Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 22.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема НИВА 2008  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано05.01.08 19:26



Днес най-червената и най-проходима Нива много се изложи. Тръгнал бях към Лозенския манастир, който е ходил знае пътя-черен и стръмен, а сега и с 20-30 см сняг. На 1/3 от пътя на един стръмен ляв завой не успях да го преодолея. Половин час се мъчих, не става и не става и се отказах. Най-ме е яд за това, че много други коли бяха минавали преди мен, а най-червената и най- проходимата не успя. Утре въоръжен с вериги на четирите гуми ще се пробвам пак. Купих от Метро два комлекта размер 80. Дали ще станат на Нивата? От етикета нищо не се разбира. Гумите ми са 185/75/16.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано07.01.08 00:37



Явно си пробвал и блокажа и бавния ход, но явно гумите са те предали, няма друго обяснение. С какви гумоци караш?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано08.01.08 22:38



Оригиналните- руски, всесезонни. Но върхът вече е покорен с вериги на задните гуми. Купих 2 комплекта размер 80, но като ги слагах ми се сториха малки затова отложих отварянето на втория комплект с цел по-късно да ми го сменят, което и направиха в Метро (служителят беше много любезен). Все още не съм пробвал размер 100 как ще стои. Като се изкачвах към Лозенския манастир към края на пътя отново се запънах на един стръмен завой но там попаднах на една весела компания, качила се до там с японски джипове, та те ме открехнаха, че вериги се слагат на предните гуми и че много съм жалел Нивата.Та следвайки втория съвет с яка газ направо се истрелях нагоре и без повече проблеми стигнах.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано09.01.08 01:57



Има един форум казва се naoffroad.com, там печени УАЗ-аджии и НИВА-ри казваха, мисля, че руските оригинали били за пръст и кал, а за сняг били зле. Ама трябва с тях да си полафиш, защото не е възможно Нивата да е по-малко проходима от някаква японска чикия.
Скоро и аз купувам, дай Боже!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.01.08 02:06



Зимните са по малки - по тесни, и мисля по ниски.
Съответно са по добри за сняг и лед, не че не денси ама ...

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано09.01.08 22:50



Относно това, че оригиналните гуми били за кал мога да разкажа една случка. Лятото, някъде на север от Шабла карам по чер път между две полета насадени с катофи или с нещо друго. Полетата се напояват и на едно място водата прескочила браздата и наквасила пътя. Кален участък с дължина 10 метра-нищо работа. Нагазих смело и там си останах, при това пътят беше без никакъв наклон. Калта една лигава такава, гумите се въртят на място. Малко по малко колата се плъзна настрани стъпи на тревица и се измъкнах. А иначе на сняг много танцува и с вериги и без тях. В неделя се качих на Плана и се движа по път покрит с сняг (бия пъртина) . Нивата не дава да се отпуснеш или разсееш, в миг и е кривнала в посока на урвата, въртя волана, тя не -продължава в грешна посока. Изобщо получаваш пълна порция адреналин.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано10.01.08 02:57



Е, Мерцедес или Лендровер ще са по-стабилни, ама какви пари са! НИВА-та е много лека, за жалост. Ама ще я купувам, това си е. По-рано ЛАДА-та по Живково я удържах с контриране на волана, ама тя беше само задно и гумите тогава бяха от каучук, не от пластмаса като сегашните. Като си спомня, в какви снегове и ледове съм праскал тогава, сега това не може да стане никога със съвременните гуми. И никой тогава на знаеше, че има летни и зимни гуми.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4WD (непознат )
Публикувано14.01.08 23:50



Има голямо значение каква е гумата,тя като всички материяли си променя физичните свойства при различни температури. Качеството на каучуковата смес вложена в гумата е от ОГРОМНО значение, зимните гуми са с повече силиций ,който запазва каучука мек и еластичен,при летните са други примеси и тн. Според мен голямата тънкост на OFF-ROAD е правилното подбиране на гумите, защото няма универсални гуми за всякакъв терен , както няма всесезонни гуми

Allseason е само студената бира



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4WD]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано15.01.08 21:36



Би било чудесно да сменяш гумите при различни настилки но трябва да си подготвен да губиш време по гумаджийниците за всеки излет в планината или още по-добре да си имаш кола само за планина, кола само за града и кола за магистрала. Или да направиш компромис и за колата и за гумите. Всъщност сега се сещам, че слагане на вериги на четирите гуми отнема около половин час и яко мокрене и каляне а след това още толкова за сваляне. Май варианта с гумаджийницата не е чак толкова лош.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.08 23:00



Чудя се колко ли струват комплект джанти.
Щото тогава гумаджийницата отпада.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано17.01.08 01:52



Надали ще са луди пари! Пък си е удобство. Кофтито е ,че НИВА та е лекичка и затова, както казвате вие, "танцува"! Дано и аз скоро....НИВИЧКА!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано17.01.08 04:14



Нее, грешите хора.Не танцува щото е лека.Един тон не е никак леко.

