Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 17.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Страх от стари гаджета  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано09.02.13 18:48



Виждам такъв такъв страх у жените от стари гаджета. Но да си падам по накоя конкретно мадама е едно. Друго е, когато превръщам това положение във фактор между нас, като връзка. За това има поне две неща, които ми оказват натиск. Свободната жена, едно и свалката, две. И трето нещо е нейния страх, етикета без който не може всяка моя самонадеяност. Свободата при жената е нещо, което не е, като при мен. Защото една жена може да прелъстява и това абсолютно нищо да не означава. Докато при мен, когато аз свалям излагам чувствата си на открито пред всички. Но като и да е, защо свободната жена я е страх от стари гаджета? Тя първо предприема раздяла, защото това е позволено и няма никакви други спирачки срещу това, освен личното щастие. Независимо от това подозирам, че жената претърпяла някаква връзка, не може после да се отпусне. Старото гаджета я намира по някакви свои пътища и я изненадва при проява на флирт с някого. Оттук насетне се създава персонификация на човека с който се флиртува. Или изхождане от позицията, какво би рекъл за това бившия. И нещата стават капут.

Така чувството, че ако подходя към която и да било жена, всеки ще иска да види етикета под който са се състояли нещата. И оттам да се наниже в моята атмосфера. Понеже любовта и самотата са като две медиани, които си влиаят. От една страна е самата самота, като повод за търсене на сродна душа. От друга страна това може да е вече претърпяна раздяла, като аспект на личната загуба. Или запознаството, като афект на новото. Но притеснявам се от това, което се случва, защото не мога да си стоя все така безучастно. То не може и по друг начин, защото има дискотеки, концерти, градинки и паркове, библиотеки, планина и навсякъде нещо се случва. Така да кажа, че съм останал сам и самотен и да се вайкам вече не е приказка.

За това проблемът тук е, че не съм само самотен. Защото самотата при мен се третира, като масово явление. Тя изпъква, като на търсещ или изоставен човек. И най-вече етикета под който не може да мине всяка моя самонадеяност ме изправя пред това положение.



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: filmfest]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано09.02.13 21:23



Ама как е възможно за една жена да има значение какво би казало бивше гадже за нейна нова връзка?!

То няма думата вече. Ако все още неговото мнение я засяга, обаче, явно продължава да изпитва чувства към него.
Тогава ситуацията за теб се усложнява.

Знай, че има много жени, които не се интересуват от предишните си връзки, освободили са се от тях и са напълно готови за нова. Бъди спокоен в това отношение.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Страх от стари гаджета [re: filmfest]  
Автор ellynora (старо куче)
Публикувано10.02.13 14:19



Не е точно страх , а лошо психологическо натрупване. Уроците са научени, очакванията ни все по-малки. Чувството за обреченост на всяка връзка също ни дебне. Струва ли си да започваме нова?



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: saksun]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано11.02.13 21:19



Всъщност има мрак при прекратяването на връзката с друг човек, вместо светлина.

И чувствата хич не остават на повърхността, както може би очакваме.

Някои жени може да не се вълнуват от това, което са оставили зад гърба си, но напрежението виси на косъм според мен.



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: ellynora]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано11.02.13 21:40



Но при лош резултат от връзка човек се срива. Обаче заедно с това надеждите се вдигат в повече. Иначе от къде ще идва тази инерция на характера да се възприема, като огорчена, ако не от бляновете, които продължават да царуват. За това именно антипатията не може да бъде чувство. Тя е точно знакът за съсипването на характера. Разбира се именно тогава новото се лансира, като възможност. Но това не е въпроса, въпроса е за бляновете, които продължават да ръкводят личния живот. Тогава е въпросът за това, дали да се почва пак същото може би. Но това въпрос за новото ли е въобще???



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: filmfest]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.02.13 00:09



Ха, ако жената е открила, че напразно си е губила времето с някакъв?! Че я е мамил и не е трябвало изобщо да го поглежда?

Супер радостно е, че се е избавила от него дори. Само може да се радва след приключването на тази връзка.

Има напрежение, така е. Да не го срещне някъде, че ще трябва да го заплюе във физиономията.

Май се боиш от бившия на твоята изгора?! Е, защо?



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Страх от стари гаджета [re: saksun]  
Автор free styler (GM)
Публикувано14.02.13 17:02



щото бившия може да не се окаже много бивш и да му набие канчето:))))))



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: saksun]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано15.02.13 13:57



Няма от какво да се страхувам, всичко е въпрос на доверие.

Но, кога се създава доверие между двама?

Старото гадже макар към него една жена например вече да не изпитва носталгични чувства, то има нещо, което при друг все още не е настъпило и това е довереността. И това не е малко, защото когато се изгражда ново доверие с друг човек, то стъпва на някаква почва и която явно се превръща в един вид ревност.



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: filmfest]  
Автор free styler (GM)
Публикувано15.02.13 15:21



доверието се гради с време,



Тема Re: Страх от стари гаджета [re: filmfest]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.02.13 23:30



Не забравяй, че старите връзки се рушат обикновено поради загуба на доверието.

Така че новата е шанс за пораждане на ново такова. И всеки се надява този път да е по-силно и трайно.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.