Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 06.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: dale4enнови [re: Stareza]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 18:16



Iskah da vida ne6to ako ima ot nego v internet , tursih v google no ne namiram. 10x



Тема МИСЛЯ ЧЕ СЪВЕТИТЕ СА ЦЕННИнови [re: dale4en]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано28.07.04 20:01



Здравей ,
Това което казваш за "видимоста" на сайтовете е така.. Явно си добре запознат с проблемите свързани с публикацията на сайтовете , с ключовите думи , с трикове каращи търсачките да "избутват " страницата в по-първо място в намерените материали..
Самият аз съм се натъквал нееднократно на тези проблеми тъй като ми се налага да правя и побликувам сайтове.. но да си призная това което ти спомена по тези въпроси бе за мен доста интересно и ти благодаря за споделеното от теб тук..
По никът ти и по латиницата с която си служиш подозирам че си някъде на запад .. може би надалече.. Кара ме да си мисля че си надалече и категоричното ти мнение че страницата не трябва да бъде помествана на безплатни сървъри.. защото в България с мизерните срвдства които разполагаме е трудно да си позволим да мислим за платено хостване..
По това което споделяш тук ми се струва че си свързан по някакъв начин с маркетинга и проучването .. с менъджмънта и рекламата .. Така ли е ?
Не мога обаче едно да схвана , ако е така .. то какво в такъв случай те тегли в един толкова рядко посещаем клуб като настоящият ?
Питаш ме кой би купил компютърна живопис .. Не зная.. не мога нищо да ти отговоря по въпросът..
Мисля че за сега май никой.. Сега в тази посока едва се опитваме да проправим пъртина.. Ние дажи си нямаме представа как този продукт - компютърната живопис би могла да се защити законово и надеждно за да се превърне в интелектуална собственност способна да се запази от пиратство и копиране.. Нямаме представа и за развитието на техническите средства които биха били способни да показват компютърната живопис в атрактивен и въздействащ вид.. това са все още въпроси на бъдещето..
Схващам много добре едно.. че произведението на изкуството не е свързано със способноста си да бъде часна собственност на висока цена.. а със способноста си да въплащава в себе си въздействащи и вълнуващи идеи и образи... художественно-естетически по същество..
Не вярвам дори и днес някой да отмине силна картина без да се заплени от въздействието и само за това че тя не е материализирана на платно... Та нима когато отидем на концерт , театър или балет да речем ние отнасяме в холът си вещ способна да бъде препродавана ? Нима единственно зад изкуството трябва да стои една утилитарна вещ за да е то изкуство ? Нима само добре вложените пари в утилитарната вещ (- картина на платно) правят картината ценна ?? А къде остава душата на художникът създал чудото на творбата ? Нима способноста на картината върху платно да бъде притежаема от някого е единственното което я првави ценна ?
НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 28.07.04 20:14.



Тема Re: dale4enнови [re: Stareza]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 23:45



Starez, dobre che se poiavi , che toi dalechen kaza hubavi saveti, no toi mai e v USA zatova ne sum go pital nego. Tova che si bil v Suiss o6te poveche me zaradva.
Ot edna godina poddurjam vruzka s edna galeria v malko 6veicarsko gradche. Ta moje bi tam 6te mi e purvata izlojba. V Bulgaria ne sum izlagal samostoiatelno. Znam dobre nemski i angliski. Imam i pari, samo che iskam da ne gi harcha v nepravilna posoka.
Ta za tova da te pitam i tebe za niakoi savet. Kak da se podgotvia za takava izlojba.Za kakvo e dobre da dam pari i za kakvo moje da mine i s po malko. Znae6 li kolko moje da mi izleze vsichko. Kak da reklamiram i kade. Da zastrahovam li kartinite. 6te mi iskat li naem ot galeriata (az ne sum gi pital) Ako se prodade ne6to kakuv procent normalno ostava za galeriata. Kolko pari 6te mi triabvat za hrana i spane na den. 6te ti buda blagodaren za vsiakakva informacia.



