Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 02.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вредни белтъчини  
Автор Samarian (угаждащ)
Публикувано10.04.05 22:37



Здравейте, вече няколко дена откакто побликувах долния пост в "Аеробика и Фитнес" но никой не можа да ми помогне, така че се надявам някой тук да го стори.
Попадна ми една книжка, "Аеробна Гимнастика" на Жоржета Димитрова и вътре, като в почти всички подобни книжки, си има раздел хранене, хранителни вещества и т.н. Когато се зачетох в абзаца за белтъчините, направо щях да падна когато прочетох следното: "В много случай бългъринът приема 2-3 пъти повече белтъци от необходимите. Повече приемане е почти толкова вредно, колкото и приемане на недостатъчно количество."
Не че досега съм си мислил, че е много полезно да изядеш за един ден 500гр. соев изолат (познат ми е споделял че го прави) или каквито и белтъци да са, но никъде не бях виждал ичувал да е вредно.
Ако някой може да напише нещо или да побликува линк на страница с повече информация, дали и защо са вредни, ще му бъда благодарен.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Samarian]  
Автор Ocoroвeц (Петър Осоговец)
Публикувано11.04.05 07:10



Прекомерната употреба на каквото и да е, вредна е, няма какво да говорим повече. Факт е, че някои хора се тъпчат доста повече с белтъци, отколкото е нужно. Дори и трениращите. Можеш да се ориентираш - има таблици, в които е описан приемът на белтъчини, в зависимост от типа труд, годините, пола.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Samarian]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 08:01



Щом четеш Жоржета Димитрова, Лидия Ковачева, д-р Емилова и други такива значи определено не си за този форум а за форума как да стана вървящ скелет. Белтъчините не се превръщат в мазнини за разлика от въглехидратите а излишното количество се изхвърля от организма тогава какъв е проблема, естествено че има някои малки проблеми свързани с това но те са доста незначителни на първо място естествено товариш малко повече бъбреците но те са толкова съвършенно направени от природата че бълха ги ухапало от това, второ част от тях се изхвърля и чрез потта и в много редки случаи може да се получат пъпки по кожата и трето ако вземаш протеина само под формата на храна без суплементи естествено ще се товари и стомаха и може да ти бъде лошо и от време на време и да ти се повдига затова хората са измислили протеина защото се усвоява по лесно и бързо.
Ако имаш повече време може и да си смяташ от колко имаш нужда но това означава вманиачаване и излишно тормозене взимаи много протеин което не може да го усвои организъма ще си го изхвърли и вече истинската таина се крие във въглехидратите как да варираме с тях така че да получа желаният резултат!!!!!!



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Eмo]  
Автор Ocoroвeц (Петър Осоговец)
Публикувано11.04.05 21:04



...но те са толкова съвършенно направени от природата че бълха ги ухапало от това

Бреййй.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Eмo]  
АвторПoйнт ъв вю (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 12:07



Съжалявам, че няма да мога да обясня биохимично (и толкова строго научно, както ти си писал :)) ) защо прекомерното поемане на белтъци - най-вече от животински произход, с изключение на рибата - е много вредно. Обяснявал ми го е лекар, и то не от онези типични лекари, които тровят хората с невежеството си или с неебателността си, без да им трепне окото. Но е вредно. Разбира се, човек си прави избор, в зависимост то целта, дето гони. Хубаво е обаче да си запознат с цярата картина, а не да омаловажаваш нещо, само щото те притеснява и не ти се връзва с твойта схема.

Моя позната направи белтъчна алергия от прекалено ядене на телешко - беше няколко месеца на диета. Но пак казвам - всеки си прави избор и не може човек да налага един начин на живот.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Пoйнт ъв вю]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 13:37



Животинските белтъци не са вредни напротив само те съдържат всички незаменими аминокиселини от който се нуждае човека тука обаче идва проблема ако ги вземаме натурално а не синтезирано защото да кажем свинското месо е доста мазно и в него се съдържа и доста мазнини на всички е известно че в жълтъка на яицето се намира много вреден холестерол и така нататъка така че затова и доста хора препоръчват да не се яде месо примерно защото ти няма как да отделиш протеина а взимаш всичко.
Що се отнася до алергията това е единичен случаи и не може да се взема за пример алергии могат да се получат от какво ли не но те пак казвам са частен случаи .



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Emo]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 21:07



Виж пич набъркваш се в спорт,в който всичко става в дългосрочен план.Направи си програма за 3,6,9 или 12 месеца.Взимай си по 2-3 грама белтъчини за килограм от теглото си,спазвай си тренировъчния план,ограничавай се от вредните въглехидрати и без да се притесняваш за вреда от последствията, си гради една стегната фигура.Този твой приятел,който взема по 500 гр.е ударил много високо летвата.за седмица,две или три нищо не става,мисля че в този форум всеки ще ти го потвърди това.
Хайде със здраве и умната



Тема Без данови [re: Emo]  
АвторOcoroвeц (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 13:23



ставам нападателен, най-лекото, което мога да кажа е, че не е вярно това дето го плясна.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Eмo]  
Автор Samarian (угаждащ)
Публикувано21.04.05 11:20



10х за всички коментари. Всъщност се консултирах с диетолог и той потвърди, че прекомерната употреба на (забележете) един и същ протеин, води 99% до алергия. Не мога да пресъздам отговора му напълно, но пича ми каза, че ако се прекали с един и същ протеин, тъй като от него не могат да се получат всички аминокиселини, се получавало натрупване а от там и реакция на имунната система срещу "чуждия" белтък(като при вирусите). Всъщност отделните органи не се натоварват толкова много, но се разбълниквала имунната система и ако наистина прекаляваш, можеш да си докараш левкемия. Затова чистите аминокиселини били за предпочитане в тренировъчни дни, а протеините в останалите за задържане на масата. Основното било да са разнообразни като се смесват животински с растителни. Или пък два вида протеинни храни (яйца+сирене и т.н.) средно по 1,5 на кг.

и

В отговор на:

Щом четеш Жоржета Димитрова, Лидия Ковачева, д-р Емилова и други такива значи определено не си за този форум а за форума как да стана вървящ скелет.



Д-р Емилова не знам коя е, Лидия Ковачева с нейното гладуване хич не ми е присърце, но Ж. Димитрова пише за аеробната гимнастика, която аз практикувам за чистене.



Тема Re: Вредни белтъчининови [re: Samarian]  
АвторПoйнт ъф вю (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 19:29



Първо, браво на тебе, че си отворен да учиш нови неща и ги проверяваш. Второ, браво на този лекар, малко са такива.

Наистина се изкефих. Не се гъбаркам. Евала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.