Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Мъдростта на тялотонови  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано17.06.11 20:55



“ Когато изразих учудването си от изключителната за възраста му физическа форма – Дон Хуан ми отговори :
-Тайната е в Неправенето”


Аз разбирам Неправеното като разбиване на старите стереотипи и навици.
Ако погледнем средностатистическия пенсионер днес по улиците на София виждаме кретащи хора с угаснали погледи , влачещи с себе си по няколко хронически болести и пиещи на ден по шепа хапчета.
Може ли да бъде избегнато това и в резултат на какво Правене се е стигнало до тяхното положение?
Може ли това да бъде резултат само на липсата на физическа активност?
Достиженията на Съвременната медицина и квантовата физика доказват тясната връзка между душата и тялото.
Показват как нашите мисли могат да оказват пряко въздействие на нашето тяло.
Нашето тяло е резултат на милиарди години еволюция във Вселената и както посочват иследванията интелегентността не е привилегия само на нашия мозък , но тя може да се наблядада във всички други системе- имунна , отделителна , храносмилателна и т. н.
Нашите клетки всъщност са мислили милоини години повече от нас.
И когато нашето тяло боледува хронически / високо кръвно , диабет ,алергии , язва бъбречна недостатъчност ,късогледство , далекогледство и др./ в , резултат на какво е това?
Не е ли това резултат от нашето Правене / храна , обездвиженост , алкохол , цигари , та се стигне да малко осъзнаваните шаблони на мислене и емоционални реакции/.
Първата крачка към Неправенето е да се осъзнае , че тялото е по- мъдро от нас.
То си сътрудничи със Вселената по – добре от нас.
Затова Неправенето е да не му пречим.
Какво мислите за това ?




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано17.06.11 21:14



хм.. с това което си написал ми отговори на някои въпроси които ме занимават



Отпускането е неправене за тялото.
Ако човек може да достига степен на отпускане може да зареди батериите само за секунди



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: _-xXx-_]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано17.06.11 21:18



Какво разбираш под отпускане?




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано17.06.11 21:45



Сетих се за един път на работа хапнахме на обяд и ми се приспа много.Бях на стол и не ставаше без да ме забележат.В един момент просто главата ми клюмна и се сепнах.Но това което възприех беше сякаш пропадам в тунел в космоса(пейзажа беше звезден)

Само за част от секундата задрямване бях като нов,сякаш съм спал 8 часа,дори и след 8 часа сън не съм се чъвствал така.

Под отпускане разбирам отпускане на тялото до такава степен че да го чувстваш цялото





Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.06.11 22:19



Женското тяло по принцип е хубаво и привлекателно. Ти какво мислиш по въпроса?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано18.06.11 01:43



"Не е ли това резултат от нашето Правене / храна , обездвиженост , алкохол , цигари , та се стигне да малко осъзнаваните шаблони на мислене и емоционални реакции/.
Първата крачка към Неправенето е да се осъзнае , че тялото е по- мъдро от нас.
То си сътрудничи със Вселената по – добре от нас. "

Много си прав. Тялото ни е съвършено. Както има правене и неправене, така ги има и за тялото. Тялото е съвършена система. С "цивилизацията" си, която в много отношения просто повтаря модела на летачите, ние сме излезли от естествената си среда. Тялото е машина за взаимодействие. То взаимодейства с точно определена среда. Ние сме тропически създания. В тропиците храната е навсякъде около нас - плодове, пълни с витамини, фруктоза и ... белтъчини в достатъчно количество! С излизането си от тропиците, ние влизаме в състояние на война. Използваме вторични източници на храна, преработваме ги, делим въглехидратите на прости и сложни - а природата ни е дала безинсулиновото усвояване на фруктозата. Да, можем и с гликонеогенеза да си набавим глюкоза, но това е механизъм "за всеки случай". Ние това сме направили - превърнали сме помощните си механизми в основни. Затова винаги нещо не ни достига. Също адреналина - в природата, той се използва само в краен случай - когато те гони мечка. Повечето хора са пристрастени към адреналина - от телевизията, от "социални" ситуации (например един скандал) - жлезите ни са изтощени, енергията ни е изтискана. Ама воинът не се поддава на такива ситуации, нали!

Има директна връзка между инсулина и адреналина - адреналинът стимулира разграждането на глюкозата в мускулите (за енергия) и разграждането на гликогена до глюкоза в черния дроб - за да имаме енергия като ни подгони лъвът;) И какво става с тези "енергийни суровини", когато не се използват за бягство (или борба или друго усилие), а са били освободени, защото сме гледали филм за вампири? Стават на мазнини за по-нататъшна енергия. Т.е. ставаме дебели и изтощени. После защо имало диабет и т.н. Ами прекалената коснумация на мазнини, прекалено честата употреба на адреналина водят до него. (Мазнините пречат на функцията на инсулина, който транспортира глюкозата). Няма магия тук. Това не са "болести". "Болест" звучи крайно, фатално. А става дума просто за култивирано с години отклонение, от което има измъкване! Тъпчем се с каквото има етикет "храна", без да питаме тялото. Ама как да го питаме, като дълги години сме го учили на чалъми да набавя енергия с биохимична акробатика и да ни угажда на заучените капризи.
Освен това, тялото ни иска да взаимодейства. Дон Хуан беше казал, че воините ходят много. Ходенето (местенето в пространството) ни дава взаимодействие с околната енергия. Телата ни имат невероятни физически възможности, които ние не използваме. Ами една кола като не се кара 10 години, после иска смяна на много неща, преди да тръгне.
-> Ние сме родени в един от 48-те свята, но, все пак, това е стартовата ни позиция и познаването на чалъмите и принципите на този свят, поне за мен, е стъпка към свободата, ако не и безусловна необходимост. В някой друг свят, може да се ядат въглища, като стигна там, ще му мисля :)

Into the fire with your soul!

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.06.11 09:01



има два вида женско тяло.
Само единият вид е привлекателен, но пък е адски неустоимо привлекателен.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано18.06.11 09:36



тия дни някъде чух Евгения Калканджиева да казва, че : "няма нищо по-красиво от красиво женско тяло". права е, лошото е, че е много за кратко. после женското тяло се превръща в нещо, което не ми се коментира...

мразим да мислим оти като мислим се потим...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано18.06.11 10:34



хмм, кое тяло? кое от всичките или всичките - заедно?
ако си мислим за физическото - то има отделна еволюция от емоционалното, но се влияе от него (това примерно); въпрос на осъзнатост е да влезем (кой това?)в контакт с всичките и да знаем кое какво иска, да му го позволим или мъдро да му откажем;
от еволюционна гледна точка сега наработваме менталното, което.., но физическото има по-голям "стаж" от него, от друга страна енергийното(пранично или както и да е там..) има преоритет пред физическото, емоционалното - пред енергийното и т.н. - абе дай се ги осъзнаем всичките, пък тогава може да говорим за проблематиката им..



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Бoнд]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано18.06.11 10:35



а защо да не погледнем "под повърхността"? може да има и разлика във външната и вътрешна красота/излъчване?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.