Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано25.06.11 19:12



извадено от контекст, наистина звучи глупаво.

това, дето си го боядисал в синьо - я иди пак горе и виж как продължава



цената си е цена. дали става въпрос за пари, време, усилия, операция на гласови струни или многогодишен труд - все е нещо, което се дава в замяна на това, което си си поставил за цел. и най-сериозните ограничения са точно в ума. няма такова нещо като "таланти" и "заложби". има желание и усилия. и най-вече - правилна настройка и мотивация.


п.п.
проглуши ни ушите, начи, с тая салса. ша взема да се запиша, да видя кво толкоз става там

_______


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано25.06.11 19:14



Яла, па, представяш ли си да беше, като д-р Енчев??



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано25.06.11 19:19



айде конкретно за талантите:

баща ми вярва, че има дарба за учене на езици. теорията му се потвърждава (за него) от факта, че и аз владея няколко (т.е. предал ми е заложбите си).
според мен в горното няма нищо вярно: първо, дори и да има такова нещо като "дарба за езици", той го няма. нито учи бързо, нито е особено силен на граматика. фонетиката му пък е особено невпечатляваща.
аз също нямам подобни таланти, щото, според теорията за тях, когато имаш талант за нещо, то ти се удава лесно и напредваш бързо. а аз си знам колко усилия и време ми е струвало да знам/ мога това, което знам и мога.

когато човек се захване с нещо ново и различно, има един начален период, в който трябва да успее да си повярва, че може. но той не се преодолява с напъване и бързане, а с нещо като усет. все едно всяко действие си има специфична вибрация, в която трябва да се влезе, за да стане това, което трябва да е.

_______



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: L.L.]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано25.06.11 19:21



ша ма прощаваш, кой е пък тоз?

_______



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано25.06.11 21:10



Съжалявам, че говоря за едно и също и досаждам, давайки примери с вече отминали неща, които повтарям отново и отново, но не мога да говоря за това, което правя в момента. Правилото е, че задачата трябва да се изпълни, да се направи равносметка и едва тогава човек може да говори за каквото прецени, че има смисъл.

___________

Редактирано от mo32® на 25.06.11 21:10.



Тема Re: Конкретнонови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано25.06.11 21:15



Айде, мир да има. Не ми е интересно, когато събеседниците почват да се съгласяват с мен.



А още по-малко ми е интересно, когато аз се съм съгласен с тях. Щото няма какво повече да си кажем и трябва да мълчим. А аз съм плямпало...

___________



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано25.06.11 23:14



не досаждаш и тва със салсата беше закачка. за сметка на туй пък, доживях да чуя, че съжаляваш за нещо



а тва правило за неговоренето за текущи неща има смисъл, само когато иде реч за равносметки. споделянето на впечатления от текуща практика по мое мнение е много полезно. единствената причина, която обикновено ме възпира да го правя, е че още се боричкам с навика си да споделям с цел да се фръцкам с постижения

_______


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.06.11 09:32



Не съм казал, че не говоря за неща произтичащи от моментната ми практика, а само, че ползва примери от вече отминали.

В момента, т.е. няколко години вече, съм на етап да захващам разни неща, наричам ги "задачи" и да се опитвам да ги изпълнявам все едно ми пука за тях и смятам да им посветя живота си, да давам всичко от себе си, дори да ги ненавиждам и да ми се повдига от тях, то май тогава ефектът е най-добър. Лесно е когато човек прави неща, които му се отдават и са му приятни; в обратния случай е истинската практика, защото трябва желязна самодисциплина както и правилно отношение, защото намразваш нещата, които правиш, а не е това целта.

Това е един много добър начин човек да види своите граници и да се избави от много заблуди относно неща, които си мисли, че може, но само когато всичко е спокойно и няма кой да го притеснява.

Пак ще дам един пример от салсата. Там имаше една страхотна девойка, която си беше намерила доволно много обожатели. Когато се преместих в школата, в която тя ходеше, аз бях на етап да не обръщам внимание на жените от салсата и да не ги чукам. Мислях си, че след като успях да устискам и да мина праз всичките клюки и откровени въпроси дали не съм педал, дали не съм преживял тежка раздяла, дали не съм импотентен и въобще всичко, което може да се измисли за това, защо един мъж не сайдисва салсерите, вече нищо не може да ми разклати самообладанието... Грешка!
Изведнъж нещата се промениха и както пренебрегвах жените на салсата, трябваше да им обръщам внимание, да ги ухажвам, разсмивам, да бъда кавалер и т.н. Започнах да се усмихвам на всяка жена, с която танцувам, независимо дали е млада, стара, красива или не, женена, с приятел или не. В един момент се оказа, че въпросната красива мацка проявява интерес към мен, не за друго, а защото аз първоначално не проявявах сексуален интерес, но затова пък се държах нормално с нея, без признаците на влюбен глупак, които издават повечето мъже, когато край тях има красива жена.

