Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Петковнови [re: NoNick]  
АвторCтapeцa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 17:04



С това, категорично не мога да се съглася.Въпросът опира не само до мен персонално, когато заради отправена забележка(предшествана преди това от доста дискретен лично адресиран съвет в страничката му) той се нахвърли с толкова цинизми, че аз направо се изненадах, и както мнозина други, четящи и пишещи, си зададох въпроса, това може ли да бъде творец(или поне човек претендиращ да е такъв).Така, че според мен подобни грубости са несъвместимо с личността на художника, това е въпрос на личен морал и етика.А освен това, макар и да няма правила в този клуб, все пак, след като е клуб за из. изкуство, най-малко тези, които са постоянни негови активни членове(и то регистрирани), трябва да подклаждат такава атмосфера и да поддържат такъв тон.Както и споменах тогава , под достойнството ми е да продължавам да пиша на такова място и да падам на такова ниско ниво, губейки си времето с чуждите простотии А човек, който не търпи критика, той не може и да се развива...



Тема АЙДЕ ПАК СЕ ПОЧВА...нови [re: Cтapeцa]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано05.08.04 11:06



Що ли ни требва на здраво дупе цирей , че пак да почваме ???
И тая ли тема да осерем ????

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ТИ КАЗА ИСИНАТАнови [re: NoNick]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано05.08.04 11:21



Така е НоНик ,
благодаря ти за разбирането..
Глупаво е тук да отправяме лични нападки и да забравяме що сме тук в тоя клуб..
Още по-глупаво би било да не дадеш достоен отпор на клатикури дет ходят от клуб на клуб и само търсят кого да въдворяват.. търсят някой , че да се дракат с него..
Нямам нищо лично против стареца.. когато води конструктивен разговор аз съм готов да го приема достойно и да говоря уважително..
Май по- добре ще е всички тук да разберем че уважениет поражда уважение..
Който пръв почва война не трябва да очаква мир.. Повечето от нас не схващат християнското разбиране че "като те праснат по едната буза трябва да подадеш и по другата буза да те заглевушат..." :)
доскоро !

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема НЕ ЗАБЕЛЕЖКИТЕ СА ПОВОД ЗА СКАНДАЛ !нови [re: Cтapeцa]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано05.08.04 11:35



Здравей старец,
Уверявам те от опит че не забележките са повод за скандал.. повод за скандал е начинът по който се опитваме да правим забележка.. Агресията поражда отпор .. В повечето случай отпора "заглявушва" още по-силно и от агресията...
Разбери ме правилно , забележките когато са конструктивни най много да предизвикат дебат.. когато обаче са белязани с негативен заряд и нотка на неприязън те предизвикват отпор.. това е нормално...
Още един път те уверявам , че ти държиш в собственните си ръце юздите на моето отношение към теб..
Ето един твой току-що написан азац:
>>>>
С това, категорично не мога да се съглася.Въпросът опира не само до мен персонално, когато заради отправена забележка(предшествана преди това от доста дискретен лично адресиран съвет в страничката му) той се нахвърли с толкова цинизми, че аз направо се изненадах, и както мнозина други, четящи и пишещи, си зададох въпроса, това може ли да бъде творец(или поне човек претендиращ да е такъв).
<<<<
Аз разбира се не страдам от амнезия и ще изясня нещата .. ще изясня дали аджеба е било така ...
За да бъда убедителен ще върна лентата назад към твоята "хрисима" забележчица .. ето я , виж генезиса на скандала и си прави изводи от къде се е почнало:
Ти тогава каза :
"Стига задръства с тези бози форума!!!!Както пише 100 сам си задаваш въпроси сам си отговаряш...А това, че темата чичко Петков е най-посещавана, е пълна измама за случайно посетилите форума.Явно е ,че имаш компютър с интернетна връзка 24 часа и понеже няма с какво да се занимаваш, седиш и си отваряш непрекъснато темата за чичко Петков-така не 1000, ами и 5000 ще ги докараш.Не ти ли е неудобно да занимаваш всички ни само с твоята персона.На всичко отгоре си и вулгарен!!!Е.... ексибиционизма/разбирайте коментара на Петков в темата за Ройо за АРГУМЕНТА му..../В същата тема вече писах, че досега се въздържах от поствания, ама то наистина байгън от простотии.И отново ще повторя, че преди време по мн.мек начин ти намекнах, че не можеш да правиш живопис, ама явно ти не си разбрал и продължаваш със самодеен хъс да бълваш, опиянявайки се от собствените си хвалебствия.Ще приключа дотук и повече нямам намерение да пиша каквото и да е било в този форум, докато ти не престанеш да ни занимаваш само със себе си.А и не очаквай, че ще ти отговарям на простотиите, които съм сигурен че ще изръсиш по мой адрес-няма да падна на твойто ниво."
Ега ти "хрисимата " забележчица .... :)
Естественно беше на такава хрисимост да си получиш каквото търсиш .. ето така ти отговорих тогава :
"Аз се чудех тука има ли такова животно "компютърна живопис " и докат се чудех ... хихихихи.. ти ма изненада бе човеко .. хохохохо.. даде ми да разбера че имало всекакви животни.... хохохохо...
Едно не можах да схвана.. ми кат не ти аресва що четеш... хихихихи... ми иди на друго место и чети и пишеш там.. куму дядовия търсиш тогава у мойта тема... хихихихи.. старец... да не си ми остарял на (многоточие) ... хихихихи...
Тук е интернет старейшино.. демек демократична структура.. всеки си поства какво му е на душа.. стига да не накърнява другите.. апа ти ако се заяждаш.. ше си го получиш... Телеграфния стълб никога не напада колата.. но когато колата се блъсне у него- размазва се колата.. хихихихи.. ти май за това плачеш... правилно ли съм сфанал ?... хохохохо... И да ти издам една тайна... ако претеглиш 1000 боклуци на везната и сложиш един стойностен човек от другата страна... везната ще наклони на страната на стойностния... анадъммо.. ?.... Когат един такъв звер кат зверот бай Петков се появи у селото.. всички мъници от селото се събират да го облайват.. Те го облайват .. па той си върви гордо.. само от време на време току вдигне крак та препикае некой от мъниците.. и пак си върви невъзмутим... Това се нарича превъзпитаване чрез препикаване... запазена марка на бай Петков ... хихихихи...
Апа за Ройо съм писал в темата.. рекъл съм и съм отсекъл.. нема тън пън.. иди и чети какво съм рекъл.. опонирай там на реченото ако ти стиска на гащите.. ама не ти стиска.. хихихихи.... "