Тема Perdetoнови [re: Stareza]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 04:37



Zdrasti Star4e :-)
Ama razbira se 4e e taka. Okolo tvoreca postoyanno tryabva neshto da stava da ima drama atrakcia skandali senzacii, ako iskash da si na pervite stranici po spisania i vesnici a ot tam i da se kopuva tova koeto tvorish. Tova se otnasya za vsichki - pisateli hudojnici artisti muzikanti pevci. Daje ako shtesh za sportisti i na tyah im tryabva reklama osobeno tezi sportove koito se ozenyavat ot sadii fig. parzalyane , sportna gimnastika, hud. gimnastika. Golemite sportisti v skupite sportove veche naemat managerska agencia, koiato da se griji za reklamata i imija im. Kakto spomenah po gore za art agencii za artisti. Nashata dvoika figuristi Albena i Maxim naskoro naeha takava amerikanska agencia. Eto vi tuk i oshte edno dokazatelstvo :
"Руският тенисист Макс Мирни и бъдещата му съпруга Ксеня свалиха дрехите и заснеха еротична фотосесия в навечерието на своята сватба. Проектът "Звездна колекция" включва десет страници с актови снимки на Макс и Ксеня, гарнирани с откровения за техния интимен живот. За снимките тенисистът си оформил модна брадичка и пуснал по-дълга коса, вчесана назад. Младата двойка без срам се отдала на нагона във фотостудиото. Сцена на страстна целувка станала корица на списанието. Тенисистът споделя в интервю към снимките, че за него няма забранени територии в секса, а най-смелата му фантазия е да се преобрази в противоположния пол. Ксеня пък признава, че всяка част от тялото на Макс я възбужда и си представя, че правят тройка с актрисата Анджелина Джоли."
Snimkite moje da sa aktovi bez da se pokaje nishto sashtestveno.
No kum takava stupka moje da otidesh kogato si napravil pone 3 izlojbi v edin grad. Ako si absolutno neizvesten v tozi grad nikoe seriozno spisanie nyama da ti otpechata snimki, pa makar te i da sa goli. Dobra taktika bi bila tova da stane naprimer edin mesec predi otkrivaneto na sledvashtata ti izlojba tam.
Govorya seriozno.
Da davam li za primer i Salvador Dali s negovite mnogobroini goli snimki.
E sega kakto kazva Stareza "Vaprosat e, 4e ne vseki go umee, ili po-skoro ne vseki moje da si pusne perdeto i da se pravi ma kloun." E taka e ama puk koito moje da si pusne perdeto uspyava ina4e samo s trud i talant v 21vek si za nikade. :-))



Тема Re:Valнови [re: val]  
АвторStreza (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 16:32