Танцува защото разпределя въртящ момент към четирите колела.Във всеки момент търси най разтовареното колело, за да прехвърли въртящия момент там.
Може да се коригира, с подходящи гуми и леко затворена предница.Аз съм забелязал че когато блокирам междуосевия спира да танцува и да се бори да излезе от коловоза.Но така не трябва да се кара дълго време-
С по широки гуми и джанти, да това също доста подобрява нещата, а и стабилноста между тея неща.Обаче зимата широките гуми не ровят в снега, стъпват върху него.
А нивата е зимна кола.Тя е перфектна за българската зима.Неслучайно карам един познат да ми дава неговата нива, когато тръгна по съмнително почистен път.Обаче тая кола иска и сериозни гуми.Не се колебайте за зимата да купувате гуми със зверски грайфер-бутонки примерно.Шума по асфалтовия път от тях не може да се бори с изкатерването на преспи и минаването оттам откъдето никой не ще и да си помисли даже.Освен добре свършената работа, удоволствието да отвориш вратата и да нагазиш до коленете в сняг е неописуемо.Поне в това отношение нивата превъзхожда и много западни и далекоизточни джипки.Полудявам от кеф, да ръчна двете къси ръчки и да започна да прекарвам пътя в пръхкавия дълбок сняг.Единствено гумите могат да ме предадат в такава ситуация.
За лятото-широки и шосейни гуми е много добра идея.Едни баници и смело може да пробвате да я паркирате на плажа на морето.Едрата стъпка ще пречи да затъне... е все пак, хвърлете и една лопата и две талпички отзаде, ако затъне-подложете ги под затъналите гуми и ще излезе.Няма нужда да викате неволята, нивата учи на самостоятелност и през двата сезона.


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано17.01.08 15:55



Защо пък не? Колата не е скъпа, поддръжката също, човек може тогава да си купи зимни и летни гуми и да е цар! Добре е лятос на асфалта да шуми по-малко.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано17.01.08 23:40



Талпички в багажника със сигурност ще си сложа защото лятото успях и в пясъци да затъна. Нивата тръгна надоло в смисъл, че започна да се закопава. Тогава се появи неволята в лицето на двама юнаци които сложиха по едно рамо и се измъкнах.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.01.08 01:55



Един приятел с доста зор успя да се окопае в сняг - пътя калпав, полуутъпкан, коловози със сравнително твърд сняг - и се окопа.
Измъкнахме го - с малко копаене на снега, малко бутане и легените :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано20.01.08 22:47



Какви легени?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.01.08 23:48



Гумени - не съм сигурен че така се казват - слагат се та калта и водата от обувките да се събира в тях.
За нива са различни от другите коли.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор плaнинeц (непознат)
Публикувано27.01.08 16:46



клега, от къде купуваш "легените" т.е. "постелките" за крака за НИВА-та? Какъв модел са- аз до сега купувам от "Метро" и не съм попадал на нищо свястно?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: плaнинeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.01.08 23:50



Ще взема адреса и ще ти го дам.
Заведе ме един приятел, и той с Нива - та не запомних...
Иначе магазинчето е само за Ниви, може би и лади - но е доста тясно специализирано, за сметка на това има доста неща, а каквото го няма - може да ти го докарат.
Близо е до Цар Симеон - ама наистина не помня....
Постелките са модел - за Нива


Мисля че има някакви разлики - нови/стари, но не са съществени.

Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано13.02.08 23:40



Колега прати и на мен адреса на този магазин.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.02.08 01:28



Извинявайте - отнесох се.
Ще го публикувам тук, ама ако до два дни не го пусна - подсетете ме.
Съжелявам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано10.03.08 11:18



Здравей Ogorogo!
Как вървят нещата с купуването на Лада Нива? Нещо май ентусиазмът ти отлетя. Защо ли?
Странно за ралика от теб и противно на здравия разум, аз все повече се доближавам до "фаталното"

, може би, решение да си купя Лада Нива. Дори преди два дена ходих да я гледам в НАР в Дружба. В толкова груба и недодялана нова кола не бях влизал наполедък.... И все пак, щом затворих вратата на бялата Лада, която ми отвори портиерът, се почуствах сякаш у дома . Количката наистина е върхът.... За тази скромна цена (15060 лв) предлага почти всичко необходимо за движение по нашите разбити пътища. Разбрах от дилърите, че разходът на гориво е сравнително висок, но може да се сложе газова уредба след пробег от 8000 км. без да се нарушава гаранцията и тогава нещата са напълно поносими. Да не говорим колко евтино излизало обслужването....
Така че твърде вероятно е да стана член на клуба на притежателите на Лада Нива. Пък дори това да не се случи, за мен тази кола ще си остане една от най-подходящите коли за "жестоката" действителност по българските пътища.....



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано10.03.08 23:29



Уха. Най-големия скептик се нави на Нива. Направо ти завиждам. Помня с какво вълнение подкарах моята преди две години. Гледам от високо другите нищожества качени в обикновенни колички и направо ще се пръсна от гордост. Ех....Пожелавам ти успешна покупка и ще ти стискам палци да ти се падне най-здравата. Междо другото малко са поскъпнали. Някакви екстри предлагат ли като ел.стъкла, климатик или е заради инфлацията?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано11.03.08 09:51



След дълги размисли, реших за пореден път да отложа покупката на Лада Нива, макар че, признавам си, много ми се иска да имам такава кола. Но едно е да искаш, друго е да можеш и т.н.
От друга страна цената от 15060 лв. не е висока на фона на цените на другите нови автомобили и продължава да си струва. Предполагам, че след като Рено стана собственик на Лада в средносрочен план ще настъпят някакви съществени изменения в продуктовата листа и качеството на автомобилите и може би си струва да се изчака. Не е ясно, според мен, дали няма да бъде сменен дистрибуторът за България на Лада, но това е бял кахър.
Относно екстрите - освен серво на волана, друго ново няма. Цената, май е повишена заради съобразяването на мотора със стандарта EURO 4. Има опции за някои екстри, като дистанционно централно заключване и т.н., но те се доплащат и са местна доработка, а не предвиден от производителя аксесоар. Мен всъщност тези екстри не ме вълнуват особено, основната ценност, разбира се, е 4x4.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано11.03.08 23:01