Това по- горното го копнах и пейстнах от темата "ДО ЧИЧО ПЕТКО ПЕТКОВ "
Мисля сега ,че недоразумението си го изяснихме.. Сам виждаш как са станали нещата а сега се правиш на ощипана госпожица.. Дай да му турим пепел и да се опитаме да не повтаряме стари грешки.. щот ще е все същото... :(

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 05.08.04 12:41.



Тема АИДЕ ПОЧНА СЕ !!! :-)нови [re: NoNick]  
Автордaлeчeн (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 17:24



:-)



Тема Re: АИДЕ ПОЧНА СЕ !!! :-)нови [re: дaлeчeн]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано06.08.04 07:12





НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: НЕ ЗАБЕЛЕЖКИТЕ СА ПОВОД ЗА СКАНДАЛ !нови [re: Пeтkoв]  
АвторCтapeцa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 14:10



Здравей Петков!Нямам намерение да се заяждам, нито да ровя в старите неща.Но в интерес на истината конфликта тръгна не от темата за чичко Петков, а от предшестващи ти постинги в темата за Луис Ройо(първата тема). където доста прекали с простотиите ...
А ето моите думи, които ти цитираш и които доказват откъде тръгват нещата:
разбирайте коментара на Петков в темата за Ройо за АРГУМЕНТА му..../В същата тема вече писах, че досега се въздържах от поствания, ама то наистина байгън от простотии.
А хрисимата забележчица беше направена много преди всичко това, в твоята лична страничка....
"Разбери ме правилно , забележките когато са конструктивни най -много да предизвикат дебат.. когато обаче са белязани с негативен заряд и нотка на неприязън те предизвикват отпор.. това е нормално... Още един път те уверявам , че ти държиш в собственните си ръце юздите на моето отношение към теб.. "Същото ще кажа и аз!!!
И така не мога да отрека голямата ти информираност(рядкост за днешните забързани прагматични времена), познанията ти към историята на изкуството и че с това си бил полезен на не един тук, но когато заливаш форума с цинизми, не намирам никакво оправдание на поведението ти.Дори и да имало някакви нападки от страна на някои, то може да се отговоря и без гнусни вулгарности....
Далечен, благодаря за отношението ти към този въпрос!
А аз отново ще кажа :не желая да участвам във форум, където това е начинът да се разрешават несъгласията...Във всякъкви форуми подобни неща се парират от модераторите като се трият, дори се лишават регистриралите се от права да постват.Особено, когато става въпрос за форуми по изкуството. Нелепо е да се прави паралел с големите творци(горките, ще се обърнат в гроба).Естественото поведение, непринудеността, привидната груба външност и недодялаността на тези велики личности нямат нищо общо с простащината....
Затова сбогом!И без туй утре сутрин е полета ми - отивам да изнеса поредните демонстрации в летните workshop в някои западни у-тети.Дано до завръщането ми нагорещените страсти се уталожат и гневните духовете се успокоят.Ако ли пък не, то тогава считайте сбогуването ми за окончателно.



