Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.06.11 12:34



Много е вероятно да не, въпреки, че харесвам и мъже, които нямат нищо общо с гореописания.


Думата ми беше за сляпата неделя, че като дойде изобщо не се знае къде и с кого ще те свари.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.06.11 12:43



и накрая остава един човечец, който прави каквото си иска и като си поиска...


Точно така става. Единственият шанс на човечеца остава да се води по знаците в такъв случай.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.06.11 13:03



ми ако е неграмотен и не ще да се научи да чете !
М?
ко праим тогава ?
Викаме друг неграмотен, който да измисли нова азбука ?
Ще ме спукате от смях, начи



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано27.06.11 13:16



Ся ми кажи, ти без да знаеш какво трябва да се прави,...

Е как да не знам какво трябва да се прави!!! Това са учебници, не романи!



Виж какво се случва!

Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.06.11 14:10



Че си Умре прост, тогава!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: Eholincho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано27.06.11 14:38



Е как да не знам какво трябва да се прави!!! Това са учебници, не романи!

Не съм съглаен - това са етнографки произведения, самия Кастанеда го казва; беше измислил и друг термин - приложна хермневтика. Единствената книга със статут на учебни, това е тази за магическите паси, но и в нея има много неясни и неизяснени неща.

Няма смисъл да спорим за терминология; мен ме интересуват резултати, а стигне ли се до тях, обикнове приключват с думите: "така смятам", "така мисля" и прочие т.е. пак лолкуми, а нищо насреща. когато посоча какво се има предвид под резултати, написано в книгите, обикновено сме до там.



___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано27.06.11 14:39



Точно така става. Единственият шанс на човечеца остава да се води по знаците в такъв случай.

Ако човечеца можеше да разчита знаци и да се води по тех, щеше да е шаман, а той очевидно не е... Та на практика се води по акъла си, който не му е помогнал, но го кара да се заблуждава, че следва знаци... Следва главата си той, буквално!



___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: silver.moon]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано27.06.11 14:41



Смехът е здраве!



___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.06.11 14:52



Ей сега, тука, бих нарисувала една сложна и заплетена поредица от знаци, което едно човеченце се опитва да следва, а пък те всичките водят към него.



Ако човечеца можеше да разчита знаци и да се води по тех, щеше да е шаман, а той очевидно не е...

Обаче, след някоя и друга случка, взех да се въздържам от преценки, еле па по "очевидни" неща. Това си е мое решение, де, но някак предпочитам да не се окажа изненадана... както щеш го разбирай това.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано27.06.11 15:17



Някои и друга случка, не могат да ти ръководят практиката и да дават наставления... Пък знам ли, може да си се научила да четеш във въздуха и да пишеш с пръст.



Идеята ми, през цялото време е съвсем конкретна - с какво ясно и практическо насочено знание разполагате? Чух за знаци, за книги, че кой каквото искал, това си правил, че система нямало (да се чуди човек тогава какво следвате?) и прочие.

Малко се чувствам като човек, който се опитва да докаже очевидни неща, което е безсмислено разбира се, на хора, които отказват да признаят, че нещата са очевидни, защото по тоя начин, ще излезе, че животът им съвсем няма смисъл. Доводите, които прочетох, до един са опровергани с написаното в прословутите книги!

Нямало система - там пише че има.
Книгите били учебници - самия КК казва, че са етнографска работа, с елементи на феномелогия /приложната херманевтика си е негов термин/
и т.н. и т.н.

Не е моя работа и спирам. Всеки сам да си блъска главата, аз колко можах се позабавлявах и поспорих. Пък когато някой кастанед открие системата и почне да я следва с конкретни резултати, нека се обади... ако го кефя.

___________




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.