Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 26.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ИСКАМ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ВАСнови [re: dale4en]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано26.07.04 08:14



Здравей ,
Гледам тук с НоНик сте подхванали доста интересна тема и аз я следя с внимание..
Ще ми се и аз да ви попитам за съвет нещо .
Посоката на въпросът ми е малко различна от посоката на вашият разговор тъй като касае реклама и популяризация не на автор и не на стил даже .. а нов носител и средство в живописта..
Аз от много години експериментирам в областа на компютърната живопис като основната ми цел е да хвърля мост между традиционната живопис и новите възможности които дават графичните компютърни програми за постигане на пълноценни живописни творби..
Опитах тук в клубовете да вдигна шум но схващам че аудиторията на тези клубове за сега е доста ограничена.. в тези клубове я има я нема по петдесетина редовни посетители..
Поместих и моя лична страница в интернет с компютърна живопис.. но хората които попадат на тази страница явно трудно схващат че това е компютърна живопис и я приемат за конвеционална живопис поради което трудно мога да акцентирам върху подхода и средството...
Ще Ви бъда благодарен ако споделите мнение как според Вас е най добре да се подходи в даденият случай за да се достигне до по-широка аудитория..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 26.07.04 08:18.



Тема Re: ИСКАМ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ВАСнови [re: Пeтkoв]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 10:35



Zdrasti Petko,
Da ti kaja 4esno malko sum zatrudnen da ti dam koi znae kolko polezen savet.Ne za drugo, a zashtoto za sajalenie ti si napalno prav s svoyata ocenka na auditoriyata na tezi klubove i edvali mojesh da raz4itash na nyakakva seriozna populiarizatzia na svoeto kompjutarno izk. tuk. Drugo ,koeto v slu4aia e v tvoi minus spored men e tova,4e pravish kompjutarna givopis ,koiato si mislia moge i triabva da se populiarizira s pomoshtta na kompjutar. Jalkoto e, 4e tuk v Bulgaria horata,koito izpolzvat kompjutar ne sa mnogo (za celite za koito govorim)taka,4e niama da ti e lesno. Edin savet ot men . Probvai da kombinirash traditzionnoto s novatorskoto kato pokazvash na traditzionni izlogbi v galerii v golemite gradove printove na tvoieto kompjutarno izkustvo. Hubavo ka4estvo printove slogeni v ramka ili staklo ili drug variant.Taka horata hem shte vidyat ,4e e praveno s kompjutar hem shte mogat da mu se poradvat na jivo i dori da si go kupjiat. Drug savet ne moga da ti dam. Nadiavam se da ti bude ot polza.
Drugoto koeto mogesh da pravish paraleno s tova koeto ti dadoh kato savet po- gore e da ne spirash da reklamirash v 4ujdestranni saitove i dr. podobni,kadeto horata izpolzvat kompjutara za kulturni tzeli, a ne za zabavlenie i gargara na ustata kakto e tuk v Bg naprimer.
Jelaia ti uspeh !



Тема Re: ИСКАМ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ВАСнови [re: NoNick]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано26.07.04 14:22



Здравей NoNick ,
Благодаря ти за мнениеието по зададения от мен въпрос.
Както се казва "две глави мислят по-добре от една "...
доскоро.

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Pak za imeto.нови [re: Пeтkoв]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 03:07



Ne, ne e razli4na posokata to si e pak za populyarizirane na imeto. Tova koeto shte kaja moje da se izpolzva ot vsi4ki koito iskat da si pravyat ime :-)
Mislya che za tova koeto pravish nai udobno sredstvo za pe4elene na po -shiroka auditoria si e internet. Samo 4e tuk e vajen vaprosa i kak. Zashtoto ako imash stranica v mrejata tova vse oshte e nishto. Predstavi si ako napishesh edno stihotvorenie i go slojish njakade na slu4aino myasto mejdu knigite v Narodnata biblioteka, kolko dushi shte popadnat na nego. moje da minat godini i nikoi da ne go pogledne. Sushtoto e i v internet ako stranicata ti e na nepodhodjashto myasto ako ne e registrirana ili ne e napravena tarsa4kite da ya namirat vseki put , kogato nyakoi tursi tova koeto ti predlagash, i ako ne ya izkarvat na purvite 2-3 stranici ne mojesh da ochakvadh poseshteniya. Tova e nai-evtiniya na4in za svetovno populyarizirane.

- Za da zvuchish seriozno na tezi koito tursjat saita ti ne tryabva da e na bezplaten surver. Tova izglejda lekovato nesigurno i vremenno. Napravi si tvoi domain . Ili pone se ka4i na nyakoi seriozen Art sait.

-- Sloji si hubav broya4. Ne samo da ti otchita broikata na posetitelite no da ti pravi i statistika koi , otkade e vlyazal, kolko vreme e stojal , otkade e izlyazal, ako e vljazal prez tarsa4ka kakva duma e tursil 4e e dostignal do tvoya sait, i t.n.

