физиономии, а няма нищо по-хубаво, около теб хората да се усмихват и да са доволни. Ама това при условие, че знам от какво се дразнят.....
Абе дано си ме разбала...



Тема Re: За връзкитенови [re: LILKA_SM]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано24.06.13 12:20



Слънце, все те тя е какво пише в статията, аз виждам хората как разбират тези писаници. Еми не ги разбират достатъчно! На мен например ми писна да се доказвам за глупости пред мъжете, защото преди мен 5 кифли са се правили на интересни. Трябва да направя компромис да остана с тези хора, докато ме разберат, или да кажа "карай, не мога да правя този компромис повече" - което ще значи да остана сама като кукувица, защото ми е писнало да лекувам стари и ЧУЖДИ рани. Не е ли тъпичко?
Да не говорим, че файла пише в темата, а той е жив пример колко зле се възприемат подобни статии... хем е мъж!

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!

Редактирано от Чиcтoмeтka на 24.06.13 12:24.



Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор The Stranger (NEW GAME )
Публикувано24.06.13 17:27



Ти пък намери кой да даваш за пример...Файла. Че вие с него сте си лика-прилика, един за друг сте, що не се вземете?

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: За връзкитенови [re: The Stranger]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано24.06.13 18:06



По подобна причина, поради която твоята любовница вече иска само пари от тебе - за друго, освен касичка, не ставаш. Лика-прилика, ама друг път.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За връзкитенови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор The Stranger (NEW GAME )
Публикувано24.06.13 18:07



Пали метлата и излитай :)

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.