Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано28.06.11 14:48



Да ти имам и източниците!

И къде видя, че нямало система?

___________



Тема Конкретнонови [re: Duncan ldaho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано28.06.11 15:05



При Кастанеда също има свобода, лична сила, необходима за постигането на тази свобода и техники за лична сила, които всеки прилага според нуждите си.

Добре де, как сърце ти позволява да сравниш горния локум със стройната и подредена система (и таблицата, която я илюстрира), която имат в Айкидо (или подобни системи във всяко едно БИ)?

Но пък много точно си описал какво става при кастанедите - всеки си е навил нещо на пръста и го прави както смята за добре, колкото и когато смята. Лошо няма, ама като се стигне до резултатите кво се получава?
- Хората ходят да практикуват други методи от доказали се системи, където нещата са подобни на тия в БИ - ясни, точни и подредени
- Стигне ли се до резултати, всеки мънка, да не кажа, че се крие и не иска да си застане зад думите. (Изключенията само мога да им кажа едно "Евала", поне смелост не им липсва.)

Та толкова по системите. Щом сте щастливи и се задоволявате от това, с което разполагате, не съм аз човека, който да ви налива акъл. Видно е, че само предизвиквам съпротива от инат. Ако барем поне един е погледнал нещата под друг ъгъл и поне пред себе си си е признал, че нещата не са толкова розови, колкото зорлен се опитвате да ги изкарате, все файда!

___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор jeevess ()
Публикувано28.06.11 15:08



Първо искаше да й имаш познатите, а сега и източниците

чудя се докъде ще стигне всичко това





Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: vegga]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано28.06.11 15:24



да си по тениска в студа си е неправене само ако не зъзнеш, ами ако се потиш.


********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Редактирано от Xaнa. на 28.06.11 15:25.



Тема Re: Конкретнонови [re: L.L.]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано28.06.11 15:40



Дънов казва в беседите си че всеки може да се научи да пее.

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано28.06.11 15:49



и в какъв застой си? застой за какво? и откъде знаеш че си в застой?

научила си тайната на живота ли? света вече не е загадка за теб?

кажи ми по-подробно моля.

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Конкретнонови [re: Xaнa.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано28.06.11 16:31



Да беше подарил тайната на света, че сега нямаше да ни мъчат разни чалга-грачещи силиконки...

Много егоистично от негова страна!

___________



Тема Re: Мъдростта на...нови [re: eooa]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано28.06.11 16:41



Хаха, благодаря за притчата :)

Into the fire with your soul!


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Xaнa.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.06.11 19:03



може и с тениска, може и без, важното е да нямаш усещането за струд, което не е лесно за постигане , но не е и невъзможно. Но иначе не виждам какъв е проблема, все пак може и да зъзнеш докато се опитваш да неправиш

а после, след опита, след като се усети неправенето, може и да не зъзнеш.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Xaнa.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано28.06.11 21:17



Така се чувствам, не че няма наистина никакво движение. Но по-скоро то се обръща навътре. Ако досега е било предимно навън - в търсене и сравняване на системи или опити да си обясня как или защо става нещо или как или защо работи/ не работи друго, то сега се обръщам предимно към себе си и се стремя да изследвам мотивите, страховете си, нещата, които ме влекат или съм се захванала с тях (защо го правя) и тези, които ме спират (какво ме спира).

И започвам да стигам до извода, че проблемът не е в системата (извън мен), а в мен и начинът по който функционирам. Т.е. аз досега не съм попадала на система или практика, която да не работи. Но в момента не правя почти нищо, защото установих, че подходът ми е неправилен и както казах някъде по-горе - стигам до някъде (в коя да е система) и спирам, не искам да продължа. Не че не мога, никой не ме спира или ограничава какво да правя. Но искам да видя какво всъщност се крие зад мотивите ми, зад маската, която си слагам и съм започнала да се идентифицирам с нея. Какво ВСЪЩНОСТ е това, което искам?
Защото, акт трябва да съм честна, "да мина на пръсти покрай Орела отляво" просто нищо не ми говори. Някак си умът ми е просто устроен и иска елементарни неща - да изтанцува един валс, например

... или да ми дойде транспорта така, че да не чакам, да не ме навали дъжда... И започвам да разбирам, че мотивите, които са ме тласнали към тенсегрити, например, вече губят сила и не е никак лесно да се излъжа да се отдам (да, точно така, да отдам времето и енергията си) за следване на някоя система, която, забележи, има СВОИ цели. Т.е. това означава, че трябва да зарежа моите цели, каквито и да са те - големи, малки, абстрактни, конкретни, както аз ги разбирам - и да следвам целта на системата, към която съм решила да прнадлежа. В йога това съвсем ясно е казано (мисля, че от Свами Шивамурти съм чула) - че истинското служене, духовност и истинската благодат е тогава, когато целите на Гуру станат твои цели и няма нищо по-важно от тях. Това го има и в учението на дон Хуан, той точно това казва - че, проблемът с доброволците е, че те си имат свои цели и не искат да се откажат от тях.
Та, трябва нещо да ни грабне, да се излъжем някак. И сега съм в застой, доколкото старите ми движещи мотиви ги няма, изчерпаха потенциала си, а нови не са се появили.
Това е то.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.