Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Темата се центриранови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано09.07.04 09:05



както става ясно, в училище, по радиото и по телевизията дори и в Швейцария се говори на книжовен език. точка.

какъв социализъм те гони?

това, което поне аз искам да кажа, е точно това и нищо повече! никой не иска от хората да говорят винаги по определен начин, само когато ситуацията го налага (кои са ситуациите - вж. по-горе).

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема разбрахме те, стига!нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано09.07.04 11:02



Извини ме, Бомбата, ама съм пуснал тема за интелигентни хора.

НИКЪДЕ в темата не повдигам въпроса за официалния език на радиото и телевизията. Ти се чувствуваш длъжен да си кажеш мнението по въпроса, който е ИЗВЪН ТЕМАТА, макар и близко. Добре, нема лошо! Но това ти е четвърти път вече! Не си получил нито едно възражение, но продължаваш да опяваш едно и също! Меко казазно ни обиждаш на бавнозагряващи.

Ако считаш, че ще получиш възражения или съображения, пусни си една тема "Трябва ли да се спазват правоговоирните норми при официално общуване".

Редактирано от Caмия Инжинep на 09.07.04 11:04.



Тема Re: разбрахме те, стига!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано09.07.04 11:32



Извини ме, Бомбата, ама съм пуснал тема за интелигентни хора.

май не аз обиждам, а ти.

не знам какво си искал да кажеш и какво не, но така и не разбрах КОЙ ти "налага" нещо против волята ти. ако изобщо нещо бива налагано, то се налага чрез образователната система и важи за горепосочените случаи, за които явно с теб сме единодушни, че е редно да бъде така. друго какво повече недоволстваш и се пенявиш? какъв ти е проблемът? че някои хора се дразнят на диалект? ами голяма работа!

а, още нещо: като става въпрос за Тома Спространов, не става ли въпрос именно за Националното радио? защо тогава те дразни забележката на твоя приятел?

и още едно нещо: ако не си забелязал, доста хора ми възразиха на твърдението.

куче влачи рейс


Тема Re: разбрахме те, стига!нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано09.07.04 13:35



Пиша ти бавно, дано да разбереш.

Никой не ти е възразил на твърдението. Хората просто имат най-различни съображения по МОЯТА тема. Само ти повтаряш като радиоточка едно и също, с което зафлудваш темата.

Моля те най-учтиво, вече втори път, ако те вълнува езика на официалните радио и телевизия, пусни си тема. След като не те вълнува ТОЧНО това, за което ми е темата, не се чуствувай длъжен да постваш нещо. Още повече, че:

В отговор на:

не знам какво си искал да кажеш и какво не...


Ми не поствай тогава. Ние теб те разбираме, недей да почетвъртваш за втори път.



Тема Re: разбрахме те, стига!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Лил ()
Публикувано09.07.04 13:48



Моля ви, спрете, това съвсем пък измества темата
Ако имаш нещо да казваш лично на Бомбата - напиши му бележка



Тема Re: Темата се центриранови [re: the_bomb]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано09.07.04 13:49



Само да уточня, защото вече изяснихме нещата - в училищата в учебните часове (т.е. не си говорят на книжовен език с учителите извън часовете, това го знам лично, беха дошли едни пишлемета на обмен и си праскаха на диалект с даскалете) и по телевизията и радиото - единствено новините и публицистиката. Иначе айде стига споро'ве, изяснихме нещат сега, да се обиждаме, тъпо е.

Бог е шофьор от градския транспорт.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 09.07.04 13:53.



Тема Re: Темата се центриранови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано09.07.04 13:57



ми хубаво.

не виждам какво променя това нещата. явно извън клас не е място за официалности, както и ние си знаем от нашето училище (само че на даскалите не смеем да им говорим неформално, защото сме друга култура, но това е различна тема).

куче влачи рейс


Тема Re: Обяснявам пак.нови [re: the_bomb]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано10.07.04 19:07



прочетох това, което си писал по-горе, но за съжаление си говорим за леко различни неща и примерите са малко пак не съвсем съответстващи на това, което казах... заеби



Тема Re: Правоговорът - вид мания, май?нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано11.07.04 08:47



Езикът е основното средство за комуникация, което, просто казано, е да разбираш и да те разбират. Ако тази функция не е нарушена, какъв е проблемът?
А дали определен говор дразни определен човек - причините могат да са съвсем различни и строго индивидуални. Като мотивацията е на първо място - интересува ли те това, което ти говорят, пропускаш да се впечатляваш от диалекти и други неприятни особености на правоговора.

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Nextнови [re: anbra]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано11.07.04 11:42



Към следващата страница




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.