Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 01.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема НИВА 2008нови  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано05.01.08 19:26



Днес най-червената и най-проходима Нива много се изложи. Тръгнал бях към Лозенския манастир, който е ходил знае пътя-черен и стръмен, а сега и с 20-30 см сняг. На 1/3 от пътя на един стръмен ляв завой не успях да го преодолея. Половин час се мъчих, не става и не става и се отказах. Най-ме е яд за това, че много други коли бяха минавали преди мен, а най-червената и най- проходимата не успя. Утре въоръжен с вериги на четирите гуми ще се пробвам пак. Купих от Метро два комлекта размер 80. Дали ще станат на Нивата? От етикета нищо не се разбира. Гумите ми са 185/75/16.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано07.01.08 00:37



Явно си пробвал и блокажа и бавния ход, но явно гумите са те предали, няма друго обяснение. С какви гумоци караш?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано08.01.08 22:38



Оригиналните- руски, всесезонни. Но върхът вече е покорен с вериги на задните гуми. Купих 2 комплекта размер 80, но като ги слагах ми се сториха малки затова отложих отварянето на втория комплект с цел по-късно да ми го сменят, което и направиха в Метро (служителят беше много любезен). Все още не съм пробвал размер 100 как ще стои. Като се изкачвах към Лозенския манастир към края на пътя отново се запънах на един стръмен завой но там попаднах на една весела компания, качила се до там с японски джипове, та те ме открехнаха, че вериги се слагат на предните гуми и че много съм жалел Нивата.Та следвайки втория съвет с яка газ направо се истрелях нагоре и без повече проблеми стигнах.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано09.01.08 01:57



Има един форум казва се naoffroad.com, там печени УАЗ-аджии и НИВА-ри казваха, мисля, че руските оригинали били за пръст и кал, а за сняг били зле. Ама трябва с тях да си полафиш, защото не е възможно Нивата да е по-малко проходима от някаква японска чикия.
Скоро и аз купувам, дай Боже!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.01.08 02:06



Зимните са по малки - по тесни, и мисля по ниски.
Съответно са по добри за сняг и лед, не че не денси ама ...

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано09.01.08 22:50



Относно това, че оригиналните гуми били за кал мога да разкажа една случка. Лятото, някъде на север от Шабла карам по чер път между две полета насадени с катофи или с нещо друго. Полетата се напояват и на едно място водата прескочила браздата и наквасила пътя. Кален участък с дължина 10 метра-нищо работа. Нагазих смело и там си останах, при това пътят беше без никакъв наклон. Калта една лигава такава, гумите се въртят на място. Малко по малко колата се плъзна настрани стъпи на тревица и се измъкнах. А иначе на сняг много танцува и с вериги и без тях. В неделя се качих на Плана и се движа по път покрит с сняг (бия пъртина) . Нивата не дава да се отпуснеш или разсееш, в миг и е кривнала в посока на урвата, въртя волана, тя не -продължава в грешна посока. Изобщо получаваш пълна порция адреналин.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано10.01.08 02:57



Е, Мерцедес или Лендровер ще са по-стабилни, ама какви пари са! НИВА-та е много лека, за жалост. Ама ще я купувам, това си е. По-рано ЛАДА-та по Живково я удържах с контриране на волана, ама тя беше само задно и гумите тогава бяха от каучук, не от пластмаса като сегашните. Като си спомня, в какви снегове и ледове съм праскал тогава, сега това не може да стане никога със съвременните гуми. И никой тогава на знаеше, че има летни и зимни гуми.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4WD (непознат )
Публикувано14.01.08 23:50



Има голямо значение каква е гумата,тя като всички материяли си променя физичните свойства при различни температури. Качеството на каучуковата смес вложена в гумата е от ОГРОМНО значение, зимните гуми са с повече силиций ,който запазва каучука мек и еластичен,при летните са други примеси и тн. Според мен голямата тънкост на OFF-ROAD е правилното подбиране на гумите, защото няма универсални гуми за всякакъв терен , както няма всесезонни гуми

Allseason е само студената бира



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4WD]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано15.01.08 21:36



Би било чудесно да сменяш гумите при различни настилки но трябва да си подготвен да губиш време по гумаджийниците за всеки излет в планината или още по-добре да си имаш кола само за планина, кола само за града и кола за магистрала. Или да направиш компромис и за колата и за гумите. Всъщност сега се сещам, че слагане на вериги на четирите гуми отнема около половин час и яко мокрене и каляне а след това още толкова за сваляне. Май варианта с гумаджийницата не е чак толкова лош.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.08 23:00



Чудя се колко ли струват комплект джанти.
Щото тогава гумаджийницата отпада.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.