Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.06.11 15:10



Поради същата причина, поради която всеки от известните ми кастанеди се занимава с какво ли не в допълнение.



И за да не звучи съвсем като заяждане, ще кажа, че навсякъде, голяма част от практикуващите пробват различни неща. Въпросът обаче не е в това дали се пробва, а кое в крайна сметка ти остава основната практика, на която се доверяваш.

На мен ми е малко странно човек да се занимава с аморфно дишане, да прави йоги-мьоги, разни хаотични магии, луцидни бълнувания, налепни приказвания и т.н. и т.н. и накрая да е убеден, че практикува кастанедство...

___________

Редактирано от mo32® на 23.06.11 15:11.



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.06.11 15:15



абе, непреклонно намерение, безупречност, контролирано безумие, заповед на орела ... нема ли некой нагуал да те тресне по гърба, та да видиш звезди посред бял ден, сичките тези красиви думички, дет си ги хортуваме, си остават само приказки за силата



Тема ин хеви метал веритаснови [re: andite]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано23.06.11 18:10



Тялото харесва хевиметъла, по простата причина, че хевиметълът се основава на шаманските ритми.
Разбира се не всички направления в метъла са такива, но тялото само знае кой ритъм е за него.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано23.06.11 21:06



“аморфното” (холотропното) дишане е съвременен вариант на халюциногените, и то без съпровождащите поражения върху тялото. йога, би и др. системи се ползват като заместител на копането на царевица и ежедневното скиторене по камънаците, за съвременния воин, дето прекарва по-голямата част от деня си зад бюрото. както виждаш, елементите на системата са същите, но подобрени и осъвременени.

всичко се изменя – и средата около нас, и ние с нея. едно учение не може да бъде същото стотици години наред – ще стане неадекватно. това важи особено за учението на шаманите. колкото и тенденциозно странна да ти е цялата работа



при необходимост горното мога да ти го разясня още няколко пъти, дори по-подробно.



_______


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано23.06.11 21:20



Пътят на воина е приложим навсякъде. Карлос как ми чинии? Жените са каратистки. С обич и отстраненост този свят става магически.



Into the fire with your soul!

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: DarkSide]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.06.11 21:30



Познаваш ли такъв?

Скромността изразява точния баланс между крайностите.


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано24.06.11 00:45



Коя е основната практика на която се доверяваш?



всичко се изменя – и средата около нас, и ние с нея. едно учение не може да бъде същото стотици години наред – ще стане неадекватно.

Системите се развиват, това е така. Откриват се нови неща, поправят се грешки... от хора, които са изучили системата, за да я познават и да могат да я развият или променят.

Това, което ми казваш, е че няколко хилядолетна система, плод на усилията на много поколения, реорганизирана, само преди 15-20 години за последно, от последния нагуал, представител на линията, изведнъж "остарява" и хора, които само са чели за тая система, изведнъж стават по-мъдри от тия хиляди години опит и поколения магьосници, че започват сами да мъкнат от кол и въже и да си правят своя система? Магьосниците, които са открили толкова тайни и начините да се стигне до тях и да се изживеят, не са имали мъдростта да открият практики, толкова ефективни, като тия, с които кастанедите заместват техните практики?

Нима няма шамански практики, които да са като аморфното дишане или луцидното бълнуване? Ако има (а то има бол), защо не се практикуват те?

Нали разбираш, че твоето твърдение е удобно и успокояващо, но не издържа на елементарна логика, какво остава на практика?


___________

Редактирано от mo32® на 24.06.11 01:10.



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Duncan ldaho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано24.06.11 01:01



Карлос не е упражнявал миене на чинии, защото всеки дишуошър щеше да е магьосник, а очевидно не е така.



А ако жените бяха изучавали икебана, всички кастанеди щяха да се разхождат с орхидеии в косата ли?

Принципите на едно учение можеш да ги прилагаш навсякъде, но за да ги изучиш тия принципи, трябва да ги приложиш първо в самото учение, да го изучиш . А това няма как да стане, ако правиш всичко друго, освен да практикуваш самото учение.

Каквото практикуваш, това можеш, колкото го практикуваш, толкова го можеш.