В чакане животът ни минава. Взимай сега! Качеството ще нараства и цената стремглаво ще расте. Тази цена е за това качество, по-високото качество ще е на нова цена. Това е фасулски ясно.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано12.03.08 13:17



Съгласен съм напълно с теб. Цената за 2 години е скочила с 3000 лв., а качеството си е май същото. Проблемът е, че ако си купя Лада Нива, ще се наложи да продам старата кола, която е много по-икономична. Правих си сметка, че мога да оставя Атосчето за градска кола, а Нивата да карам извънградско, но предвид разхода на Нивата, едва ли ще я подкарам на дълги дистанции. Така, че се опитвам да си внуша, че карането на Нивата е нещо като хоби....за да оправдая за себе си високия разход на гориво, който ще трябва да поема допълнително. За 8000 км., колкото е нужно да бъдат изминати за да се сложи газова уредба ще трябва да платя около 1700 лв., т.е. повече от цената на самата газова уредба (1600 лв).Същата дистанция с Хюндайчето излиза с около 600 лв. по-малко.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано12.03.08 15:45



Зависи какво търсиш от колата. Ако е икономичност то Атос е колата. Предполагам, че само мирише бензина. Нивата си харчи. Зимата в големите студове и големите задръствания в София разхода стигаше до невероятните 17/100. На дълъг път естествено пада, а ако не я настъпваш много може да докара и 7/100 но пак не може да се мери с Атоса, пък и багаж не събира кой знае колко. Но ако можеш да си позволиш 2 коли разходът на гориво едва ли ще е най-важното. Все пак два данъка, две граждански, две каско.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано16.03.08 20:57



kimchi, не съм се отказал, подреждам си нещата и финансите. Ама мненията от март са отишли преди февруари и аз мисля, че няма нови постове. Да, може да харчи, ама е яка и надали харчи повече от моя стар Мерцедес, градско разбира се, който вече на става за движение в града. А на старата немска барака тепърва почват изваждания за това-онова, които са такива цифри, че не може да бъде. Пък и съм несемеен, та няма да ми е малка НИВА-та.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано18.03.08 10:15



Здравей ogorogo,
Благодаря за отговора. Наистина в сравнение с мерцедеса, особено ако е бензинов, Нивата не гори много. Аз също бих я предпочел пред него не само заради разхода, а просто защото намирам за нерентабилно да поддържам такава кола, пък дори купена на старо.
Пък когато купиш Ладата Нива, похвали се... Аз засега ще си карам Хюндайчето. Много е скъп този бензин напоследък, а както казва 4onkin 'Ладата си гори....".
Дано да имаш къспет при покупката!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано18.03.08 17:43



Лошото е, че трябва да бързам, защото след като Рено купиха голям пакет акции, или ще дигнат цените, или ще усерат колите с компютъризации и други чикии, или и двете. А за разхода - ако се наложи да сменя на Мерцедеса нещата, които са на път да сдадат, това са пари, с които ще компенсирам по-високия разход на НИВА-та поне за десет години напред. Та и аз чакам...



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано18.03.08 21:52



Искате ли да ви дам няколко реални цифри за изхарчен бензин и изминати километри за период от около 21 месеца? Цифрите са добри и от тях може да се направи някаква статистика. За съжаление тефтера е в жабката и ако не забравя да го кача утре ще ви запозная с тази "секретна" информация.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано19.03.08 10:40



Да, това ще бъде интересна информация. Аз съм засичал средния разход на бензин на Хюндай Атос, като пълня догоре резервоара и после засичам разхода чрез допълване отново догоре. За да определя изминатото разстояние използвам километража(за дневен пробег), които може да се нулира. След повече от десет повторения на упражнението се получи среден разход от около 6.4 литра на сто км. Този разход е с 0.5 литра по-висок от обявения в техническите характеристики, но според мен е добър като се отчита фактът, че често включвам климатика, а това увеличава консумацията на бензин. Най-ниският разход, който съм постигал с Атоса е 4.8 на сто.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано20.03.08 01:37



Значи така, за изминати 24 173 километра съм сипал 2 876 литра бензин А95 което прави 11,9 литра на 100 км. Разпределението на пробега ми е приблизително 55% градско, 42% извънградско, 3% черен път. Това е.



Тема За някои екстринови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 02:09



Най-накрая се свързах с приятеля дет ме води да пазаруваме легени - магазина е на кръстовището на Симеон и Одрин. Посветен е само на лади.
Някои неща ги карат по поръчка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано25.03.08 13:37



Твоите данни малко се отклоняват от тези на производителя:
http://www.lada-auto.ru/cgi-bin/models.pl?model_id=5086&branch=tth
..... И почти напълно съвпадат с обявяваните в независимите източници на информация:
http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1960&ass=
Consumption
In the city 15.1 l/100 km
Out of city 9.2 l/100 km
Average consumption 11.4 l/100 km (EU)
За мен твоята информация беше много полезна.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.03.08 20:44



Да ти кажа, постигал съм разход и под 9 - някъде около 8, ама карах по магистрала с 80 - 90.
При високи скорости (над 110), на газ (не е добра газовата ми уредба) - разхода ми може да стигне и 15 / 100. При 90 - 110 пада на 11 - 12 - пак казвам, газ, и не особено добра газова уредба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано27.03.08 21:32



