Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 01.05.24 
Горещи теми
   >> Либия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема В Либия е обявен национален траурнови  
Автор 12O112 (новак)
Публикувано02.01.07 11:38



Това говори ли Ви нещо?
Смъртта на Садам Хюсеин се почита, като на част от либийската нация. Оценката за неговото обесване е оценка за политическия избор на България и нейните граждани. Не се надявайте на милост от страна на Муамар Кадафи за осъдените по СПИН делото в Либия.
Време е за помен на шестимата затворници в Бенгази.
Въпросът е какво бихте направили, ако Либия разстреля медицинските сестри и лекаря?
Бихте ли отнели българското гражданство на всички български граждани, които останат на работа в Либия след потвърждаването на присъдите и след разглеждането им в последната инстанция?



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: 12O112]  
Автор Refine(ycмиxнaтa) ()
Публикувано02.01.07 15:35



В момента, в който Кадафи изчерпа всички начини да изстисква пари и помощи, като размахва правния цирк с медицинските сестри, наистина ще бъде време за помен. И опасявам се, Кадафи вече губи търпение, и ми минават черни мисли.
А българите, останали там след потвърждаването на смъртните присъди, са направили избора си. Не виждам защо трябва да ги мисля пък тях. Като им харесва да живеят в 17 век, коя съм аз, че да им преча?!? С гражданство или без, те са безмозъчни егоисти. Ако не бяха, нямаше да стоят там 8 години след арестите и да чакат да ги забъркат в следващ цирк в стил "Кадафи", и нямаше да допуснат да станат причина България да се съобразява все пак, че те са там. Ма много са разумни!



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: 12O112]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано03.01.07 00:19



"Въпросът е какво бихте направили, ако Либия разстреля медицинските сестри и лекаря?"

БТV, Стандарт и Дарик радио е ясно какво ще направят:
Ще си закачат отново лентичките "Не сте сами" ! ......
И би трябвало да заминат всичките тези арогантни лицемери за Либия в деня на разстрела и да усетят реално що значи тази фраза "Не сте сами" (когато ви разстрелват ние ще сме край вас и ще гледаме)
Простотията е безкрайна като вселената.


СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ !


Редактирано от Щ-3O4 на 03.01.07 02:23.



Тема Потвърждение на опасенията на брат ми, [re: Щ-3O4]  
Автор 12O112 (новак)
Публикувано05.01.07 21:11



в контекста на обявения в Либия национален траур, че Кадафи има голяма вероятност да не помилва нашите медици беше изказана днес по националното радио - програма "Хоризонт" в предаването "Преди всички" между 18,30 - 18,50 часа. Дискусията и анализите на двете бяха на изключително високо ниво. Говориха за смъртта на Садам, но отчитаха много ясно резонансите в Либийските политически среди.
Слава богу хаотичното ни възмущение и "хвърляне на прах с малки примеси на камъчета" по адрес на Либия и Кадафи даде неочаквано "резултат". Безгрешния Кадафи допусна "грешка". Обвини християнския ЕС, че не е отпуснал никави пари за болните либийски деца, непосредствено след Коледа. Да вменяваш вина на дарител и превръщаш неговата свободна воля в задължение да дарява е ... знаете какво.
Сега ако има много ама много добри журналисти, да направят анализ на необходимите месечни медицински разходи, за настанените в европейски клиники либийски деца и да ги сравнят с осигурените средства, да намерят по един много авторитетен вестник в няколко авторитетни вестника (Великобритания, Франция и Германия) и само с фактология внимателно да попитат за какво са повече от необходимите средства на Либийското правителство, а дори и да има временен дефицит, това ли е най подходящия начин за напомняне...



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: Refine(ycмиxнaтa)]  
Автор AcпapyxlYl (IYI)
Публикувано06.01.07 01:39



"А българите, останали там след потвърждаването на смъртните присъди, са направили избора си. Не виждам защо трябва да ги мисля пък тях. Като им харесва да живеят в 17 век, коя съм аз, че да им преча?!? С гражданство или без, те са безмозъчни егоисти."

Никой не е застрахован срещу терора. Виждаш на къде върви света.



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: AcпapyxlYl]  
Автор Refine(ycмиxнaтa) ()
Публикувано06.01.07 20:25



Прав си, никой не е застрахован, но все пак в контекста на събитията от последните години е луд риск за всеки българин да продължава да стои в Либия. И грозно послание - "ние ще си стоим тук, защото ние сме различни, ние не заразяваме деца, ние обожаваме режима на Кадафи и имаме пълна вяра, че нищо лошо няма да ни се случи. защото те (сестрите) са виновни, а ние не."