Имах един познат, който смяташе, че с медитация ще стане по-добър футболист. Сега е одитор с много познания за футбола и все така посредствена игра. А и в медитацията не напредна много, след като последната го "разочарова"...

___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано24.06.11 06:37



В отговор на:

Коя е основната практика на която се доверяваш?




ежедневието е най-добрата практика (и идеалният тест за това докъде сме с каквото и да било). в КК-терминология, фаворит са ми практиките по безупречност. енергията за безупречност взимам от преглед. прегледът е... аве няма такова друго нещо. след преглед психически се чувствам така, както физически след сутришното посещение на двете нули

за физическата ми форма в момента се грижат годжу-рю и кобудо. плюс малка серия дихателни техники за компенсация на пушенето.

относно останалото – пак четеш избирателно. учението на шаманите не е йога, нито география. съществуването на утвърдена система, доклкото въобще е имало такова нещо, приключва с карлос. оттам нататък е казано ясно: нищо не е сигурно, всичко е позволено. няма гаранции, всичко е на собствена глава. бтв, илюзия е да смятаме, че някога е било друго.
та, кви системи, кви пет лефа? разполагаме с всичко необходимо - себе си; имаме най-добрият учител: смъртта. и целият свят е поле за изява. защо му е на човек да се придържа към една система, когато може да прави всичко! и защо му е една определена цел, когато може да преследва каквото си поиска? да се събужда всяка сутрин с нова идея в главата, наместо ден след ден да се повлича по утъпкана програма. йебем ти 500те години живот с такъв график!

В отговор на:

Нима няма шамански практики, които да са като аморфното дишане или луцидното бълнуване? Ако има (а то има бол), защо не се практикуват те?




щото са овехтели и нямат научната и практическата стойност, която са имали някъде някога. или са намерени по-добри алтернативи. реорганизирал бил кастанеда преди 20 години... ти знайш ли колко са 20 години?? че аз преди 20 години не бях виждала цветен телевизор!

В отговор на:

Нали разбираш, че твоето твърдение е удобно и успокояващо, но не издържа на елементарна логика, какво остава на практика?




първо, въобще не са ми удобни, нито особено успокояващи тея неща, дето ги твърдя. за сметка на това, от моята логика и практика следва, че са верни.

и, второ, понеже знам точно какво имаш предвид с горното изказване, а именно, че съм се вкопчила и си защитавам ученийцето с цената на всякакви илюзии, за да не се наложи да се съглася, че то не е това, което трява да е, ще ти отговоря следното:

няма как да защитавам кастанедианството, защото такова учение няма. помисли: какво точно е един кастанедианец: човек, прочел книгите на Кастанеда? човек, харесал книгите на Кастанеда? човек, който иска да бъде като Кастанеда?
което и да е, то не го прави автоматично последовател на учението на дон Хуан или шаманите от неговата линия. още повече, че и такова учение няма, нито пък има вече линия. и двете са приключили и изчезнали с Карлос Кастанеда.

какво остава от това всичкото? остават едни книги, в които пише едни интересни неща за живота, вселената и всичко останало. но не пише какво следва да се прави с тях. всеки от нас може да ги прочете и да вземе решение за себе си какво са му дали и как могат да му послужат. дали Карлос е измамник, дали Клиъргрийн са това, което са и дали Майлс е магьосникът на новото време или поредният льольо с откопиран бизнес план.

това е то - свободата човек да решава сам кое какво е и да си носи отговорност за това, дето сам си е забъркал в междуушието!

_______


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано24.06.11 06:51



Каквото практикуваш, това можеш, колкото го практикуваш, толкова го можеш.

Имах един познат, който смяташе, че с медитация ще стане по-добър футболист. Сега е одитор с много познания за футбола и все така посредствена игра. А и в медитацията не напредна много, след като последната го "разочарова"...



Имам един познат, който смяташе, че чрез учението на шаманите ще стане по-добър даос. Сега е клубно мрънкало с много познания за всякакви системи и все така посредствено мислене. А и в учението на шаманите не напредна много, след като последното го "разочарова"...

Каквото практикуваш, това можеш, колкото го практикуваш, толкова го можеш.

просто не можах да се сдържа!



_______



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.