Val, hubavo, 4e 6te pravi6 izlojba, pozdravi!!Dobre e 4e znae6 ezizi, po sveta bez tqh si zanikade, ni dokato ima strani v koito moje da mine6 i s gore-dolu poznaniq i da dopalva6 s raze v Swiss ne minabva nomera, normalno e za tam da se govorqt po nqkolko ezika(to e ot krai vreme bilo taka zaradi mnogoezi4nite kantoni, a v poslednite 15 -20 g. i poradi silnata zastapenost na tezi ezici v u-6te ot nai-ranna vazrast.Edin takti4eski savet-ako 6te se naso4va6 kam nemskaite kantoni(moje bi znae6 tam se govori ofizialno sweizarski nemski(nerazbiraem dori za germanzite)kamo li za nas 4ujdenzite.Sred kulturnite sredi oba4e znaiqt perfekten Hoch Deutsch, no ako ti ne go govori6 sa6to taka dobre kato tqh, po-hubavo ob6tuvai na angliiski.Pri vs. polojeniq pravi mn. po-dobro vpe4atlenie!!A 6to se kasae do frenskata 4ast, tam moje6 da se razbere6 mn po-dobre na italianski , andliiski, dori na ispanski otkokoto na nemski.Znaiat go, no zle.Ako otiva6 v Italianski kanton na vs. ezik 6te se opravi6, ama pak e za prepora4vane angliiskia,sweizarcite kato 4uqt angliiska re4, vinagi svarzvat ss Severo amerikancite pred koito edinstveno blagogoveait.
Konkretno na vaprosa za finasovata strana.Ne znam dali nqkoga predi si hodil tam, no za posl. 3-4 god. i tam kato v zqla zapdna evr. vs. mn poskapna i se promeni, taka 4e e trudno ne samo za 4ujdeneca ot iztok, no i za tamo6nite.samo edin begal primer-ako predi 10-15 g edna zapl. ot 3000-4000fr. se s4ita6e vse pak za gore-dolu dobra, t.e otiva6e kam sredna , sega tova vs. tam s4itat za mn nisak dohod, ne dost za ocelqvane ,a startovata zaplata e 3800-4300 za na4inae6t srednist.V nqkakkav sait 4etoh , 4e za min. god. 3700-800 e prag na bednostta tam????Ot tova si pravi zakl. za vs. ostanalo -predi 15-20 g tam s 8-10 fr ima6 meniu-ve4era v restorant, v koeto vliza6e i 4a6a vino, edno kafe be6e 1.20 sega s parvata cena moje6 samo da vleze6 za edno kafe(bez smetana) v po-skapo kafene , ako e evtinko zavedenieto moje i za voda.Nai-skap e transporta-zavisi ot raztoianiata, no za malko spirki 6te ti kostva 2.40, za pove4e 3.20 i nagore 4.30-4.80.da ne govorim za izvangradski transport(vlak)-Raztoianieto Bern -ziurich(vij na karta kolko malko km sa ), otivane i vra6tane e ok.100Fr Ina4e e mn. ureden, udoben redoven....
Za Galeriite-ami ako ne si si uto4nil vs.do nai-malak detail-naemi, anfgajimenti ot tqhna strana za reklama(po4ti vinagi 100% te se zanimavat), % ot prodajbite za tqh, srokove v koito ti 6te im predostavi6 eventualno 4ast ot neprodadenite ne6ta za po prodaljitelno izlagane v galeriiata,po-dobre ne tragvai, govorq otkroveno!!!Niama sramno, tova e 4ast ot sdelkata i trqbva da e izasneno.Kakto prepora4va dale4en nai-dobroto e da si ima 4ovek art-menijar.Ve4e ne sa malko i tuka6nite hud. koito go pravat.E-h 4ast ot pe4albata e za tqh, no te si zanqt kak da pregovarqt, kak da se borat a pravata ti...Ima mn. pravni momenti , za koito 4ovek ne podozira, i tuka6en iurist sa6to ne moje da ti pomogne za6toto trqbva da si naiasno s zakon4etata tam!Pri dne6nat gol. konkurencia-vij komentara mi za napliva ot dr biv6i soc strani i ot india napravo 6te si e kasmet da se prebori6 za 50-55% ot prodajnata cena za teb(sled kato si prispadnat vs. razhiodi)I o6e edin savet s ceni 200-300 fr ne smiatai , 4e 6te uspee6 da privle4e6 pove4e klienti, prosto nikoi ne obra6ta vnimanie na podobni napravo neseriozni niski ceni.No ne se izhvarlia na kosmi4eski ot po 10-15000fr.Vsa6nost ne znam kakvi sa ti rabotite-golemina, material...no nai dobre sled kato ti e za parvi pat,se ostavi ot galeriata da slagat ocenkite-te si znaiat pazara, i koe kak varvi.
Za spane na den predvidi ok 100fr, na ve4er za hotel, v nai-dobria slu4ai moje da si nameri6 za 55-60.Opitai se ot tuk 4rez agencia da si napravi6 ne samo rezervacia no da si plati6 primerno polupansion(s zakuska i ve4era),6te ti izleze po na smetka, no vnimai kade e hotela dali ne e dale4 ot galeriata zaradi transporta.S kola ot tuk e mn po-na smetka, no tam absoliutno navsiakade se pla6ta stra6no mn. za parkirane i nikade ne moje da mine bez taksa za parking-navsiakade e raz4ertanno i v nai zabutanoto selce, dori i v kraia mu do poslednata sgrada!!!
Bez zastahovka ne moje6 da mine6-mn. pati prii transport v samoleta rabotite se povrejdat, dori i iz4ezvat!!
Makar i da nqma6 dr. izlojbi tuk(samostoiatelni-jalko), napravi si katalog, diplianki,flyeri s kratklo lebenslauf(CV) viziatki...A te kakvato i reklama dr. da napravat to 6te si e v reda na ne6ta-plakat, mediiono reklmirane(TV), presata...
Gledai taka da si organiziara6 ne6tata, 4e da otide6 samo za vernisaja, za da ne har4i6 pari za po-dalag prestoi.
Tova e , ne znam dali e iz4erpatelno, no znai 4e vse po-malko veroiatno e da se prodade ne6to tam, i poradi fakta 4e za sajalenie v posl. 2-3 g. ima mn otrizatelno otno6enie kam vs. 4ujdenci nezaisimo s kakva cel sa tam , s kakvi sposobnosti, vazmojnosti i t.n. , prosto ostra nenavist kam vs. 4ujdenec otkadeto ida e,dori-france,deutsche.. , a kam tezi ot iztok o6te mn.po-zle.Tova e stara tendencia, no sega silno izrazena, pri tova i ot pravitelstvena strana-kraino desni.Ina4e se radvat i sa liubezni(ot kurtoazia) dokato se pravi izlojbata...!!!