-- Nai-vajnoto e da nakarash tarsa4kite da te izvajdat na purvite 1-3 stranici.
Izobshto ne e lesno. I stava bavno. Ako napravish vsichko kakvoto tryabva shte imash rezultat sled 5-6 meseca. Ponjakoga nyama nikakva pri4ina, zashto edna tupa stranica bez nikakvi linkove se klasira pred edin raskoshen sait s mnogo linkove i mnogo klu4ovi dumi v texta .

Eto gi i trikovete:

-- Vkarai v <meta name="description" mnogo klu4ovi dumi.

-- Ne izpolzvai mnogo i razli4ni , a izpolzvai 5-6 , no gi povtori njakolko puti.

-- Vkarai na purvata stranica text nasiten s kolkoto se moje pove4e ot klu4ovite ti dumi .

-- Vnimanie tarsa4kite ne 4etat dumi napraveni na kartinka

-- Vkarai , kadeto imash vazmojnost kato zaglaviya ili neshto drugo kluchovi dumi v <h1> ....... </h1>

-- Napravi njakoi kluchovi dumi da sa hiperaktivni

-- I nai-vajnoto napravi kolkoto se moje poveche vruzki ot drugi saitove kum tvoja.

:-) Ako njakoi znae drugi trikove da gi kazva vednaga :-) )

napravi tezi neshta i 100 vruzki ot drugi saitove kum tvoya i shte izlizash na 1-5 myasto na purva str. v Google kogato tursish "computar art" mojesh da proveryavash kolko vruzki e registriral Google kum teb taka link:www.yourname.com Shte imash kum 30- 50 poseshteniya na den

Sega i az da pitam neshto, vsushtnost opitvam si da si predstavya kak, v kakuv vid nai -dobre bi moglo da se konsumira tvoito izkustvo. Zashtoto ako e nyakakva kom. grafika kojato e nemislimo da se narisuva s 4etki ili aerografi razbiram te mogat da se vazpriemat kato plakat ili neshto..... , no tvoito ne moga da si predstavya koi i kak - v kakuv vid shte iska da pitejava takava kartina. Zashtoto ubeden sum 4e edin 4ovek koito ima kushta za 1-2 miliona nyama da si zakachi print na stenata, kolkoto i da e velika kom. jivopis. Daje da mu haresa strashno mnogo siguren sum che shte ti se obadi da iska da mu go napravish maslo na platno. Ama to puk togava nyama da bude kom. jivopis. ???????????????????
Ne moga da si predstavya jivot za tova. ?????????? Moje da ima na4in koito sega ne se seshtam . Izvinyavai.



Тема Rembrandski tehnikiнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 04:15



Li4i si 4e go poznavash dobre.
Togava da te pitam neshto koeto me interesuva . Razglejdal sum mnogo vnimatelno negovi raboti. Nyakoi reprodukcii daje s golyama lupa. Vse mi se struva 4e na nyakoi mesta e izdraskval zasuhnalata povurhnost s neshto ostro - za kosi i bradi. Ima li neshto takova. I drugo, na mesta kato4eli e izmival gornija sloi boya koito e bil malko nezasuhnal, za da se pokaje dolniya cvyat ili leko da prozira i da zasili teksturata. Osobeno po steni.
Vyarno li e tova ili se zablujdavam. :-)



Тема Re: Rembrandski tehnikiнови [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 12:38



Tova,koeto kazvash za izdraskvane na boyata s ostur predmet vurhu kosi i bradi i dr. detaili e vyarno, no ne vurhu zasuhnalata boya, a dokato e oshte mokra boyata ya izdraskva s drushkata na 4etkata. Izpolzva go mnogo 4esto.Negova harakterna osobenost e tova,4e za razlika ot flamandskite hudojnici(kato Rubens) polaga boite ne edna do druga , a edna varhu druga. Tova e vagna podrobnost.Podoben pohvat ne e bil mnogo izpolzvan predi . Drugoto,koeto kazvash za izmivaneto na gorniya sloi boya e viarno.Nari4a se velatura (glaze)t.e tanka prozra4na boia polojena varhu platna pokrivna boia pri koeto dolnata prozira ,a gornata izmenia samo tzveta na dolnata, bez da promenya neinite detaili. Posle poniakoga izbarsval oshte mokrata prozra4na boia ,kato ostavial tia da se sti4a samo v neravnostite na poslednata, a visokite mesta ostavat s cveta na platnata dolna boia. Tova se nari4a vtrita velatura.Velaturata moje da bade tonirashta,modelirashta,vtrita ili retushirashta. Tova e to za neshtata,koito pitash.



Тема Nikolay Panayotovнови [re: dale4en]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 23:42



Znaete li Nikolay Panayotov? Moje li da se vidi ne6to ot nego v internet?



Тема Re: Nikolay Panayotovнови [re: val]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 06:31



Ot 10-12 godini jivee i raboti v Paris . Pravil e mnogo izlojbi tam i v NY.
Dokolkoto znam mai njama sait. NoNick sigurno znae pove4e.