Ама защо така с твоята АГУ???? Тя ли не е добра или стиковането с двигателя нещо не е в ред? Нищо ли неможе да се направи? Ти казваше и за някакъв друг проблем по раздатката . С него какво направи?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.03.08 19:48



Закарах нивата за пореден преглед, щото навъртях 10 000 км.
Оправиха я. И докато карах само да бензин - никакви проблеми. В смисъл - държи си ниските обороти.
Покарах я на газ, и загубих ниските на бензин.
Та - явно газовата е калпава.
За съжаление, когато слагах газовата уредба само на Горубляне се съгласиха да ми сложат бутилката отдолу. А пичовете на дълго и на широко ме убеждаваха че нямало нужда от газов инжекцион - и избрах каквото ми препоръчаха.
Или симулатора е калпав, или АГУ на Нивата е по чувствително, и не се лъже толкова лесно от симулатори.
Сега ще търся газаджии с опит с Ниви - и ако трябва ще сложа газов инжекцион.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано22.04.08 18:52



Катастрофирах.





Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано22.04.08 19:51



Брей, то на харните хора все се случва. Щом пишеш тук, значи си жив, дано си и здрав и стискаме палци всичко да се оправи!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано23.04.08 00:15



Жив и здрав съм слава Богу, но нивичката пострада. Сега сме на ремонт.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано02.05.08 19:08



Е, не е ли готова вече. Ако е, трябва да почерпиш. Аз съм лесен - да ме повозиш няколко километра, да я видя, нали ще купувам и аз. Доста се проточи при мен, за жалост....



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано03.05.08 00:11



Още не е готова. На 30 април ходиха застрахователите да и правят втори оглед и вече може да започват да я ремонтират в сервиза. Но нали се сещаш, че са празници и ще я правят чак след 06 май.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано03.05.08 22:57



Много ли е изкривена? Същото на зет ми - такси - млад курволяк с купен от мурука МЕРЦ не спази предимството. Вече е готова, де, ама за малко - на оня свят. Изкривени предни рогове. Е, сполука....



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано23.05.08 23:27



Ура. Днес си взех колата след 35 дни ремонт. Като нова е.





Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.05.08 00:59



Браво. И дано не ти се налага да я водиш повече по ремонти.
ПП
Виж си все пак маслото - че ако твоите майстори са като моите - може да са ти сипали повечко - да си имаш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано26.05.08 02:09



Е, разгеле! Бравос и на двамата. Само остава да ме повозите някой ден, ако сте в София, а ако не ви направя впечатление на изпечен автокрадец и бандит, може и да направя едно кръгче в квартала. Ако имате настроение някой божи ден, ще се радвам. Малко се забавих с покупката, ама животът не пита и си ги реди...



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано08.06.08 21:00



Уф, пак ще се оплаквам.

Както вече ви казах взех си нивичката от ремонт и уж беше като нова, ама само на външен вид. Като се движа в права линия дърпа наляво. Ходих на реглаж на предница, цял ден я бъзикаха, платих 60 лева, казаха че са я оправили, разпечатка ми дадоха с таблици и цифри да си я гледам. Като я подкарах пак дърпа наляво. И други кусури има - максималния десен завой е по-остър от максималния ляв, усеща се с просто око и друго при десен завой волана не се връща сам в първоначарно положение. Дайте някакви идей, на какво може да се дължат мойте неблагополучия - на лош ремонт, на лош реглаж или проблема ми е по тежък?

Редактирано от 4onkin на 08.06.08 21:01.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано09.06.08 02:54



То е ясно като бял ден. Не са оправили както трябва геометрията след посукването при сблъсъка. За съжаление за това трябва и малко акъл от страна на "майсторите". Не ти завиждам, по-гадно от това няма. Реглажът компенсира донякъде, ама при теб е доста. Ама не знам къде има свестни, да изтеглят добре и оправят деформациите на метала. И карай по-полека, човече!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.06.08 13:41



Мен пък ме удариха на паркинг.
Щетите - предната броня изкривена здраво - опира в калника.
На предната ламарина - дребна вдлъбнатина и драскотини.
Удара - явно е бил точно в ъгъла на предната броня, и е било някакво голямо животно, щото стъкла - няма.
Е - имам Каско, признаха щетата, сега трябва да отида някъде да я оправят - вероятно нова броня.
Мамка му - старая се да се навра на места където на никого да не преча, ама явно няма такива


Иначе - поне аз не съм забелязал никакви други проблеми.

Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано10.06.08 10:13



За съжаление не разбирам нищо от коли, но много бих искал да ти помогна. Сетих се за двама майстори, който решават "нестандартни" проблеми. Изпратих координатите им в лично съобщение (бележка) до теб. Дано да помогнат.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор stamba21O11 (непознат )
Публикувано10.06.08 21:18



Здравейте! Преди нова година гледах в Плевен в магазина на ул. Гренадерска (до Билата на ''колелото''(т.нар. кръгово), Лада Нива за 12 бона.
Ако имаш време отиди на място за повече информация.
Успех с покупката





Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано10.06.08 22:15



Малка катасрофа големи ядове.





Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано10.06.08 22:19



Забележете как стоят отворени предните колела. Лявото завива на ляво, дясното на дясно.

