Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано20.06.11 21:47



Другото нещо , което удивило учените при експериментите е , че времето за предаване на изпитващия емоцията Върху биологичния му материал/ДНК/ , който бил отделен от него ,е било равно на нула!
И Второто нещо , е че няма значение какво е разстоянието между него и ДНКто му !
Експериментите , извършени между 1995- 1998г., довели учените до следните изводи :
1. Има някаква Матрица от енергия ,във Вселената , която свързва всяко нещо с всяко друго нещо.Това свързващо поле е причината за неочакваните резултати при експериментите.
2.ДНК , в нашите тела , ни дава достъп до енергияна ,която свързва нашата вселена
3.Емоциите са ключът за достъп до това поле.




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано20.06.11 21:59



На който му е интересно да прочете повече по въпроса :

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%C1%EE%E6%E5%F1%F2%E2%E5%ED%E0%F2%E0+%EC%E0%F2%F0%E8%F6%E0




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.06.11 22:03



Това е много хубаво и интересно. Повдига едни такива въпроси, като: ок., след като емоциите са ключът за достъп до това поле, то, кой е ключарят? Кой контролира емоциите? И какво наричаме "аз" в такъв случай?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано20.06.11 22:14



Това е много интересен въпрос.
Според мен ключарът си ти и контролираш емоциите си чрез твоето Намерение.




Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.06.11 22:45



Обаче кой съм аз?? Умът ли? Тогава защо казвам "имам неспокоен ум" или "бърз ум"? Миналата нощ, като ме нападнаха едни мисли, едвам ги/се озаптих и успокоих, че да заспя! Понеже мислите водят емоциите, нали. Добре де, ама и "чакай малко, успокой се" също е мисъл! "Дишай дълбоко" - също. Но има разлика все пак. Казват (а и си е така), че енергийното тяло издава прости команди и по това можем да ги различим от бърборенето на ума. Ама това значи, че не умът трябва да контролира емоциите, а енергийното тяло или "другият ум". И вече умовете станаха два. Ежедневният и умът на енергийното тяло. Хубаво, а как умът на енергийното тяло е сързан с емоциите? По странен начин, бих казала аз, но това е моят отговор с който не знам какво точно казвам.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.06.11 08:19



еспециално за Лейле

Йога на сънуването (йога нидра)

Нидра на санскрит означава сън. Друга дума за сън е гърцизмът хипноза. Така проследявайки етимологията на понятието, спокойно можем да наречем йога нидра хипно-йога или осъзнато сливане със съня.

Йога Нидра е древна практика, която извън конкретния термин, е практикувана от древни времена в повечето школи и системи за психоемоционално развитие. Представлява осъзнато навлизане в съня. Съвременното популяризиране на системата прави Свами Сатянанда. Йога нидра (осъзнато сънуване, водена медитация) се състои от оттегляне на сетивата (пратяхара) в състояние на телесна релаксация, водено въображение (дхарана) и евентуално, съзерцание (дхияна).

Ключовите думи са разширяване на съзнанието и проникване в съня. Погледнато чисто научно, йога нидра представлява осъзнато, с присъствието на активността на префронталните мозъчни зони, с будна работна памет навлизане в алфа, тета и в напредналите степени на практикуване, в делта мозъчна активност. Видяна през друга ментална призма, йога нидра е процес по ресвързване със... Себе си, с онази необятна подсъзнателна и свръхсъзнателна Човечност, която всъщност СМЕ. Тихият вътрешен зрител (Азът) навлиза в светлото небе на свръхсъзнанието, за да може да осветли и пречисти дълбините на подсъзнанието.

По-практически и делово, йога нидра може да служи като ефективно средство за разтоварване от стреса, хармонизиране, сваляне на напрежението, успокояване на вегетативната симптоматика при повишена тревожност (сърцебиене, мускулни брони, потене, замайване, напрягане и др.), понижаване нивото на адреналина, установяване на психична настройка на бодрост и оптимизъм, залагане на цели, психично препрограмиране. Йога нидра, погледната през психотерапевтичен ъгъл, е ефективен инструмент за работа с тревожни разстройства, депресия, чудесно помощно средство при преодоляването на зависимости и др.