Тема Re: Perdetoнови [re: dale4en]  
АвторStarez (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 16:47



Napalno se saglasiavam s teb!Taka si e!Kakto i po vaprosa s li4en sait.!!!domein, hosting, broia4, linkove,dumi maks.naso4va6ti kam temata v 1 straniza(koito da slujat kato kliu4ovi pri tarsene )mn. to4no!!!I nai-dobre ako e com, ottam okeana.Vsi4ko ostanalo e bo6 laf rabota - postvane po forumi kato tozi deto ia ima , ia ne 100-200 gore dolu otvreme na vreme 4etia6ti, ot koito 3-4 razbira6ti i kompetentni, ostanalite diletanti i slu4aini, no nito edin potenzialen kupuva4, kamo li kolekzioner ili galerist.Vpro4em taka e navsiakade po sveta-forumite sa za komentariiki, niamkakva vzaimopomo6t...no za tova ve4e sme govorili, da ne se povtarqm.



Тема Swissнови [re: Streza]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 19:20



Mnogo blagodaria za podrobnata informacia. Az smiatam da otida s kola 6te svalia zadnata sedalka i taka 6te natvaria vsichki kartini, no vupreki tova da gi zastrahovam li? 6te ostana 3-4 dena v nachaloto i posle 6te se pribera. Taka stava li? Az ne se nadiavam mnogo na prodajbi . Po-skoro da napravia purvata kopka
Ima li bulgari hudojnici tam jivee6ti? A poznava6 li niakoi koito moje eventoalno da mi svur6i rabota kato art menijer v smisal da mi napravi dogovora s galeriata.



Тема Art pazar v swissнови [re: Starez]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 03:30



Javno si zapoznat dobre kakvo stava iz Swissa. Imash li nablyudenia kakvi sa art tendenciite ima li art moda v momenta , kakvo e moderno da se kopuva, kakvo e moderno da se pritejava, Moje li da se opredeli nyakoi nashumyal hudojnik nezavisimo tamoshen ili 4ujdenec.
Za indiicite, koeto kazvash mnogo me iznenada. Te zaedno s shrilankite i pakistancite sa pluznali po celia svyat, no Shveicaria tova e poslednoto myasto koeto bih dopusnal 4e shte navodnyat.
A govorish za hudojnici indiici, ne mi e yasno kakvo pravyat te tam rabotyat li (koeto mnogo me samnyava).Ot kakvo jiveyat ili idvat samo da izlagat.
A kitai4eta nyama li?
Spomena po-gore golemina na platna. Struva li si tam da se izhvurgash s golemi razmeri platna ( 150 x 180) ili nyama zna4enie.



Тема Re: МИСЛЯ ЧЕ СЪВЕТИТЕ СА ЦЕННИнови [re: Пeтkoв]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 04:57