Междо другото някой знае ли до колко часа действат паяците в София. Мислех, че са до 18.00 но днес видях как вдигнаха едно ауди в 19.40 на бул Янко Сакъзов. Беше паркирано до мен. Направо ми се размина на косъм.

Редактирано от 4onkin на 10.06.08 22:34.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано11.06.08 11:21



Ааа, нещо са ти я оплескали.Вероятно не са сменили крив носач или ос...
Аз си смених цялата предница на ладата сам, направих си всичко много внимателно, както се прави... когато отидох в дианата на реглаж, оня вика-абе в кой сервиз ти я правиха, за пръв път виждам някой да се е постарал толкова на лада.
По принцип мога да ти я прегледам, ама нямам много свободно време...


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.06.08 20:44



Начи - за синята зона, паяците или скобите трябва да са до 18, ама има и други места.
И разбира се винаги може да има хора които трябва спешно да изкарат някой лев



Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано11.06.08 23:16



Благодаря за предложението, но Кимчи ми даде няколко адреса на проверени от него монтьори и мисля да им се обадя.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано23.06.08 23:59



Мисля, че моето ходене по мъките след катастрофата приключи почти успешно. След като обиколих четири центъра за реглаж в петия ( след яко ходатайство) най-после ми погледнаха колата по-сериозно. Виновник за бедите ми ( освен некомпетентните монтьори) се оказа изкривен паразитен хебел. Майстора ми каза засега така да съм карал, което мен малко ме разочарова, но иначе реглажа така го е направил, че не усещам да дърпа в ляво както преди. Цялата тази разправия ми отне три седмици и почти 200 лева извънкаскови разходи

.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано19.11.08 13:30



Е, от днес вече съм с отбора. Цвят БОРДО. От МЕРЦЕДЕС на НИВА - проява на героизъм, нали!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано20.11.08 10:31



Честито!!! Пожелавам ти милиони безаварийни километри!
Надявам се, ще споделяш впечатленията си във форума за да убеждаваш колебаещите се (и скептичните) като мен в предимствата на Лада 4x4.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.11.08 14:07



Мерцедеса е за пътища. А в България пътища няма. Та - според мен си е здрав разум


И безаварийна

Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано21.11.08 00:20



Абе, готина работа, пичовска кола, не е за гейове, санким. Ръмжи, поскръцва, мята се по тротоарите без проблем, абе знаеш, че си в кола. Пък като ме задминават простаци и гледат с презрение, така се смея, че е голяма веселба. Ще пише пак, то още не съм и свалил найлоните.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано27.11.08 23:31



А знае ли някой как мога да прекъсна запалването и да сложа тайно ключе някъде? Ама без да се бричне компютърът, че аз не го знам и къде е.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано04.12.08 22:58



Не се бях логвал повече от месец и сега като погледнах, я то имало нови постове. Чета Огорого си купил нова нивичка. Така се зарадвах, че усмивката не може да ми слезе от лицето. Аз честно го бях отписал, а той излезе сериозен. Човече пожелавам ти безаварийно каране и много приключения с тази играчка за пораснали момчета. Планините и горите да бъдат в краката ти т.е. в колелата ти.



Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано05.12.08 01:16



Мерси, ама ако някой каже каква е хавата с този имобилайзер, тъй като и на мен продавачът се ослушва да даде червен и черни ключове, както някой тук спомена. " Абе то мога да ти го активирам, ама да не ти направи номер по пътя някъде и пр. приказки". Аз я взех с аларма и централно заключване. Искам и пейджър да сложа, че не ми се плаща пълно каско, не е Майбах, санким. Системите си работят нормално, само огледалата са калпави, вижда се зле и се потят и напролет ще си монтирам западни с моторчета и отопление, стига да докопам от някоя западна морга нещо по-бадева.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано05.12.08 10:09



Абе Нивата не е Майбах, ама ако ти я откраднат ще те заболи като за Майбах. Огледалцата и при мен бяха кофти. Най ме дразнеше това, че при висока скорост се обръщаха от въздушната струя. Купих нови - същия боклук. Има едни огромни по-скъпички, но на мен ми изглеждат много грозни. Още по-грозно ще е ако присадя от друга кола огледала. За имобилайзера нищо не мога да кажа. Не ги разбирам тези джаджи.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано05.12.08 14:59



Е, аз имам от огромните, уж по-хубави. Не се местят от вятъра/карам бавничко/, ама са криви и се потят като хамалин. Абе, това е бял кахър, лятос ще си сложа запад0няшки с моторчета и отопление. Ама толкоз ли ги крадат тия НИВИ? Не може да бъде!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.12.08 16:00



Аз съм с огромните. А бе грозни, ама вършат добра работа. При висока скорост (130 - 140 щото повече не може) имат склонност да се "прибират" ама май има чалъм да се позатегнат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.12.08 16:05



Не знам - на мен ми обясниха че от жега и т.н. ключа (черния който се ползва ежедневно) може да откаже и колата си остава блокирана.
Иначе няколко проблема с моята аларма:
Караш. Натискаш с коляно алармата. И колата гасне. Почваш да се потиш и под езика. Осещаш се, изключваш алармата, палиш и тръгваш. След малко - цък алармата пак включена. Гасиш алармата. Отваряш шофьорската врата, затваряш я палиш и тръгваш. Баш като виндовс бе мамамудейба!
Едината черна щракалка за заключване нещо се беше развила. И заключваш, ама онова се закача за вратата и не може да хлътне и вратата остава отворена. Ужас. Е - оправията е лесна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано05.12.08 23:59