Накратко, йога нидра е за всички желаещи да подобрят здравето, самочувствието, психичната си сила и установят вибрантен център на спокойствие, светлина и радост в ума, телата и живота си! Йога нидра прилича на хипносесия, но всъщност е нещо повече, защото тук съзнанието не се приспива, а се държи будно. Водещият терапевт само фасилитира разширяването на съзнанието ти! Майсторите в йога нидра успяват да приведат мозъка си дори в делта вълни, при които се случва дълбокият сън без сънища, а в същото време да поддържат будно съзнание и връзка едновременно с околната, както и с вътрешната реалност.

Йога нидра има три формални стъпки - дълбока мускулна релаксация, съзидателна визуализация и съзерцание. При напредналите в осъзнатото сънуване релаксацията отговаря на потъването в съня в алфа вълни, визуализацията на тета мозъчната активност на REM съня, а съзерцанието на дълбокия сън без сънища, състоянието ананда. Сливане със състоянието на светло мъдро блаженство, сат чид ананда. Йога нидра е древна тантрическа практика. При потъването в релаксация, се "посява" семето на възнамеряването на дадена цел - санкалпа.

Практикуващият йог възнамерява дадена цел и я повтаря ясно на ум три пъти. Например "Мога да сублимирам страстите си!", "Обичам и трансформирам страха си!", "Имам диамантена самоувереност и спокойствие!", "Развивам се духовно ежедневно!", "Свободен съм от ... (еди си кой навик...)!". При дълбоката мускулна релаксация сетивата се отдръпват навътре в пратяхара, а съзнанието започва да функционира в по-директен досег с фините енергии, тела, с автоматичните процеси на автономната нервна система, които се осъзнават. Пулсът, сърцето и дишането се забавят естествено.

През етапа на визуализацията се индуцира състояние, наподобяващо естествения сън. Водещият ползва някои визуализации, по-общи метафори и архетипни образи или по-конкретни и свързани със справянето с даден проблем такива. Изисква се съзнанието да бъде будно през цялото време! Във фазата на съзерцанието съзнанието прониква в сферата на дълбокия сън без сънища. За обикновения малък ум това състояние е...нищо. Но за Разума отвъд малкия ум и мозък, това състояние е... всичко! То е едно сливане със ...Себе си, Йога!

За реален напредък в йога нидра, както и във всяка друга дисциплина, се изисква постоянство и редовна тренировка! Йога нидра, бидейки тантрическа практика, се изпълнява със спонтанност, на игра. Но, за приятния напредък в коя да е игра, се изискват радостни усилия и вдъхновено намерение и повторяемост на изпълненията, което води до задълбочаване на преживяването. Количествените повторения водят до качествени изменения Smile . А йога нидра е интимно свързана със самото ядро на играта на живота и нейната цел!


взето от
http://orlinbaev.blogspot.com/2011_05_01_archive.html

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: andite]  
Автор vegga (член)
Публикувано21.06.11 09:13



Обаче уж твоето намерение може би е едно чуждо намерение и воин е тоя, който припознае чуждото намерение за свое.

И стигаме до преплитане на правене и неправене; до поддаване на емоциите и контрол над тях; до това, че физическата форма във всичките и проявления е израз на намерението – т.е. това „“ Когато изразих учудването си от изключителната за възраста му физическа форма – Дон Хуан ми отговори :
-Тайната е в Неправенето”
„ не е вярно





Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: vegga]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.06.11 09:30



по големи глупости отдаван не съм чел
няма такова нещо като преплитане на правене и неправене
или е едното или е другото
не затъвай в материя, която е само думи за теб

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано21.06.11 10:19



случва ли се нещо, ако затънеш в материя, която е само думи за теб?



ако не се случва, защо те провокира въпросът в какво затъваш или не затъваш?



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: vegga]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.06.11 10:30



ми няма как да стане това, можеш да затънеш в четене, без правене
това е същото, като да затънеш в правене на нещо, което не прочел достатъчно внимателно


аз не се поддавам на провокации, по скоро съвсем добронамерено се опитах да ти кажа, че използваш понятия, които не разбираш



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.