Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.06.11 07:01



Лейле, съкровище,
МОЖЕШ сама да си повикаш транспорт, когато ти трябва, да накараш таксито да дойде до теб в точно този момент, когато закъсняваш , да имаш толкова пари, колкото си готова да понесеш ( замисли се над тази фраза, това е ключ

)

Ако ти се танцува валс на сред улицата, що пък не ?
При тенсегрити няма „ нейни„ цели, това са твои цели, единственото, което правиш, е да раздвижиш затлачената си енергия и да я накараш да започне да се връща в местата, където е била, когато си се родила. И после стават разни интересни неща с тялото ти
Като гледам демото на монасите от Шао Лин, аз като един абсолютен аматьор в тенсегрити, познах поне 10 от движенията, както и завършващото всяка серия движение.
След време, като натрупаш опит, ще разбереш, че някои неща можеш да го правиш и само като си ги представяш, знам, че в момента това ти звучи отвлечено, но е така.
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Xaнa.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.06.11 07:05



мда, ако си в друга люспа, там не само няма студ, там няма и смърт



ПС
Как е розовата ти градина ? Все те виждам да поливаш плочника, за да се разхлади и да сядаш по ореха на сянка, като се наслаждаваш на спокойствието край теб. Понякога искрено ти завиждам

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.06.11 09:21



И ко излезе в крайна сметка? Някой си написал, че 8 века назад, техниките в "те" не би ли особено шлифовави. Той да не е бил случайно там, та да знае?

И ти ми даваш това за пример, че има БИ, в което няма система на обучение?



Като тренираш я кажи, има ли система, няма ли, правите квото искате, когато искате и както искате и после ходите да ядете лабут? Ако грешките и заблудите в кастанедството боляха така непосредствено, както в БИ, щеше да има много по-малко философи и цитатаджии...

Те всъщност "болят", дори много повече, щото в БИ някой ще ти счупи главата и ще ти дойде акъла, че явно нещо не е както трябва, докато в кастанедството, със сладки приказки и убеждаване един друг, съвсем безболезнено и неусетно, животът си минава! Дори когато започна да се проявяват първите признаци на старост и немощ и нито тялото е здраво и младее, както пише по книгите, дори и тогава се намират оправдания. Човек има сили да се самозаблуждава до безкрай!

Туй горното, понеже ми харесваш сутришните мрънкотения!

___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.06.11 09:24



При тенсегрити няма „ нейни„ цели, това са твои цели, единственото, което правиш, е да раздвижиш затлачената си енергия и да я накараш да започне да се връща в местата, където е била, когато си се родила. И после стават разни интересни неща с тялото ти




___________



Тема Re: Конкретнонови [re: Xaнa.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.06.11 09:29



Той сигурно и тайната на вечния живот е знаел, ама ей на, отишъл си без време...

___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.06.11 10:11





ако някой има дори намерение да ми счупи главата, аз просто няма да съм там
хахаха
цццццц

това ми е дало практикуването, що ми е да знам да се бия, като мога да знам, кой, в 3 през нощта ми звъни и що трябва да му отварям ?

тялото ти може да остарее, само ако ти възнамериш това, и ако спазваш на окултната баба глупостите


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.06.11 10:17



абе розите са добре, ама още не са в силата си, догодина ще е по-добре



правилно ме виждаш, понякога лежа в хамака и медитирам (разбирай тъпея)



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.06.11 10:23



ако някой има дори намерение да ми счупи главата, аз просто няма да съм там

Недей дърпа дявола за опашката, че може изведнъж да се окажеш на неподходящото място, в неподходящото време и с неподходящите хора. Тогава единствената ти надежда ще е да имаш добра здравна застраховка.

тялото ти може да остарее, само ако ти възнамериш това,

Ще остарееш, стой та гледай



___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано29.06.11 10:24



Амии... в БИ има системи, във фитнеса има системи, в училищата има системи - и всички те са създадени от хора и се променят. Те не са извечни, не съществуват извън нас и не са непоклатими. Самият Морихей е променял Айкидо многократно, ден за ден - самото бойно изкуство. По негово време в Айкидо не е имало колани - тренирало се е индивидуално. И в школата се е влизало само с много сериозни препоръки.
Друг пример - Фунакоши "систематизира" и създава много неща в Карате. След това например учникът му Хирокацу Каназава прави едно нещо, а Масутацу Ояма - коренно различно. Джигоро Кано е създал Джудо въз основа на джу-джуцу.
И не ми казвай, че всеки, който има някаква по-висока степен от някое бойно изкуство, може да се бие или има представителни умения за него. Точно системите в момента са доста компрометирани. И няма такова БИ, което да ти даде цялостна подготовка. Говоря от опит (+ опит с това, на което сега му казват ММА, а преди си се казваше ГСБ). Малкото ми опит с йогата ме дръпна доста напред в БИ. Опитът ми в "свободен стил" също ми помогна. После приложих това, което сам съм научил, в "системите".
Всички сме равни и имаме шанс за всичко. Моля те, не вярвай в системи! Казвам това, като човек, който продължава да участва в "системи" с уважение към тях. Но и за самата "система" е добре, ако има малко лична инициатива от учениците. А колко са сладки приказките ни и през какво минаваме, всеки един от нас сам си знае.



Into the fire with your soul!

Редактирано от Duncan ldaho на 29.06.11 10:26.



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Xaнa.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.06.11 10:26



красота !!!!!!!!!

а защо нямаш бели рози ?

и аз така правя, обаче си имам стабилна люлка, и като си легна там, настъпва едно такова спокойствие и безвремие ..... После се опитвам да запомня това чувство, за да мога по всяко време да се пренеса там

открила си това място сама ?

поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.