Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Art pazar v swissнови [re: dale4en]  
АвторStareza (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 10:19



http://www.g26.ch/art_oppenheim.html
Meret Oppenhaim, otkraai vreme nai-na6umialoto ime v Swiss, koeto ss sigurnost snae6.Atraktivna baba)виж на колко години е , koito ne propuska6e slu4aite da e pravi na interesna po TV.No tq ne opredelia nito tendenciite , nito modniet te4enia, nito iz4erpva pazara na predlagane i tarsene.Ima vsi4ko, no se kupuvat samo mn. izvestni imena
Indiicite nai-4esto se podizavat postoianno v France)ne znam kavi sa tam zakonite , nito kakvo paravat...No idvat i zalivat Swiss.Sweizarcite )nladite ot dosta vreme ve4e si padat po idiiskata kultura, na4in na jivot...Niama predvid filmi ot roda na "Slonat - moia priatel", nito indiiskite satelitni bludkavi kanali, a kulturata , koito e pod4inena ot tqhnata religia.
Прекъснах за малко, сега само да довърша, има индиици, и такива от шри ланка постоянно живеещи от бая време в швейцария(законите са мн. крути за чужденци в тази стр.,но те заедно с боснианците и косоварите някака са успели да пуснат трайни корени (въпреки зиалостната ненавист на населението, въпреки правителствената политика...Има организации, които ги поддаржат, защитават така , че те се устройват.Та стред тях колкото и да е има и писатели,художници...И поради интереса на младите кам тази култура саответно има интерес и кам работите им.Не мога да кажа дали се купуват, трудно може дасе прецени отсрани(съмнявам се , че масово се продават, и дали въобще се продават), но мн се шуми по техен адрес, пишат се статии, правят се ТВинтервюта, дори една студентка -Граф. дизайн си направи дипл. работа, издаваики и оформяйки албум за един такъв, вклщчвайки мн. сърцераздираща !!!!!!!!!!
история за любовта му с някаква местнаИзвинявам се за мн. гре6ки , пи6а барзо, нямам време....4ао



Тема Re: Art pazar v swissнови [re: Stareza]  
АвторStareza (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 18:41



Е, сега вече разполагам с малко повече време.Та да допълня:
Опенхайм, почина 85г но все още е мн излагана, продавана и купувана!, т.е.е големите имена винаги ще се търсят.Що се отнася до това за източните страни виж http://www.g26.ch/ долу има една галерия и под нея ще срещнеш разни именца по-особени-едни правят(klein format)малък формат работи, други-наивна живопис...Е-х това е Според мен се цели някаква сензация от страна на журналисти, изкуствоведи, списания и вестници,издателства,ТВ които просто се хранят с това че шумят ок. подобни неща, обикновено както споменах дори го съчетават с някоя лична история.Използват и определено интереса на младите към тази култура, към музиката им, начина на обличане...
Ако пишат или правят филм за някой европеец едва ли ще впечатлят читателите(песп. публиката).Просто това за мен са трикове...Иначе смятам, че едва ли са им продаваеми нещата



Тема Re: Art pazar v swissнови [re: Stareza]  
Авторstarez (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 19:18



A tova site http://www.g26.ch/kunst_galerie.html dava po-podrobno info za tez hudojnici, te sa marokancii i dr. podobni arabeski..., no iskam da pokaja kakav e interesa - kato cqlo e kam darvavi izvan evropa i severna america...



Тема Re: Art pazar v swissнови [re: starez]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 20:24



HM . Golemi gluposti praviat tezi hudojnici spored men. I se 4udia kak se prodavat.Vsushtnost ti dobre obiasni pri4inata.