Тема ЦИНИЧНОТО ПОВЕДЕНИЕ НЕ Е МОЕ ПЕРМЕНЕНТНО СЪСТОЯНИЕнови [re: Cтapeцa]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано13.08.04 11:04



Здравей старец,
Ей тук ми попадна една силна поезия горе-долу в посока на това което обсъждаме... :
Ако владееш се, когато всички
треперят, а наричат теб страхлив;
Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;
Ако изчакваш, без да се отчайваш;
наклеветен- не сееш клевети;
или мразен- злоба не спотайваш;
но... ни премъдър ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш, без да си мечтател;
ако си умен, без да си умник;
Ако посрещаш краха- зъл предател-
еднакво с Триумфа- стар циник;
Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка- и го понесеш,
или пък видиш сринати неща,
градени с кръв- и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;
Ако заставиш мозък, нерви, длани-
и изхабени- да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: "Влезте в крак"!

Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца- своя прост човешки смях;
Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;
Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт, поне веднъж;
Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой- ще бъдеш мъж!


Раймонд Киплинг

Нямам нищо лично против теб и с радост бих дебатирал по всякакви въпроси с теб и със всеки останал в рамките на добрия взаимоуважителен тон..
Ако например ти направиш някакъв анализ на някоя моя показвана тук работа и ако в този анализ посочиш някакви препъни камъти в изразните ми средства(то кой ли няма препъни камъни ?) аз бих се вслушал в теб .. дори да се опитам да оспоря такива забележки аз не бих се впуснал да нагрубявам нито теб .. нито който и да било...
В темата за Луи Ройо аз направих такъв анализ.. и понеже съм такъв тип човек който не робува на авторитети аз си позволих да направя доста красноречив анализ на това което Луиз Ройо прави.. мисля че повечето от дебатиращите ме подкрепиха.. Комичният ми тон по отношение на амплоато на Луиз Ройо не накърняваше личното достойнство на никой от участниците в темата.. единственно би могло дас подразни феновете му.. щото фенове винаги се намират.. Аз и "опаковчика" Христо Явашев съм сапунисвал по подобен начин.. особенно след интервюто му че е забравил дали на светът има такъв народ българи.... Ей го на ... и псевдо великия Кристо дет западняците се прехласват по панделките му си има фенове .. ма нека си ги има... кат са му фенове нека го защитят от хапливият Петков ... ама да се хвърлят на нагрубяване на Петков хич не е хубаво... не е хубаво щот се руши добрия тон в клубът и това води до ескалация...
Най трудното в общуването с мен настъпва когато някой се опита да развее клишето "кой си ти ,че ... бе !" Аз не приемам такава форма на общуване и мисля че тук трябва да се оборват и издигат схващания а не да се води междуличностна борба..
Старец , аз съм готов при това изясняване да говоря по всякакви теми с теб без да те засегна лично.. ако и ти си готов на това .. то ние с теб нямаме проблем.. не е необходимо да напускаш клуба.. стой тук щото си полезен за клубът..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 13.08.04 11:26.



Тема Импресионизъм постимпресионизъм и експресионизъмнови [re: Пeтkoв]  
Автор2OO4 (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 11:28



Прехвърлих темите из архива но не видях нищо което да ми отговори на това което ме интересува и затова сметнах че тук е може би най подходящото място да попитам. Каква е разликата и приликата между импресионизъм постимпресионизъм и ексресионизъм. Опитах се да намеря отговор от книги но там от прекалено обширните талкувания и обяснения и трите стила ми се струват еднакви. По какво ще познаем една творба ако автора не е известен дали е импресионизъм постимпресионизъм или ексресионизъм.
Благодаря ви много предварително.



Тема Re: Импресионизъм постимпресионизъм и експресионизъмнови [re: 2OO4]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано31.08.04 20:27



Здравей ,
Има литература по въпросите ти .. бих могъл да те препратя към история на изкуството да речем .. но ще се опитам съвсем лаконично .. с по две думи да отговоря..
Импресионизъм .. от френската дума "импресион" - впечатление..
Импресионистите са оформили цяла школа.. отличителният белег на картините им е бил стремежът бързо да се улови настроението в пейзажа .. мимолетно менящи се състояния в природата.. Катрините им са направени доста набързо.. на прима .. на един дъх и носят живото впечатление от видяното...
Постимпресионистите продължават този стремеж за предаване на живото впечатление но за разлика от импресионистите в тяхните картини се наблюдава една по дълбоко обмислена схема .. една концептуалност....
Експресионизмът е художественно течение в посока не на впечатлението а на вътрешния порив в художникът.. на вътрешното преживяване
Е, това обяснение не е ой -колко претенциозно за изчерпателност .. но малкото е по-добро от нищото... :)
Може би тук по големите спецове в областа на историята на изкуството ще дадат по-подробни тълкувания..
доскоро.

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.