Тема Re: Rembrandski tehnikiнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 07:00



Abe znaesh si dobre materiala :-))
E taka de nali zatova sme tuka . Koi s kakvoto moje da si pomagame.
Az polzvam mnogo velaturite za hvurlenite senki. Leko sinkava i prozrachna stava kato jiva. I za stenite obache chakam da izsuhne napulno i sled tova otnemam gorniya sloi boya s shkurka 150 taka stenata si stava to4no stara mazilka.
A pitah za izdraskvaneto zashtoto az draskam mnogo i s nai razlichni ostri predmeti igli skalpeli drugi nojove, sushto i s shkurka pri tova s raslichnite grapavini se poluchavat razlichni efekti v zavisimost za kakva tekstura se borish da postignesh. Daje sum si napravil instrumencheta s razli4na forma i razli4en nomer na shkurka ot 26 80 150 400 1000 . Polzvam mnogo i pistoleti (aerografi)



Тема Re: dale4en [re: dale4en]  
АвторStareza (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 11:58



E-h, niama6e me izvestno vreme tuk, ta zatova i ne postvah.
No pro4etoh nabarzo temata i mneniqta na vsi4ki vi.
Da, Nikolai Panajotov e ot desetina godini v France, ima negovi stari raboti po razni okrajni galerii, tuk-tame sa ostanali iz stranata i stenopisi.Moje da se vidat neg. ne6ta v galeriata na Akademiata-Sofia, a moje bi i v arhiva na Hud. gimnazia, v koqto e u4il.Te tam pove4eto ot rakovodstvoto sa vse stenopisci, a i toi be6e zavar6il tova.Te se poddarjat edin-drug, toku vij sa zapazili ne6to negovo.A i sega pravqt galerita na u-6teto, skoro mai 6te ia otkrivat! Predi 2-3 god. im6e i dosta golima statia ( interviu s nego) v nqkoi ot vestnizite-mai 4asovite.
Val, kakvo po-konkretno te interesuva da znae6 za nego, ako moga 6te ti otgovorq
Dale4en tova deto go pi6e6 za sazdavane na ime , e i ne e savsem taka.To mai recepta nqma.Edno oba4e e mn. verno, 4e i da ima6 talant nqma da te zabelaejat, ako ne si pravi6 reklama.Dori tova e malko(trqbva po-skoro ne6to kato Madona).Vaprosat e, 4e ne vseki go umee, ili po-skoro ne vseki moje da si pusne perdeto i da se pravi ma kloun.Li4no, na men hi4 ne mi dopadat.I moje bi zatova makar i da imam ne vednaj starhotni vazmojnosti, ne gi ispolzvam palnocenno i do krai, a raz4itam na 4ujadata reklama.( t. e. da me zabelejat i da me spomenat)Ne vednaj si proigram 6ansovete poradi nqkakvo si gre6no vazpitanie...(Prepora4vam vi -ne pravete moita gre6ka!Razbira se ne nmoga da se opla4a ot sadbata, no tova savsem ne e dostata4no.Poglednete edin Jahnadjiev!!!Ne e za avijdane ot moia gledna to4ka, no s tova 4e se vre navsiakade iz TV show-ta, 6umi okolo sebe si bez da mu puka i opredeleno rabottite mu se prodavat i tuk i v 4ujbina.Vaob6te ime se pravi s mn. pari, mn.kontakti i za nai-gol. sajalenie bezpardonna demonstrativnost,do bezpredelna skandalnost.V dne6ni vremena e taka!
A, tova s imeto do gol. stepen e taka, no i ne vinagi e taka.Ako se sadi po Kristo (Java6ev)-da!!Izbora na psevdonim govori za artist4nost, no ako e samocelen ni6to ne govori.... Ima oba4e i mn. slu4ai, kogato to4no zavarznoto ime provokira.Imam li4ni vpe4atlenia kak togava v 4ujbina se staraiat da go za pomniat maksimalno to4no i proiznasiat perfektno(moje bi znaete, 4e v pove4eto starni, tova da ti zapomniat imeto i familiata i da ti gi kazvat pravilno e vapros na uvajenie.Po galeriite po sveta ve4e ima hiliadi japonci(sas zavarzani imena), a na posledak se napalniha salonite s hudojnici ot Latvia, Litva, Estonia( s mn. po zasukani familii) , ukrainzite i te zaliaha pazara, a poslednia hit sa indiicite+dr. okolni tam(navodnili sa Swiss.0ttam se vra6tam i napravo 6waicerskite kolegi sa se opla6ili ot masovoto im prisastvie.Interesa kam tiah e goliam(vsa6nost vv vsiako edno otno6enie).Ta samobitnostta e mn. vajen moment.To za tova i Neron se ceni.E, tova ne zna4i vs. da po4nat v toz stil, to ili ti idva otvatre ili ne.Ne moje da si kaje6, a sega i az tai 6e rabota, ta da se haresam-ne stava!!!!
I taka- v zakliu4enie:formula na uspeha nqma.Vsi4ko e vajno-talant, rabotosposobnost,nahalstvo,reklama s izkl.mn.pari navsqkade, kadeto e vazmojno,kontakti i doza kasmet




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.