Тема Re: Art pazar v swissнови [re: Stareza]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 07:24



Mali abe to verno golemi divotii . Ako ne e tolkova smeshno mojesh da zapla4esh.
Petkov ako napravi nyakoi komentar sigurno shte bude interesno. Osobeno onaya seria s pilcite. Az si obyasnyavam 4e ima interes kum tiya tapanarshtini ne 4e jurnalistite ne vijdat i neznayat kakvo e, a poneje e praveno ot tuzemci ot ekzoti4ni strani, koito sega se u4at da darjat chetki. Kakto e interesno da vidish narisuvani neshta ot maimuna, delfin, papagal ili ot serien ubiec. Znachi interesa tuka se sadurja ne v hudojestvenata stoinost na narisuvanoto, a ot tova, abe kak puk tova neshto e darjalo 4etkata i otkade mu e doshlo na um da ya natopi v boya.
Zna4i za da zahranish mediite s material koito da zahapyat tryabva da im podnesesh kategori4no nepoznat svyat za rovene.



Тема Re: Swissнови [re: stareza]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 08:10



Tova za evreite ne se samnyavam. I az sum se paril i znam mnogo drugi opareni ot tyah i daje izgoreli. Ama shte kajesh li kakuv nomer sa ti spretnali 4e znaeli 4ovek kade moje da go tresnat sus su6tia. Da imame edno naum. Sega shte ti kaja mene kak me izrabotiha. Imah dogovor pri prodajbi 70% za nego kakto i da e tova me ustroivashe. Na purvata prodajba vsichko tochno, no toi ne kazva koi e kopuva4a. ??????
Usamnih se neshto i zapo4nah da tursya koi e. Sled 2-3 sedmici Kasmet. Namerih go. Cenata na koyato e kupil se okaza dosta razlichna. A mojeshe i da ne go namerya, beshe kasmet. Taka shteshe da me treska vseki put.



Тема Re: Art pazar v swissнови [re: dale4en]  
АвторStarez (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 19:41



Mali abe to verno golemi divotii . Ako ne e tolkova smeshno mojesh da zapla4esh.
Petkov ako napravi nyakoi komentar sigurno shte bude interesno. Osobeno onaya seria s pilcite. Az si obyasnyavam 4e ima interes kum tiya tapanarshtini ne 4e jurnalistite ne vijdat i neznayat kakvo e, a poneje e praveno ot tuzemci ot ekzoti4ni strani, koito sega se u4at da darjat chetki. Kakto e interesno da vidish narisuvani neshta ot maimuna, delfin, papagal ili ot serien ubiec. Znachi interesa tuka se sadurja ne v hudojestvenata stoinost na narisuvanoto, a ot tova, abe kak puk tova neshto e darjalo 4etkata i otkade mu e doshlo na um da ya natopi v boya.
Zna4i za da zahranish mediite s material koito da zahapyat tryabva da im podnesesh kategori4no nepoznat svyat za rovene.

Anjek!!!!



Тема Re: Swiss,savet za Valнови [re: val]  
АвторStarez (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 20:40