Чакай малко, ОЩЕ БИРА! Това може да е само при теб или защото са ти дълги копитата. Ти по принцип имаш ли такъв червен ключ, дето го споменават? За обучение на алармата? Защото моят дилър от ЛАДА ЦЕНТЪР се врътка нещо, усуква се. Такъв ключ полага ли се с колата заедно? Натиснал си случайно джаджата с червеното диодче над ключа ли?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.12.08 00:12



Не ми дадоха. Аз питах - пича каза - ако искаш ще ти дам ама ... И аз се отказах.
Не съм чак толкова висок. 176 - по скоро нисък, или среден ръст. Ама ключа и алармата са на една връзка, седалката си я държа сравнително напред - хем да мога да бутна 5 скорост, хем да имам повече видимост - и коляното макар и рядко може да закачи алармата.
Та - червения и черния ключове не съм ги взел - точно щото може да си направиш кофти беля.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано08.12.08 02:46



Е, аз я държа малко по-назад, че съм дърт и не мога да се свивам толкоз напред. А за скоростите се връткам. С пет сантима назад да бе тоя лост...Ама за толкоз пари - толкоз. Шумничка е колицата, няма глезене, ама като беше поледицата като излязох - все едно че съм на сух път. Ама ми е смешно, ако случайно се забавя на кръстовище, какви свирки и клетви са....руска кола им забавила великите дела. Умирам си от смях! Какви простаци се навъдиха...
Ти знаеш ли точно какъв е номерът с тия ключове? На таблото над ключалката има едно като бутонче с червен светодиод. Него ли си натиснал без да щеш или ключодържателя с бутончетата? И от какво се опасява продавачът? Че колата ще блокира безвъзвратно ли? Чак пък да е толкоз калпава тая аларма не ми се вярва. Не е зле човек да има имобилайзер, все пак, пък и пейджър. Сега съм принуден да дам поне 300 лева за КАСКО, само кражба....



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 16:37



Бутончето и да го натискаш - файда няма, щото то не е баш бутонче. Идеята както я разбрах е следната. С единия ключ (мисля червения) - "програмираш" а черните са за отключване / заключване.
Та - проблема е ако заключиш и ключа или бутона "омекнат" от жегата - и колата си остава заключена (имобилизирана де).
Е сигурно и в сервиза и някой добър крадец ще я отключат, ама ти няма да можеш.
Аз натисках с коляно бутончето на алармата. А бе не е лесно да го уцелиш, ама - те успявам.

А бе сложих си теглич. И поне отзад не смеят да ме притискат. Иначе бибипкат. Ми нека си бибипкат. Могат - бибипкат.

Bеer? Mоre?




Тема Няколко нещанови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 16:51



Тествай как се включват бавни и блокировки.
Малко е криво - особено блокировката. По някога трябва да ръчнеш колата напред/назад та да включат. Имаше и някакви препоръки - например (не помня със сигурност) мисля че за блокировките е по добре колата да се движи бавно - не съм сигурен пак повтарям.
Лампата за ръчната може да те изненада - не се предоверявай - спира да светва и свети.
Ръчната особено ако си на бавни може и да не те спре, особено ако не е натегната максимално.
И коланите - под наклон ли е колата (страничен), блокират та знае ли се. Така де - ако шофьорското е на високо - шофьорския колан блокира.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 20:30



Абе хора защо ви бибиткат? На мен никой не ми бибитка! Честно! Дори преди седмища имах такъв случай - на кръстовището при семинарията, правя ляв завой за да тръгна по Вапцаров, там светофара свети точно 3 секунди а аз първи. Потеглям и Нивата гасне. Резил. Не стига това ами и колана блокира и не ме пуска, не стигам до ключа. По моя вина пропуснахме един цикъл на светофара, при това в час пик............ Никой не ми бипна!
Лостчето за бързи/бавни е хубаво да се включва на место иначе хърка. Блокировката на деф. включвай на бавен ход с една ръка дърпаш лоста силно докато влезе, ако не иска леко ляв/десен завой. По същия начин и изключва.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 20:53



Ми не знам. Явно не ги кефиш хората и за това не ти бибипкат.
Още в началото на един светофар - нивата угасна. Ама аз си имах голям хубав триъгълник.
И някакъв тиквеник БИИИИИИИИИИИИИИИП.
Тръгвам и пак угасна. И изтървахме зеленото. На следващото зелено - всичко точно, а пича дето бибипкаше - ме изпревари с мръсна газ отдясно.
А аз се хиля.
Ми - какво да му майката очаква да се случи като бибипка на новобранец? Бафти тъпите хора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 20:58



Най-много ме изумяват тези които сврят на учебна кола. Не стига, че новобранеца се е притеснил а той ще му свири хептен да го паникьоса.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 21:10



Биричке, одеве преглеждах списъка с тази които са онлайн. Срещу твоят ник пише модератор. Какво означава това? Прости за тъпия въпрос.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 21:44



Ми - модератора има някои права в повече в клубовете които модерира. В моя случай - медицина, медицинска, алтернативна. Правата са - триене на теми или мнения, местене на теми в други клубове, в които също е модератор, заключване на теми за писане, бан / ънбан на юзъри за клуба. Поставяне на статични теми. Промяна на мнения.
Това си е по скоро задължение, щото никой няма да търпи модератор който дава "тон за песен".
Целта е да няма скандали, спам, тролене - тоест клуба да е приятно за общуване място.
Е има идиотски клубове, има и нормални.
И модератора винаги е виновен - щото модерира или щото не модерира



Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 21:45



А това е идиотия щото най много новобранеца да успее да изненада всички включително и инструктора и да стане някое дребно но неприятно ПТП.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 22:28



Аха, горе- долу ми се изясни. Не ми е ясно само кой те упълномощава или ти дава тези права, или сам си ги взимаш? Сега се разходих до медицина - вярно там ти си модератор. Определено има нужда от такава длъжност. Преди година надникнах в клуб астрономия и се хванах за главата. Там течеше една караница която се губеше назад в времето и помен от асрономия нямаше. От тогава не съм влизал, дано са се оправили. Тук в клуб лада май няма нужда от модератор. Останахме да си пишем 4-5 души. И да се скараме не можем и слава Богу. Когато за първи път се логнах в клуба си направех труда да изчета всички теми години назад. Тогава какви дискусий горещи е имало, какви кибритлий участници. Къде са сега тези хора?

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано08.12.08 23:13



Здравейте ентусиасти! С голямо удоволствие и интерес, чета вашите разговори в този клуб. Независимо от постояннте дребни неприятности, свързани с притежаването на Лада Нива, за които споделяте, продължавам да бъда почитател на този "всъдеход", макар и да нямам смелост да стана един от вас. А относно, къде са хората, който някога са участвали в този форум, предполагам, че са тук:http://forum.ladaclub-bg.com/



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 23:29



Е аз почнах, щото в медицина се развъртяха едни хомеопати. И стана страшно - тръгнали акъл да дават. Не знаят какво сме учили, ама ни казват какво трябва да учим. И много други. Затяжен скандал. И тогава имаше анкета, аз спечелих и ме назначиха. Администратора назначава модераторите. По някога където е възможно по идея на клубарите. По някога по свое усмотрение.
А клуба (този) си има модератори. То си е много добре да няма нужда от модератори ама откачалки - има колкото щеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано09.12.08 01:18



Разбрах за ключовете, ама ти сега си с активиран имобилайзер, ама нямаш програматор/червен ключ/. И аз нямам, ама имоб. не е активиран. Да не е, като свалиш акумулатора и пак го включиш, да блокира колата и да не можеш да програмираш после? Предполагам, не си свалял акумулатор досега?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано09.12.08 14:08



Брей, няма модератори... тука съм си.Рядко влизам, ама влизам все пак.А на вас ви е идеално и без мене, още повече с тея еднакви коли...
Ако решите някой път да пиете кафе заедно, ще гледам да дойда да се запозная с вас.


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано09.12.08 15:53



О, идеята за среща е добра. Аз съм на работа до 17.30, след това съм свободен. Работя в Хладилника, живея в Младост 1.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.08 16:57



Не знам дали е активиран. Мисля че ако е активиран, колицата няма да отлепи въобще.
Мисля че когато заключиш - тогава и се активира, а при отключване (с алармата) - се дезактивира, освен ако няма и други вериги.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано10.12.08 04:06



Колко му е да се съберем нейде. Още повече с тези всъдеходи не ни трябват паркинги. Ама няма да можем да обърнем по повече от бира, ако сме със шосейните разбивачи!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.12.08 22:48



Аз съм лесен - хем мога да дойда "со велисопедо" хем и не пия от известно време



Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано11.12.08 01:14



Е, ти пък! Трябва да отидем с возилата, да дъхнем нежно на калника, да ги лъснем с ръкава! Пък ще пием по една бира само и толкоз! Ако организирате, свирнете!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано11.12.08 19:24



Свир...
Следвайки примера на Чонкин и аз ще напиша-Света Троица, живея и работя, до 17.30 всеки ден.После обикновенно съм свободен.Напишете и вие и така ще се реши къде и кога-да е удобно на всички.


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.12.08 22:07



Аз съм в Младост 4. Бачкам по нощите - и въобще - както дойде, та нямам проблем с времето от към работа.
Лошото е че следващите няколко дни ще имам планови ядове.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано12.12.08 08:50



Какво ще кажете за един пикник в събота. Някъде по Плана. Може и цър-пър да си направим. Аз лично в момента постя де, но рибка може да хапна. Ама е хубаво да се съберем всички, ако някой е зает този уикенд ще го отложим за следващия.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано12.12.08 13:27



Хе, сърби те да катериш с нивата ли?
Аз определено съм зает и тая и следващата събота и неделя.
Планове имам за днес, за следващата сряда и за петък-тогава съм рожденник.За плана съм пас, щото вектрата е с летни гуми и не става за катерене дори на бордюри.


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.12.08 20:59



Хубу де - ще те возим, или ще те теглим, може и да те бутаме.
На времето бачках в един офис. И там имаше един вечно мрънкащ колега. Та - връщам се аз от изпит и обеснявам какво трябва да има в колата.
Изреждам каквото изреждам и накрая викам - трябва да има и 2 въжета.
Ама как така две?
Е ми едното за теглене, едното за бутане.
Ама как за бутане.
Е - умряхме си от смях.
Та - имам 2 въжета



Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано13.12.08 00:13



Явно няма да е в събота. Фриско е пас, Огорого никакъв не се обажда...................................Кво ще кажете за неделя.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано13.12.08 17:52



Тук съм, бре! Ама днес е събота, за тази неделя ли? Аз съм свободен, почти пенсионер, та ако има точен ден и час....и някой хълм за паркиране на НИВАТА.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано13.12.08 18:46



