Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Eholincho]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано22.06.11 21:01



Не при всички е така . Аз само цитирам статистики.
Ккаво значи да смениш пистата - дай пример с тялото




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано22.06.11 23:00



Когато разбереш какво е да смениш пистата ще си в състояние да го правиш, другото са думи. Ето ги и тях: едно време залитнах по метъла, харесваха ми тези свободни натури с дълги коси и въпреки, че от този стил музика ми допадаха само баладите, реших да задълбая. Акта на задълбаване с присъщите атрибути е смяната на пистата. Срещах се с други хора по друго време, говорех и мислех за различни неща, обличах се различно и най-важното заложих си нови цели и приех нови идеи за подражание. Не след дълго разбрах, че стилът (пистата) не ме задоволява във времето и смених с друго, и така вече много години...

Тялото много харесва смяната на пистата. Разнообразието е подправката на живота

.

Виж какво се случва!

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Eholincho]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано23.06.11 07:16



А дали новото ти увлечение по метъла / от когото харесваш само баладите !/ е харесало на тялото ти , а не на ума ти?
Не бъркаш ли нещата?
Например когато нещо му харесва на тялото то се проявява като конкретни усещания в него- хубава храна , секс , гимнастика,медитация , и хубава музика разбира се.
Тялото е много чесно , то не лъже .
То не познава игрите на ума и не се самозалъгва- днес да му харесва метъла , а пък утре не






Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.11 07:31



цццццццццццц

аве ти за сасмо си мислиш, докато правиш тези супер сложни упражнения, като едновременно броиш ? За нищо?

ами така се спира вътрешния диалог, понеже инструкторите ви няма как по друг начин да ви накарат да се концентрирате..
какви движения си знае тялото от само себе си ? Дай пример !

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.11 07:34



все още не съм стигнал до истинските хватки за отвличане на вниманието или каквото там се налага, ако изобщо има такива в йога

сигурно е така, обаче първото нещо, което ще те научат там е на дисциплина , както и да повтаряш всички движения, без да си задаваш въпроси от сорта на - ам това що така, а не иначе
освен това, те вече са ти отвлекли вниманието по възможно най скрития за теб начин
вервай ми



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.06.11 10:01



какви движения си знае тялото от само себе си ? Дай пример !

примерно аз лежа по гръб и бавно си въртя главата - демек правя упражнения за разхлабване на врата, тялото е неподвижно и отпуснато, върти се само главата ... и както си ги правя тези въртение и се заблейвам ... и като се осъзнавам, виждам че съм примерно извъртян на една страна и съм в процес на движения, които усукват кръста - и аз това го тълкувам че тялото само усеща че и кръста има нужда от усукване и разхлабване и дори преценява че кръста има по-голяма нужда от врата и затова е преустановило въртенето на главата и е преминало към усукване на кръста ... и най-важното, движението, което тялото прави, не ми е познато, не съм го изучавал и правил досега ... или пък ми се случва тялото ми само да добавя вариации към някое упражнение, примерно докато си въртя главата изведнъж да ми се прииска да усуча и кръста в обратна посока или нещо подобно



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.06.11 12:24



По-вероятно е да имаш скъсяване на някоя кръстна връзка и в момента, в който се отпуснеш, да се изкривяваш на страната, на която е скъсението.

Но пък това с тялото, пасите и другите бабини деветини звучи много езотерично, така че не трябва да се пренебрегва: всеки загубил съзнание почва да сънува паси...



___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.06.11 12:37



идеята за мъдрото тяло звучи твърде примамливо за мързеливци като мене - тялото само си знае всичко, няма нужда ти да се мъчиш да учиш или упражняваш, достатъчно е легнеш и да го оставиш да действа





Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано23.06.11 12:45



Ако вярваш в това, което си написал защо ходиш на йога??



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано23.06.11 14:02



идеята за мъдрото тяло звучи твърде примамливо за мързеливци като мене - тялото само си знае всичко, няма нужда ти да се мъчиш да учиш или упражняваш, достатъчно е легнеш и да го оставиш да действа


"идеята" за мъдрото тяло не е идея , а е емпрично/чрез преживяване / доказано.Тялото ти знае , знае го и твоето подсъзнание ,или осъзнаване.
Например ти казваш , че след 20 минути медитация -чувстваш бодрост в тялото и зареждане на батериите , така го чувствам и аз.
А защо е така?Какво е медитацията- успокояване на ума- нали така.
Защото в обичайното си състояние ума се държи като бясна маймуна и тероризира тялото, поради факта , че всяка мисъл оставя своя отпечатък върху тялото.
Само , че да се предадеш на мъдростта на тялото не е работа за мързеливци


КОй мързеливец ще си мръдне пръста да успокои бясната маймуна в главата му.
Не е лесна работа това,поне при мен е така .
Не е лесна защото цял живот сме правили точно обратното-обичайното ни състояние е мислите ни да блуждаят .
Спирането на Вътрешния диалог както го казва КК, е резултат на непреклонно Намерение и постоянни тренировки и въобще не е за мързеливци





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.