Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 04.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.12.08 00:12



Не ми дадоха. Аз питах - пича каза - ако искаш ще ти дам ама ... И аз се отказах.
Не съм чак толкова висок. 176 - по скоро нисък, или среден ръст. Ама ключа и алармата са на една връзка, седалката си я държа сравнително напред - хем да мога да бутна 5 скорост, хем да имам повече видимост - и коляното макар и рядко може да закачи алармата.
Та - червения и черния ключове не съм ги взел - точно щото може да си направиш кофти беля.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано08.12.08 02:46



Е, аз я държа малко по-назад, че съм дърт и не мога да се свивам толкоз напред. А за скоростите се връткам. С пет сантима назад да бе тоя лост...Ама за толкоз пари - толкоз. Шумничка е колицата, няма глезене, ама като беше поледицата като излязох - все едно че съм на сух път. Ама ми е смешно, ако случайно се забавя на кръстовище, какви свирки и клетви са....руска кола им забавила великите дела. Умирам си от смях! Какви простаци се навъдиха...
Ти знаеш ли точно какъв е номерът с тия ключове? На таблото над ключалката има едно като бутонче с червен светодиод. Него ли си натиснал без да щеш или ключодържателя с бутончетата? И от какво се опасява продавачът? Че колата ще блокира безвъзвратно ли? Чак пък да е толкоз калпава тая аларма не ми се вярва. Не е зле човек да има имобилайзер, все пак, пък и пейджър. Сега съм принуден да дам поне 300 лева за КАСКО, само кражба....



Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 16:37



Бутончето и да го натискаш - файда няма, щото то не е баш бутонче. Идеята както я разбрах е следната. С единия ключ (мисля червения) - "програмираш" а черните са за отключване / заключване.
Та - проблема е ако заключиш и ключа или бутона "омекнат" от жегата - и колата си остава заключена (имобилизирана де).
Е сигурно и в сервиза и някой добър крадец ще я отключат, ама ти няма да можеш.
Аз натисках с коляно бутончето на алармата. А бе не е лесно да го уцелиш, ама - те успявам.

А бе сложих си теглич. И поне отзад не смеят да ме притискат. Иначе бибипкат. Ми нека си бибипкат. Могат - бибипкат.

Bеer? Mоre?




Тема Няколко нещанови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 16:51



Тествай как се включват бавни и блокировки.
Малко е криво - особено блокировката. По някога трябва да ръчнеш колата напред/назад та да включат. Имаше и някакви препоръки - например (не помня със сигурност) мисля че за блокировките е по добре колата да се движи бавно - не съм сигурен пак повтарям.
Лампата за ръчната може да те изненада - не се предоверявай - спира да светва и свети.
Ръчната особено ако си на бавни може и да не те спре, особено ако не е натегната максимално.
И коланите - под наклон ли е колата (страничен), блокират та знае ли се. Така де - ако шофьорското е на високо - шофьорския колан блокира.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 20:30



Абе хора защо ви бибиткат? На мен никой не ми бибитка! Честно! Дори преди седмища имах такъв случай - на кръстовището при семинарията, правя ляв завой за да тръгна по Вапцаров, там светофара свети точно 3 секунди а аз първи. Потеглям и Нивата гасне. Резил. Не стига това ами и колана блокира и не ме пуска, не стигам до ключа. По моя вина пропуснахме един цикъл на светофара, при това в час пик............ Никой не ми бипна!
Лостчето за бързи/бавни е хубаво да се включва на место иначе хърка. Блокировката на деф. включвай на бавен ход с една ръка дърпаш лоста силно докато влезе, ако не иска леко ляв/десен завой. По същия начин и изключва.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 20:53



Ми не знам. Явно не ги кефиш хората и за това не ти бибипкат.
Още в началото на един светофар - нивата угасна. Ама аз си имах голям хубав триъгълник.
И някакъв тиквеник БИИИИИИИИИИИИИИИП.
Тръгвам и пак угасна. И изтървахме зеленото. На следващото зелено - всичко точно, а пича дето бибипкаше - ме изпревари с мръсна газ отдясно.
А аз се хиля.
Ми - какво да му майката очаква да се случи като бибипка на новобранец? Бафти тъпите хора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 20:58



Най-много ме изумяват тези които сврят на учебна кола. Не стига, че новобранеца се е притеснил а той ще му свири хептен да го паникьоса.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008нови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано08.12.08 21:10



Биричке, одеве преглеждах списъка с тази които са онлайн. Срещу твоят ник пише модератор. Какво означава това? Прости за тъпия въпрос.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: НИВА 2008 [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 21:44



Ми - модератора има някои права в повече в клубовете които модерира. В моя случай - медицина, медицинска, алтернативна. Правата са - триене на теми или мнения, местене на теми в други клубове, в които също е модератор, заключване на теми за писане, бан / ънбан на юзъри за клуба. Поставяне на статични теми. Промяна на мнения.
Това си е по скоро задължение, щото никой няма да търпи модератор който дава "тон за песен".
Целта е да няма скандали, спам, тролене - тоест клуба да е приятно за общуване място.
Е има идиотски клубове, има и нормални.
И модератора винаги е виновен - щото модерира или щото не модерира



Bеer? Mоre?



Тема Re: НИВА 2008 [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.12.08 21:45



А това е идиотия щото най много новобранеца да успее да изненада всички включително и инструктора и да стане някое дребно но неприятно ПТП.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.