Та тя всяка вечер намираше някой да я кара до тях, защото красивите мацки не вървят пеша. Една вечер ме пита дали имам автомобил и аз й казах, че нямам и обичам след тренировка да вървя пеш, защото вечер има много по-малко коли, хора и шум. Тя се врътна и отиде при тоя, който щеше да я вози. Обаче няколко вечери по-късно, аз тъкмо си тръгвах и тя дойде, да повървяла малко с мен. И така почти всяка вечер след тренировка, а после почнахме да ходим заедно и на тренировка.
Оказа се обаче, че един от нейното обкръжение от ухажори е крайно ревнив. Започна да ме гледа лошо, да коментира зад гърба ми, да говори глупости и да се държи агресивно. Дори веднъж тръгна напред с рогите и аз реших за момент, че ще стане въргала и ще трябва да си сменям школата, а не исках. Ама се отказа, дръпнаха го, достраша ли го, щото той танцуваше в представителния отбор, та го достраша да не го изгонят ли... не зная.
Оказах се по-ужасна ситуация от предишната. Тоя почна с клюки и подмятания, с големи усилия да ме предизвика и всякакви номерца, които се сетеше. Аз бях нов в школата, все още никой не познавах и т.н. Така минаха няколко месеца. Един ден, въпросната мацка, с която вече бяхме говорили за живота, вселената и всичко останало (тя се оказа, че не е някоя тъпа кифла, която гледа да флиртува, а си е много в час и си има умствен багаж, просто мъжете около нея не се интересуват точно то това), дойде при мен и ми заяви, че повече няма да имам проблеми с въпросния жребец. И наистина, на следващото салса парти, той дойде като попикан, жалка картинка, и с такава мъка ми каза, че се извинява за поведението си, че за миг го съжалих. Тя му казала, че ако продължи така, повече няма да има нищо общо с него. А той умираше за нейното внимание, викаше я да одобрява всичко, което прави на салсата, как танцува, как се облича...

Мацката беше изчакала да види как ще реагирам, предполагам, че се е наслаждавала на един такъв "сблъсък" заради нея.

Ей такива равносметки имам много. Макар салсата и танцуването да са от нещата, които харесвам, оказа се, че това е затворен свят, в който клюките и сапунката са перманентни и нямат край. Нещо от което винаги съм бягал с писъци. Обаче трябваше да остана и да видя какво мога и докъде ще издържа.

___________

Редактирано от mo32® на 26.06.11 09:35.



Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано26.06.11 11:42





безупречността е практика за цял живот. инак няма смисъл. тва по повод задачите ти и наскоро обявения от теб "край на една епоха"

п.п.
няма да се запиша на салса. помислих, че има нещо интересно да се научи, свързано с танцуването.

_______


Тема Re: Мъдростта на тялотонови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.06.11 12:55



В изучаването и следването на една система, трябва да има последователност и стъпки, които най-ефективно превеждат учещият се през всеки етап от процеса на ученето:
- обяснения какво трябва да се направи
- разучаване и изпробване
- отчитане на резултатите
- сливане с ежедневието
- минаване към следваща стъпка, която надгражда предходната

Това, което системата на Сатянанда йога прекрасно са направили, защото отдавна, вече поне 3 поколения, работят с обикновени хора, като се почне от Шивананда - Сатянанда - Ниранджан. Това са няколко десетилетия опит с обученеито на обикновени хора, без познания и опит в Йога.

Та въпросните задачи са част от този процес, който ти наричаш 'безупречност за цял живот'. Безупречността беше свързана с най-ефективния начин на живеене, при който се разхищава най-малко енергия. Нали така? А това също се учи, при това свързва в себе си много по-малки и първоначални практики.

"Края на една епоха" - това си беше самоирония, доста неподчителна във всяко едно отношение.

Навсякъде, където има хора, мъже и жени, навсякъде има интриги и сапунени сериали. С примера за салсата исках да ти покажа и това, че въпреки условията, човек може да се научи да танцува и да се забавлява. Няма идеални условия, което означава, че няма ситуации, които да се развиват според нашите желания и очаквания.

Дали ще е салса или нещо друго, човек все ще допада в кофти ситуации, в които да се опита да действа безупречно, за да си постигне целта. В случая салсата не е най-подходящия пример, защото липсва елементът на безисходица. Ами ако ставаше въпрос за работа или друга още по-сложна житейска ситуация от която зависиш ти и твои близки?
Винаги можеш да махнеш с ръка и да отидеш там, където ти е приятно, щом можеш да си го позволиш. Затова и писах, че приятните "задачи", не са никакви "задачи", защото не учат как да реагираш в кофти ситуации.

Това, което се опитвам да споделя от известно време тук е, че липсва систематичност на кастанедството. Размило се е в сладки приказки и разни проби на практики от кол и въже. Лично мнение, след като видях как действат хората на други места. Който иска да се опита да разбере моята гледна точка. Безплатно е!



___________




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.