Да посещаваш държава, която освен входна виза прилага и режим на изходна виза, си е сериозно изпитание. Всеки момент можеш да станеш заложник на кого ли не, защото дори не можеш да си тръгнеш когато пожелаеш. А пък да работиш в такава държава, ей богу....чиста лудост.

Всъщност, има ли друга държава в света, която да има и входни, и изходни визи? Аз поне не знам...Самия режим на третиране на чужди поданици - "като влезете, ще излезете когато ние ви кажем" е нарушение на правата на чужденците, и ясно говори за страната - мракобесие, тероризъм и мания за контрол. То Кадафи че е луд, луд е, ами всички други ли са откачили там?!?



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: Refine(ycмиxнaтa)]  
Автор AcпapyxlYl (IYI)
Публикувано06.01.07 21:12



"но все пак в контекста на събитията от последните години е луд риск за всеки българин да продължава да стои в Либия."

Нямат вина българите, че работят в Либия, вина за това може да се търси единствено от Министър председател и Президент.
Още след първите часове за ареста на медсестрите, нормалната реакция на всяка държава е да забрани временно влизането на свои граждани на Либийска територия и да започне действия по евакуиране на всички намиращи се там българи.
Едва след тези мерки следват Амнести интернешънъл, искания за икономически натиск и други дребни услуги от нашите натовски съ\зници...




Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: AcпapyxlYl]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано06.01.07 21:58



Нямат вина българите, че работят в Либия

па дай и ние да ходим там, а ти ще плащаш да ни вадиш от техните зандани....
за осем години трябваше да са се измели до последния човек....и изобщо не ми разправяй, защото баща ми работи в Алжир навремето и ми е разказал доста неща за българските "колонии" в Северна Африка....вторият път избяга от Алжир, защото шибаната алжирска полиция беше започнала да го следи, а преди това бе живял в някакъв служебен коптор, наречен хотел цели три месеца без пукната пара....като се върна в България с помощта на посолството и лично на г-н Стоица Радев, дано да е жив и здрав тоя човек, беше отслабнал с 20 кила и едва се влачеше.....и аз съм бил в Алжир на гости при него по време на първия му "мандат" и видях едно-друго, включително и поведението на ЧАСТ от т.нар. български "кооперанти"......но Алжир е направо истинска демокрация в сравнение с Либия....там пък е бил бащата на един от най-добрите ми приятели, който е лекар и вчера коментирахме нещата и как и него са се опитали да го отвлекат за откуп, но все пак е успял да се спаси по случайност......освен това в Алжир видях и се запознах с неколцина изключително свестни араби, така че, въпреки всичко не съм антиарабски настроен...във всяко стадо си има мърша, а останалите са манипулирани по един ужасяващ начин от дивашкия либийски режим....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Пак съм съгласнанови [re: AcпapyxlYl]  
Автор Refine(ycмиxнaтa) ()
Публикувано07.01.07 00:29



Съгласна съм, точно така се прави от нормалните държави, но като политиците не си мръднаха пръста, ами и тръбяха по телевизията, че сестрите можело и да са виновни - Костов с това изказване се изгаври с тези хора, колко непрофесионално и неетично изказване! - не може ли работещите в Либия да съберат две и две и един път да постъпят както трябва!

Все държавата ни виновна, все държавата трябва да мисли вместо нас. Ми не мисли! Мисли как да ни вземе повече пари за данъци и това е. Нормалните хора имат чувство за самосъхранение и не се нуждаят от призиви на държавно ниво, че да се махнат от рискова територия. Достатъчно е малко здрав разум!

Иначе плана за икономически натиск и други дребни услуги ми харесва. Най-ми харесват възможните дребни услуги от натовските ни партньори...Предполагам, че и там се дърлят за пари, та още не могат да се разберат колко ще струва на България една спец-акция, за да измъкнат заложничките.



Тема Re: В Либия е обявен национален траурнови [re: AcпapyxlYl]  
Автор Ciganche... (* URNEBES *)
Публикувано02.02.07 18:32



Като им харесва да живеят в 17 век
------------------------------------------------------------------
Абе ти май не си в час

Don't dream a dream .Live a dream and let reality sleep .....



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.