Kato se poborish malko s tarsa4kite sam shte otkriesh oshte trikove i podtrikove. Ima nyakoi koito ne sa mnogo po4tenni tyah ne sum gi kazval no ti shte si gi otkriesh sam kato porabotish. Sega imash osnovnite. Shte sledya saita ti da gledam kakvo pravish. :-) Ne sum svurzan s marketing i menigment. 4eta takiva knigi i se obrazovam. Ne mojesh da prilagash formuli za uspeh ot vremeto na Rembrand i da iskash da raboti i v 21 vek. Ako iskash horata da tursyat tova koeto predlagash 6te6 ne6te6 tryabva da go nare4e6 produkt i da prilagash sushtite zakoni za nalaganeto na toya produkt na pazara kakto vsi4ki ostanali produkti, koito se boryat za pazar. Ako na nyakoi ne mu haresva 4e izkustvoto go sravnyavam s produkt moje da si ostane v spokoinite vodi na mislene na starite maistori i da se oplakva 4e sveta e nespravedliv.
A za drugi koito iskat da plasirat tova koeto sazdavat uspeshno i pe4elivsho na pazara moga da im preporu4am da potursat podhodyashti knigi po tezi vaprosi.
Takiva knigi shte gi svetnat malko kak uspeshno da prodavash kartini, da si namirat klienti za poru4ki i vsi4ko drugo koeto poleka leka shte im pomogne da stupyat zdravo i na 4ujd pazar.
A kluba mi haresva eto vij ot poveche ot sedmica si govorim vse sa6tesveni neshta. Eto tova koeto NoNick znae za tehnologiite i go kazva na vseki koito se obadi za pomosht az sigurno tryabva da go sabiram ot 10 knigi i pak nyama da e taka zduvkano i podneseno na tepsia. Da ne govorim kolko vreme shte mi tryabva.
Tryabva da ima i takiva kato onia otataka nepodgotvenia koito shte stava vse po podgotven To ne moje izvednaj vsichko da znaesh. A i za men e udovolstvie da pomagam s kakvoto moga. Ya savet4e, ya trik4e . Eto go i stareca, tazi informacia deto ya dava na Val koi drug moje da mu ya dade Kade da ya pro4ete, v koi sait da ya vidi. Takava informacia e bezcenna. Az ne se interesuvam ot swiss no pak si ya zapisah ne se znae moje da potrjabva.
Kluba e prekrasen az sum dovolen. :-)

"Питаш ме кой би купил компютърна живопис .. Не зная.. не мога нищо да ти отговоря по въпросът.."

Az sushto oshte se napuvam i ne mi idva na uma za mehanizma po koito kom. jivopis da se vazpriema , konsumira . Moje bi da si zaka4ish plazmen monitor na stenata 4e da glrdash kom. jivopis. ama to puk kato zakacish monitor to moje mnogo neshta da gledash.
Oba4e ti hodish na koncert na balet na teatar da konsumirash izkustvo koeto ne e vazmojno v kushti da go pravish. Zashtoto kakva e razlikata da otidesh na koncert na Metalika i da gi gledash u doma na video.
A pri teb tova go njama Pokajesh li vednaj faila i na vsichki kom. izliza to4no tozi fail s tazi rzolucia i t.n. Koeto go pravi nevazmojno da imash original.
Za tova hodim na balet i syadame na purviya red za da pomirishem potta na balerinata da pochustvame originala na edna raka razstoyanie. E tova e koeto pri teb go nyama. Pri teb nyama original.
:-)



Тема Re: Swissнови [re: val]  
Авторstareza (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 09:40



barzam, poneje imam mn. angajimenti, no 6te se opitam kratko i vse pak iz4erpatelno da ti kaja ne6to.
Li4no az bih zastrahoval(mnogo pari otivat, no az ne riskuvam)Ti kakto iska6!Imahora, koito patuvat v 4ujvina i se pravat na tarikati -ne si pravat med. zastarhovki dori(verno tova e savsem razli4no0opira do zdraveto!).Ima dr. koito gledat da minat po-tanko , s po-malko pari..Am na zapad tam za vs. se pla6at, triabva da si predvidliv.Preedstavi si, 4e po pat ne6to stane (ne ti pojelavam ni6to lo6o, no ako vse pak nqkoi ti udari kolata(samo zadnizata, kolkoto da ti razmaje kartinkite????!!!!)Kogato patuvam s kola, vinagi si prava i Full casko za kolata v 4ujbina!!!!!Vnimavai oba4e sas zastarahovatelnite kompanii)tarsi takiva koto primarno rabotat s Zuerich versicherung ili sa tehni agenti
Ne smeia da ti prepora4am art menijarite s koito do predi vreme rabotih.Te sa mn goliama agencia, s klonove kade li ne v swiss i po sveta (dori i v izto4nite strani,No se opitaha da me izigraiat. Ne iskam ni6to lo6o da kaja za evreite(te sa ot pouevreiski proizhod), ne si padam po rasizma, no za tia moga da kaja 4e biaha nepo4teni!!!Svoevremenno se usetih, za6toto ve4e biah izigrali dr. poznati...Posle podo4uh ot Poznati v Swiss sred hud. sredi 5e imalo dori zavedeni dela sre6ti tiah, ama mai sa se spasili(imat mn pari)
a balgari-hudojnici-da ima tam- snqkoi se poznavam mn. dobre , dr beglo, a za pove4eto samo po ime.No ne moga da kaja ime bez tqhno saglasie-pove4eto ne im e priatno dosajdaneto na nepoznati....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.