Когато писах поста бях свободен в неделя, но вече съм зает. Сори. Намериха ми работа.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано14.12.08 04:20



Е, друг път тогава! Когато решите. Важното е да сме живи и здрави! И НИВИ-те да не се бричват и да вървят като танкове.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано14.12.08 08:34



Ми тя моята си върви като танк....... в смисъл, че толкова харчи



Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано14.12.08 12:51



Е, чак като танк! Ами, това е джип с пълно механично предаване, пък и един тон тежи. Хич няма и да я засичам, имам кинти - карам и това е. Бръмчи много, ама пък това някак си ме кефи. За вибрациите на раздатката братушките продават подрамници, проста конструкцийка е, пратих мейл на един, дето ги продава, да видим дали ще може да прати един брой до БГ, че не ми се разправя със заварки и пр. Т.е. двата полукръгли гумени тампона на разд. се обръщат и се прибавят още четири такива. Абе, има го в сайта http://podramnikrk.narod.ru/, подробно.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано14.12.08 21:59



Абе писал съм го и друг път и сега пак ще повторя, не разбирам изобщо какво се оплаквате от шум и друсане. За мен са си в рамките на поносимото и не си заслужава изабщо да се разисква. Слушам си музика, не ми пречи. Вярно при високи скорости шума става силен, но това е от въздушния поток, не е от машинарията и е досадно лятно време когато пътувам с отворени прозорци.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.12.08 22:41



Е - мен ме дразнеше едно досадно дрънчене, ама като олепих пласмасите - там където влизат в металните жлебове - и намаля осезаемо. Сега има едно скърцане ама не мога да чатна от къде идва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано15.12.08 13:59



Добре де, кат ще е с катерене, ще търся един приятел да взема неговата нива...
Само да решиме кога да е...


Елате повече!


Тема Re: НИВА 2008нови [re: Frysco]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано15.12.08 21:16



То хубаво, но тази събота май се работи. В неделя аз може и да съм зает. После идват едни празници, сигурно ще се разбягаме в различни посоки. Но ако останем в София може да се разберем нещо. Уф много трудно е да се координират няколко човека.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.12.08 22:45



Трудно е. А и аз нещо намразих края на годината - все възникват някакви идиотски проблеми.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.12.08 19:12



аз под 8 не съм успявал да сваля.
при все, че чинно съм ковал стрелката на 90.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Няколко нещанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.12.08 19:40



на мене даже са ми казвали блокажа само спрял да го барам.
на ръчна съм покарвал, и то на бързи (срам, ма си го признавам).
а коланите блокират и при тръскане. тръгнеш ли по грапаво, забрави да си сложиш колана в движение.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Няколко нещанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.12.08 21:50



Ми аз пък съм карал. И се чудех що колата така не върви. Срам и позор.
Ама и един приятел се подлъга. Та като отпуснах ръчната - и колата фръкна. А той за разлика от мен - стар ниваджия, ама свикнал човека да разчита и на лампичката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: StefanPan]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано17.12.08 22:33



Това което съм казал - 7/100 разход по-скоро е било като предположение а не следствие от експеримент. Като карам на дълъг път и яко я ръчкам дава примерно 9-10/100 разход и си помислих, сигурно ако галя педала (на газта де) ще падне на 7/100


На ръчна много пъти съм потеглял, но то се усеща, колата се съпротивлява. Може и ръчната да ми даржи по-здраво.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 00:51



ами аз относително точно засичам, щото при всяко зареждане малкия километраж се занулява и се долива до горе. та е видно - толкоз километра, толкоз литра. и така. вярно, че още е на 7 - 8 К.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Няколко нещанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 00:57



така де, и аз съм покарвал :), не поДкарвал.
ма аз пък не на лампичка, а на неизползване на ръчна съм свикнал.
пък колегата (Нивата служебна) чинно си дърпа ръчната. и така. докато ми стане навик да пускам ръка на ръчната преди да тръгна.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 01:05



досега не съм видял да ме задминават с презрение. а ме задминават, щото си я коткам с 90.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 01:15



закопчалките на задната седалка гледал ли си?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НИВА 2008нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 16:07



Уж съм ги гледал ама пак ще ги огледам, дозатегна и смажа.
Мамка му - единствения начин Нивата да е тиха, е ако е изключена. Имам чувството че и само на контакт да е - пак нещо ще шумолка.
Жената ме вози с едно рено. И по едно време, на светофар я питам - да не е угаснала?
А тя се хили.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: StefanPan]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано19.12.08 16:29



90 е крайцерската скорост на тази кола. Над сто вече е опасно и тъпо. Джипките сме ги купили, примирявайки се със шумовете, пък и мен ме кефи, въпреки че не съм млад. Това, което е кофти, е потенето на стъклата и калпавите огледала. Лятото ще си монтирам западняшки, с отопление и моторчета, обещаха ми да ми донесат от морга на запад, по-бадева така. Най-вече дясното, де!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 17:17




така си е.
нали трбе да усещаш, че караш кола.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.08 17:34



е, то потенето на стъклата не е проблем - пускаш духалката и става. дори и страничните съхнат.
а за огледалата верно, там нема друго решение, освен привикването да гледаш по "интуиция". :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано19.12.08 19:41



Ама ти така съвсем ще я побългариш. Язък за новата кола.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано24.12.08 18:43



Весела и безаварийна Коледа на всички фенове! Успехи!



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано25.12.08 00:10



Честито Рождество Христово на всички клубари и ниваджий.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.