Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 22.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано18.03.08 21:52



Искате ли да ви дам няколко реални цифри за изхарчен бензин и изминати километри за период от около 21 месеца? Цифрите са добри и от тях може да се направи някаква статистика. За съжаление тефтера е в жабката и ако не забравя да го кача утре ще ви запозная с тази "секретна" информация.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано19.03.08 10:40



Да, това ще бъде интересна информация. Аз съм засичал средния разход на бензин на Хюндай Атос, като пълня догоре резервоара и после засичам разхода чрез допълване отново догоре. За да определя изминатото разстояние използвам километража(за дневен пробег), които може да се нулира. След повече от десет повторения на упражнението се получи среден разход от около 6.4 литра на сто км. Този разход е с 0.5 литра по-висок от обявения в техническите характеристики, но според мен е добър като се отчита фактът, че често включвам климатика, а това увеличава консумацията на бензин. Най-ниският разход, който съм постигал с Атоса е 4.8 на сто.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано20.03.08 01:37



Значи така, за изминати 24 173 километра съм сипал 2 876 литра бензин А95 което прави 11,9 литра на 100 км. Разпределението на пробега ми е приблизително 55% градско, 42% извънградско, 3% черен път. Това е.



Тема За някои екстринови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 02:09



Най-накрая се свързах с приятеля дет ме води да пазаруваме легени - магазина е на кръстовището на Симеон и Одрин. Посветен е само на лади.
Някои неща ги карат по поръчка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано25.03.08 13:37



Твоите данни малко се отклоняват от тези на производителя:
http://www.lada-auto.ru/cgi-bin/models.pl?model_id=5086&branch=tth
..... И почти напълно съвпадат с обявяваните в независимите източници на информация:
http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1960&ass=
Consumption
In the city 15.1 l/100 km
Out of city 9.2 l/100 km
Average consumption 11.4 l/100 km (EU)
За мен твоята информация беше много полезна.



Тема Re: НИВА 2008нови [re: kimchi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.03.08 20:44



Да ти кажа, постигал съм разход и под 9 - някъде около 8, ама карах по магистрала с 80 - 90.
При високи скорости (над 110), на газ (не е добра газовата ми уредба) - разхода ми може да стигне и 15 / 100. При 90 - 110 пада на 11 - 12 - пак казвам, газ, и не особено добра газова уредба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано27.03.08 21:32



Ама защо така с твоята АГУ???? Тя ли не е добра или стиковането с двигателя нещо не е в ред? Нищо ли неможе да се направи? Ти казваше и за някакъв друг проблем по раздатката . С него какво направи?



Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.03.08 19:48



Закарах нивата за пореден преглед, щото навъртях 10 000 км.
Оправиха я. И докато карах само да бензин - никакви проблеми. В смисъл - държи си ниските обороти.
Покарах я на газ, и загубих ниските на бензин.
Та - явно газовата е калпава.
За съжаление, когато слагах газовата уредба само на Горубляне се съгласиха да ми сложат бутилката отдолу. А пичовете на дълго и на широко ме убеждаваха че нямало нужда от газов инжекцион - и избрах каквото ми препоръчаха.
Или симулатора е калпав, или АГУ на Нивата е по чувствително, и не се лъже толкова лесно от симулатори.
Сега ще търся газаджии с опит с Ниви - и ако трябва ще сложа газов инжекцион.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано22.04.08 18:52



Катастрофирах.





Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано22.04.08 19:51



Брей, то на харните хора все се случва. Щом пишеш тук, значи си жив, дано си и здрав и стискаме палци всичко да се оправи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.