Ima mn. dr. vajni ne6ta otnosno Swiss, koito iskam da spodelia , eto o6te nqkolko
1.sertifikata ot Naz. galeria za iznos na raboti, go prevedi v legitimana agenzia(na ofizialna tqhna blanka) za predpo4itane ot zaklet prevoda4(taka se nari4a), moje i da ne zaveriava6 prevoda.No tozi dok. 6te ti posluji pri preminavane prez raznite granizi(t.e. prezeni otkade 6te mina6 i na kvi ezici da prevede6).Vseki prevod s prika4eno kopie , zahvanato v agala i podpe4atano ot fimata...te znaqt kak.Tova 6te ti spesti glavobolia po granicite.Moje i da ne ti se naloji, pone az nqmam nik0ga problem s italiancite, dori s republikite ot boiv6a iugoslavia.Te obiknoveno se interesuvat ot tova da ima6 zelena karta, dost. pari( no vmesto v broi po0dobre bankomat karti)Moi savet e da sa 2 i to ot 4ujdi izvestni banki(Raifeizen, Gracka nationalna...No po4ti vinagi ima problem s ungarzi, avstriizi.Parvite sa mi svaliali vs. raboti za proverka po opis i poneje bqh s bus me prekaraha da platq taksa kato TIR, prez cqlata teritotia me tretiraha taka...4ak do izliazane ot stranata im, kadeto me najakraha pak da mina prez punkta na TIR-ovete.Saotvetno v dr. str. popadha barabat s kamionite prevozva6ti stoka i baq mi se 4udiha tamo6nite polizai kavo pravaiq sred prevozva4ite kato nito sam firma, nito mikrobusa e firmen( a e li4no moi).Vposledstvie tuk razbrah 4e dosta balgari s busove sa bili taka izraboteni za da platat tazai taksa.Ama pusto kato e nerazbiraem toia majarski ezik!!! koi da ti shvane prezakvaneto.Avstriicite ite sa me raztvarvali i motali...Zatui
savet 2:nai-hubavo si opakovai rabotite ob6to i iskai ot komisiata v galeriata da ti lepnat otgore lenti4kata s ppe4ata, ta da si nqma6 problem da ti gi broiqt, razglejdat....
3.otnosno transporta tam(po-izgodni sa komplekt taloni za 10-21 patuvaniq) izlizat ti po4ti napolvin cena.No vnimavai vseki talon e za razli4ni linii0edni za trolei, dr. za tramvai, nqkoi sa samo za busove ili za bus+nadzemna jelezni4ka.taka4 epitai po ioskovete, naidobre na gariet to4no v kakva posoka 6te se dviji6 za da si vzeme6 to4nia talon.Ina4e globite sa jestoki, ne pro6tavat 4e si 4ujdenec i ne znae6...$. posleden savet-patuvai dotam s o6te nqkoi, nai-dobre opiten 6ofior, i to hodil natam.6te se smeniate i moje da go vzemete raztoianieto bezspirane za spane.Ili pone 6et ti bade navigator.A i drugo si da iam o6te nqkoi do teb v kolata, ili ako ne6to se povredi, ako ima6 nujda ot pomo6...Vzemi si i ne6to za kamping.Ne 4e e mn. po-evtino da spi6 na kamping, no ako patiom re6i6 da po4ine6 e po-hubavo, a ne da otide6 tam v galeriata skapan , mrasen, nebrasnat) tipi4no za balgarite....!!!A za drehite znai, 4e kolkoto e po-bogat edin sweizarec tolkova hodi po-nepretenciozno oble4en!!!!,t.e. prakti4no, udobno, a ne nakonteno, no obezatelno izkl.4isto oble4en(abe tia hora kato 4e li ne se potiat), uhae6t mn.diskretno i nenatrap4ivo....Izvinqvai za moje bi naivnite saveti , sigurno znae6 vs, tova ,no kato 4e li v edin moment go prenebregvame
A i 6tiah da zabrava-telefonite sa sa6to mn. skapi, predimno s egovori s karti-ot ok 20-39 fr, ina4e krai garite ima avtomati s moneti(vzemi si ot tuk ot nqkoe change buro)prodavat, na4alna tarifa mai be6e 0.60 ili 0.80 ne pomnq polzvah karat, na opredeleni impulsi puska6 o6te.No ako nqma6 to4ni dr. , ne se pretesniawai moje da sloji6 1, 2 . 5 fr vra6at resto, taka e i s avtomatite za gradski bileti.Do tel ima i aparati za izpra6tane na SMS-евтиниАми това е по-важното, има мн.др. неща ама трябва време...



Тема Re: Swiss,savet za Valнови [re: Starez]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 21:28



tova su6to sa mnogo cenni saveti. Osobeno za po granicite. Az sum patuval malko natatak s kola i gore dolu znam che 6te me ochakvat prostotii, no 6te gledam da se podgotvia dobre. Blagodaria



Тема Re: Swiss,savet za Valнови [re: Starez]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 21:38



predi godini ako niakade se naloje6e moje6e da se butnat 20 ili 50 marki i ne6tata se opraviaha Sega tova minava li vse o6te




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.